Şimdi Ara

Seagate 320GB 7200.10 NCQ 16MB Cache 7200rpm SATAII (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
0
Favori
9.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Eminali

@maymunkral
    @mc_ersin

Sayfalarca sidik yaristirmak yerine bu kadar bilgilendirici bilgiler edinmeme yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
    (okurken acaip zevk aldım kapak mapak olayları )

Bu soru buraya sorulur mu bilmem ama

maymunkral demişki
    quote:

eğer bir datanın toplam büyüklüğü önbelleğin mikatrını geçmezse önbellekte saklanır ve işte o zaman senin dediğin değere ulaşılır ki günümüz şartlarında artık bu çok zor.

bu ön bellek hdd nin 8mb veya 16 mb buyuklugunde olan ön belleği mi?
    -evet ise 16mb dan buyuk dosyalar icin hic bir anlamı yok yanlışmıyım? (pratik bir iki örnekle anlatır mısınız?)
    -hayır ise bu ön bellek neyin nesi ?

teşekkürler.

ps: benim imzamdaki hdd nin hdtach degeri 38mb/sn

Ayni hdd yi kullaniyorum 53mb/sn Bu arada XP ntfs uzerinemi kurulu yoksa FAT32 uzerinemi?
  • Gerçekten güzel bi çalışma olmuş.

Bende yarın bi seagate alacam fakat bide sesi olmasa
  • quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

quote:

Orjinalden alıntı: Eminali

@maymunkral
    @mc_ersin

Sayfalarca sidik yaristirmak yerine bu kadar bilgilendirici bilgiler edinmeme yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
    (okurken acaip zevk aldım kapak mapak olayları )

Bu soru buraya sorulur mu bilmem ama

maymunkral demişki
    quote:

eğer bir datanın toplam büyüklüğü önbelleğin mikatrını geçmezse önbellekte saklanır ve işte o zaman senin dediğin değere ulaşılır ki günümüz şartlarında artık bu çok zor.

bu ön bellek hdd nin 8mb veya 16 mb buyuklugunde olan ön belleği mi?
    -evet ise 16mb dan buyuk dosyalar icin hic bir anlamı yok yanlışmıyım? (pratik bir iki örnekle anlatır mısınız?)
    -hayır ise bu ön bellek neyin nesi ?

teşekkürler.

ps: benim imzamdaki hdd nin hdtach degeri 38mb/sn

Ayni hdd yi kullaniyorum 53mb/sn Bu arada XP ntfs uzerinemi kurulu yoksa FAT32 uzerinemi?

evet ntfs uzerine kurulu. hdd çok dolu toplamda 8gb boş ver var bundan olabilir mi ?
    inşallah bende 50 lili degerlere cıkarabilirim :) taktik nedir hocam ? :D
  • dedigin gibi cok dolu ve karisik birazcik bosaltip defrag yaparsan daha iyi olacakdir birde eger ide ise benimkisi gibi kesinlikle FAT32 uzerine XP kurmani tavsiye ederim.Ama once hdd yi bosaltip sonrada duzenleyip defrag yap ve test et hala 40 i gecemiyorsan dedigim gibi FAT32 uzerine XP kurmayi dene.
  • quote:

Orjinalden alıntı: civcivx

Ses çıkartıyor dediysem, 7200.10'un çıkardığı ses 2 yıldır kullandığım 7200.7'nin sesi ile mukayese bile edilmez. Hatta şu saate kadar tüm programlarımı yüklemek ile meşguldüm ve bir ara 7200.7'yi takıp oradan 40-50 GB kopyalama yaptım ve 7200.7'nin sesi bariz bir şekilde daha fazla. En az 2 veya 3 katı fazla.

Bu forumda Seagate'lerin ses olayına o kadar takılınmış ki, ben de bu kadar lafı görünce dedim acaba yeni modeller sesli mi çalışıyor ama alakası bile yokmuş. Sonuçta müzede yaşamıyoruz, ta derinden gelen bilmem kaç dB'lik ses benim açımdan problem teşkil etmiyor. 7200.10'un ses durumundan da kesinlikle memnunum, tavsiye ederim. Çok da hızlı

7200.10 ların bir kaç farklı motoru oldugu bizim ve yabancı forumlarda yazıyor.
    Seninki sessiz modllerden birisiymiş o zaman :). 7200.7 kadar değildir ama diske yazarken-okurken rahatsız olanlar var.
  • ST3250624AS -> OLAN MODEL 7200.9 NCQ SATA II 16MB ' dir.(250 gb)
    ST3250620AS -> OLAN MODEL 7200.10 NCQ SATA II 16MB 'dir.(250 gb)
    ST3250820AS -> OLAN MODEL 7200.10 NCQ SATA II 8MB' dir.(250 gb)
    ST3320620AS -> OLAN MODEL 7200.10 NCQ SATA II 16MB'dir.(320 gb)
    ST3320820AS -> OLAN MODEL 7200.10 NCQ SATA II 8MB'dir.(320 gb)

Buna dikkat edin alırken ben renk olayını bilmem ama bu cok önemli hatırlatmak istedim
  • bende 7200.9 NCQ 16 Mb (250 gb) var
    bunun 7200.10 NCQ 16 Mb (250 gb) ile ne farkı varki ???
  • bunun ıcını dolduramazsını ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eliminator

bende 7200.9 NCQ 16 Mb (250 gb) var

hız carpanı oldugunu duymustum 7200 rpm de dönerken maximum olarak 10.000 rpm e cıkabildigini gösteriomuş dikey okurken 7200.10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ketcap98 -- 16 Aralık 2006; 13:06:51 >
  • quote:

7200.9 serisinde dikey kayıt teknolojisi yok malesef 7200.10 serisini de hiç biyerde bulamıyorum lanet olsun
  • merhaba arkadaşlar bende bu harddiskten geçen gün aldım ve ilk baktığım şey motor kısmının rengi oldu eve gelip harddiski kurdum tabi ilk defa kurduğum için biraz uğraştım ses olarak bir şey duyamadım bunun sebebide kasada tam 5 adet fan var harddiskin sesi çıkıyosada bile fanlar bunu bastırıyo onun haricinde windowsu 20 dakika civarında kurdum baya hızlı onu belirtmek lazım ve 5 yıl garanti veriyolar oda güzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: feto

quote:

7200.9 serisinde dikey kayıt teknolojisi yok malesef 7200.10 serisini de hiç biyerde bulamıyorum lanet olsun

bu dikey kayıt teknolojisinin NCQ teknolojisi ile alakası yok değilmi ???
  • aynı hdd i kullanıyorum , kasada arctin freezer 7 cpu sutucusu, zalman 120mm sessiz kasa fanı ve fps psu var en çok gürültüyü bu hdd yapıyo ve beni çıldırtıyo işlem yaparken devamlı tıkır tıkır ötüyo alet, raid için bi tane daha almayı düşünüyorum bakalım o nasıl çıkacak
  • 7200 . 10 bu harddiski ben geçen hafta mecidiye köy gold dan aldım stokta yoktu iki gün sonra gelecek dediler ve geldiği gün aldım ayrıca motor rengide pembe idi harddisk bana göre sessiz
  • Abi motor rengi pembe olupta sesli diyen arkadaşlarda var bunun bi açıklaması olmalı bence..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jedi_Knight

Abi motor rengi pembe olupta sesli diyen arkadaşlarda var bunun bi açıklaması olmalı bence..

bendeki de pempe renk motorlu fakat şunu fark ettim hdd ne kadar dolu o olursa o kadar fazla ses yapıyo. şimdi
    %70 yakını boş ve ses nerdeyse hiç yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: furkan_

aynı hdd i kullanıyorum , kasada arctin freezer 7 cpu sutucusu, zalman 120mm sessiz kasa fanı ve fps psu var en çok gürültüyü bu hdd yapıyo ve beni çıldırtıyo işlem yaparken devamlı tıkır tıkır ötüyo alet, raid için bi tane daha almayı düşünüyorum bakalım o nasıl çıkacak

Ben bu işi anlamıyorum madem sessiz yapabiliyorsun hepsini sessiz yap. Kendi imajını zedeliyorsun ( ya da pekiştiriyorsun demeli).

bence sessizlik daha önemli onun için 16mb önbellekli samsung lardan aldım. Biraz daha yavaş ama sessiz
  • İnventus ta 102.99 $..
  • quote:

Orjinalden alıntı: WILLIAMs

İnventus ta 102.99 $..

400gb seagate 16mb cache sata 2 ncq mu 102$
  • quote:

Orjinalden alıntı: fortuneteller

quote:

Orjinalden alıntı: furkan_

aynı hdd i kullanıyorum , kasada arctin freezer 7 cpu sutucusu, zalman 120mm sessiz kasa fanı ve fps psu var en çok gürültüyü bu hdd yapıyo ve beni çıldırtıyo işlem yaparken devamlı tıkır tıkır ötüyo alet, raid için bi tane daha almayı düşünüyorum bakalım o nasıl çıkacak

Ben bu işi anlamıyorum madem sessiz yapabiliyorsun hepsini sessiz yap. Kendi imajını zedeliyorsun ( ya da pekiştiriyorsun demeli).

bence sessizlik daha önemli onun için 16mb önbellekli samsung lardan aldım. Biraz daha yavaş ama sessiz

alla alla
    hiç ses yok mu hiç ses duymuyorsan hemen alcam samsung u
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.