Şimdi Ara

Seboreik Dermatit

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (6 Mobil) - 3 Masaüstü6 Mobil
7.276
Cevap
163
Favori
925.682
Tıklama
Giriş
    61 Mesaj

Her ilacın üzerinde yüzde kaç etken madde içerdiği (kortikosteroid) yazmaktadır.

İnternetten prospektüsleri bulunup bunlara bakılabilir.

Geçmiş olsun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    fensinn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler

|
    |
    istavrit59 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Nasıl senin durumlar, yeniden çıktı mı? Ben kefir ve mikostatin kullanmaya devam ediyorum. Bir ayı geçkin süredir oldukça rahatım.
    |
    |
    |
    |

Önce 4.000 kitap okuyup,2 dil öğreneceksin.
    Ömrünü ülkene adayacaksın.Sonra canını cephede ortaya koyup,dünyaya diz çöktürerek bir vatan kurtaracaksın.
    Yani Atatürk'e laf etmek için küçük yobaz,önce biraz sen adam olacaksın... 1881-193∞
  • Teğmen
    210 Mesaj
    hocam saçlarınızı ılık su ile ve de zeytinyağlı sabun ile bir defa yıkayıp sonrasında tercih ettiğiniz bir şampuanla(en zararsızı olsun dalin veya biraz pahalı olan sebamed kepeğe karşı olan şampuanı olabilir,lütfen reklam olarak anlaşılmasın) saçınızı bir kez yıkayın. haftada bir iki kez de durulama suyunuza bir kaç damla elma sirkesi damlatarak saçınızı durulayın ,bu işlemi bir iki hafta yapın faydasını umarım göreceksiniz...
    |
    |
    Seboreik yaşamaya başladığımda aşırı bir kepek vardı saçlarımda.
    Öyle böyle değil yani büyük büyük parçalar. Tam o sırada vichy nin yeşil şampuanını almıştım. Tabi kepekle beraber kaşıntı da had safhada idi. Vichy yeşili bir süre kullandım zaten ilk kullandığım andan itibaren saç diplerimdeki kepekler gün yüzüne çıktı ve 3-4 yıkama boyunca sürekli saçlarımda kepekler gezindi. Ama daha sonra farkettim ki bu sayede dipteki tüm kepekler saç dibinden ayrılarak saçlarımdan dökülmüş. Şuan vichy i arada kullanıyorum çünkü halen kaşıntı sorunum devam ediyor. Ama kepek çok azaldı yani saç dibinizi tırnakla kazırsanız tırnağınıza geliyor ama saçlarımda görüntüde hiç kepek kalmadı.
    Şahsi fikrime göre selenyum sülfat direk kepekli deriyi temizliyor ama kaşıntıya engel olamıyor. Zaten uzun vadede zarar verebileceği düşünülüyor.
    Dediğim gibi kendi düşüncelerimi paylaşmak istedim. Şuan ketoral ile vichy yeşili birlikte götürüyorum. En yakın zamanda yağlarla olan tedaviyi deneyimleyip aktarırım.
    |
    |

• Yarbay
    3949 Mesaj
    beyler bu ara dah bir sıkıntılı sebocan :) su gidalarla sıkıntısı olan yada yenmez dedikleriiz var mi

1-tam bugday unu, ruseym, yulaf, kuru üzüm, sirke, elma, diger meyveler kıscasi fruktoz sekeri olan gidalar.

2-cay-kahve ..vb (azdırıyorçç)

3-tam yağlı beyaz peynir,süt,yogurt .. bunlarda azdırdı lightlara gectim
    (kefiri ayırmak lazım herhalde ama sorayım ..)

4-kestane (bol bol yiyorum sıkıntılı gibi ..vb), fındık, yer fıstıgı, ceviz azdırdı hepsi malesef..

5- nane-pul biber-corek otu-pul biber (baharatlar)

Benim su 2 aydır yedigim ve seboreik güzelligini felaket bir noktaya getiren gidalar bunlar ..sizden bu gidalar yapmaz bence yada bu gidalarda sıkıntı yok dedigin numara grubu yada yiyecekler hangisi ?

inanılmaz genis bir skaladaki ürünler de sıkıntı yasiyorum perisan durumdayim :(
    |
    |
    Normal çay içme sd ye iyi gelen çayları iç melissa, kekik vs
    Gibi bitki çayları
    Gazlı içicek içme ayran iç kefir iç
    Sebze ye et balık yeme yada az ye
    İşlenmiş gıda yeme sosis, salam vs
    Stres yapma mümkünse spor yap

|
    |
    Arkadaslar 1 ay once remolent sampuanla ilgili olumlu goruslerimi yazmistim ama malesef etkisini kaybetti artik kasinti tekrar artmaya basladi yaglanma konusundada cok basarisiz ertesi gun yaglanma yapiyor.
    |
    |
  • Er
    5 Mesaj
    Nasıl bir hastalıksa bu belli bir süre sonra kullandığımız şeyler eykisiz hale gelip bir işe yaramıyor.

Geçen okuduğum bir yazıda bu hastalığın temelinde karaciğer ve bağışıklık sistemi problemleri var diye yazıyordu? Karaciğerdeki bir problem bu işe neden oluyor olabilirmi? Ben bebekken hepatit A geçirmişim ve karaciğer hasar görmüş olabilir gerçi birkaç kez fonksiyon testine girdim ama önemli bir bulgu olmadı.

|
    |
    himmet_dal

Fermente dogal elma sirkesi surunuz arkadaslar caresi sirke pamuga bandirin yada tuvalet kagidina bol bol egzamali alanda bekletin pamugu surdugunuz yeri yikamayin oyle kalsin yanma olsada bi yerden sonra yanmiyor saglikli deriniz piyasaya cikiyor cilt hastaliklarinda brnim uyguladigim tek yontem elma sirkesi super marketlerde(migros carfur) 1.5 tlden 8 liraya satilmakta . En az bir kac hafta uygulayın duzelince ara ara uygularsiniz. Ben bu yontemle alt ettim uygularsaniz sorumluluk sizindir. Kac senelik uyeyim yalan dolan atmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glumerna -- 17 Aralık 2016; 11:59:32 >
    |
    |
    Çok rahatladım derken gün geçtikçe daha felaket hal almaya başladı bu durum coresatin bir şeye yaramaz oldu. Özellikle burun kenarlarımda ve çenemde yara derecesinde kabuklanma var. Kortizonluda olsa acil olarak dindirecek ilaç önerilerinize açığım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Elma sirkesini deneyin iyi gelen bir sürü insan var içinde aç karnına sıladırın ucuza probiyotik size
    Benim ne saçıma nede yüzüme iyi geldi diyemiyeceğim sirke için ancak denemekte fayda var

|
    |
    Arkadaşlar bende bu rahatsızlıktan küçüklüğümden beri muzdaripim çok önceden elacon pomat kullanıyordum doktorum yazmıştı çok etkili fakat yoğun kortizon dan dolayı cildim de lekeler oluştu zamanla kesinlikle önermiyorum kısa vadeli kurtarır sadece..
    Yaklaşık 1,5 senedir düzenli olarak corasatin sarı tüp olanı kullandım gerçekten çok etkiliydi hiçbir yan etkiyle karşılaşmadım fakat bir çok arkadaşım gibi bende geçen gün eczane den yenisini aldım ve içeriğini değiştirmişler hiç iyi gelmedi tam tersi çok kötü oldu cildim şuanda iyice azdı dün araştırmalarım sonucu elidel kreme başladım şuan için çok aşırı bi geçme yok umarım iyi gelir en kötü bir seferlik dindirmek için evde var olan memacon kremi kullanmayı planlıyorum başka önerisi olan varsa açığım umarım hepimiz kurtuluruz bu illetten azınca gerçekten çok kötü insan sokağa çıkmak bile istemiyor

|
    |

• Er
    5 Mesaj
    2 gündür ciddi iyleşme var cildimde tesadüfmü bilmiyorum ama hiç krem sürmedim içeriye yöneldim.
    Sabahları aç karnına 2 kaşık organik hindistan cevizi yağı yiyorum ve gün içinde aloe vera içeceğim var onu tüketiyorum, bunları uzun araştırmalarım sonucu buldum candida mantarına da çok etkili ürünler. Yüzümüze sürdüğümüz ürünler çıkanı geçirmek için esas olan çıkmasını geciktirmek yada hiç çıkartmamak.

|
    |

Orijinalden alıntı: Pherus

Nasıl senin durumlar, yeniden çıktı mı? Ben kefir ve mikostatin kullanmaya devam ediyorum. Bir ayı geçkin süredir oldukça rahatım.
    quote:

Orijinalden alıntı: Pherus

benim de yüzüm kıpkırmızı.geçmiyor kolay kolay.kepekler oluyor yüzümde alnımda.bu mikostatini nasıl kullanıyorsunuz.aldım duruyor öyle.içiyor musunuz.sürüyor musunuz
    |
    |

Momecon losyon vb bir çok kortizonlu kremden herhangi birini kullanabilirsin.

Tavsiyem kullanma. Hergün duş al, sabunu ve şampuanı asla yüzünde bekletme. Yüzünü birkez şampuanı sürüp ovala ve yıka 5 saniyeyi geçmesin. Sonra duşa normal devam et.

Aynalara iki üç gün bakma. Bırak ünsanlar ne düşünürse düşünsün. Hastasın ve atak dönemi geçiriyorsun. Yüzün düzeldiğinde kimse bişey hatırlamayacak zaten.

Geçmiş olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istavrit59 -- 18 Aralık 2016; 11:52:49 >
    |
    |
    Ayar Kolu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ediyorum hocam bu aralar çok garip hal almaya başladı. Haftalık yoğun ataklar oluyor. Görüntü olarak umursamasanda kaşıntı, batma, yüzümde gerdimlik ve yüzümde ki pulların sürekli dökünmesi artık rahatsız etmeye başladı. Yaklaşık 10 yıldan fazladır bu hastalıkla uğraşıyorum ama ilk defa çıldırtma noktasına getirdi beni.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

@knan88 "dermologica barrier repair" kremi önermişti....kızarıklıklara iyi geliyormuş...kendisi kullanmış...ayrıntılı bilgi verebilir sorarsanız....problem ürünün fiyatı: 270TL.

Ürün Resmi sitesi: https://www.dermalogica.com.tr/urunler/ultracalming/barrier-repair

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefer33 -- 18 Aralık 2016; 16:59:06 >
    |
    |
    Bahsedilenler: prison121 , efe80 , Ayar Kolu , Knan88

Vikings
    Hail Earl Ragnar!
  • Yüzbaşı
    509 Mesaj
    Cok pahali 40 tl lik kremlerden cok da fazla bisi degistirecegini sanmiyorum.sonucta sirkeyle corosatinle okadar fayda saglar heralde.tedavi etse neyse bariyer olusutrur diyor

|
    |
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.