Şimdi Ara

SEAGATE 1TB 32MB 7200RPM FREEAGENT DESK arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 gün oldu alalı 20 cm den yere düştü dııııııt dııııııt diye ses geliyor verilere ulaşamıyorum içinede 300 gb veri depolamıştım ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim...içinde aile resimleride var garantiye yollamak istemiyorum..başına böyle bir arıza gelen var mı hiç.... hepsiburda.com daki indirimden aldım bunu.... o kadarda müspet yorum vardı düştügü yerde sert degil halıya düştü ama calışır haldeydi bozulması normal mi?

• internetten aldıgım için 7 günlük iade süresinde iade edecem bugün...ama aile resimlerimin dagılmasından cok korkuyorum 250 lirayıda göze alamıyorum ..
  • merhaba,

Geçmiş olsun.Verilere ulaşamıyorum demişsiniz ;sisteminişz HDD yi görüyor ama siz HDD nin içindeki verileri mi göremiyorsunuz.Bunu bir bildirirseniz ona göre belki öneride bulunabiliriz.
  • Merhaba,
    Aynı sorun 1 hafta önce benimde başıma geldi, 20 cm den halı üzerine düştü ve makinadan 3-4 saniyede bir zzzt sesi gelmeye başladı.Firmayı aradım, malumunuz diski değiştirip yenisini veririz ama verileri kurtarma hizmetimiz yok dediler.
    Bilgisayara bağlandığında , bilgisayar diski görmüyor.
    İstanbulda yaşayan bir arkadaşıma gönderdim. Verilere ulaşmanın mümkün olmadığını firmaya makinayı götürerek teyit etti. Son çare bir veri kurtarma firmasından verilerin kurtarılmasının mümkün olup olmadığı , mümkünse fiyatı konusunda bilgi bekliyoruz. Bu makina ile ilgili (SEAGATE 1TB 32MB 7200RPM FREEAGENT DESK) çok miktarda şikayet varmış. Bu konuda önerisi olan varmı acaba?
    Hatta şirkete dava hakkımıda araştıracağım, içinde 400 mb a yakın asla yerine koyamayacağım, çocuklarımıza ait resim ve video kaydı var.
    Bu konudada tecrübeleriniz var ise paylaşmanızı rica ederim.

• • HDD kurtarma ve tamir hizmeti verenler...
    1. Veri Kurtarma Hizmetleri
    www.verikurtarma.com Türkiye'deki Tek Disk Laboratuvarı Ücretsiz Analiz - Hızlı Sonuç
    2. Bilgisayar Tamir Merkezi
    www.ciabilgisayar.com Garantili Tamir,Yedek Parça,Arıza Tespit Ücretsiz Kadıköy 02163475709
    3. 444 0 643 Veri Kurtarma
    www.tekniknokta.com.tr Kurumsal Hizmet-Ücretsiz Analiz HardDisk, Sunucu Diskleri, RaidDisk

Bu HDD ve başka HDD'ler çalışıyorken içindeki disk 7200 d/d dönerken aldığı darbe sonucu okuma kafası zarar görür, sonuçta o an yapılan işlemede bağlı olarak verilerde zarar görür. Bu gibi durumlarda veri kurtarmak çok zahmetli olacağından ve pahalı donanımlar gerektirdiğinden, talep edilen ücretlerde yüksek olmaktadır. Sonuçta hasar mekanik bile olsa, bu hassas mekanizmayı onarmak ileri teknoloji gerektirir. İlerliyen teknoloji ile yapılan bu yeni ürünler de (dikey kayıt teknolojisi) kullanılmakta ve hassasiyetleri en az 2 kat arttırılmış olmaktadır. Bu artan hassasiyetle en ufak darbede büyük hasarların oluşmasıda doğal karşılanmalı bana göre...
    sadece imla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat35nihat -- 10 Haziran 2009; 3:43:06 >

• Tüm Harddiskler, harici veya dahili, darbeye karşı hassastır, bozulabilir, bad sector oluşturabilir.

Ayrıca veri kurtarma firmaları çok yüksek ücretler ister.

Benim önerim, değerli bilgilerinizi mutlaka birden fazla yerde depolayıp saklamanız. External HDD olur, DVD-R olur vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Divinity -- 10 Haziran 2009; 3:54:52 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: çınmel

Merhaba,
    Aynı sorun 1 hafta önce benimde başıma geldi, 20 cm den halı üzerine düştü ve makinadan 3-4 saniyede bir zzzt sesi gelmeye başladı.Firmayı aradım, malumunuz diski değiştirip yenisini veririz ama verileri kurtarma hizmetimiz yok dediler.
    İstanbulda yaşayan bir arkadaşıma gönderdim. Verilere ulaşmanın mümkün olmadığını firmaya makinayı götürerek teyit etti. Son çare bir veri kurtarma firmasından verilerin kurtarılmasının mümkün olup olmadığı , mümkünse fiyatı konusunda bilgi bekliyoruz. Bu makina ile ilgili (SEAGATE 1TB 32MB 7200RPM FREEAGENT DESK) çok miktarda şikayet varmış. Bu konuda önerisi olan varmı acaba?
    Hatta şirkete dava hakkımıda araştıracağım, içinde 400 mb a yakın asla yerine koyamayacağım, çocuklarımıza ait resim ve video kaydı var.

Diski yeri düşürdükten sonra sakın suçu hdd firmasında filan aramayın, hdd belkide pc'nin en hassas parçasıdır, ülkemizdeki dandik firmalar o diskin içindeki veriyi kurtarma zahmetinde bulunmazlar şansınızı baya bir zorlamanız gerekecek

• quote:

Orjinalden alıntı: iremmurat

quote:

Orjinalden alıntı: çınmel

Merhaba,

Diski yeri düşürdükten sonra sakın suçu hdd firmasında filan aramayın, hdd belkide pc'nin en hassas parçasıdır, ülkemizdeki dandik firmalar o diskin içindeki veriyi kurtarma zahmetinde bulunmazlar şansınızı baya bir zorlamanız gerekecek

+1 Arkadaş hem diski yere düşürüyorsun, adamlar sana yenisini vericeğini söylüyor ve sen adamlara dava mı açıyorsun? Kullanıcı hatasından dolayı arıza olduğu için yenisini bile vermemeleri lazım sana...

• Haklısınız ama acım büyük, 6 yıldır yapılmış binlerce resim ve video kaydından bahsediyorum.. O zaman bir üründen 2 tane almak gerkiyor demekki..
  • Ayrıca, Diskin çalışırken düşmesi sonucu hasar görmesi elbette mümkün ama tamamı ile motorun dağılması üretim arızası. Firma da bunu kabul ediyor zaten. Neyse şu an makul bir ücret çıkarmalarına dua ediyorum
  • Üretimde hiç bir hata yok. Düşen disklerin tamı %100 hasar görür. Mekanik aksam darbelere dayanıksız dır.
  • Dostum verwww.mydisk.com.tr 'ye bilgilerinin hepsi eksiksiz kurtulsun. Benim bütün bilgilerimi kurtardılar.Sadece adamların ofisini bile görmen yeterli oluyor..Buraya gitmeden önce Arkadaş Bilgisayar diye bi firmaya gittim,adamın yerini görsen gülersin yaa,pasaj içinde 10 metrekare karmakarışık iğrenç bi dükkan,senin ne labratuarın var,ne cleanroom'un var,benim datalarımı nasıl kurtarıcaksın!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ms9816

Dostum verwww.mydisk.com.tr 'ye bilgilerinin hepsi eksiksiz kurtulsun. Benim bütün bilgilerimi kurtardılar.Sadece adamların ofisini bile görmen yeterli oluyor..Buraya gitmeden önce Arkadaş Bilgisayar diye bi firmaya gittim,adamın yerini görsen gülersin yaa,pasaj içinde 10 metrekare karmakarışık iğrenç bi dükkan,senin ne labratuarın var,ne cleanroom'un var,benim datalarımı nasıl kurtarıcaksın!!

Benimkini kurtaramamışsınız şimdi ne olacak?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.