Şimdi Ara

Scirocco almayı düşünüyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Forumda çok yazmasam da bu aralar araç alma arefesindeyim ve yorumlarınıza ihtiyacım var. 25 yaşındayım ve senede max 10.000km yaparım. Bu yüzden yakıtı çok önemli değil. Alacağım aracı 5 sene kadar kullanmak istiyorum. Bir tane scirocco buldum 2011 model 49 binde ve 122 bg Manuel şanzuman. Tampon ve çamurluk değişmiş. Hasarın resmini gördüm, ciddi bişey değil. 55 bin civarı bir fiyata alınabilir diye düşünüyorum.

Sizce fiyatı normal mi?
    Kasko-sigorta-yıllık bakım ücretleri belimizi bükermi?
    Ayrıca piyasası nasıldır, satmak istediğimiz zaman sıkıntıya girermiyiz?
    Kullanan veya bilgi sahibi olan arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bence 160 hp lik bakin aralarindaki fiyat farki cok az ve 55.000 gibi bir rakamada bulabilirsiniz.

• 160 olmazsa anlamsız olur o. 140 hp fr leon alirdim ben olsam

• Ben tipini beğendiğim için bakıyorum açıkçası. Çok hız tutkum yok. 160lıkların biraz hor kullanıldığını düşünüyorum. Tavsiyeniz üzerine leonada bakacağım.

• 5 yıl bineceksen rcz al veya 308 cabrio scirocco eskidi Midem bulanıo görünce 6 yıldır kasa aynı dikkat cekmek istiosan rcz 308

• 55 bin 122 lik için fazla... 57 bin liraya 160 lık cam tavan, otomatik vites, deri koltuklu buldum ben
  • ödemelerini alan tekstilci arabası 😛😛 , bence de 160lık alın görünüşü kadar kaçsın bari.

• scirocco cidden çirkin ve albenisi olmayan,bana göre yüzü çok eskimiş bir araç.
    leon fr tavsiyesi çok yerinde bence,şahsen çok beğendiğim bir araçdır.
  • bayiden çıkarılan (her) scirocco sanayiye egzoz takılmaya gidiyor
    iyice ele ayağa düştü, leonlar daha karizma duruyor derim
  • RhaNoN kullanıcısına yanıt
    Al ama sakın caddelerde egsoz sesi çıkarıp bizi perişan etme. Ayrıca kızlarda hiç hoşlanmıyor böyle şeylerden. Sadece kezbanlar "bu ses te ne be!" diyerek bakıyorlar. Asil olanlar zaten helikopterle insen yine bakmıyor.

Ha unutmadan, bass koyup camları da sarsmayın, yeğenlerin ders çalışıyor, dedeler hasta, babaanneler gece uykusuz kalmış, sabah zar zor uyumaya çalışıyor. Gece bekçileri uyuyor, gece nöbetçileri, doktoru, polisi, komutanı, eczacısı hepsi uyuyor. Bebeği uyuyan var, var oğlu var.

O yüzden ne yapıyoruz? Egsoz yok, bass yok, çık otobana son ses aç sıkıntı yok. Edirneye doğru aç egsozu öttüre öttüre git zevkini al sıkıntı yok.

Tabi makas atma işi de yok. Onlar görgüsüzlerin hareketidir. Senin şirokkon temiz olsun, cilalı olsun, bakımlı olsun, 90 la orta şeritten gitsin, o zaman çok ilgimizi çekiyor, salına salına gidiyor ve biz "vay be ne güzel araba, keşke benim olsa" diyoruz.

Kolay gele.

• quote:

Orijinalden alıntı: hug

Al ama sakın caddelerde egsoz sesi çıkarıp bizi perişan etme. Ayrıca kızlarda hiç hoşlanmıyor böyle şeylerden. Sadece kezbanlar "bu ses te ne be!" diyerek bakıyorlar. Asil olanlar zaten helikopterle insen yine bakmıyor.

Ha unutmadan, bass koyup camları da sarsmayın, yeğenlerin ders çalışıyor, dedeler hasta, babaanneler gece uykusuz kalmış, sabah zar zor uyumaya çalışıyor. Gece bekçileri uyuyor, gece nöbetçileri, doktoru, polisi, komutanı, eczacısı hepsi uyuyor. Bebeği uyuyan var, var oğlu var.

O yüzden ne yapıyoruz? Egsoz yok, bass yok, çık otobana son ses aç sıkıntı yok. Edirneye doğru aç egsozu öttüre öttüre git zevkini al sıkıntı yok.

Tabi makas atma işi de yok. Onlar görgüsüzlerin hareketidir. Senin şirokkon temiz olsun, cilalı olsun, bakımlı olsun, 90 la orta şeritten gitsin, o zaman çok ilgimizi çekiyor, salına salına gidiyor ve biz "vay be ne güzel araba, keşke benim olsa" diyoruz.

Kolay gele.

Son paragrafta dediginiz gibi modifiyeli arabalar sag seritten yavas yavas giderken gercekten daha cok ilgi cekiyo. Genelde modifiyeli araclar yuksek hizlarda giderler kanisi oldugundan bunlarin tam tersini yapip yavas gitmek cok havali oluyo.

• Yakın bir arkadaşım scirocco sahibi ve ilk olarak şunu söyleyeyim araba hala dikkat çekiyor burdaki yorumlara aldanmayın derim. Araç top gear tarafından sınıfındaki hothatchler arasında en iyi seçenekler arasında gösterilmiş araç, mükemmele yakın sürüş dinamiklerine sahiptir gazlamayı bilen için. Arabayı apaçi arabası yapmadığınız sürece öyle bir damgada yemezsiniz. Alınacaksa 122 lik değil kesinlikle 160 lık ve Manuel alınmalı ikinci el kesinlikle DSG araç almayın. Bir egzos dışında stock haline başka ilave yapmaya gerek yok bence. Konfor tutuş dengesi iyidir.

• konu dikkat çekmekse o fiyatlarda en iyi seçenek mini Cooper
  • Arkadaşlar orda burda gazlamak için almıyorum bu aracı. Tipini beğendiğim için almayı düşünüyorum. Ben normal bir sürücüyüm. Yaşım itibariyle bu tür araçları seviyorum fakat elzem değil. Eğer scirocco alamzsam alternatifim golf 7 1.2tsi midline plus düşünün artık :) Aracımı her zaman orjinal haliyle kullanmayı severim. Egzoz, modifiye, makas muhabbeti falan konu farklı yerlere gelmiş. Küçük şehirde yaşadığım için mini cooper vs alamam. Parça, bakım konularında zorlanabilirim. İlk mesajdaki sorumu tekrar edeyim :)

Kasko-sigorta-yıllık bakım ücretleri pahalımıdır?
    Piyasası nasıldır, satmak istediğimiz zaman sıkıntıya girermiyiz?

Cevaplarınız için teşekkürler
  • Aynı ikilimleri ben de yaşadım hocam 2-3 ay önce.

http://forum.donanimhaber.com/m_114656400//tm.htm#117082928

Sonuç olarak Leon FR aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ControlYourDream

Aynı ikilimleri ben de yaşadım hocam 2-3 ay önce.

Güle güle kullanın. Sıfır araç almak en mantıklısı tabi fakat benim max verebileceğim miktarlar 55bin civarları. Sıfır leon fr 69binden başlıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: RhaNoN

quote:

Orijinalden alıntı: ControlYourDream

Aynı ikilimleri ben de yaşadım hocam 2-3 ay önce.

Güle güle kullanın. Sıfır araç almak en mantıklısı tabi fakat benim max verebileceğim miktarlar 55bin civarları. Sıfır leon fr 69binden başlıyor :)

Teşekkür ederim hocam darısı sizin başınıza :) Valla biz de bütçe olarak 30 bin TL demiştik fakat insan bir kere alıyor bu tarz şeyleri, ikinci ele de ek güvenemedik. Sonuç olarak sıfır aldık. Eğer 10-15 bin TL daha ayırabilirseniz bütçenizden sizi de bir FR sahibi yapalım FR olmasa da Style Leon da tavsiye ederim. Led Paket + Sunroof alırsınız ekstra olarak FR'la arasında çok bir fark olmaz. Fakat Led paketsiz Leon tavsiye etmem.

• hug kullanıcısına yanıt
    Hocam sen şu piyasayi çözmüşsün inan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.