Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (251. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
8.482
Cevap
199
Favori
1.208.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar blue cap krem 3 kere kullandim ilgilenen varsa uygun fiyata verebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Excalibur00

Benim de alnımda,deri ile saçın birleştiği alanda ve burun kenarı ve üstünde deri soyulmaları oluyor henüz doktora gitmedim.Burada daha önce olanlar varsa onlardan bilgi alayım dedim. Yardımcı olun lütfen

üstad senin yapacağın şey yüzünü bir temizleme jeliyle yıkadıktan sonra gül suyu ile silip sonra da hassas ciltler için olan bir krem sürmek.bunu yaparsan faydasını göreceksin.bir de saçını ve de yüzünü sıcak suyla yıkama .suyun ılık olsun
  • SD deri soyulması değildir, önce kızarıp kabuklanması gerekiyor bu ilk evre sonra kabuk kuruyup pul pul dökülecek buda ikinci evre oluyor, tabi bu evrelerde kaşınma batma ve yanma hislerini beraberinde getirir bunlar yolsa başka bir problemin olabilir.

• eagle-1453 E kullanıcısına yanıt
    İrtibat gönder hocam haberleşelim alayım senden.

• Knan88 K kullanıcısına yanıt
    İrtibat gönder hocam

• bu hafta içi itibariyle sarımsak yağı, çörek otu yağı ve doğal elma sirkeli kür e başlayacağım. inşallah sonuç alırım.
  • Travacort krem kullanan var mı arkadaşlar ? Momecan kullanıyordum dr kortizon fazla diye bu kremi yazdı

• headshotçı kullanıcısına yanıt
    Başla hocam faydalı şeyler, belki şifa bulursun bana sürmek iyi geldi diyemem ancak dediklerini yemek ve içmek daha iyi gelebilir sabah aç karnına sirkeli su vs...

• quote:

Orijinalden alıntı: fensinn

Travacort krem kullanan var mı arkadaşlar ? Momecan kullanıyordum dr kortizon fazla diye bu kremi yazdı

Travacort etkili ve doktorlar reçete ediyor...fakat içerisinde kortizon yok diyemem...prospektüsü dikkatli okuyunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sefer33 kullanıcısına yanıt
    Okudum ama kortizon var mı göremedim

• DermoCrazy D kullanıcısına yanıt
    Gonderdim hocam ozelden

• fensinn kullanıcısına yanıt
    Travacort cortisone içerir. Sonu "cort" ile biten krem ve losyonların tamamına yakını kortizon içerir.

Elbet aynı etkiyi göstermeyebilir ama mantar ilacı alınacaksa "itrakonazole" içeren Travazol kullanılabilir.

Edit: Travazol'un etken maddesini hatalı olarak "ketokonazole" yazmışım. "itrakonazol" olarak düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istavrit59 -- 14 Aralık 2016; 17:36:12 >
  • Arkadaslar kaslarim gergin yapis yapis gibi pullanma var diplerinde ne sursem gecer ???

• istavrit59 İ kullanıcısına yanıt
    Momecan ile kıyaslarsak daha mı çok kortizon içerir

• fensinn kullanıcısına yanıt
    Her ilacın üzerinde yüzde kaç etken madde içerdiği (kortikosteroid) yazmaktadır.

İnternetten prospektüsleri bulunup bunlara bakılabilir.

Geçmiş olsun...

Teşekkürler

Nasıl senin durumlar, yeniden çıktı mı? Ben kefir ve mikostatin kullanmaya devam ediyorum. Bir ayı geçkin süredir oldukça rahatım.
  • Her sabah kafamda kepekle uyanmaktan sıkıldım
  • hocam saçlarınızı ılık su ile ve de zeytinyağlı sabun ile bir defa yıkayıp sonrasında tercih ettiğiniz bir şampuanla(en zararsızı olsun dalin veya biraz pahalı olan sebamed kepeğe karşı olan şampuanı olabilir,lütfen reklam olarak anlaşılmasın) saçınızı bir kez yıkayın. haftada bir iki kez de durulama suyunuza bir kaç damla elma sirkesi damlatarak saçınızı durulayın ,bu işlemi bir iki hafta yapın faydasını umarım göreceksiniz...
  • kepek sorunu yaşayan arkadaşlara kendi deneyimimi aktarmak isterim.
    Seboreik yaşamaya başladığımda aşırı bir kepek vardı saçlarımda.
    Öyle böyle değil yani büyük büyük parçalar. Tam o sırada vichy nin yeşil şampuanını almıştım. Tabi kepekle beraber kaşıntı da had safhada idi. Vichy yeşili bir süre kullandım zaten ilk kullandığım andan itibaren saç diplerimdeki kepekler gün yüzüne çıktı ve 3-4 yıkama boyunca sürekli saçlarımda kepekler gezindi. Ama daha sonra farkettim ki bu sayede dipteki tüm kepekler saç dibinden ayrılarak saçlarımdan dökülmüş. Şuan vichy i arada kullanıyorum çünkü halen kaşıntı sorunum devam ediyor. Ama kepek çok azaldı yani saç dibinizi tırnakla kazırsanız tırnağınıza geliyor ama saçlarımda görüntüde hiç kepek kalmadı.
    Şahsi fikrime göre selenyum sülfat direk kepekli deriyi temizliyor ama kaşıntıya engel olamıyor. Zaten uzun vadede zarar verebileceği düşünülüyor.
    Dediğim gibi kendi düşüncelerimi paylaşmak istedim. Şuan ketoral ile vichy yeşili birlikte götürüyorum. En yakın zamanda yağlarla olan tedaviyi deneyimleyip aktarırım.

• 
Sayfa: önceki 249250251252253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.