Şimdi Ara

Seagate 320GB 7200.10 NCQ 16MB Cache 7200rpm SATAII (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
9.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2ci hdd ise samsung 200gb ide 8mb cache =sıfır ses

Seagate 320GB 7200.10 NCQ 16MB Cache 7200rpm SATAII

sizce testler nasıl arkdaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demircibu -- 17 Şubat 2007; 6:01:31 >
  • bende bugün bir tane SEAGATE ST3250620AS aldım rengini sordum yeşilmiş inşallah çok ses çıkarmaz. şuanda kullandiğim 80 gb olan 7200.9 modeli pek ses hissetmiyorum bunda onun kadar ses olsada sorun olmaz benim için
  • renk olayı pek doğru deil kısmet işi dostum ama pembe olanı en sessizi diyolar ama ne seagate nede samsung en hızlı disk şu anhttp://www.tomshardware.com.tr/storage/charts/index.html?model1=675&model2=127&chart=34
    da görebilirsiniz western digital wd1600aajs dir raptor dan sonra en hızlı disk bu hemde sıfır ses tek plaka olduğu içinde fazlada ısınmıyo
    şuan alınabilecek en iyi disk bu sadece hepsiburada.com da var onuda belirtiyim
  • İki işletim sistemi kuracağım,ayrıca 160 gb'lık imzamdaki hdd,depolama hdd olacak.Sizce bu 320 gb'lık hdd'i kaça bölmeli?Üçe bölünse yavaşlama olur mu?Bir de bölerken kayıp ne kadar oluyor?
  • DEpo kullanacaksın,raid mi yapacaksın ki? Eğer öyle ise zor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: R@

DEpo kullanacaksın,raid mi yapacaksın ki? Eğer öyle ise zor...

Raid'le ilgili birşey yazmadım.Arşiv hdd'i olarak kullanacağım,raid yapmayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doomtrack -- 20 Şubat 2007; 10:17:05 >
  • seagate 320gb 7200.10 16 mb cache ,garantiden geldi nihayet.tabi bu arada samsung 250gb NCQ yu ve WD 80 gb sata yı denemiş oldum .WD fazla ısınıyor,ses olarak aralarında hiç fark yok hepsi çıtırdıyor.
  • @ doomtrack sordugu soruyu bende sormak isterim 320 gb hdd'i kaca bolmek gerekir.

Fazla bolum olusturursak performans kaybi olurmu sizce ?
  • hdd harbiden güzel arkadaşlar tavsiye ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: demircibu

birkaç test ekliyeyim ilk hdd
    western digital 250ks 16cache sata2

Seagate 320GB 7200.10 NCQ 16MB Cache 7200rpm SATAII

Yahu arkadaşlar sizce bu diskte çok büyük bir anormallik yok mu?1394mb/s vermiş Raid bile bu kadar performanslı olmamaıştır yavvv
  • Merhaba,

Cuma günü Seagate'in 320GB'lık 7200.10 modelinden aldım. (Pembe motor, 3.AAK firmware)

Bu HDD'yi birincil HDD'm yaptım, Windows yükledim vs. vs.

Bazen HDD'den normal okuma sesinden farklı "tık" diye bir ses geliyor. Bir de 1-2 defa cold boot sırasında BIOS uyarı verdi ve sistemi açamadım. Sistemi tamamen kapayıp tekrar açtığımda açabildim.

Böyle bir sorun yaşayan var mı?
  • Merhaba,
    ses dediğiniz donme sesimi yoksa kafa sesimi anlamadım bende almayı düşünüyorum yalnız IDE olanından ses bakımından SATA ile bir farkları varmı acaba
  • ses var ama hız ve güvenlik var benhız ve güvenliği seçtim ses de öle abartılacak bi ses degil az yani sağlam ve güvenilir hızıda testlerde ortada 7200 hdd lerin en perormanslı olan hdd budur.
  • güzel bilgiler
  • Seagate 320GB' 7200.10 bende aldım performans çok iyi ama çok sesli. sesden dolayı pişmanım aldığımdan.
  • peki en ucuz nerde bu 320gb seagate 16m ncq serisi samsung 320 lerde tabiki

en ucuz nerden alınır
  • hiçbir yerde kalmamış bu model.
  • DFS bilgisayarda var ben ordan aldım
  • arkadaşlar bende bu harddiskten aldım.anakartım asus p5wdh deluxe ve bir türlü hd yi görmüyor.bir ardaşımdan anakartın içindeki raid klasöründen disket te yaptırdım.açarken f6 ile açıp s ile ekle yaptım yine olmadı. slotları değiştirdim yine olmadı xp pro var elimde sp2 li yine olmadı mediacenter var onu denedim oda olmadı.şu işi doğru düzgün anlatıcak.bir arkadaş olursa kendisine duacı olurum.bir tek bios ayarlarında nasıl bişey yapıcam onu bilmiyorum.yardımlarınız için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.