Şimdi Ara

Şehir içi 100 kmde kaç litre yakıyorsunuz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.128
Cevap
14
Favori
58.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.2 motor 8.6 litre...sanirsin 8 silindir jipe biniyoruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kallus

Peugeot 308 Eat6 1.6 dizel şehir içi ortalama 5.4 lt
    Çok iyi, hangi şehir? Ortalama hız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul 100 km 4.5 lt 2008 palio 1.3 ort. Hız 28

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akyurt -- 21 Ekim 2018; 16:15:15 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gran Turismo 7

Buradaki değerleri gördükçe bende mi sıkıntı var diyorum ya da ağır sallıyorsunuz.

0,9 90 hp captur 8 lt ortalama tüketim. Maslak Kağıthane iş güzergahı.

50 km ile sol şeridi kapatanlardan, 2 şeritli yolda 70 ile giden kamyonu 72 ile sollamaya calısan dengesizlerden değilim.

Ortalamanın biraz üzerinde hızlı sürerim şeridim müsaitse. Yumurta varmış gibi basamıyorum gaza öyle yapanlardan da nefret ediyorum. Ulan adam 2 kuruş tasarruf yapacağım diye 70 ile giden kamyonu 72 ile geçmeye calısıyor biz de arkasında fren yapıp 30 sanıye adamın geçmesini bekliyoruz. Adam değilsiniz. Ağır nefret ediyorum böylelerinden
    Kamyonu sollamaya çalışırken ceza yemek istemiyor olabilir hocam, nefret edecek bi durum yok. Cezalar çok fena şu zamanda.

Mesela 70 lik hız sınırı olan bir yolda mecburiyetten (araç sollama) bulunan ve hızı limitin en üstündeki bir aracın arkasına yanaşıp selektör yapan, korna çalan insanları anlamıyorum.

Kimse kuralları hiçe sayan insanlar için risk almak zorunda değil.

Umarım derdimi anlatabildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 111222333hhh -- 21 Ekim 2018; 14:2:10 >

• Citroen c4 1.6 ehdi otomatşk vites

100kmde ortalama 7-7,5şehir içinde.

Hanımda da 1.2 benzinli micra var o benden daha az yakıyo.

Haftalık 150tl ben, 100 tl de micra yakıyo. Ayda 1000 tl sadece yakıta gidiyo. İflahım kurudu benzin-mazot parasından. İkimiz de öğretmeniz sadece okula giderken ve market vs işlerinde kullanıyoruz. Durumu toparlayım iki aracı da elektrilli araçla değiştirecem sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011 Honda Accord 2.0 litre tam otomatik şanzıman: İstanbul şehiriçi düzergaha bağlı olarak 8-10 lt arası değişiyor. Genelde 8.5 lt. Araç benzinli, lpg yok.

2010 Toyota Yaris 1.33 lt mmt şanzıman: Benzinde 6-6.5 lt arası. Lpg de 7.5 lt civarı.

• İstanbul şehiriçi, her daim çok sıkışık trafikte, bol yokuşlu güzergahlarda, 3-5 km kısa mesafe git park et, motor soğusun tekrar 3-5 kilometre mesafe git, bu döngü akşama kadar 10 kere tekrarlansın. Bu simülasyonla ne kadar yakarsınız?
  • Fluence 1.5 dci 4.5 litre şehir içi şehir dışı karışık. Sadece şehir dışı ise 3.5-3.7 litre

• 14 model 1.2 corsa lpg 10 litre

• 8-10 litre arası. (Benzinli)

• Sizlerden ricam, daha sağlıklı sonuçlara ulaşabilmek için yol bilgisayarı bulunan araçlarda şehiriçi verilerimize ortalama hız bilgisini de ekleyelim.

Ortalama hızı 18km/s olan araç, 30km/s hızda çok farklı bir tüketimle karşımıza çıkacaktır... Kafa karışıklığı olmasın...

• kia sportage 1.6 manuel 100 kmde 8 litre yakıyor.

• Gran Turismo 7 kullanıcısına yanıt
    71 ile bile geçse kızmaya hakkımız yok sonuçta kurallar var ceza var arkasındaki de freni yapıp mesafesini koruyup yavaşlamak zorunda bizim ülkede kazaların çoğu tahammülsüz olduğumuz için az sabır fren yapmanın kötü bir şey olmadığını anlayamıyoruz bir türlü

• quote:

Orijinalden alıntı: RuSH86

2011 Honda Accord 2.0 litre tam otomatik şanzıman: İstanbul şehiriçi düzergaha bağlı olarak 8-10 lt arası değişiyor. Genelde 8.5 lt. Araç benzinli, lpg yok.

2010 Toyota Yaris 1.33 lt mmt şanzıman: Benzinde 6-6.5 lt arası. Lpg de 7.5 lt civarı.
    2.0 motor 12 litreden aşağı yakmaz

• Kia Cerato 1.6 CRDi Dct

Ankara sabah trafiğinde 6 litreleri görüyorum işe giderken ancak gelirken 5 ya da 5.2 falan oluyor. 6bin km karma tüketimimde 5.6

• ne zaman yakıt konusuna girsem coşuyor forumdakiler benzinliyle 6 yakan mı dersin.Dizel ile 5 yakan mı?

Ben kendi değerlerimi yazayım istanbul şehiriçi i20 1.4 crdi 6.5 lt.Güzergah tarabya arnavutkoy sabahları akşamları dönüşte arnavutköy-reşitpaşa-tarabya.

Caravelle 2.0 tdi 140 hp düz vites 11 lt güzergah tarabya beyazıt gidiş geliş.

iki araçta hergün işe gidip geliyor hafta sonu nadir kullanılıyorlar.Hafta sonu için passat 1.4 tsi kullanılıyor.Güzergah istanbul şehiriçi net bir yer yok tüketim 9.5-11 arası değişiyor kullanıma bağlı.
  • 2017 Mondeo 2.5 benzinli 13 litre/100km

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Punto Antalya sehir ici ort 37 km hiz 5.2 lt.

• Ben bir şey yakmıyorum ama 1.6 atmosferik aracım 8lt yakıyor.
  • 2.5 motor Renault master minibüs ile şehir içi max 10. Şehirdışı 10.5 lt mazot.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.