Şimdi Ara

Şehir/Tur Bisikletleri Rehberi ve Tavsiyeleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
31
Favori
93.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    böyle bir başlık açmanız çok güzel olmuş. eğer hala konuya ilgi gösterecekseniz -ki çok makbule geçer- haftada bir iki gün belki 1 saat sürmek için bayan şehir bisikleti arıyorum. limitim daha önce 1300 çivarıydı ama şu an o limitten vazgeçmem icap etti. en fazla 800 liraya fazla ağır olmayan 26 jant özellikli (minik arkadaşlar için) bir bisiklet önerir misiniz acilen çok teşekkür ederim şimdiden.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Ben de bu kervana Btwin Riverside 500 ile katılmış bulunmaktayım. Türkiye yollarına en uygun bisikletin hybrid bisikletler olduğuna kanaat getirdim. Bunun sonucunda da bu bisiklete karar verdim. Daha alalı 3 gün oldu. İlk izlenimlerim gerçekten güzel. Çocukluğunu ve gençliğini ağır dağ bisikletleri ile geçiren bizim nesil için çok rahat geleceğini düşünmekteyim. Lastikleri ince ama bir yol bisikleti kadar da ince değil. Konforu güzel, viteslerde rahat geçiyor.Tek aynakol var ve 9 vites var. Zincir çapraz mı oldu , vites geçti mi derdi yok. Hem dik yokuşlarda rahat çıkacak kadar , hem de hızlandığınızda size yetecek kadar vitesleri uygun.

Zamanla daha fazla tecrübe ettikçe , tecrübelerimi paylaşacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dinamit06

Merhaba Arkadaşlar,

Ben de bu kervana Btwin Riverside 500 ile katılmış bulunmaktayım. Türkiye yollarına en uygun bisikletin hybrid bisikletler olduğuna kanaat getirdim. Bunun sonucunda da bu bisiklete karar verdim. Daha alalı 3 gün oldu. İlk izlenimlerim gerçekten güzel. Çocukluğunu ve gençliğini ağır dağ bisikletleri ile geçiren bizim nesil için çok rahat geleceğini düşünmekteyim. Lastikleri ince ama bir yol bisikleti kadar da ince değil. Konforu güzel, viteslerde rahat geçiyor.Tek aynakol var ve 9 vites var. Zincir çapraz mı oldu , vites geçti mi derdi yok. Hem dik yokuşlarda rahat çıkacak kadar , hem de hızlandığınızda size yetecek kadar vitesleri uygun.

Hocam mesajınızı okuduktan sonra bende bu bisiklete bakmaya başladım. Şu ana kadar hoşunuza gitmeyen bir yönü oldu mu,?

• Merhabalar başlık için teşekkürler öncelikle. Bende bisiklet işine yeni merak salan birisi olarak günlük 3-4 saat pedallayabileceğim profesyonel olmayan bir bisiklet arıyorum zaten bütçemde o ölçüde.

1300 tl fiyat bandında bir şehir bisikleti araştırıyorum sorun şöyleki hangi marka-modele bakmam gerektiği konusunda. 1.94 de boyum var banada model önerisinde bulunabilir misiniz ?

Ek olarak btwin katlanabilir bisikletinede sıcak bakıyorum çünkü arabanın bagajına koyup istediğim yerde çıkarıp sürebilirim diye düşünüyorum. Bu boyla binebilir miyim bilmiyorum siz ne dersiniz ?

Teşekkürler
  • Arkadaşlar Fuji absolute 1.1disc bisikletimi satıyorum.
    Almayı düşünen varsa iletişime geçebilir.
  • Bugün mosso 1924e baktım, lastikleri ince çok güzeldi, 1900 tl. Radadıma aldım
    Şehir/Tur Bisikletleri Rehberi ve Tavsiyeleri
  • City fun 60 kullanıyorum gayet memnunum fakat eşimle beraber bisiklet sürmek istiyoruz , City fun 60 ı ona verip kendime Corelli Trivor 7.0 alacağım , 1450 tl ye geliyor tavsiye edermisiniz ? Yada bu fiyata daha iyi bir alternatif var mı ?
  • Güzel başlık, elinize sağlık. Ben de faydalanırım.
  • Konu güzel olmuş emeğinize sağlık.
    Bisiklet kampanyalarıda paylaşılsa daha güzel olabilir.
    Ayrıca çocuk bisikleti hakkında pek bilgi de yok sitelerde çocuklar için denge bisikleti de konuya eklenirse yararlı olabilir diye düşünüyorum ben çocuğum işin aldım gayet memnunum
  • arkadaşlar merhaba,

istanbul’da şehir içinde muhtemelen sadece haftasonları kullanabileceğim bir bisiklet bakıyorum. uzun mesafe ya da dağ-taş kullanımı kesinlikle olmayacak. 9 aylık bir oğlum var ve çocuk taşıma aparatı alıp onunla gezmek istiyorum. 2000 tl civarı bir bütçe belirledim. tavsiye edebileceğiniz bir model var mı? bir de sıfır almak yerine 2. el bir bisiklet mi bakmalıyım sizce?

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: dinamit06

Merhaba Arkadaşlar,

Merhaba Hocam, bu bisikletten ben de almayı düşünüyorum. Kullandığınız süre zarfında herhangi bir sıkıntısı oldu mu?

• hafif olsun diye amortisorsüz ve düz barlı bir bisiklet bakıyordum 1.750 civarı sedona 410 u gördüm aldım.
    Hafifliği için tercih ettim çünkü 12.5 kg civarında 2000tl altına alınabilecek başka bisiklet yok.
    3000 bin bütçe olsa giant escape tercih ederdim ama bisikletimdende memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağrı.K

Merhaba Hocam, bu bisikletten ben de almayı düşünüyorum. Kullandığınız süre zarfında herhangi bir sıkıntısı oldu mu?

Alıntıları Göster
    Hocam merhaba,

Kullandığım süre zarfında bariz bir sorun yaşamadım. Ya da tecrübem az olduğu için ben anlamadım. Fakat dikkatimi çeken bir iki şey var. Onları söyleyeyim. Birincisi ; tek aynakol olmasından dolayı her istediğiniz zaman, farklı hassasiyetlerle vitesi ayarlayamıyorsunuz. Yüksek ve düşük viteslerde zincir çapraza kalıyor bundan dolayı istediğiniz verimi alamıyorsunuz. Benim kullandığım alanda çok fazla dik yokuş olmadığı için bana göre problem değil ama sizde böyle olacaksa değerlendirin derim. İkinci olarak şunu diyebilirim ki frenler efsane değil. Bana göre çok daha iyi olmalıydı. Yoğun ve hızlı kullanımda yetersiz gelebilir.

Olumlu olarak hafifliğini özellikle belirtmeliyim. Yokuş çıkarken diliniz damağınıza yapışmıyor. Bu çok önemli bence.Bisikleti kullanma duruşunuz dik ve ergonomik, bisikleti sürerken sırt ağrısı çekmiyorsunuz yani.

• herkese iyi günler dostlar benim boyum 2 metre kendime uygun 22-23 inç bir dağ bisikleti arıyorum marka tercihlerim öncelikli olarak scott ve ghost bütçe olarak pek bi sıkıntım yok galiba 5 bine kadar falan çıkabilirim ama iyi bir şey olmasını istiyorum cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ediyorum
  • erco35coast kullanıcısına yanıt
    Dostum 2000 liraya carraro sportive 225 önerir misin?
  • Arkadaşlar carraro sportive 225 mi mosso legarde 1924 mü ?
    Carraro için pesin 2000 e biracak bisikletci
  • Srht73 S kullanıcısına yanıt
    İkisi arasında uçurum yok ama Mosso' da vites kolu, ön ve arka vites aktaricilar Altus olduğu için Mosso daha ön planda. Mosso alabilirsin. 1800-1900 gibi de fiyatı var.
  • amasseia kullanıcısına yanıt
    Ben carraro satan bisikletçiye sordum bunu .Adam dalgaya aldı beni .Abi mosso ile carraro bir mi ciddi kalite farkı var dedi .Arıza vs çıkarma durumu carraro da daha az dedi
  • Srht73 S kullanıcısına yanıt
    Elbet dalgaya alır çünkü adam Carraro satıcısıdır. Elinde de istedigin Mosso modelinden yoktur. Elbette dalga gececektir çünkü musterisini kaybetmemek için 40 takla atar.
    Dünyada en iyi bisiklet üreticisi Tayvan'dir. Amerika, Almanya vs. bir çok ünlü bisiklet markaları urunlerini Tayvan'a urettirir.
    Mosso ise Tayvan'in Giant, Merida'dan sonra 3. en büyük üreticisidir.
    Türkiye'ye ise Mosso kadro Tayvan'dan gelir diğer bileşenler burda montajlanir. Sorun çıkarttıklarını görmedim.
    Carraro ve Bianchi ise Türkiye'de gerçek Carraro ve Bianchi değildir. Yalnizca isim hakki alınmıştır, yani bir bisiklet uretirler ve adina da Bianchi ya da Carraro yazarlar. Gercek Carraro ve Bianchi İtalya'da üretilen bisikletlerdir, Türkiye'de satışı yoktur. Kötü müdür, değildir Asli Bisiklet bunyesinde üretilir ama orijinalleri kadar da kaliteli degiller.

• amasseia kullanıcısına yanıt
    O zaman ne diye çok para verip carraro alayım?
    Mosso almak daha mantıklı
    Yalnız bisikletci çardaklar manisada üretiliyor yedek parça problemi de yok dedi .
    Peki legarde 1924 hakkında ne söylersiniz?
    Ben kırsalda kullanacam.Sorun çıkarmaması ilk öncelik
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.