Şimdi Ara

Şehir/Tur Bisikletleri Rehberi ve Tavsiyeleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
245
Cevap
31
Favori
93.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şehir içinde günlük 1-2 saat kullanabileceğim bir bisiklet arıyorum. Bisiklet konusunda hiç bilgim yok. Maximum 1000 TL civarına bisiklet önerisi yapabilecek arkadaşlar var mı ?
  • Merhabalar başlığı okudum ama bulunduğum şehrin (KahramanMaraş) topografyasından dolayı soru sormak istiyorum şehir dağ yamacına yapıldığı için genel olarak ya yokuş çıkıyorsunuz ya da iniyorsunuz ben ev-universite arasını bisiklet ile git gel yapmak istiyorum haritalardan baktığım kadarıyla 7.5 km ama kuş bakışı uzaklık yokuş faktörünü eklersek 8-9 km arasında olacaktır gerçek uzaklık her gün (havaya göre) git gel yapacağım gunluk 15-18km yol yapıyor bisikletlerle ilgili bilgim yok anladığım kadarıyla şehir bisikleti almam lazım hangi marka/model önerirsiniz bütçeyi soracak olursanız ogrenciyim uygun olursa güzel olur lakin ucuz diye kaliteden taviz vermek istemem hani şu fiyatin altına alacaksan hiç alma dediğiniz miktar+%15-20 si bütçem olarak kabul edebilirisiniz teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DarthSethius kullanıcısına yanıt
    750 800 liranın üzerinde şehir bisikleti işini görür mosso,kron tx 100 yada 150,salcano city serisi genel olarak bunlara denk geldim ben ararken. Bursadayım 20km yapıyorum günlük 2015 model bir bisiklet aldım gidiş 35 dönüş 50-55dk sürüyor yokuşlardan 1 haftada alışıyorsunuz ve süre azalıyor
  • Boy 1.80 bacak arası 82cm sizce en uygun kadro boyu şehir bisikleti icin kac cm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tunga83 T kullanıcısına yanıt
    Şehir kadroları başlangıç seviyesinde 16" 18" 20" diye gider. bir inç yaklaşık 2.5 santimetre olduğundan santimetre olanları kafanızdan çevirirsiniz. 1.80 boy için 18 inç öneririm. Bisiklette boydan büyük kadro küçüğe göre çok daha fazla sıkıntı verir. Büyük almayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hwarang

Şehir kadroları başlangıç seviyesinde 16" 18" 20" diye gider. bir inç yaklaşık 2.5 santimetre olduğundan santimetre olanları kafanızdan çevirirsiniz. 1.80 boy için 18 inç öneririm. Bisiklette boydan büyük kadro küçüğe göre çok daha fazla sıkıntı verir. Büyük almayın.
    20 inch yani 51 kadro düşünüyorum büyük mü internnet almak zorundayim

• Boy 1.80 demişsiniz. Doğru mudur? 1.95 altına uygun değil 20". çünkü 18" için bile alt limittesiniz. Hatta 17" daha uygun olurdu ama ülkede satan yok. Nereden bakıp 20" düşündünüz bilmiyorum ama şu siteyi inceleyin;

https://www.bicycle-guider.com/bike-articles/bike-size-chart/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwarang -- 27 Temmuz 2019; 15:34:5 >
  • Rastaman77 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
    Rf 100 gördüm birde yol bisikleti değil diğeri şehir olan galiba ayni modelin farkli versiyonlari var bu da dediğiniz ayarlarda değil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hwarang

Boy 1.80 demişsiniz. Doğru mudur? 1.95 altına uygun değil 20". çünkü 18" için bile alt limittesiniz. Hatta 17" daha uygun olurdu ama ülkede satan yok. Nereden bakıp 20" düşündünüz bilmiyorum ama şu siteyi inceleyin;

https://www.bicycle-guider.com/bike-articles/bike-size-chart/
    Şehir/Tur Bisikletleri Rehberi ve Tavsiyeleri
    Sizin inceleyin dediginiz yerde ic bacak boyu 76cm 50 kadro diyor benim ic bacak boyum 81-82 civari😞 Uff kafam çok karıştı

• Şehir/Tur Bisikletleri Rehberi ve Tavsiyeleri

Burdada dediginiz gibi 17 inc e denk geliyo hangisini baz almaliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunga83 -- 28 Temmuz 2019; 10:35:58 >
  • tunga83 T kullanıcısına yanıt
    Dağ ile şehir ölçüleri birbirine çok yakındır. Sizin boy ve bacak ölçünüze göre 17-18 inç tercih etmeniz lazım 42-45 santim arası oluyor. Sadece bacak ölçüsü tablosu hatalı galiba, örnek değerler yakın çıkmış 50-52-53 olarak, imkanı yok. Mesela ben 16 inç dağ kullanırken 20 inç yol kullanıyorum. Bacak boyuna göre bakacaksanız linkteki Bicycle Guider'ın hesabı en doğrusu.
  • DarthSethius kullanıcısına yanıt
    Tx-100ün amortisörsüz modeli o yol bisikletinden daha rahat bunlar şehir içinde
  • Merhabalar ,

İstanbul'da şehir içinde kullanılmak üzere bir bisiklet bakıyorum.

Hobi olarak , haftada 1 kere 1 saat belki binerim .

Fiyatı 1000 Tl'yi pek geçmesin isterim.

Birkaç öneride bulunursanız sevinirim .
  • 178 boy, 72 kg için Carraro Sportive 224 uygun mudur arkadaşlar?

Bir de ikinci el 1100 liraya ne dersiniz? Sıfırlar galiba 1800-1900 TL civarı bu aralar.
  • leidenfrost L kullanıcısına yanıt
    Bisikletin kadrosu uyuyor mu size? Faturası var mı? Bisiklet ne durumda, masraf çıkaracak mı? Bunlardan emin olun önce.
  • lynx1907 kullanıcısına yanıt
    Bisikletçilerin ellerinde kalmış 2018 modellere bakın. Çünkü artık 1000 TL'ye 2019 model alüminyum kadrolu giriş seviyesi bisiklet kalmadı. Kron TX 100 2018 model var mesela 1000 TL'ye. 2019'da donanım değişikliği olmadı. Boyunuzu yazmamışsınız ama üç kadro boyu da var şurada;

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-bisiklet-kron-tx-100-v-fren-28-sehir-20-kadro-krem-renk-bedava-kargo-712559228/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-bisiklet-kron-tx-100-v-fren-28-sehir-16-kadro-krem-renk-bedava-kargo-712425404/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-bisiklet-kron-tx-100-v-fren-28-sehir-18-kadro-krem-renk-bedava-kargo-712423972/detay

• hwarang kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler .

Başka hiç modele bakmadım henüz açıkçası .

Gönül rahatlığıyla alınabilir bir bisiklet mi bu ? Hoşuma gitmeyen yanı rengi şu anda (krem) .

Onun dışında çok az binilecek, profesyonel bir beklentimiz yok.

Boyum 1.80 bu arada .
  • lynx1907 kullanıcısına yanıt
    Günlük bir saatlik kullanımda iş görecek bir bisiklet. Alüminyum kadrosu, çift katlı jant seti var. Vites sistemi de alt seviye olsa bile en azından Shimano'nun. Lastikleri şehir kullanımına uygun. Sıfır bisiklet için bu bütçeye daha iyisi olmaz. 18 kadro olan size uyar sanıyorum. Almadan satıcıyı arayıp konuşun kafanıza takılanları, fatura ve garanti durumunu falan. Rengine bir şey diyemem, zevk meselesi .
  • Öncelikle herkese iyi akşamlar ben Bursadayım şehir içi okula gidip giderken kullanmak istiyorum boyum 178 65 kiloyum bütçe 1500 TL ikinci el de bakabilirim bana uygun model önerebilecek bir arkadaş çıkarsa çok sevinirim şimdiden sağ olun :)
  • MetSmile M kullanıcısına yanıt
    iyi akşamlar. Kron TX 150 HD 'yi öneriyorum. 24 vitesli, alüminyum kadro ve jantlı, Shimano hidrolik disk frenli, kilitlenebilir maşalı modern bir bisiklet;

http://www.kronbisiklet.com.tr/Bicycle/Detail/60

İnternette 1650'ye satılıyor. Bayiiden nakit alınırsa bence 1500 civarına iner bence. Mesela şu ilanda nakite yüzde 5 indirim demiş Bursa Osmangazi'de bir bayii;

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-bisiklet-28-jant-kron-tx150-hidrolik-24vites-9-taksit-erdem-bisiklet-715113523/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwarang -- 18 Ağustos 2019; 20:1:51 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.