Şimdi Ara

Scenic II Privilage 1.6 LPG de nekadar yakar?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
6.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, aracımı satıp Birtane Scenic II Privilage Almayı düşünüyorum Ancak dizelmi LPG mi konusunda kararsızım.. LPG li alamaya kalkttığımda LPGyi kendim taktırsam bile çok fazla seçeneğim var.. ancak dizelde maalesef yok, hem çok az araç var hemde çoğunun KM si fazla.. Donanım olarak eksik.. Bu araç istanbul Trafiğinde Kullanan varmı nekadar yakar bu konularda bana bilgi verirseniz çok sevinirim, bir de 2006 Privilage Cam tavan yok Hız SAbitleyici YOk, LPG var Sahibi markasını bilmiyor, yani çok kaliteli değil LPGsi, araç 24000 KM de
    25500 istiyor,
    birtanede
    2004 var 83000 de
    Cam tavan var oda temiz
    Onda da hız sabitleyici yok , LPG de yok
    23000 YTL diyor
    ancak 22000 Ye alırım Sanırım Adam biraz sıkışık
    bide 2004
    var 95000 Km de Dynamic
    cam tavan hız sabitleyici felan yok
    araba komple boyalı 19000 olur dedi ama oda sanırım 18500 e bırakır
    sizce hangisi daha mantıklı.. Bu paralar bu araçlara verilirmi Masraf çıkartırmı yedek parçası pahalımı
    özellikle yakıtta durumu nasıldır, LPG uyumu nasıl bana bu konularda bilgi verirseniz çok sevinirim, saygılarımla...

• Bende 2007 Grand Scenic II var istanbul trafiğinde ortalama 6.4 lt Mazotb yakıyorum.Scenic daha hafif olacağından 6 ltreye düşer herhalde..Kullanıma görev değişen izafi bir kavram bence...LPG ile ilgili bilgim yok.
  • ben lpg ile ilgilenmem bile 2007 grand scenic var.1.5 benimki şehir dışında 5.5 litre yakıyor normalmi bilgecik?
  • Basit bir hesap yapmanız açısından bir site vereyimhttp://www.2a.com.tr/hesap-cetveli.html
  • Lpg de,ş içi 170 180 ykr.ş dışı 140 150 ykr ortalama yakıt görürüsün.Yakında dizel benzini geçer,avrupa gibi ocaz.bence dizelin pek bi espirisi kalmadı.km bazında benzine göre az yakabilir fakat lpg ile kıyaslarsak aynı gibi.bence 22000 23000 civarı az km yapmış bi araç bul ve kaliteli bir sistem taktır cillop gibi bin
  • valla dediğin değerlerde yakarsa aracım ki 200 YKR ye de razıyım.. süper olur.. zafiraların 270 Yaktığını duygum.. onlarda 1.6 bendeki mazda şuanda karbüratörlü sistem 250 ile 300 arasında yaktığı oluyor.. düşünün yani.. eğer dediğin gibiyse dieselden daha avantajlı babamda megane privilage 1.5 dci 100 BG var 2008 model.. 5.9 LT yakıyor şehir içi
    5,9 * 3,15 = 185YKR.. oda yani çok dur kalk olduğunda 21 YKr ye yadar çıkıyor..
    Atikeri ve şafak otogazı Tavsiye edermisiniz??
  • quote:

Orjinalden alıntı: downahar

valla dediğin değerlerde yakarsa aracım ki 200 YKR ye de razıyım.. süper olur.. zafiraların 270 Yaktığını duygum.. onlarda 1.6 bendeki mazda şuanda karbüratörlü sistem 250 ile 300 arasında yaktığı oluyor.. düşünün yani.. eğer dediğin gibiyse dieselden daha avantajlı babamda megane privilage 1.5 dci 100 BG var 2008 model.. 5.9 LT yakıyor şehir içi

Akadaşım,bende 2002 megane wagon 1.6 16v var,voltran sgı kit kullanıyorum.Değerler aynen yazdığım gibidir,itimat edebilirsin.bizim araçların motoru 110hp sizin aracınızın ki 115hp.megane 1250 kg hadi sizin araç birazdaha ağır olsun 13..,sonuçta 5-10ykr fark olur,ama 200ykr yi aşacağını sanmıyorum

• Merhaba verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.. Scenic beni çok heyecanlandırıyor.. umarım yanlış bir araç almış olmam.. hayırlı akşamlar..
  • Benzin masrafinin %40 i kadar kar edersin.Bu ortalama bir deger tabi.

2 ay kadar evvel safak otogaz da ATIKER taktirdim.Memnunum, tavsiye ederim.

Aracim Laguna 2 1.6 , benzinde 32 kurus civari yakarken, lpg de 18 kurus civari yakıyorum

quote:

Orjinalden alıntı: downahar

valla dediğin değerlerde yakarsa aracım ki 200 YKR ye de razıyım.. süper olur.. zafiraların 270 Yaktığını duygum.. onlarda 1.6 bendeki mazda şuanda karbüratörlü sistem 250 ile 300 arasında yaktığı oluyor.. düşünün yani.. eğer dediğin gibiyse dieselden daha avantajlı babamda megane privilage 1.5 dci 100 BG var 2008 model.. 5.9 LT yakıyor şehir içi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.