Şimdi Ara

Şehir içi ağırlıklı scooter tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
5.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şehir içi ağırlıklı binmeye bir scooter arıyorum.

Kriterlerim şunlar:
    ● Az yaksın, çok kaçsın (son sürat onemli değil
    ● Yolda bırakmasın
    ● Yağmur/çamurdan iyi korusun
    ● Kalkışta zangır zangır titremesin
    ● Süspansiyon konf. olsun
    ● Sele altına bir full face sığsın
    ● Hanımla şehir dışı ufak kaçamaklar yapabilelim (~50km)

Bilmem çok şey mi istedim

Bütçe konusuna gelince net bir sınır belirlemedim ama örneğin Pcx'e 7000 veremem.

Max 5-6000 tl olabilir gibi
    Çok temiz 2.el 250cc bir maxi de alabilirim o zaman 6500e kadar çıkabilirim diye düşünüyorum.

Vitesli tecrübem var ancak scooter geçmişim yok sizce frenleme konusunda sıkıntı yaşar mıyım?
    (hali hazırda motorum var, korumalar eksiksiz mevcut, boy 177 kilo 90)

0 km scooter veya 2.el temiz maxi tavsiyelerinizi bekliyor, saygılar sunuyorum efendim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bende çok dertliydim senin için 2 seçenek var honda pcx yada yamaha x max
  • Honda Activa
  • Honda Activa

• 250 cc den aşağı düşünme bence.
  • Sym hd evo ya da xmax

• Tavsiyeler için teşekkürler. Büyük jantlı sukuterler bana cub gibi geliyor :( yani tiplerini beğenmiyorum+sele altı yok gibi bir şey (ne anladım ben sukuterden)

Pcxin jant ebatları ideal ama fiyatı

Bugün bi ustayla konuştum xmax ya da sym al dedi. Yoğun trafikte kullanıcam deyince ybr al dedi.
    Her türlü görüş ve öneriye açığım millet!

Son olarak bu sene motor festivali var sanırım orda indirim kapma şansım olur mu ne dersiniz???

• Beyler bana da yardımcı olursanız sevinirim. Aydın-K.adasında yazlıkta kullanıcam haliyle kışın kullanmıycam. Scooter düşünüyorum ama yollarda çakma asvalt var genelde toprak ve denize giderken ya da kent merkezine giderken kullanmak istiyorum. tabi yokuş yukarı aşağı da kaldırsın istiyorum. Geçende saffetin garajını izledim, yamahanın ''Yamaha EC-03'' model,ini tanıttı çok hoşuma gitti (elektirikliydi tabi) ne önerirsiniz yazlıkta kullanmak için?

bu arada bi bütçe belirlemedim, öle çok para da ayıramam. Şimdiden teşekkürler.
  • walla arkadaşlar 2 sene kymco servisliği yaptık şunu diyebilirim kaza ve yağsızlıktan motor kitletenler dışında daha tamire gelen görmedim sadece bakıma geliyorlardı o motordan para yiyemedik :) biraz süspansiyon olarak sert motordur ama kaya gibi motor bence kymco ları da bi inceleyin derim ayrıca 50 km uzun sayılmaz hemen hemen her schotterle gidebilirsin ama işcilik ve parçası ucuz olanada bak aynı zamanda benden tavsiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djkabus46 -- 9 Ocak 2014; 10:04:39 >
  • SYM JOYRİDE EVO 200İ gibi bisey bakin o zaman hocam.

• 2 kişi binecekseniz 2. el piaggio x8 x9 öneririm daha az yaksın ben 2 kişi yavaşta giderim diyorsan kymco agilityler fiyat ve sağlamlık konusunda en mantıklısı bence
  • Sym 200 evo veya Honda activa

Yuksek oranla activa tercih ederim activanin görünüşüne aldanmamak gerek seni zor yolda birakir

• ben sym gts evo 250lileri çok beğeniyorum 10bin civarında ama hem çok şık hem de üzmez
  • Beyler yazlıkta kullanabileceğim 2000tl-3000 TL civarında ne önerirsiniz? dedğim gibi toprak yol ve asvaltta kullanacağım.
  • Aprilia scarabeo bir bak derim.
  • Size en uygun scooter kmyco agility 125
    Toprak yolada stabilize yolada gelir. yanlız süspansiyonu serttir.
    Tabiri caizse katır gibi sağlamdır. Bütçenizi gözönünde bulundurarak
    yazdım. şimdiden hayırlı olsun.

• Kendim honda beat kullanıyorum inammaz memnunum ama butceniz yuksekse sym joyride evo 200i öneririm

• Maxi sukuterden vazgeçtim. Yoğun trafikte çok pratik olmaz diye düşünüyorum. Şu an aklımda scooter ya da commuter almak var. Anlayacağınız fikir uçuşmaları yaşıyorum

Commuter olarak yamaha ybr, tvs apache ya da cb125e. Tercihim 0 km.
    Scooter olarak yamaha delight, honda spacy, kymco agility, sym fiddle, sym orbit 2 (fiyatı uygun şu anda) ve tvs scooty pep 90 (yakıt iyi ve dayanıklı imiş)

■siz olsanız şehir içi ve ara sıra bursa-mudanya gibi geziler için scooter mı commuter mi tercih ederdiniz? Neden?
    ■Günde yaklaşık 30km yol yapacağım (bursa şehir içi) sizce hangi modeli tercih etmeliyim? 120 kg civarındaki commuterler şehir içinde cok mu yorar?
    Özelikle kullanıcıların yorumlarını bekliyorum. Lütfen yardımcı olun. Direk ybr ya da agility deyip geçmeyin. Nedenini de belirtin.
    2.el düşünmüyorum.

Ayrıca kullanıcılardan reel yakıt tüketimi bilgilerini alabilirsem sevinirim.

• Honda PCX memnun kalırsınz
  • 2nci el dusunmuyorsunuz sanırım ama az km li sıfır ayarında bi pcx bence işinizi fazlasıyla gorur pişmanda olmazsınız..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.