Şimdi Ara

Seagate 320GB 7200.10 NCQ 16MB Cache 7200rpm SATAII (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
9.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: MegaWolt38

Herkes çok ses var deyince bende traktör gibi çalışıyor sandım.Benim şimdiki samsung 160 iyi ama pata olduğu çin değiştireceğim.Sanırsam,herhalde,galiba,büyük ihtimal 320 gb seagate olanını alacağım .
    İlk işim 160gb samsung hddmi satmak olacak.Finaller bitsin yeni hddmi alayım.Tavsiyeleriniz için teşkkürler.

bende mi öyle yapsam acaba??
    suanda samsung 160gb sata2 var üstüne seagate 250 gb ST3250624AS 16mb almayı düşünüyorum
    320gb den faz gectim.. Hiç olmazsa ilerde 250gb lar iyice ucuzlayınca bi 250 daha alırım ozaman benim CONROE niyadını coktan doldurmus olur zaten..

seagate 250 gb ST3250624AS 16mb üstatlar bunu tavsiye ediyormusunuz??
    sessizlik ve hız bakımından

• quote:

Orjinalden alıntı: caver

quote:

Orjinalden alıntı: MegaWolt38

Herkes çok ses var deyince bende traktör gibi çalışıyor sandım.Benim şimdiki samsung 160 iyi ama pata olduğu çin değiştireceğim.Sanırsam,herhalde,galiba,büyük ihtimal 320 gb seagate olanını alacağım .
    İlk işim 160gb samsung hddmi satmak olacak.Finaller bitsin yeni hddmi alayım.Tavsiyeleriniz için teşkkürler.

bende mi öyle yapsam acaba??
    suanda samsung 160gb sata2 var üstüne seagate 250 gb ST3250624AS 16mb almayı düşünüyorum
    320gb den faz gectim.. Hiç olmazsa ilerde 250gb lar iyice ucuzlayınca bi 250 daha alırım ozaman benim CONROE niyadını coktan doldurmus olur zaten..

seagate 250 gb ST3250624AS 16mb üstatlar bunu tavsiye ediyormusunuz??
    sessizlik ve hız bakımından

iyi de ST3250624AS bu nu neden alıyorsunki alcan madem ST3250620AS modelini al. senin dediğin model 7200.9 serisi dikey yazılımı yok alcaksan ST3250620AS modelini al 7200.10 NCQ SATAII 16mb (250 gb)

• arkadaşlar benim seagate 320gb 16 mb 7200.10 ,2haftadır garantide belirteyim.pembe motorlusu.sanırım kafa atıyordu,bi gün windows'u açamadı ve masaüstüne windows getiremedi garantiye gitti...
    su an servis bana geçici olarak samsung verdi 250gb sata2 , fena deil daha doğrusu inanmak istemiyorum ama seagate den çok daha sessiz .
    ben hız olarak hiçbir fark göremedim ikisi arasında ama yinede herşeye rağmen seagate diyorum.fanatiklik işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zabıta -- 28 Aralık 2006; 16:46:47 >
  • benim samsung hdd de 2 kere garantiye gitti
    ikisinde de yenilediler.
    Her markada olabilir sana öyle denk gelmiş.Nsaıl olsa garantisi var,bence sorun etme
  • Bana 320 gb seagate'in yeşil olanı geldi ve aşırı ses yapıyordu. Şimdi samsung 400 ile değiştirdim çok memnunum
  • bende de adı geçen hdd var.bende sırf bu renk olayından çıkarıp rengine bakıcam bendeki çok sesli çalıyor tavsiye etmem...
  • buda benden olsun
     Seagate 320GB 7200.10 NCQ 16MB Cache 7200rpm SATAII
  • quote:

Orjinalden alıntı: Endoplazmikredikulum

buda benden olsun

çok guzel hocam

raid farkı

• bu topiğe bakmiyali baya oldu.

ilk olarak sessizlik isteyenin seagate ile işi olmaz WD nin KS serisini alır geçer. Samsungan da sessiz.

ikinci olarak testte bulunan samsung pembe motorlu seagate den sesli ve performansı düşük. başka sitelerin testini göstemenize gerek yok aksi bi durum için kullandiğim ve pert ettiğim iki hdd. Test üstüne test yapılıyor sistemde ve seagate testteki samsungdan iyi.

bana denk gelen bütün yeşil motorlular traktör, beyazlar orta sesli, pembeler hafif sesli cıktı. aksini daha görmedim. Unutmayin ki fanlar kapaliyken sese dikkat etmeniz lazim...

•  Seagate 320GB 7200.10 NCQ 16MB Cache 7200rpm SATAII

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quikcem -- 19 Ocak 2007; 18:41:01 >
  • Arkadaşlar banada pembe motorlusundan gelmişti ve bazen birileri sanki sobada kestane pişirirmiş gibi sesler çıkarıyordu neyse normaldir dedim esgeçtim fakat HDD dolmaya başlayınca garip hatalar almaya başladım emule'de write error gibi sonra mavi ekran ve stack inbound error ve nitekim makina kendi kendine reset atıp HDD'yi görmemeye başladı özellikle Azureus veya Emule çalışırken, iyice kıl oldum ve Seagate'ten online disk taraması yapınca aşağıdaki kötü mesajı aldım:

Run: 19.01.2007 00:37:11

NVIDIA nForce 430/410 Serial ATA Controller : ST3320620AS

Model: ST3320620AS

Serial Number: 5QF2F7ND 5QF2F7ND

Capacity: 320.07 GB

Status: A S.M.A.R.T. threshold was exceeded.

Any drive reporting a S.M.A.R.T. error should be considered likely to fail at any time. You should back up your data from any such drive as soon as possible. Contact your computer or hard drive vendor to obtain return information.

Uyuz olduğum başka bir durum ise sağdaki simgelerde donanımı güvenle kaldırın XP'yi kurduğumdan beri gitmemesi, şimdi 150 GB bilgiyi DVD'ye kaydedip Weblebi'ye HDD'yi iade etmem gerekecek ya da servise direk yolla diyecekler, gelde kafayı yeme.

• geçmiş olsun arkadaşım ya çok kötü bi durum. seagate ler pek yapmıyodu böyle ama...
  • Teşekkür ederim dostum, sistem geri yükleme ve güvenli kipte çalışmadığından acaba sistemsel bir sorun mu var diye de şüpheleniyorum belki HDD sağlamdır, sorunu tam keşfedemedim ne yazıkki.

quote:

Orjinalden alıntı: wq

geçmiş olsun arkadaşım ya çok kötü bi durum. seagate ler pek yapmıyodu böyle ama...
  • yenı seagate ın, hızlı olmasının nedenı sudur, plak yogunlugunun degısmıs olmasıdır,
    eskıden max 133 gb lık plak varken dıkey yazım ıle 166 gb a cıktı,
    yoksa testlerde 70mb gıbı super bır sonuc alması ımkansızdı,

ben samsung u beklıyorum samsung da aynı teknolojıye gectı,

320 gb lık 166 plak yogunluklu , ve 500gb lık gene 166 gb plak yogunluklu hdd lerı gelıyor,
    genelde samsung sata2 lerde en hızlı ıdı,
    bu yenı serısıyle hem sessızlık hemde yıne hız rekorunu seagate ten alıcak gıbı

beklıyecez ve gorucez

not:hdd ler avrupa ve usa da satısta 1 ay ıcınde tr de olur kanımca
  • quote:

Orjinalden alıntı: The_WeB

yenı seagate ın, hızlı olmasının nedenı sudur, plak yogunlugunun degısmıs olmasıdır,
    eskıden max 133 gb lık plak varken dıkey yazım ıle 166 gb a cıktı,
    yoksa testlerde 70mb gıbı super bır sonuc alması ımkansızdı,

ben samsung u beklıyorum samsung da aynı teknolojıye gectı,

320 gb lık 166 plak yogunluklu , ve 500gb lık gene 166 gb plak yogunluklu hdd lerı gelıyor,
    genelde samsung sata2 lerde en hızlı ıdı,
    bu yenı serısıyle hem sessızlık hemde yıne hız rekorunu seagate ten alıcak gıbı

beklıyecez ve gorucez

not:hdd ler avrupa ve usa da satısta 1 ay ıcınde tr de olur kanımca

hangi seri link verebilir misin.

• 3 tane pembe motorlusundan aldik cok sessiz hd ler hic problem yok sistemde 4 model hd oldugu icin farkı daha iyi gorebiliiyorum fiyat olarakta 181 ytl 4 taksit vatanda suan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quikcem -- 23 Ocak 2007; 17:38:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: heredotcevdet

NVIDIA nForce 430/410 Serial ATA Controller : ST3320620AS

Uyuz olduğum başka bir durum ise sağdaki simgelerde donanımı güvenle kaldırın XP'yi kurduğumdan beri gitmemesi

oncelikle gecmis olsun, donanimi guvenle kaldirda sabit diskin gorunuyorsa bu yuklu olan nForce SATA suruculerindendir. Microsoft'un suruculeri yuklu oldugunda bu durum duzelir.

quote:

Orjinalden alıntı: keep

son olarak diskin birde NCQ desteği var ama bu özelliği kullanabilmek için hem diskin hem işletim sisteminin hemde anakartın bu özelliği desteklemesi gerekiyor.

buradan alintidir, arkadasin NCQ ile ilgili soyledigi dogru mudur, dogruysa anakartin NCQ'yu destekelyip desteklemedigini nasil ogrenebiliriz (ozelliklerinde boyle birseye rastalamdim)??

• benim kendim bizzat test ettim
    segate en sesli hdd satada
    w.d çok tavsiye ettiler ilk kez samsungdan w.d e geçdim 2500ks modeline 250gb sata2 16cacheliye pişman oldum. seagate kadar olmasada yine w.d sesli çalışıyor tıkır tıkırtılı sesler var ve aşırı ısınma
    samsungdan şaşmayın ben hata ettim samsungdan w.d geçmekle

• birkaç test ekliyeyim ilk hdd
    western digital 250ks 16cache sata2

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.