Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (654. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.160
Cevap
142
Favori
1.356.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 652653654655656
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam şimdi pek vakit bulamadım. Siz facede 2 guruo var onlara sorun size detaylı anlatırlar. Gayet bilgililer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cidelimemo kullanıcısına yanıt
    Hocam orjinal bulmanız zor fakat meganelar ile aynı balatalar vs. Arka balatar ise 3 farklı çeşit var kimisi Megane 1 kimisi megane 2 ile aynı.

Facebookta

Renault Scenic Team ve Renault Scenic Türkiye gurubuna dahil olun çözülmeyecek probleminiz kalmaz

• rambokeke R kullanıcısına yanıt
    Büyük talihsizlik. Fakat sizde guruba gelin bazı problemleri çok daha uygunsa halledebilirsiniz. Bende Scenic kullanırken oralarda baya bilgi sahibi oldum. Suan s-max var.

• quote:

Orijinalden alıntı: mlbozkurt

Scenic 1 ve 2lerde var bu olay. Önce sökün sonra güzel bir zımpara. Daha sonra astar, boya ve vernik atın olay tamam 40 liraya yaparsınız
    Uzun iş geliyor, forumdaki biri domol yağ sökücü ile çıkarmış. Boyatmadan önce denemeli
  • Merhabalar
    Benim 1999 1.6 scenic ön paspasların altına su alıyor.Sunroof giderleri ve cam önü giderleri açık. Nerden alıyor olabilir gider hortumları çatlak yırtık olabilirmi?
    Ankarada bu işten anlayan iyi yapabilecek bir yer tavsiye edebilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patlakcdrom

Merhabalar, benim şöyle enteresan bir problemim var. Araç 2001 scenic full otomatik 1.6 megane 1. LPG takılı.

Araç ısınana kadar giderse çok ağır gidiyor ve gaz yemiyor. Bazen ise ısınmadan gidersem biraz ilerledikten sonra gazı kesiyor ve yavaşlıyor sonra yeniden hızlanıyor. Bazen de çok sert bir şekilde vuruntu yapıyor (aracı vurdurarak çalıştırmak gibi vuruntu, içeride deprem geçiriyoruz. ) . Isınınca hiç bir sorun kalmıyor. Araç LPG sıralı sistem. Isınınca LPG ye geçiyor ve OBD sistem olmadığı için ön ayarları ile gidiyor ve hiç sorunum olmuyor. Yaşayanlar olmuştur yardım bekliyorum. Yaptıklarıma gelince;
    1-Vites olabilir diye düşündüm fakat yağını vs değiştirdiğim gibi, bir de araç lpg ye geçince sorun olmadığına göre viteste sorun yok. Zaten ısınınca süper konforlu gidiyor.
    2-Benzin filtresi değiştirildi.(Belki araç iyi benzin çekmiyordur diyerek.)
    2-Bobinler veya bujiler sorunlu olsa lpg de de sorun çıkartır.

Bir sensör hatası olduğunu düşünüyorum..Bilemiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bir de bu sabah farkettim, hava çok soğuk idi çalışırken egzostan buhar gibi duman atıyor. Bu bir sorun mudur?
    Sorun otomatik vites selonoidlerindenmiş :) Halloldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Patlakcdrom

Sorun otomatik vites selonoidlerindenmiş :) Halloldu.

Alıntıları Göster
    bu aracın otomatiklerinde çok sorun çıkıyor mu?
    bir de 2004 ve 2005 kasa arasında tasarım farkı dışında ne farklar var ?
  • Tam otomatik olduğu için en sorunsuz şanzımanlardan biri. Fakat 4 ileri olduğu için motor performansını düşürüyor.2004 ve 2005 aynı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar, Scenic 2004 Dynamique 1.6 16v serisi otomatik vites almayı düşünüyorum. Araç çok temiz ve bir tanıdıktan alacağım. Şuan onun baba söylediği direksiyon kutusunun ilerleyen zamanlarda değişmesi lazım demesi. Ve ayrıca araç ekspertiz raporunda %90 motor performansı veriyor. Arabayı çok beğendim fakat ilerleyen dönemlerde beni üzer mı? Düşüncelerinizi yazar mısınız?

• Merhaba arkadaşlar;

Bende scenic 2 1.6 dynamic modeli bulunmakta.

Araba kalkış yaparken el frenini çekiyor hız artırdığım zaman bırakıyor.

Bunu ara ara yapıyor.

2 tamirciye gittim çözemedi.

Başına böyle bir şey gelen var mı?
  • elektro35 kullanıcısına yanıt
    Bilgisi olan yok mu arkadaşlar.
  • Selam arkadaşlar 2001 model scanıc 1 arabam var sol kapımız yandı bızekapı altındakı iç bakalit döşeme lazım bulamıyoruz bu konuda yardımcı olurmusunuz.

• Merhaba, scenic mk2 hakkında katalog arıyorum. Donanım paketlerinin farklarını incelemek istiyorum. Bir kaç açıklama var fakat çok ayrıntılı değil, bana yardımcı olabilir misiniz?
  • Merhabalar 2006 model scenic aldım aracın teyibini değiştirirsem koldaki düğmeleri kullana biliyormuyuz.
    Birde aractaki orjinal tayibin cd çalar mı dvd çalar mı olduğunu nasıl anlarım.
  • Alınan teybin arkasında wr girişi varsa olur. 3,5mm kulaklık jackına benzer. Araya aparat alınarak kullanılır koldaki tuşlar. Zamanında nette kolega35 nicki arkadaş bu aparatı araca öZel üretiyordu. Bu arkadaşı bi araştırın nette. Scenic2 de dvd yok. Track çalan cd çalarınız var

• ornitolog kullanıcısına yanıt
    Aracım 250bin km de. Bu kadar km için sorunsuz. İnşallah daha da sorun çıkmaz. Gücü bence yeterli. Bursada Uludağa çıkış yapıyorum, dik bir yer var nilüfer tarafından çıkışta. hiç boğulmadan çıkıyor. Ben memnunum. Farklarını bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektro35

Bilgisi olan yok mu arkadaşlar.
    bu gruba bir sor
    https://www.facebook.com/groups/222974941509119/about/
    Renault Scenic Türkiye Ⓣ 🇹🇷
  • Merhaba, 2007 model scenic 2 makyajlı kasası için katalog ve donanım özelliklerini gösteren liste arıyorum bilen varsa çok sevinirim, Teşekkürler
  • cemali34 C kullanıcısına yanıt
    Cevaplayan olmamis belkide cozum bulmussunuzdur ama 4 kapı giderlerinden yapiyor paspas alti su birikmesini...

• 2014 Scenic III ICON EDC cam tavan geri görüş kameralı navigasyonlu aracım 85.000 km. -de hiç sorun yaşamadım daha geniş olduğu için 5008'e geçiş yapmayı düşünüyorum, aracımda sadece sağ arka kapıda park halinde sürtmeden dolayı boya var, ne kadara satmalıyım piyasası nedir?
  • 
Sayfa: önceki 652653654655656
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.