Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ksezginer Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.481
Cevap
199
Favori
1.208.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben zaten o zamanlar iyiydim neyin kafasina aldim bilmiyorum onlari 1 ay falan kullanmisimdir heralde yalniz bazi forum sitelerinde denk geldigim kadariyla memnun olan insan pek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler benim hastalıgımı buldum ben. neden oldugunu belki sizinkide ondandır. neden buldugumu düşünüyorum ? çünkü vercegim linkteki açıklamada c vitamini olmadıgında yazıyor
    http://histamin-bayhkz.blogspot.com.tr/

Rahatsızlık nasıl oluşur?
    1. Sağlıklı insanda histamin diaminoksidaz (DAO) tarafından yokedilir. B6-Vitamini ve C-Vitamini HİT hastalarında yetersiz olduğundan DAO enzimi oluşmaz.
    2. Diaminoksidaz enzimi ince bağırsak tarafından salğılanır. İnce bağırsaklardaki iltihap ve yaralar nedeniyle yeterince DAO salğılanamaz ve böylece histamin fazlalığı ortaya çıkar.
    3. Aşırı histamin içeren besinlerin yenmesi ile histamin oranı vücutta artar, bu besinlerin başında peynir, et ve et mamüleri vs gelir.
    4. Midede gastrit ve ülsere sebep olan halicobakter pylori varsa bu bakteri toksik maddeler üretir ve bunlardan biride histamindir.
    5. Kalın Bağırsaklarda mantar varsa bu mantarlarda toksik maddeler üretir ve bunların başında histamin gelir.

• Arkadaslar seboreik dermatitin nedeni malassezia furfur mantari mi

• benim saç yanak ve burun çevresinde mevcut kortizon içeren bir krem kullanıyorum onun da bes gunden fazla kullandığımız da ciltde incelme yaptığı söylendi.lakin düzenli duş ve temizlikle çok azalıyor.düzenli duş yalnız dus başlıklarına temizleyici koyabilirsiniz klor etkisinden korunmak için
  • 4 gündür bayadır kudurmuş olan seboroikler sıfırlandı bugun gene başladı kefir aksatmadan içmekteyim bence çaresi kefir yoğurt ekmeği azaltmak ve stressiz bir hayat. Sonuncusu hariç geri kalanını yaptım baya rahatladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glumerna -- 10 Ocak 2016; 17:49:06 >
  • Momecon krem yüze sürülür mu arkadaşlar

• Gökçekin setini 5 sene önce denedim lahana suyu içiliyordu ama iksir diye birşey var içilecek gibi değil yakıp geçiyor kokusu halen aklımdan gitmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: himmet_dal

4 gündür bayadır kudurmuş olan seboroikler sıfırlandı bugun gene başladı kefir aksatmadan içmekteyim bence çaresi kefir yoğurt ekmeği azaltmak ve stressiz bir hayat. Sonuncusu hariç geri kalanını yaptım baya rahatladım

Selam kardeşim...kefir vücuda ve bağırsak florasına çok faydalı fakat dermatide hiç etki etmez..ben 10 senedir evde kefir yapar içerim...kısaca alakası yok...geçmiş olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefer33

quote:

4 gündür bayadır kudurmuş olan seboroikler sıfırlandı bugun gene başladı kefir aksatmadan içmekteyim bence çaresi kefir yoğurt ekmeği azaltmak ve stressiz bir hayat. Sonuncusu hariç geri kalanını yaptım baya rahatladım

Selam kardeşim...kefir vücuda ve bağırsak florasına çok faydalı fakat dermatide hiç etki etmez..ben 10 senedir evde kefir yapar içerim...kısaca alakası yok...geçmiş olsun.

resmen cennet gibiydi 4 gün sonra gene canlandı ama eskisi gibi plaka plaka atmıyor hafif hafif kızarıklık var kefire veya yoğurda bağladım birde sağlıklı beslenmeye özen gösterdim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sefer33

quote:

resmen cennet gibiydi 4 gün sonra gene canlandı ama eskisi gibi plaka plaka atmıyor hafif hafif kızarıklık var kefire veya yoğurda bağladım birde sağlıklı beslenmeye özen gösterdim

Kefirin iyi gelmesinin nedeni icinde mantar onleyici maddeler var.

Bu arada sizin durum nasil oldu

• saçtaki kepekler mercimek tanesi kadar benim kaldırınca kanıyor.
    çok kötü kaşınıyor yaş 29

2.kez elma sirkesi çörekotu yağı ve sarımsak yağı karışımını dneeyeceğim bu sefer inşallah 30 gün aralıksız yapacağım. ayroca head shoulders mavi seboreik dermatit şampuan aldım saçları da onun yıkayacağım.bu arada saçı 4 numaraya vurdurdum.kisa saç her zaman bu hastalığı azaltıyor. Yine kış aylarında hastalık çok aziyor

Allah çektiğimiz acıyı günahlarımıza keffaret kılar inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 11 Ocak 2016; 20:53:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

saçtaki kepekler mercimek tanesi kadar benim kaldırınca kanıyor.

2.kez elma sirkesi çörekotu yağı ve sarımsak yağı karışımını dneeyeceğim bu sefer inşallah 30 gün aralıksız yapacağım. ayroca head shoulders mavi seboreik dermatit şampuan aldım saçları da onun yıkayacağım.

sakın kaşıyıp kanatmayın hem saç dökülür hem hastalır artar dokunmayın hiç
  • mak74 M kullanıcısına yanıt
    coresatin sarı krem kullanacaksınız ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

saçtaki kepekler mercimek tanesi kadar benim kaldırınca kanıyor.

2.kez elma sirkesi çörekotu yağı ve sarımsak yağı karışımını dneeyeceğim bu sefer inşallah 30 gün aralıksız yapacağım. ayroca head shoulders mavi seboreik dermatit şampuan aldım saçları da onun yıkayacağım.bu arada saçı 4 numaraya vurdurdum.kisa saç her zaman bu hastalığı azaltıyor. Yine kış aylarında hastalık çok aziyor

ayrıca şimdi fark ettim kepek değil onlar kabuk soyduğunuz için kanıyor
  • Saf vazelin excipial lipo karisimi nemlendirici olarak kullanilabilir ben denicem

• Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi saç içerisinde sivilce şeklinde oluşan ve saçların aşırı yağlanmasına neden olan bir hastalığa sahiptim.
    Bazı doktorlara göre sedef, bazılarına göreyse seboreik dermatit olan bu hastalıkla ilgili kullandığım ve faydasını gördüğüm bir karışımı tavsiye edeceğim.

Kullanmadan önce saçların biraz kısa olmasında fayda olacağı kanaatindeyim.
    Bunları kullanırken son 15 gündür işten dolayı aşırı stresli olduğumu da söyleyeyim.

1. Hindistan cevizi yağı
    2. Çay ağacı yağı

Hindistan cevizi yağını, karışımı kolayca alabileceğiniz kapaklı bir kavanoza boşaltın. İçerisine 10 damla çay ağacı yağını damlatın.
    İlk 1 hafta her akşam sürün ve 2-3 saat durduktan sonra saçınızı yıkayın. Sonraki haftalarda 2-3 günde bir sürün.
    Ben kullanmaya başlayalı 1 ayı geçti. Sadece 2 gün yıkamadan durunca 3. gün enseden ufak ufak kaşınıyor.
    Zaten 3 günde yıkanmadan duracak değiliz. Ayrıca kullanmış olduğum şampuanın içerisine de çay ağacı yağından 4-5 damla karıştırdım.
    Şu an saçlarım yumuşacık ve kepeklenme, yağlanma ve sivilcelenme yok. Umarım deneyip faydasını gören birileri olur.

Yüz bölgesi için de su ile seyreltip kullanabilirsiniz. Ben yatmadan önce hiç seyreltmeden alnımdaki sivilcelenmeler için direk kullandım ve sabaha sivilcelerin kurumuş olduğunu gördüm.
    Ama hassas bir cildiniz varsa su veya başka bir yağ ile seyreltip kullanmanızda yarar var.

Ayrıca bu dönemde her sabah kahvaltıdan eksik etmediğim çiçek balını çok az tüketiyorum. @guzikovi nin dediği gibi gün aşırı bir portakal yiyorum.

Allah hepimizin yardımcısı olsun ve acil şifalar versin.

• Bilgilerini paylaştığın için teşekkürler arkadaşım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceki yorumlarda belirtilmiş ama ben de söyleyeyim dedim, bir aralar gerçekten çok canımı sıkıyordu bu hastalık mıdır nedir her neyse, uzun bir süre uğraştım geçirmek için, Aknetrent olsun şu olsun bu olsun çay ağacı yağı, sebclair vb. sayısız krem ve hap kullandım hiçbiri geçirmedi. Benim yüzümde de var bu sadece saç olsa bir nebze dayanılır da yüzde olunca çok sıkıntı oluyordu. Derken saçım için Vichy Dercos yağlı ve kepekli saçlar için olan şampuandan aldım ve gerçekten saçımdaki kepeği kontrol altına aldım. Şampuanı kullanmayı bırakınca tekrarlıyor sanırım ama kullandığım süre içerisinde gayet olumlu sonuç aldım. Yüzüm için de Coresatin Sarı krem aldım ve gerçekten harika yani kullandığım en iyi krem diyebilirim. Haftada 3 kere sürüyorum ne sebo kaldı ne bir şey :D Fakat bunu da bırakınca tekrarlıyor galiba, kesin tedavisini bulamadım fakat en azından bu ilaçlarla kontrol altında tutabiliyorsunuz. Şeker diyeti falan denemiştim önceden şuan yediklerime hiç dikkat etmiyorum ve yüzüme hiç etkisi olmuyor

• hiçbi şey kullanmayıp kafaya takmayınca geçiyor ( kısa bi süreliğine tabi )

zorladıkça ilaçlarla daha beter oluyor hep yav
  • 3-4 gundur icki alkol pasif icicilik derken kizarikliklar artti kortizonu basicam

• 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.