Şimdi Ara

Şebeke Sorunu..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
52.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Benim Samsung E200 model eski bir telefon var.Geçenlerde bu alet bozulmuştu(bataryası çok çabuk bitiyordu) ve garantisi de çoktan dolmuş olduğu için verdim bir telefoncuya yap ve düzeltiver bunu kardeş dedim.Sağolsun bugün halletmiş.

Bende telefonu alıp eve geldim.Ancak evde SIM kartı takıp telefonu çalıştırmayı denediğimde 'servis yok' uyarısı veriyor.Ve hiçbir işlem yapamıyorum.Yani telefonun donanımsal özelliklerinden yararlanabiliyorum kamera,müzik dinleme,video izleme,oyun oynama gibi.Ancak iş arama yapmaya,arama almaya,mesaj göndermeye ve internete bağlanmaya geldiğinde hep bir sorun çıkıyor ve 'şebeke yok' uyarısı geliyor.Ve tabi bunların dışında telefon bekleme konumundayken ana ekranda kırmızı harflerle 'servis yok' yazıyor.Başka bi numaradan kendimi aradığımda 'aradığınız numaraya şu anda ulaşılamıyor' şeklinde bir uyarı geliyor.Ne oldu,nasıl oldu anlamadım.

Uzun lafın kısası, telefonumda şebeke yok uyarısı çıkıyor ve bir telefonla yapılabilecek tüm önemli işleri(arama yapma,mesajlaşma) yapamıyorum.Ve siz bilgili dostlarımdan yardımlarınızı bekliyorum :)

NOT:Hattım Vodafone..Yani tüm bu sorunlar Vodafone hattından çıkıyor.Acaba sorun SIM kartta mı?Yoksa telefonda mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ronarda

Merhaba arkadaşlar.Benim Samsung E200 model eski bir telefon var.Geçenlerde bu alet bozulmuştu(bataryası çok çabuk bitiyordu) ve garantisi de çoktan dolmuş olduğu için verdim bir telefoncuya yap ve düzeltiver bunu kardeş dedim.Sağolsun bugün halletmiş.

Bende telefonu alıp eve geldim.Ancak evde SIM kartı takıp telefonu çalıştırmayı denediğimde 'servis yok' uyarısı veriyor.Ve hiçbir işlem yapamıyorum.Yani telefonun donanımsal özelliklerinden yararlanabiliyorum kamera,müzik dinleme,video izleme,oyun oynama gibi.Ancak iş arama yapmaya,arama almaya,mesaj göndermeye ve internete bağlanmaya geldiğinde hep bir sorun çıkıyor ve 'şebeke yok' uyarısı geliyor.Ve tabi bunların dışında telefon bekleme konumundayken ana ekranda kırmızı harflerle 'servis yok' yazıyor.Başka bi numaradan kendimi aradığımda 'aradığınız numaraya şu anda ulaşılamıyor' şeklinde bir uyarı geliyor.Ne oldu,nasıl oldu anlamadım.

Uzun lafın kısası, telefonumda şebeke yok uyarısı çıkıyor ve bir telefonla yapılabilecek tüm önemli işleri(arama yapma,mesajlaşma) yapamıyorum.Ve siz bilgili dostlarımdan yardımlarınızı bekliyorum :)

NOT:Hattım Vodafone..Yani tüm bu sorunlar Vodafone hattından çıkıyor.Acaba sorun SIM kartta mı?Yoksa telefonda mı?

Servis Yok hatasının birden fazla nedeni olabilir. Aklıma gelenleri yazayım, kontrollerini sağlarsınız.

1)Telefonun simkart soketi bozuk olabilir. Başka bir çalışan simkartla, mümkünse Vodafone'la deneyiniz. (Eğer soket bozuk değil ise;)
    2)Simkartınızın çipi arızalanmış olabilir. (Başka bir telefonda denediğinizde çalışıyor ise;)
    -Simkartınız telefonunuzla uyuşmuyor olabilir (32kb, 64kb, 128kb) durumları. (Simkart yenilenecek)
    (Başka bir telefonda da çalışmıyor ise;)
    - Hattınız dondurulmuş, kapalı ya da iptal olmuş olabilir.
    (Müşteri hizmetlerinden kontrol sağladığınızda sorun yok dedilerse;) (Müşteri hizmetlerinden kontrol sağladığınızda sorun var dedilerse;)
    -Simkart Değişikliği..................................................................................Yardımcı olacaklardır.

Bunların dışında;

Birden fazla simkartınız varsa simkartlar karışmış olabilir. (=

Telefonu tamire verdiğnizi belirtmişsiniz, tamir sırasında telefon toplanırken;

Parça unutulmuş, telefon zarar görmüş, parça fazla gelmiş (= vb. sorunlar olmuş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExisTeeN -- 10 Mart 2011; 21:05:24 >

• iyi akşamlar benim nokia n95 telefonum var uydudan kapandı.telefonumu 2.el almıştım telefon çalıntı çıktı ve uydudan kapattılar telefonumu.bunu açtırabilkir miyim.lütfen yardımcı olun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihangir45

iyi akşamlar benim nokia n95 telefonum var uydudan kapandı.telefonumu 2.el almıştım telefon çalıntı çıktı ve uydudan kapattılar telefonumu.bunu açtırabilkir miyim.lütfen yardımcı olun...

Sen onu boşverde, hat taktıysan ve hat senin adınaysa, hakkında arama çıkmıştır, bence savcılığa git bi araştır, benim gibi sokak ortasında alınıp bir gece nezarette yatmayasın.

Ayrıca açtıramazsın.
  • polise ifade verdim zaten.ben aldığım adamı gösterdim tabi ondan aldığıma dair de bir kart almıştım.ben kurtuldum.

ama n95im gitti bazı arkadaşlarım bana programa girerse kredi ile açılır dedi.o yüzden sizden yardım istedim böle kredi ile açılabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihangir45

polise ifade verdim zaten.ben aldığım adamı gösterdim tabi ondan aldığıma dair de bir kart almıştım.ben kurtuldum.

ama n95im gitti bazı arkadaşlarım bana programa girerse kredi ile açılır dedi.o yüzden sizden yardım istedim böle kredi ile açılabiliyor mu?

Geçmiş olsun.

Valla o konuda bilgim yok. Ama kapanmış cihazların açılamadığına çok şahit oldum. Yurtdışına gidip orda kullanacak birine satmayı deneyin.
  • imei klonlanmış da olabilir.
  • hort beyler pazartesi askere gidecem acil bende aynı sorunu yaşıyorum tuşlu bi telefon aldım 4,5 g sim kartımı takıyorum büyüttüm aparat yardımı ile rehberi görüyor ancak hiçbir şekilde arama sms yapamıyorum şebeke yok diyor ne yapmam lazım
  • Mustafa_011 M kullanıcısına yanıt
    Hocam konu 8 yıllık keşke hortlatmasaydınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.