Şimdi Ara

Seagate : İkinci güncelleme çökmeyi engelliyor(7200.11 serisi HDD'ler) (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
760
Cevap
3
Favori
64.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ne yazıkki bende aynı duruma yakalandım.st3500320as modeli var.Çoğu mesajı okudum çözğm olarak kablo yardımı ile yapılan bir yöntem var onun dışında driver güncelleştirmesi.Ne yazıkki benim disk görünmüyor.güncelleştirme yapsa bile bir şey değişmedi.Servise yollayacağım ama verilerim gidecek.İş bilgisayarımdı.Bu konuda yardımcı olacak arkadaş var mı ankaradan?
  • Arkadaşlar ne yazıkki bende aynı duruma yakalandım.st3500320as modeli var.Çoğu mesajı okudum çözğm olarak kablo yardımı ile yapılan bir yöntem var onun dışında driver güncelleştirmesi.Ne yazıkki benim disk görünmüyor.güncelleştirme yapsa bile bir şey değişmedi.Servise yollayacağım ama verilerim gidecek.İş bilgisayarımdı.Bu konuda yardımcı olacak arkadaş var mı ankaradan?
  • Benim iki tane 500gb ve 250gb seagate de sizlere ömür. ikisi birer ay ara ile çalışmaz hale geldi. servise yolladık değiştirileceğini ve yenisinin verileceğini söylediler. ama ben beklemedim ve hayallerimdeki samsung hdd y,i aldım. artık geleni satıp bunun parasını çıkarmaya çalışıcam. segate in bu çektirdiğini ömür boyu satın almayarak bende ona çektiricem valla :) herkese sessiz sakin çatır çatır çalışan samsung hdd leri öneririm :)
  • seagate yi bilerek çökertmek için rakipleri içine ajan salmışlar.
  • 8 ay oldu alalı hdd yi , daha çökmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 18 Temmuz 2009; 21:32:09 >
  • Bende 2 adet 1 TB var (maxtor) , birinin değerleri böyle

Seagate : İkinci güncelleme çökmeyi engelliyor(7200.11 serisi HDD'ler)

Diğerinin değerleri böyle :

Ben bişi anlamadım....

Ne yapmam gerekli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webelectronics -- 21 Temmuz 2009; 10:15:47 >

• Bu firmware güncellemesini yapan ya da yaptıran ve sonuç alamayan arkadaşlara bi sorum olacak: Aldığınız yere iade edip paranızı geri alabildiniz mi ya da başka bir marka ile değiştirme istediğiniz kabul edildi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.Kahriman

8 ay oldu alalı hdd yi , daha çökmedi

Benim de o kadarlık bir süreden sonra çökmüştü. Güncelleme yapmanı şiddetle öneririm.
  • seaget disk kullanmıyorum mutluyum huzurluyum
  • ESKİ YAZDIĞIMA BİR EK VE DUZELTME SAYILABİLİR:

NOT: İlk SpinDown Complete yazısını gördükten sonra (0,162 msec vb. kısa süreli olan değer.) ben elektrik kablosunu çıkartmadan direk kağıdı çektim daha sonra temassızlık olmaması için oraya gelen yeşil PCB ye iletken olmayan birşey ile biraz bastırdım ki arada boşluk kalmasın diye. Daha sonra U yapınca diskin motoru dönmeye başladı. U dan sonra tekrar Ctrl+Z yapmadim. Ondan sonrasına devam ettim. Ancak bazen işin ortasında bağlantımız kopup yazdıklarımız orada gözükmezse Ctrl+Z yapıp kaldığımız yerden devam etmeyi deneyebiliriz. Ben öyle birşeyle karşılaştığımı hatırlıyorum. Kolay gelsin herkese.

Ayrıca buraya da bakabilirsiniz. Bu sayfadaki Mustiy in uzun olan yazısında çok ufak farklarla anlatılıyor. Aradan kartı çıkartırkenki anlatım biraz farklı.http://forum.darkhardware.com/viewtopic.php?f=4&t=174389&st=0&sk=t&sd=a&start=510

• quote:

Orijinalden alıntı: berkerden

quote:

Orijinalden alıntı: K.Kahriman

8 ay oldu alalı hdd yi , daha çökmedi

Benim de o kadarlık bir süreden sonra çökmüştü. Güncelleme yapmanı şiddetle öneririm.

güncellemeyi ilk aldığım hafta yaptım . bu arada , bir kaç gün sonra alalı 9 ay olacak .
  • ST3500320AS model olan HDD'den var lütfen bana indirmem ve yüklemem gereken dosyaları söylermisiniz birşeyler indirip kurudm ama ya yanlıssa :(
  • Korkma dur :D Sen ne kurdun ve söyleyin dediklerin firmware mi?
  • Evet arkadaşlar benim de harddisk'im yavaş yavaş gidiyor...
    Elimde 500GB'lık ST3500320AS model harddisk var.. Firmware update yapmadan önce SD15 firmware'e sahiptim ve hiç bir problemim yoktu. İlerde çöker diye SD1A firmware update'i yaptım ve şu anda windows durmadan hata veriyor. Backup almamı, harddiskte okuma/yazma hatası olduğunu söylüyor. Active Harddisk Monitor programını yükleyip smart değerlerine baktığımda Reallocated Sector Count değerinin %11'de olduğunu gördüm.. Diğer değerlerde de düşük çıkma hataları var.

Sanırım harddisk yavaş yavaş ölmeye başladı.. Garantisi devam ediyor, garantiye vermek dışında ne yapmam gerekiyor bilemiyorum..

• Bu da windows'un verdiği error

• Acilen başka bir yere yada harici hdd alıp yedeklemeni ve garantiye yollayıp yeni bir hdd istemeni önermekten başka söyleyebileceğim birşey yok. Çünkü sanırsam bunun Firmware ile bir alakası yok. Fiziksel bir problem olabilir. Elini çabuk tutman gerekiyor gibi duruyor.
  • yedeklerimi aldım, bu gü de 1tb lık wd caviar black aldım vatan'dan.. eve gidip sistemi kurucam, seagate'i de yollıycam garantiye. para iadesi yapıyorlarsa para iadesi istiycem. bir daha seagate kullanmak istemiyorum böyle saçma şey olmaz.
  • Benim FW hatası olmuştu seagate de onu düzelttikten sonra yine gidip yine seagate 1,5tb harici hdd aldım Akıl karı mı bilmiyorum ama azalmış olsa da seagate e güvenim gitmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkerden -- 14 Ağustos 2009; 17:16:03 >
  • bnmde HDD'm ST3640323AS 640GB Seagate 7200.11

bundan önce 320GB Seageate vardı aynı sorunları yaşadığım için onu satıp 640GB'lık Seagate aldım ve aynı problemleri bundada yaşıyorum.. daha önce konu açmıştım ve sırf bu sorun yüzünden, ramlerimi, PSU'yu, HDD'yi hatta anakartımı bile değiştirdim.. boşu boşuna masraf çıkartmışım demek ki kendime..

Seagate

bundan sonra almam.. çok güvendiğim bir markaydı ve herkese tavsiye ederdim gözümden fena halde düştü Seagate...

şimdi bunun için ne yapmak gerekiyor arkadaşlar ben pek bir şey anlamadım 4-5 sayfa okudum ama... detaylı olarak açıklayabilen olursa çok sevinirim..

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.