Şimdi Ara

Seat Leon ama Hangisi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
18.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Herkese merhaba,
    Şu anki indirimden yararlanıp bir leon alma düşüncem var, fakat kararsızım.
    hesap kitap yapıyorum, hangi versiyonunu alsam karar veremedim.

Abim de FR düzeyine çekilmiş 2011 modem style 1.4 tsi var. FR o zaman çıkmadığı için alamamıştı. O FR al diyor kesinlikle.
    Fakat ben bir yandan istanbul trafiğinde rahatlığından istifade etmek için otomatik olmasını da tercih ediyorum. Burada birinci kararsızlık ortaya çıkıyor. DSG şanzımanın sıkıntı çıkardığı
    söylentisi de ayrı bir endişe konusu zaten.

İkinci kararsızlık ise benzinli mi dizel mi olayı!
    Yılda 10.000-15.000 bandını geçeceğimi pek sanmıyorum, bu durumda dizel almak ne kadar mantıklı bilemedim. Ayrıca dizel olunca ucuz diye daha çok kullanıp, hemen hemen benzinli ile aynı yakıt sarfiyatı yapıldığını söylüyor çoğu kişi psikolojik bazda.

Biliyorsunuz opsiyonel donanım paketlerinde de indirim var.
    Şimdi FR alsam Xenon far sistemi taktıraracağım ve Sunroof ekleteceğim fiyat yaklaşık 48.000 olacak indirim almadan önce
    Dizel DSG şanzımanlı alsam sadece Copa plus paketi ve 17" jant taktırsam fiyat 57.000 civarı olacak.
    Dizel manuel şanzımanlı alsam copa plus paketi + plus paketi + 17" jant eklenince fiyat 52.000 civarını bulacak.

Siz olsanız hangisini seçerdiniz? + ve - leri ile yorumlarsanız sevinirim.

Aslında honda civic hb 2013 için ocak ayını beklerken abim aklımı çeldi, limitim 45-50 arasıyken şimdi iyice karıştı herşey, fiyatlarda indirimde varken alayım diyorum.

• fiyatı indirimde ayrıca copa ve plus paketlerde de indirime gitmişler. şunu veya şunu seç diyemeyeceğim benim tavsiyem eğer çok aciliyeti yoksa yeni kasayı beklemeniz olurdu.
  • yeni kasa mart 2013 den once gelmeyecek ve gordugum kadari ile golf e benzetmisler, su anki daha guzel duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimofdm

Seat Leon ama Hangisi?

Herkese merhaba,
    Şu anki indirimden yararlanıp bir leon alma düşüncem var, fakat kararsızım.
    hesap kitap yapıyorum, hangi versiyonunu alsam karar veremedim.

Abim de FR düzeyine çekilmiş 2011 modem style 1.4 tsi var. FR o zaman çıkmadığı için alamamıştı. O FR al diyor kesinlikle.
    Fakat ben bir yandan istanbul trafiğinde rahatlığından istifade etmek için otomatik olmasını da tercih ediyorum. Burada birinci kararsızlık ortaya çıkıyor. DSG şanzımanın sıkıntı çıkardığı
    söylentisi de ayrı bir endişe konusu zaten.

İkinci kararsızlık ise benzinli mi dizel mi olayı!
    Yılda 10.000-15.000 bandını geçeceğimi pek sanmıyorum, bu durumda dizel almak ne kadar mantıklı bilemedim. Ayrıca dizel olunca ucuz diye daha çok kullanıp, hemen hemen benzinli ile aynı yakıt sarfiyatı yapıldığını söylüyor çoğu kişi psikolojik bazda.

Biliyorsunuz opsiyonel donanım paketlerinde de indirim var.
    Şimdi FR alsam Xenon far sistemi taktıraracağım ve Sunroof ekleteceğim fiyat yaklaşık 48.000 olacak indirim almadan önce
    Dizel DSG şanzımanlı alsam sadece Copa plus paketi ve 17" jant taktırsam fiyat 57.000 civarı olacak.
    Dizel manuel şanzımanlı alsam copa plus paketi + plus paketi + 17" jant eklenince fiyat 52.000 civarını bulacak.

Siz olsanız hangisini seçerdiniz? + ve - leri ile yorumlarsanız sevinirim.

Aslında honda civic hb 2013 için ocak ayını beklerken abim aklımı çeldi, limitim 45-50 arasıyken şimdi iyice karıştı herşey, fiyatlarda indirimde varken alayım diyorum.

Bence fr de dizel de tercih edilebilir.
    Eğer performans ve gösterişli ve donanımlı bir leon istiyorsanız fr , eğer ekonomi istiyorsanız ve esp yi ekletecekseniz dizel leon+esp +..... seçin derim.
    Ben olsam fr alırdım sanırım.....

• Dizel style alırsam, copa plus paket ve plus paket ile birlikte 17" jant taktırırım aksi halde boş bir araba olarak kalır zaten.
  • yerinizde olsam benzinli almam, en azından alsam bile LPG uyumlu bir araç alırım.

insanların ihtiyacı her zaman sabit kalmıyor, 10-15 derken bir şey olur 30 bin yapmaya başlarsınız... o zaaman dersiniz araba çok yakıyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.