Yarbay
09 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 108 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Resmi gazetede fiyatı düşen ürün grupları yayınlandı. Nelerin KDV oranı düşmüş nelerin düşmemiş iyi bakın.!Bu da ilgili resmi gazete;
http://www.muhasebetr.com/mynetkobi/guncelmevzuat/mevzuat_oku.php?mevzuat_id=773


Bir arkadaşımın CASPER marka bir Laptop'u var. Casper CPM1830-7B85B Intel® Core® Duo İşlemci T2400 1.83 GHz, 512Mb. RAM, 80GB Sata HDD, 256MB nVidia Gforge GO 7400 Ekran Kartı, Microsoft® Windows XP® Yüklü Notebook. Arızalıydı servise verip yaptırmış, ama makina kasıyor.
Sistem Yapılandırma ayarlarına, Görev Yöneticisine, Aygıt Yöneticisine, Bios Ayarlarına vs.. baktım bir sorun görmedim. Fakat resimde görüleceği gibi işlemci hızı 987 MHz.'nin üstüne çıkmıyor. Bazı işlemler yaparken vs.. kontrol ettim bu değer yükselmiyor. CPU değerleri (Aygıt Yöneticisi) %30~%50 arasına ancak çıkıyor. Vaktim yoktu fazla ilgilenemedim, Sistem Yapılandırma ayarlarını düzenleyip, yeniden başlattığın da, biostada bir problem göremeyince "Bios Setup Default" yapıp çıktım, ama değişen bişey olmadı...
Konu hakkında bir öneriniz veya önerileriniz varsa deniyeyim. Makinaya bir ara bakarım dedim!
Beta değil, beta'dan daha sonra dağıtılan yazılım, önce alpha, sonra beta, ardından release candidate sunulur.


23.01.2009'da yayınlanan IE8-WindowsXP-x86-TRK Web tarayıcısının en son sürümünü; Internet Explorer 8 Türkçe yükledim ve tarayıcım bazı sitelerde desteklenmiyor.
Windows XP için Windows Internet Explorer 8 yüklerken; Windows XP için Windows Internet Explorer 8 23.01.2009 tarihinde Türkçe olarak yayınlanınca Beta olmadığını düşündüğüm için (Release Candidate 1 - beta değil, beta'dan daha sonra dağıtılan yazılıma verilen isim) olduğunu biliyorum fakat 10-15 gün önce yükledim. Denemelerimde sadece yukarıdaki yerde takıldım. Tahminen çözümü İE 8'i kaldır, diyeceksiniz ama "başka çözüm var mı?" diye sorayım dedim.

Bilgisayarıma bir USB Bellek bağlamıştım, ESET NOD32 Antivirüs 3.0.659.0 (güncel) autorun virüsü ikazı verdi ve sildi pek önemsemedim. Aradan 1-2 saat geçtikten sonra; C:\autorun, D:\autorun ...vs.. ikazlar başladı, ESET NOD32 Antivirüs silyor sonra birdaha siliyordu. Bende Korunan işletim sistemi dosyalarını gize (önerilen) ticki kaldırdım ve C:/resycled/boot.com virüsünü buldum ve sildim. Ayrıntılı virüs taramasıda yaptırdım ve System Volume Information içinde bir dosyayı buldu ve onuda sildim. Şimdi sorun DNS değiştiremem. Virüs bir DNS tanımlamış, değiştiriyorum veya DNS sunucu adresini otomatik al diyorum, sonuç değişmiyor aynı DNS'ler geri geliyor.


Regedit'ten (Kayıt Defteri Düzenleyicisi) ve gpedit.msc (Grup İlkesi) araştırdım (aradım) bazı kayıtlar vs sildim fakat bu virüsün değiştirdiği ayarları düzeltemedi. Sistem geri yüklemede yapılamıyor çünkü "System Volume Information" içinden dosya silim sanıyorum. Sorunu nasıl çözebilirim.
Award BootBlock Bios v1.0
Copyright (c) 2000, Award Software, Inc.

Scanning BIOS Image in Hard Drive . . .
Can Not Find BIOS Image in Hard Drive ot Diskette !.
Anakart bu şekilde ilk ekranda bu görüntüyü veriyor. Disket ile bios yüklemeyi denedim. Disket içine her şekilde isim değiştirerek (pe1000mk.f13, pe1000mk.rom, pe1000mk.bin, bios.rom, bios,bin, vs ...) flash dosyasını bir kaç şekilde isim değiştirerek (FLASH891.EXE, FLASH.EXE, AWDFLASH.EXE, vs ...) şeklinde değiştirerek denedim autoexec.bat dosyasını muhtelif şekillerde düzenleyerek te denedim ama bu ekranda bir değişme olmadı. Bir 30 Gb. bölümlenmemiş ve boş HDD içine bu ve benzeri şekillerde dosyaları koyarak denedim, CD ile denedim, olmuyor. Bir ince nokta var ama araştırmalarımla bulamadım. Sonuç olarak anakart bios hatası nedeniyle çalışmıyor. Bu durumlarda ne yapılabileceği konusunda bilgisi olan arkadaşlardan TEKNİK YARDIM almak istiyorum.

Anakart modeli; GIGABYTE GA-8IG1000-G ve GIGABYTE GA-8IPE1000MK (ver 1.0)
Bios tipi; PhoenixBios™ D686 BIOS

Yorum değil, yardım lütfen!
Çözülü...
quote:

Microsoft'un Yardım sayfası Aygıt Yöneticisi tarafından üretilen hata kodlarının açıklamasında
Bu aygıt devreden çıkarıldı. (Kod 22) Önerilen çözüm:
Bu aygıt, bir kullanıcı tarafından Aygıt Yöneticisi kullanılarak devre dışı bırakılmıştır. Aygıtı Etkinleştir'i tıklatın. Aygıtı Etkinleştir sihirbazı başlatılır.

Sihirbazı çalıştırıyorum, fakat "bu aygıt etkinleştirilemedi" diyor. Eski sürücüye geri de dönmüyor. Sürücülerini tekrar yüklemeyi denedim. Birkaç CD-RW ve DVD-RW sürücüsü yükledim, olmadı. Bu arıza yazdığım CD'ler de sorun olunca DVD-RW'yi Kendi sitesinden güncelleştirmeye çalışırken oldu. "Bilgisayarım" kısımında gözükmüyorlar ve "Aygıt Yöneticisi"nde de problemli işaretlenmiş görünüyor. Eski sürücüleri nasıl kaldırırım? Bu sorunu nasıl çözerim?

Hakkında
Konum: İzmir,Karşıyaka
Meslek: Elektrik+Elektronik Tek.
İlgi Alanları: Endüstriyel Elektronik
Forum İmzası:
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."
Forum İkinci El İmzası:
Dost bulmanın yolu da dost olmaktan, Dost olmanın yolu insan olmaktan geçer....
Hakkımda:
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 11 yıl
Mesaj Sayısı: 4.128
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.356
İkinci El Bölümü Mesajları: 40
Konularının görüntülenme sayısı: 11.438 (Bu ay: 340)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 26 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.