Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (176. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: SkyTech74 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8.471
Cevap
199
Favori
1.207.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kendimi bildim bileli bu hastalığım var. güneş ve deiz bu hastalık için doğal tedavi. bu yaz deniz tatilimi uzun tuttum saçımdakiler bugüne kadar hiç olmadığı kadar azaldı. sırt boşluğumda vardı iki senedir o da azaldı. kaşımda var ve çenemde var. ilaç tedavisinde kortizonlu ilaçlar dışındakiler maalesef hava civa. hatta bazen kortizonlular da işe yaramıyor. elma sirkesi diyor herkes ballı elma sirkesi budum bakalım sonuç ne olacak
    bu arada bir ara ilaç yazdırdığım bir doktor bende de var bu hastalıktan dedi. nedeni çinko eksikliğiymiş. çinko tablet kullanmış işe yaramamış. bunun üzerine çinko içeren sabunlar şampuanlar duş jelleri önerdi. o zamanlar palmolivin çinkolu duş jeli vardı şimdi satılmıyor artık. saç için de bebek şampuanı önermişti. tabi bebek şampuanı saçı kazık gibi yapıyor arkasına mutlaka saç kremi de kullanmak lazım. kesin olarak geçirmiyor tedavisi de yok zaten ama en azından yavaşlatıyor ve azmasını engelliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kulga -- 21 Ocak 2016; 16:39:48 >

• Ben bir sey sormak istiyorum sicak bir yere girdiginiz zaman suratinizda isinma yanma hisseden var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyly13

quote:

Orijinalden alıntı: guzikovi

hocam yüzünde bariz pullanması olan ve kızarıklıgı olan elma sirkesi içsin hergün yarım bardak akşam çeyrek sabah çeyrek bardak geçiriyor. baya azalıyor. c vitamini takviyesi olarak portakal suyuda içebilirsiniz ama araştırmalarıma göre elma sirkesi herkeste ortak çözüm :)

Bendr pullanma yok da kizariliklar var elma sirkesini her gun aksam mi iciyosun ve ne kadar sure 1hafta mi devamli sonra mideyi delmiyelim

hocam ben sabah akşam su bardagının 10 da biri kadarı doldurup su ile inceltip öyle içiyorum aç veya tok pek dikkat etmedim içiyorum sadece. ayrıca elma sirkesini su ile inceltip yüze uygularsanız direk oda iyi geliyor denendi onaylandı. ama içmek aşırı iyi geliyor. kendi evimde dogal elma sirkesi yapmaya başladım cok ucuza geliyor :) dışardan aldım 400 gram 5 tl pahalı.

• Coresatin 3 gundur kullaniyorum kizarikliklari hic azaltmadi malesef ondan kullanmicam

• tyly13 T kullanıcısına yanıt
    elma sirkesi ve maden suyu kullan ilk gün etki etmesse gel burdayım :)
  • guzikovi kullanıcısına yanıt
    Elma sirkesini içmek çok zor hocam ya işkence gibi Maden suyu ne işe yarıyor ?
  • 264burak kullanıcısına yanıt
    aynen hocam o konuda yerden göge haklısınzı ama yüzümün iyileştigini kepeklerın azaldıgını görünce zehir olsa içerim :)
    Kafamda çok sıkıntı yok da yüzüm her daim kızarık çok siniz bozucu.. sabahları aç karna sirkeli su, maden suyunu yüze mi sürücez yoksa onuda mı içicez ?
  • 264burak kullanıcısına yanıt
    hocam hem dışdan hem içten tedavi ediyor ama ben yüze hiç sürmedim kokusundan dolayı. ben aç karınlada pek içmedim genelde yemekten sonra veya ortasında gömerim.
    bardagın 10 da 2 si veya 1 i kadar elma sikesini su ile seyreltip içerim maden suyunun içindede mineral oldugu ıcın takviye olarak kullanıyoum kendi üstümde bi çok test yaptım en iyisi bu
  • Bende birkaç senedir bu seboreik dermatit illetini çekiyorum.Size tavsiyem birçok forumda okudum kendim şahit oldum Vichy Dercos ürünü ben yağlı saçlar için olanı kullanıyorum.İnanın gözle görülür derecede tamamen kayboldu şampuan daha bitmedi az kaldi ama son 15 gundur aksattım çıkmaya başladı.Bu şampuanda 3-4 şise bitirip sonuclari gormek lazım.Özellikle alin ve burun cevremde cok var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3743E2F -- 22 Ocak 2016; 22:35:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 264burak

Kafamda çok sıkıntı yok da yüzüm her daim kızarık çok siniz bozucu.. sabahları aç karna sirkeli su, maden suyunu yüze mi sürücez yoksa onuda mı içicez ?

Burak ben senle ayni durumdayim sacdaki problem baya az ama surati iyilestiremiyoruz benim t bolgem ve burnumun kenarlarindaki kilcal damarlar gozukuyor kortizonsuz ilac kullanmaya calisiyorum en son lazer olucam bu gidisle ama elma sirkesi ve maden suyu icicem bir sure

Yarim su bardagina tatli kasigi koysak fazla mi gelir sence

• Şaçtaki dermatidi 20 senedir geçiremiyorum..hayatım kaşıntı ve kepekle geçiyor ve kesin çözümü bulamadım.(olmayan çözümü zaten aramıyorum artık😀)..hergün saçı yıkamak dışında bir tedavisi yok...bu sene burun ve kaş çevresini de yoklamaya başladı,bu hayra alamet değil..coresatin sarı ile dizginliyorum...bu mantar bizim vücuttan besleniyor ama kaynağı belirsiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    az gelir :D elini korkak alıştırma ya bi su bardagının 10da 1i 2 si kadarını doldur elma sirkesiyle sendeki etkisine göre attır veya azalt. ama gelişmeleri yaz buraya kaliteli bi tane kullan bu arada elma sirkesi
  • beyler yüzümde ergenlkten beri vardı. 2-3 gün önce göğsümde başladı doktora gitsem ne yapcak ilaç verecek burayı okuyorum tedavisi yok deniyor o yüzden kortizonlu ilaç kullanıp ömrümü kısaltmak istemiyorum. kesin çözüm hala yok değil mi :))
  • arkadaşlar bunun çözümünü buldum. Tamamen değil zaten çözümü yok. ama rahat rahat yaşamanız için benim önerdiğim doktor kontrolünden sonra tamamen kurtulabilirsiniz. Ankarada olanlar bana ulaşşsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertterr06

arkadaşlar bunun çözümünü buldum. Tamamen değil zaten çözümü yok. ama rahat rahat yaşamanız için benim önerdiğim doktor kontrolünden sonra tamamen kurtulabilirsiniz. Ankarada olanlar bana ulaşşsın.

Merhaba...Buradaki herkes doktora en az üç beş defa gitmiş insanlar...,senin doktorun farklı bir çözümü var ise özele değil buraya daha ayrıntılı yazmanda fayda var,uygulanmamış bir yöntem ise herkes kendi durumuna göre yararlanır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar surattaki gozenekler icin at kestanesi yagi diye bir yag varmis gozenekleri sikilastirip kilcal damarlari azaltiyormus duyan var mi ?
    elma sirkesi denedinmi
    İciyorum su an iyi durumda ama surmem cok yakiyo biliyorum benim gozenekleri kucultmem lazim t bolgemdeki inceldigini gorebiliyorum cunki

• 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.