Şimdi Ara

Seat Leon 1.4 TSI FR Almayı Düşünüyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
26.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sıfır bir araç alacağım. Uzun zamandan beri birçok marka ve modeli araştırıyorum .Nitekim ilk baştan beri aklımda olan seat leon fr modelinde karar kılmak üzereyim. Ancak siz forum kullanıcılarınında yorumlarını almak istiyorum.

Yaşımın genç olması sebebiyle spor, seri ve yakıtta çok üzmeyecek bir araç olması tercihimdi. Kredi çekeceğimden dolayıda maksimum 45000TL olması gerekiyor.Yorumlarını esirgemeyen tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

LEON FR DETAY

sahibinden.com ilan 1

sahibinden.com ilan 2

• Benzer bir model olarak ekliyorum ve bence içi ve ikinci el değeri daha iyi olan Astra'yı da düşünebilirsin.

1.4 140ps Manuel Sport modeli önerilir.

• @Alfredo Önerin için teşekkürler. Yanlız fiyat olarak beni aşıyor.
  • 140 hplik multiair bravolar performans olarak da, tüketim olarak da bir hayli iyi leona göre,

bütçenizle içinize sinecek bir konfigürasyon alınabilir.
  • Tercihiniz güzel. FR donanım gayet dolu 17" jantlar arka led farlar bluetooth vs. Bu segmentte araç olacak olsam kesinlikle ve ciddi şekilde düşünürdüm. Yeni kasasının gelmesine de yaklaşık 1-2 yıl var sanırım
  • Çok şık bir araç...

• tercihin güzel.Araç desen çok güzel
  • Arkadaşlar İstanbulda oturuyorum. Malum trafik yoğun. Yakıt konusunda bu araç beni üzermi. Aylık 600KM den fazla yol yapmıyorum.

Leon 1,6 TDI Style ile arasında 5000TL fark var. Ama style donanımda benim için en önemli özellik olan ESP yok. Onuda 1800TL ye ekletiyorsunuz. Hangisini almak daha mantıklı.
  • kardeş araba çok dolu ama aslan besleyen yemini düşünmez durumu ortaya çıkabilir dikkat derim
  • ayda 600 km yapıyorsan zaten benzinli almalısın. dizele vereceğin 5-6 bin lirayı bu kullanımla 5 senede anca amorti edersin. yalnız şunuda belirteyim bu araçla heleki seri kullanımda 10 lt nin altına düşmezsin. 11-12 gibi değerler sana çok yüksek gelirse seri+şehir içi kullanımda bile 8 lt yakan lancera göz atmanı tavsiye ederim
    bana sorarsan güzel tercih, bu performansa 11 lt tüketim değer diye düşünüyorum hem az km yapıcaksın.
  • Yorum yapan herkeze teşekkürler arkadaşlar.
  • Hocam bence güzel bir tercih öteki Leon'lardan farkın olur Dizel bence düşünme zaten az km yapıyormuşsun.
    Bence almalısın, bana göre eksi yönü aracın içi çok sade.
  • bu km'ler için dizele para dökme bence. Leonda güzel araba iç mekanındaki eskimişlik dışında.
  • 58 bine 2.0 tdi 170hp dsg fr satılıyordu kampanyada .leon deyince hep bu aklıma gelir pişman olurum

http://forum.donanimhaber.com/m_47877248/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RECEP____KOVBOY -- 10 Aralık 2011; 2:17:19 >
  • Merhabalar aynı aracı bende düşünüyorum aldığım fiyat 45.900 sizin aldığınız fiyat nedir, açıkcası 3 aydır araba bakıyor a3 1.6 105 ps, golf 1.4 122 ps comfort ve seat 1.4 fr arasında gittim geldim sanırım bunu alacam
  • astra da kampanya var arkadaşım.

1.4 140 hp enjoy plus 45.000 tl, sport donanım sunrooflu alırsan 48.500 tl, cosmo donanım alırsan 51.000tl.

yakıt olarak şöyle söyleyim otomatik vites sport donanım arkadaşım kullanıyor. şehiriçi ortalama 8,5lt istanbul trafiğinde.
  • @unforgiven___ Fiyat olarak ayaküstü pazarlıkla 45500 dediler ama uğraşılırsa daha da düşerler.
  • Haziranda cruze aldığımda leon ile cruze arasında çok düşünmüştüm,donanım olarak cruze daha zengin olduğu için ve leon'un kasası değişecek diye tercihimi cruze'dan yana kullanmıştım.leon'un yüzü eskidi ama hala güzel bence.45bin de güzel para :)
  • 15 gündür leon fr ayarında tüm araçlara baktım(cruze hb,astra,auris,golf,a3,mazda3) donanım/fiyat ilişkilendirmesi yaptığımda leon göze çarptı.aracın görüntüsüne kimsenin diyeceği bir şey yok,bu görüntü 1.4 Turbo wolksvagen motoruyla birleşince ideal oluyor ve donanım olarak da üst düzeyde,aracın rakiplerine göre tek eksiği içi çok sade,2.500 tl daha veririm diyorsan astra al veremezsen 45.500 e alınabilecek en dolu araç,aynı donanımdaki golf aynı motorla 51.000 i buluyor,A3 ü söylemeye bile gerek yok...şehir içi turboyu açtırmadığın sürece 100 km de 7 litre yakıt tüketimi ile inanılmaz ekonomik(birebir kullanan birinden alıntıdır)bunu destekleyecek bir yorum da bir dergide okumuştum:''şehir içi 7 litre tüketim ile son derece tutumlu ama turboya geçtiğinde bir o kadar da bonkör''
    kısacası tercihin son derece doğru,alırsan pişman olmazsın...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.