Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (249. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.481
Cevap
199
Favori
1.208.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Malesef aloe vera da diğer her şey gibi hastalığı azaltıcı etki gösteriyor fakat tamamen bitirmiyor.
    Aloe vera zor bulunan bir bitki değil çiçekçiden saksıyla alıp balkonda yetiştirebilirsiniz.
    Ben kullanmaya devam edeceğim.tekrar yazarım ilerleyen dönemde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kepek ve kaşıntı için vichy mükemmel fakat yağlanma çok kötü

• "Seboreik dermatite en iyi bitkisel çözüm yolu elma sirkesi olarak bilinir. Elma sirkesinin seboreik dermatiti tedavi edici etkisi bulunmaktadır. Elma sirkesi seboreik egzama bitkisel tedavi için tek başına kullanılabileceği gibi hidrojen perioksit ile birlikte de uygulanabilmektedir. Ayrıca hindistan cevizi yağı banyodan 30 dk önce saça sürülür ise seboreik dermatit nasıl tedavi edilir in de yanıtı olabilmektedir. Doğal şampuan özelliğine sahip hindistan cevizi yağı gözleri yakmaz."
  • Aşağıda yazdığı gibi çift tarafı sivri değnek hindistan cevizi yağı içindeki caprylic acid iyi gelirlen kendiside sd yi besliyormuş.

Coconut oil itself may not be the best for treatment of seborrheic dermatitis due to it’s potential to feed the yeast (malassezia) which has been documented to be responsible for seborrheic dermatitis (source). However, coconut oil does contain a significant amount of caprylic acid. And this unique fatty acid has actually demonstrated strong activity against malassezia (source).

• Hertürlü saçlı bölgede görülebilir, genital bölge dahil, haftada 1 elecon loston sür banyo sonrası.

• Beyler 'CETABION Plus' diye bir şampuan çıkmış zetion eşdeğeri içinde climbazole+zinc pyrithione içermekte isteyenler bir baksın 12 tl fiyatı var.
  • DermoCrazy D kullanıcısına yanıt
    Ben caprylic acid (caprylyl etc) içerdiğünden mümkün olduğunca tüketiyorum. Şimdiye kadar olumsuz birşey yaşamadım.

Diğer taraftan süt yağından bi tık daha sağlıklı sayılıyor sağlıklı beslenen çevrelercr.

• Caprylic acid hapı var direk içiyorsun ama Türkiyede yok sanki bilen eden varsa yazsın internet de bulamadım.

• gmpmurat kullanıcısına yanıt
    Google da çıkmadı hocam adı mı yanlış

• cepAnkara C kullanıcısına yanıt
    Google da ismi çıkmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Bunun tek çaresi içeriden, mideyi ve bağırsakları probiyotik ile doldurmak gerekiyor. Bunun için de yoğurt en iyi ilacı. Yalnız yoğurdu kendiniz yapmalısınız, marketteki yoğurtların zerre faydası olmaz. Sütü dışarıdan şişelenme miş olarak doğal yollardan kendiniz alıp yine mayayı kendiniz üretip öyle yapmalısınız. Nohut ile doğal kendi mayanızı yapabilirsiniz. Ben 1 aydır bu şekil de yapıp yiyorum, inanın vücudum da ne yanma ne sızı ne de yüzüm de kızarıklık kalmadı. Bazen aşırı sıkıntılı olduğum anlarda burun kenarların da hafiften kepeklenme oluyor onu da saf menekşe yağı sürüp anında geçiriyorum. Yoğurda yüklenin arkadaşlar, başka hiç bir şeye parayı kaptırmayın. Bu iş bağırsaklarda başlayıp bitiyor.Doldurun bağırsakları probiyotiklerle her türlü mantar vs hastalıklardan kurtulun.

Hocam başka probiyotik olarak neler onerirsiniz ? Bazılarını yemeyin diyorlar ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: heymanberry

quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Bunun tek çaresi içeriden, mideyi ve bağırsakları probiyotik ile doldurmak gerekiyor. Bunun için de yoğurt en iyi ilacı. Yalnız yoğurdu kendiniz yapmalısınız, marketteki yoğurtların zerre faydası olmaz. Sütü dışarıdan şişelenme miş olarak doğal yollardan kendiniz alıp yine mayayı kendiniz üretip öyle yapmalısınız. Nohut ile doğal kendi mayanızı yapabilirsiniz. Ben 1 aydır bu şekil de yapıp yiyorum, inanın vücudum da ne yanma ne sızı ne de yüzüm de kızarıklık kalmadı. Bazen aşırı sıkıntılı olduğum anlarda burun kenarların da hafiften kepeklenme oluyor onu da saf menekşe yağı sürüp anında geçiriyorum. Yoğurda yüklenin arkadaşlar, başka hiç bir şeye parayı kaptırmayın. Bu iş bağırsaklarda başlayıp bitiyor.Doldurun bağırsakları probiyotiklerle her türlü mantar vs hastalıklardan kurtulun.

Hocam başka probiyotik olarak neler onerirsiniz ? Bazılarını yemeyin diyorlar ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

Yoğurt kendimizin yapabileceği en doğal ve etkili probiyotik. Diğerlerini dışarıdan almak gerekiyor ki işlenme ve paketleme aşamaları geçirdikleri için etkili olacaklarını sanmıyorum. Yoğurttan şaşmayın derim, hiç bir zararı yok, keçi sütü bulup bunla yaparsanız çok daha etkili. İnanın kendi yaptığım yoğurdu yediğim günden itibaren ayıptır söylemesi gaz problemim de kalmadı, bu bile ne kadar etkili olduğunun kanıtı.

• Bilgi için teşekkürler...internetten satış linki varsa iyi olur,edinelim,deneyelim.....yada nerede satılıyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sefer33 kullanıcısına yanıt
    Eczanelerde çalıştıkları depoya göre mevcut olabilir.

• Hala sadece kullandığı ilacı anlatanlar var !!!!
    Tek başına ilaç işe yaramaz sıfır şeker ve sıfır hamur işi diyeti yapmanız lazım.
  • Coresatin sarı kutu bittiği için yenisini aldım 40 tl para verdim fakat..

Kutusu değiştiği gibi içeriğini de değiştirmişler sanırım eskiden mucizevi şekilde işe yarayan krem artık hiç işe yaramıyor. Yüzümdeki kızarıklıklardan kurtulamıyorum. Kremi sürdükten sonra daha da kızarmaya başladı.

Sadece kızarıklıklar için yüz kremi önerebilir misiniz?
  • Bende cumartesi günü aldim yeni kutuyu ve yüzüm rezalet içinde morardı ve kabuk bağladı.İlkkez yüzüm böyle oldu. Bunları yazmak için girdimki sizde aynılarını yazmışsınız.Bu yeni kutu içeriğiyle birlikte bir maddeyi çıkartıp yeni bir madde koydular diye biliyorum.Galiba herkese kötü etki edecek bu yeni karışım.

• quote:

Orijinalden alıntı: gmpmurat

Bende cumartesi günü aldim yeni kutuyu ve yüzüm rezalet içinde morardı ve kabuk bağladı.İlkkez yüzüm böyle oldu. Bunları yazmak için girdimki sizde aynılarını yazmışsınız.Bu yeni kutu içeriğiyle birlikte bir maddeyi çıkartıp yeni bir madde koydular diye biliyorum.Galiba herkese kötü etki edecek bu yeni karışım.

Galiba öyle olacak hocam, şu an alternatif arayışı içerisindeyim ne yapacağımı bilmiyorum yüzüm ilk defa bu kadar kötü oldu. Yanık izi gibi..
  • Arkadalar blue cap krem etkilimi yan etkisi varmi ? Almayi dusunuyorum sizce ise yararmi ?

• Ben pruzon alip denemeyi düşünüyorum bugün. sokağa çıkmaya utanıyorum resmen millet tip tip bakıyor.Bir tane adam gibi cildiye doktoru yok devlette özele gidiyorsun 2 tane doktor var ünlü hepsi uçmuş resmen parasını versen bile randevu alamıyosun.Kaldık böyle

• 
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.