Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (656. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.160
Cevap
142
Favori
1.356.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 654655656657658
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Davlumbazı söküp bakın ulaşılabiliyormu. Ulaşılmıyorsa tampon indirmek şart. Görmeden net bişey diyemeyiz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 1.9 dti 2003 model faz2 aracın var dün sapanca yolunda 110 km giderken boşa alınca motor durdu .hicbir ariza lambasında yanmıyor. Çekerek pompaciya bıraktık.detaylari yazarım. Bu aracın elektronik mazot beslemesi var mı bilgisi olan varmı. Kontak açıkken pompa girişi. Boruyu soktuğunda mazot gelmiyor.

• elektro35 kullanıcısına yanıt
    Sizi ve tüm scenic sahibi dostlarımızı gurubumuza bekleriz.
    Sorun ve arızaları daha hızlı gidermek için paylaşımlarınızı bekliyoruz.

RENAULT SCENİC TEAM
    https://m.facebook.com/groups/renaultscenicteam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 75bine kadar Grand Scenic 3 arıyoruz...
  • Patlakcdrom kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum hala 2001 scenic kullanıcısı mısınız? 10 ay olmuş siz yazalı. Hala scenic ile devam ediyorsanız , şanzıman durumunuz nasıl. Bende bir süredir babamın artık kullanmadığı otoparkta yatan sıfır olarak aldığımız 2001 scenic rxt yi kullanıyorum. Kardeşim kullanırım diye brc seq 24 lpg sistemi taktırmış. 20000km dir LPG li kullanılıyor. İnanılmaz da memnunum. Nadiren de olsa ilk çalıştırmadan sonra 5-6 dakika içinde otomatik vites arıza lambasını yakıp 3. vitese sabitleniyordu. Stop edip yeniden çalıştırıncaya kadarda düzelmiyordu. Bazen ve sıklıkla 2 den 3 vites geçişinde devir 4500 d/d ye kadar yükseldikten sonra geçiş sağlanıyordu.
    Bende selonoid değişi gerektiğini düşündüm ve değiştirdim. Haliyle şanzıman yağı da değişti. Otomatik vites arızası 3. te sabitlenme, sarsıntılı vites değişimi şikayetlerim sona erdi. Ancak 2 ve 3 arası hala devir bazen 4500 ü buluyor.Çok rahatsız etmiyor elbette. Sizde durum nedir?

• Merhaba aracı daha yeni sattım. Al4 şanzıman çok iyidir gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz. Sorununuz muhtemelen yağ değişimi ve selenoid valf ile alakalıydı. Bundan sonra öyle bir hata yapacağını sanmıyorum. benim aracımda çok düşük devirlerde bile 3,4 vitese atar öyle götürürdü. Bu nedenle çok az yakardı. Gaza çok mu basıyorsunuz bilemiyorum. Gaz telinin ayarlarına bir inceleyin isterseniz. Çünkü yüksek devire bastığınızda vitesii düşük tutuyor.

• arkadaşlar selam 2 gün önce 2006 model scenic aldım 1.6 motor 16v. araç lpg' li biraz sıkıntım var yardımcı olursanız sevinirim 1- Test ettim lpg' de sehir içi tam 0.49 krş. yaktı biraz fazla değilmi? daha önce dizel araç kullandım 0.55krş yakıyordu. duyduğum kadarıyla lpg li araçlar şehir içi 0.30 ile 0.35 krş yarası yaktığı 2. olsarakta yokuş çıkarken çekiş inanılmaz derece de düşüyor normal mi yoksa kontrol ettirmem gerekir mi? not: bugün lpg ayarına baktırdım değerler biraz yüksek çıktı ayar yapıldı ve gaz hava filtresi değişti
  • Lpg litre fiyatı göz önünen alındığında şehir içinde 30-35 kuruş yakan araçlar ağırlığı 1000kg ı aşmayan ufak motorlu araçlar. Scenic in o kadar yakması normal bir durum. Aracınız otomatik ise şanzımandan dolayı hantal bir araç. Manuelleri biraz daha istekli yolda

• husmenus H kullanıcısına yanıt
    Lpg de net yakıt tüketimi hesabı benzin ya da dizelden biraz farklı bir mantıkla hesaplanıyor. Benzinde depoyu fulleyip hesabınızı yaparsınız lpg de ise depoyu bosaltmaniz benzine geçmiş olmanız lazım. Bu aşamada depoyu doldurup tekrar benzine kadar kullanınca bir fikir verecektir. Bence araçtaki lpg kiti de önemli. Çok yaktığına kanaat getirmeden önce verileri yazarak 3-4 depo kullanın. Benim kullanma seklimle 100 km de 11 litre lpg harcıyorum. Bu kullandigim yolda fazla trafik olmaması ile de ilgili. Hava sıcaklığı düştükçe 12 13 litre olacak.

• bir sorum daha olacak. Araba otomatik, ilk ustaya götürdüğümde şanzumanda sıkıntı yok dedi, 4/5 gün sonra sanayide reno servisine (yetkili servis değil) bakıma götürdüğüm de onlarda şanzumana birşey demediler ama internette bir yorum gördüm, yokuşta geri kaçırıyorsa sakın almayın şanzuman problemli yazmışlar, benim arabada yokusta geri kaçırıyor, kafam karıştı hangisi doğru
  • ARKADAŞLAR ARACIMA TAVAN BAGAJ ÇITASINI NEREDEN ALABİLİRİM
  • Arkadaşlar 2004 model scenic 2 dynamiq aldım araç otomatik vites fakat anormal bir şekilde ( yada bana öyle geliyor) şehir içi 100 km 16 lt civarı Lpg yakıyor acaba normalmi bu yakıt

• quote:

Orijinalden alıntı: berceste052

Arkadaşlar 2004 model scenic 2 dynamiq aldım araç otomatik vites fakat anormal bir şekilde ( yada bana öyle geliyor) şehir içi 100 km 16 lt civarı Lpg yakıyor acaba normalmi bu yakıt
    normal değil
    bir de depoyu doldurup benzinde denemek lazım
  • Benzinde de maalesef aynı yakıyor hatta geçen hafta yaylaya gittim çok fazla yamaç (Karadeniz) çıkarken yol bilgisayarı 28 lt bile gördü dün bir arkadaşın tavsiyesi ile motorcuya gittim arabanın boğaz kelebegini soktu temizledi bilgisayarla ayar yaptı birde bu şekilde kullan olmazsa selenoid valf ve map sensörünü değiştirip denemek lazım arabada arıza gözükmüyor bunu ancak deneme yanılma sistemiyle bulabiliriz dedi bakalım ne olacak . Çok teşekkür ediyorum gelişmelerden haberdar edeceğim Allah razı olsun

• Herkese merhabalar.

Renault Scenic kronik problemlerinden ;

1)Orta konsolun kilitli kalıp hareket etmemesi

2)Elektronik Park Freni devre dışı hatası ve
    park freninin çalışmaması problemleri

(Elektrikli park freni için kartın su almamış
    olması problemin çözümü için önemlidir.)

Bu problemlerin çözümünü sağlamaktayız.

Bilgi almak için 0(537)476 3611 numaradan iletişim sağlayabilirsiniz.
  • makinemühendisi. M kullanıcısına yanıt
    mrb arkadaslar...2005 scenic 2 aldım .. oto yıkamacıya verdim .. aldıktan sonra arka kapılar otomatik kilit ile kilitlenmiyor yardımcı olabilir misiniz?
  • 0538 351 69 82 numaram
  • Sürücü kapısı açıkken içerideki kilitleme butonuna bas ve bırakmadan ikinci bir kitleme sesi gelene kadar bekle,daha sonra butonu bırak ve araçtan in kapını kapat hepsi kapanacaktır...
    İşe yararsa buraya yazmayı ihmal etme..
    (Renault fan club ten Alıntıdır)

• berceste052 B kullanıcısına yanıt
    önce düzeldi sonra yine aynısı oldu ..
  • Kapıy açın, kilidin olduğu yüzeyde manuel kilitleme yeri var. Anahtarı sokup çevirin ve kapıyı kapatın

• 
Sayfa: önceki 654655656657658
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.