Şimdi Ara

Şehir içi 100 kmde kaç litre yakıyorsunuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.128
Cevap
14
Favori
58.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet şehir içi 100 kmde kaç litre yakıt harcıyorsunuz
    Araç marka model motor hacmi ve benzinli dizel diye yazarsanız iyi olur arkadaşlar

• Buradaki değerleri gördükçe bende mi sıkıntı var diyorum ya da ağır sallıyorsunuz.

0,9 90 hp captur 8 lt ortalama tüketim. Maslak Kağıthane iş güzergahı.

50 km ile sol şeridi kapatanlardan, 2 şeritli yolda 70 ile giden kamyonu 72 ile sollamaya calısan dengesizlerden değilim.

Ortalamanın biraz üzerinde hızlı sürerim şeridim müsaitse. Yumurta varmış gibi basamıyorum gaza öyle yapanlardan da nefret ediyorum. Ulan adam 2 kuruş tasarruf yapacağım diye 70 ile giden kamyonu 72 ile geçmeye calısıyor biz de arkasında fren yapıp 30 sanıye adamın geçmesini bekliyoruz. Adam değilsiniz. Ağır nefret ediyorum böylelerinden
    quote:

Orijinalden alıntı: Gran Turismo 7

Buradaki değerleri gördükçe bende mi sıkıntı var diyorum ya da ağır sallıyorsunuz.

50 km ile sol şeridi kapatanlardan, 2 şeritli yolda 70 ile giden kamyonu 72 ile sollamaya calısan dengesizlerden değilim.

Ortalamanın biraz üzerinde hızlı sürerim şeridim müsaitse. Yumurta varmış gibi basamıyorum gaza öyle yapanlardan da nefret ediyorum. Ulan adam 2 kuruş tasarruf yapacağım diye 70 ile giden kamyonu 72 ile geçmeye calısıyor biz de arkasında fren yapıp 30 sanıye adamın geçmesini bekliyoruz. Adam değilsiniz. Ağır nefret ediyorum böylelerinden
    Kamyonu sollamaya çalışırken ceza yemek istemiyor olabilir hocam, nefret edecek bi durum yok. Cezalar çok fena şu zamanda.

Mesela 70 lik hız sınırı olan bir yolda mecburiyetten (araç sollama) bulunan ve hızı limitin en üstündeki bir aracın arkasına yanaşıp selektör yapan, korna çalan insanları anlamıyorum.

Kimse kuralları hiçe sayan insanlar için risk almak zorunda değil.

Umarım derdimi anlatabildim.
    Citroen c4 1.6 ehdi otomatşk vites

100kmde ortalama 7-7,5şehir içinde.

Hanımda da 1.2 benzinli micra var o benden daha az yakıyo.

Haftalık 150tl ben, 100 tl de micra yakıyo. Ayda 1000 tl sadece yakıta gidiyo. İflahım kurudu benzin-mazot parasından. İkimiz de öğretmeniz sadece okula giderken ve market vs işlerinde kullanıyoruz. Durumu toparlayım iki aracı da elektrilli araçla değiştirecem sanırım.
  • Jetta 1.6 tdi dsg son 7 bin km karma tüketim 6lt/100km
  • Aynı aracın farklı koşullardaki şehir içi yakıt tüketimi çok farklı olacaktır. Sürücü farkı, dur-kalk sayısı, ortalama hız, yokuşlu veya düz yol gibi faktörler bambaşka tüketim değerleri verecektir.

Yaris Hybrid, 1.5lt motor, benzin, İzmir şehir içi 3.6-4.2lt/100km yakıt ortalaması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Aynı aracın farklı koşullardaki şehir içi yakıt tüketimi çok farklı olacaktır. Sürücü farkı, dur-kalk sayısı, ortalama hız, yokuşlu veya düz yol gibi faktörler bambaşka tüketim değerleri verecektir.

Yaris Hybrid, 1.5lt motor, benzin, İzmir şehir içi 3.6-4.2lt/100km yakıt ortalaması.
    Ben maksimum değerden bahsediyorum ama örneğin benim araç benzinli 1.4 motor 100 kmde 9.4 litre yakıyor yani 65 lira
  • 2016 Opel Astra 1,6 benzinli.

Mersin'in orta halli trafiğinde normal kullanımda 8,5 lt.
  • Opel Astra J 1.4 Turbo 140 hp benzinli, şehir içi 9.5 lt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7B91582C3 -- 21 Ekim 2018; 13:19:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mand1ra_Hekimi

Jetta 1.6 tdi dsg son 7 bin km karma tüketim 6lt/100km
    ŞEHİRİÇİ DİYOR ŞEHİRİÇİ
  • İbiza 1.0 tsi manuel

6.2 lt

• 10.5 litre lpg. / Accent Era 1.4 otomatik
  • Fluence 1.5 d c i

İnsignia 1 6 cdti

Passat 1.6 tdi

Volvo xc60 d4 2.0 motor dizel

İşin ilginç yanı hepsinde de şehir içi 7.5 litre yaktım
  • Honda civic hb 1.5 turbo
    istanbul
    Şehir içi 7.4
  • Peugeot 308 Eat6 1.6 dizel şehir içi ortalama 5.4 lt
  • 2006 yaris 1.3 otomatik ,istanbulda 6.7 yakiyor
  • Buradaki değerleri gördükçe bende mi sıkıntı var diyorum ya da ağır sallıyorsunuz.

• Trafiği yoğun olmayan küçük ilçede, klima hep açık yaz tüketimi.

Megane 3 SW 1.5 dci 6.2lt

Opel Astra H 1.3cdti Easytronic 5.5lt
  • 2015 hyundai tucson maşallah 12 lt 15 lt arası geziyor. Petrol istasyonuna ortak oldum nerdeyse.
  • 320 ied eco mod 8-8,5 38bin km
    sporda tatlı sert kullanımda 10 civari
  • 2017 model A3 Sedan TDi araç sıfır alındı 16.500 km ortalamam 4.9 lt.
    ortalama hız 42

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MGK_82 -- 21 Ekim 2018; 23:43:31 >
  • Linea 1.6 multijet İstanbul Şehir içi trafiğinde 28 km ort süratle 5.6 litre sakin sürüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okumayanadam -- 21 Ekim 2018; 13:7:30 >
  • 2017 Renault Zoe 100km’de 14Kw tüketiyorum. Bunu da 50 kuruşla çarpınca 7 TÜRK LİRASI yapıyor. Yani litre olarak 100km’de 1 LİTRE harcıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChineseTranslator -- 21 Ekim 2018; 13:38:54 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.