Şimdi Ara

Seramik kaplama çılgınlığı? Olay nedir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70
Cevap
0
Favori
7.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sıfır Peugeot 2008 hocam, aracım yoktu, 12 sene sonra araba sahibi oldum, Allah herkese nasip etsin inşallah 👍

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Valla sokağa park ettiğim bir araç için dünya oara verip yaptırmam, merdiven altındakilere de para vermem. Bence gereksiz. Ha çok showroomluk araban var Super sportdur ne bilim klasiktir dede yadigaridir garajda tutarsın o ayrı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar hortlatıyorum ama araç değiştiriyoruz, bayi sözde F1'deki araçlara da yapıyorlar vs vs diye diye, Williams'tı sanırım, seramik kaplama yaptıralım falan dedi 2750 TL civarına. Ben istemediğimi söyledim.

Seramik kaplamanın herhangi bir avantajı, özelliği var mı dişe dokunur?

• quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Arkadaşlar hortlatıyorum ama araç değiştiriyoruz, bayi sözde F1'deki araçlara da yapıyorlar vs vs diye diye, Williams'tı sanırım, seramik kaplama yaptıralım falan dedi 2750 TL civarına. Ben istemediğimi söyledim.

Seramik kaplamanın herhangi bir avantajı, özelliği var mı dişe dokunur?

Tüm yüzey hazırlama ve seramik uygulama disiplinlerine harfiyen uyup hakkıyla yapalarsa 3 yıl civarı ciddi koruma sağlar. Başta kuş ve martı pisliği var. Öte yandan 9H sertlik diye Nano Glass sınıfında seramik kaplama yaparlarsa basit ve hafif çizilmelere karşı yine işe yarar. Ama verilen ücrete değer mi, bu size kalmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açık otopark var, martılardan çok çekiyoruz doğrusu. Marka konusunda bilginiz var mı ya da bu işin ehli diyebileceğiniz bir yer var mıdır?

• araclarda demir paslanır.

demir paslanmasın diye antipas a sokulur.

antipas zarar gormesin diye astar atılır.

astarı ve demiri korumak için üzerine boya yapılır

zaten boyanın ustune korusun diye vernik ve cila atılır.

şimdi, bu cilayı korumak için seramik kaplama ,

seramik kaplamayı kotuyacak jelatin film,

jelatin filmi koruyacak sabit parlatıcı vs gibi katlara girersek cidden bir gerizekalı gibi saçmalamış olmuyormuyuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: digi_boy2006

Sıfır Peugeot 2008 hocam, aracım yoktu, 12 sene sonra araba sahibi oldum, Allah herkese nasip etsin inşallah 👍
    12 sene sonra araba sahibi olmak.. türkiye cumhuriyeti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2010'dan bu yana aldığım sattığım arabaların (ikisi sıfır) hiç birine ne cila ne seramik yaptırdım. 2018'de sıfır aldığımız polo bile orijinal boyasıyla kullanmaya devam ediyoruz.

• Kaygerya kullanıcısına yanıt

Bu durumda kamyonlardan taş sıçrayıp kaputa zarar vermesin diye özellikle uzun yolda kaput örtüsü çekmek de gerizekalılık olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seramik kaplama güzel de sıfır arabaya yapılması saçmalık. Bekle 3-4 yıl geçsin, parlaklığı azaldığı zaman yaptır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem_Alim

Bu durumda kamyonlardan taş sıçrayıp kaputa zarar vermesin diye özellikle uzun yolda kaput örtüsü çekmek de gerizekalılık olur.

o kaputun ve kaportanın görevi , sizi dışarıdaki tehlikelerden korumak . eğer kaporta sizi o taştan koruyor ise zaten işini yapıyor demektir. sarıp sarmalamaya gerek yok. hasar görürse de onarılır.

• Yıllarca sealant, wax vs. kullandım. Bunların ömrü 2-3 yıkamayla sınırlı. Sıfır aldığım aracıma 500 tl ya aldığım seramik kaplamayı kendim yaptım mis gibi oldu. Sıfır araca seramik yapmak kadar kolay birşey yok. Pasta vs. yapmadım, çünkü kılcal çizik, hare vs. yok.

Seramik kaplama kesinlikle gerekli birşey. Aracı yıkarken anlıyorum farkını. Kuş pisliği, böcek sinek vs. kolayca temizleniyor. Kuş pisliğine karşı koruma sağladığı kesin.

Sıfır araç aldıysanız geç kürleşen bir seramik kaplama tercih edip kendiniz yapabilirsiniz.

• 3008 i alırken 500 tl ye yaptırdım inanın en fazla 3-4 ay lık ömrü var ondan sonra hiçbir işe yaramıyor..kalkıp 5-6 bin tl vermeyin resmen para tuzağı..

• tamamen para tuzağı bence. ikinci el bir araç aldım zamanında, kaput ve tavanda vernik yoktu, birkaç bilgili kişinin lafına uydum ne yazık ki, ( eğer boyatmaz yada boya koruma, detailing vs yapmazsan güneşte boyan hemen solar ve gider dediler.)

O gazla gidip bu seramik kaplamadan yaptırdım, daha kaputa başlar başlamaz içine ettiler . 2-3 noktada boyayı eritip yok ettiler. Tavanı elletmedim öylece kaldı. aradan baya süre geçti ama tavanda zerre solma yok, kaputun diğer köşeleri de sapasağlam duruyor. Milletin korkuları yüzünden var olan bir sistem sanırım. Gereksiz buluyoırum

• zotacing kullanıcısına yanıt

En iyi yapan yer dediğiniz neresi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leon kullanıcısına yanıt

Dediğiniz çok doğru, aracın kullanma klavuzunda da düzenli olarak wax uygulayın diyor. Yani hiçbir şey yapmamak da doğru değil aslında.

• Sıfır araç aldım kırmızı olmasına rağmen yaptırmadım gerek yok araba sonuçta illaki çiziğide olur sürtmeside olur vuruğuda olur
    Boyaya bişey olursada gider boyatırım şimdi gidip 5-10k bayılacağıma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TavukMemesi -- 5 Haziran 2022; 16:4:15 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • senged kullanıcısına yanıt

Mesaj bir yerden tanıdık geliyor ama  

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.