D

Yüzbaşı
12 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 19 (Bu ay: 0)
362502 Gün Cezalı
357584 gün 11 s. 19 dk. kaldı
Gönderileri
Hadi Arkadaşlar Herkes Sceniğinin Özelliklerini yazıp FOtoğrafını koysun buraya da Güzel Bi paylaşım olsun... Benim Yakışıklım Aşağıda..

Dynamique 2004 36750 KM de Zavolli LPG var
Bütün Donanım Paketlerin Sahip

Merhaba Pazartesi Günü Scenic II aracıma Polaris'in istanbul şubesinde Zavolli Marka LPG taktırdım.. ordaki arkadaşlar işçilik açısından beni tatmin etti.. aracımda çekişte en ufak bir değişiklik yok.. mesela 100 le rampa çıkarken benzinde ayağımı gazdan çekmeden gaza alıyorum.. en küçük bir yığılma yok.. ancak aracım neredeyse benzindeki değerlerine yakın yaktı.. benzinde 30 YKR ile 35 YKr arası yakan aracım ilk aldığım 20 YTL lik yakıtla 63 Km yol yaptı.. Ayar felan yapıldığında çok yakar dediler.. bende ses etmedim.. ancak ikinci sefere depoyu fulledim ve 73 Km yaptıktan sora bidaha değoyu fulledim 20,62 YTL lik gaz aldı.. yaklaşık 282 YKR yakmış aracım.. sizce bu normalmi ilk seferde herkes 18, 20 YKR yaktığını söylüyor aynı araç aynı sistemde sizce bukadar düşermi bu ???
Usta 1500 Km sora düşer diyor 20 YKR ye ama ne biliyim içim rahat etmiyor..
Merhaba.. Bu CNG Dönüşümü konusunda kafama büssürü soru takılıyor.. burda bu işte çok uzmanlaşmış kişiler olduğunu görünce sormadan edemedim.. CNG nin yapısından dolayı diesel araçlarda da uyumlu bir şekilde çalıştığını duydum.. ancak istanbulda sadece maltepede akpette dolum istasyonunnun olduğunu gördüm.. bizim birçok diesel aracımız var ve bunlar genelde iwtanbul içerisinde günde ortalama 100 Km yol yapıyorlar.. bizim burdan doldurma imkanımız yokmu bunu?? bunun işçin bir tertibat ayarlayamazmıyız? birde CNG kaullanımı sırasında aynı anda Mazot tüketimi demi oluyor???
Merhaba Scenic 2004 Privilage aracımla en uyumlu çalışacak klit hangisidir ve nerde taktırmalıyım.. istanbulda oturuyorum.. Bitürlü karar veremedim..
birkaç kişiden BRC tavsiyesi aldım.. siz neyi tavsiye edersiniz.???
Aşağıda Resimlerini Gördüğünüz Aracımı Kasko yapmadıklarından dolayı ve yeni araç aldığımdan sebep satıyorum, aracım inanılmaz derecede temizdir,
Kaportasında en ufak bir çizik çürük yoktur, döşemeside çok iyidir, yırtık delik veya yıpranma yoktur.
Arcın Ön takımı, arka takımı tüm yürüyen aksam yaklaşık 4000 KM önce elden geçmiştir. Araç LPGlidir. LPG Gaz Beyni, şamandırası dolum ağzı ve bilimum tertibat yenilenmiştir. 2 yıl garantisi var. ARacın şuanda üzerinde SOny Mp3 ve VCD oynatıcılı teyp ile güneşlik şeklinmde TV ve bunun özel anteni bulunmaktadır. bunları araçla birlikte vermeyeceğim.. ARacın içinde Cam düğmesi silecek felan filan çalışmayan bir tek düğmesi bulunmamaktadır.
araç 219555 KM de dir motoru Masrafsızdır..

ARacımdaki özellikler;
4 Cam Otomatik
Hidrolik Direksiyon
Elektrikli ayna
içeriden açılan bagaj ve benzin deposu kapağı
YÜkseklik ve bele göre ayarlanabilen sürücü koltuğu
Çelik Jant
Far Sensörü(akşamları ve tünel içlerinde araç farları kendisi yakıyor.)
el şıklatınca yanan tavan aydınlatması
Alarm
Kumandaya basınca kendiliğinden yanan ve belirli bir süre sonra veya kontağı açınca kendiliğinden sönen tavan lambası

ARacım istanbul Anadolu yakasında, akşamları içerenköy
gündüz ünalan mahallesinde
aracıma son istediğim rakam 6500 YTL aracı görünce çok beyeneceğinize eminim..
Merhaba, aracımı satıp Birtane Scenic II Privilage Almayı düşünüyorum Ancak dizelmi LPG mi konusunda kararsızım.. LPG li alamaya kalkttığımda LPGyi kendim taktırsam bile çok fazla seçeneğim var.. ancak dizelde maalesef yok, hem çok az araç var hemde çoğunun KM si fazla.. Donanım olarak eksik.. Bu araç istanbul Trafiğinde Kullanan varmı nekadar yakar bu konularda bana bilgi verirseniz çok sevinirim, bir de 2006 Privilage Cam tavan yok Hız SAbitleyici YOk, LPG var Sahibi markasını bilmiyor, yani çok kaliteli değil LPGsi, araç 24000 KM de
25500 istiyor,
birtanede
2004 var 83000 de
Cam tavan var oda temiz
Onda da hız sabitleyici yok , LPG de yok
23000 YTL diyor
ancak 22000 Ye alırım Sanırım Adam biraz sıkışık
bide 2004
var 95000 Km de Dynamic
cam tavan hız sabitleyici felan yok
araba komple boyalı 19000 olur dedi ama oda sanırım 18500 e bırakır
sizce hangisi daha mantıklı.. Bu paralar bu araçlara verilirmi Masraf çıkartırmı yedek parçası pahalımı
özellikle yakıtta durumu nasıldır, LPG uyumu nasıl bana bu konularda bilgi verirseniz çok sevinirim, saygılarımla...
Merhaba, aracımı satıp Birtane Scenic II Privilage Almayı düşünüyorum Ancak dizelmi LPG mi konusunda kararsızım.. LPG li alamaya kalkttığımda LPGyi kendim taktırsam bile çok fazla seçeneğim var.. ancak dizelde maalesef yok, hem çok az araç var hemde çoğunun KM si fazla.. Donanım olarak eksik.. Bu araç istanbul Trafiğinde Kullanan varmı nekadar yakar bu konularda bana bilgi verirseniz çok sevinirim, bir de 2006 Privilage Cam tavan yok Hız SAbitleyici YOk, LPG var Sahibi markasını bilmiyor, yani çok kaliteli değil LPGsi, araç 24000 KM de
25500 istiyor,
birtanede
2004 var 83000 de
Cam tavan var oda temiz
Onda da hız sabitleyici yok , LPG de yok
23000 YTL diyor
ancak 22000 Ye alırım Sanırım Adam biraz sıkışık
bide 2004
var 95000 Km de Dynamic
cam tavan hız sabitleyici felan yok
araba komple boyalı 19000 olur dedi ama oda sanırım 18500 e bırakır
sizce hangisi daha mantıklı.. Bu paralar bu araçlara verilirmi Masraf çıkartırmı yedek parçası pahalımı
özellikle yakıtta durumu nasıldır, LPG uyumu nasıl bana bu konularda bilgi verirseniz çok sevinirim, saygılarımla...
1) Metro ile Göztepe arasındaki E-5 Kadıköye gidiş istikametinde bulunan shell.. Bunların mazotunu da benzininide denedim hep aracım diğer istasyonlara göre %40 daha az KM yapıyor
2) Kozyatağı yan yolda bulunan Shell LPGsi berbat.. Mazotuda.. Onda da aynı problem var..
3) Hekimbaşı yolunda Total.. LPG de %20 Farkediyor..
4) Libadiye caddesinde tam bulgurluı kavşağındaki shell Yakıtı %10 -20 arası daha az gidiyor..
5) Otobanda istanbuldan gelirken Ankaraya girişe 30 -40 Km gerideki MOil var onun hem mazotu hemde gazı az gidiyor en az % 30-40 arası
6)Ankaranın Kırıkkale tarafından gelirken girişte sağdaki Opet, Gazını denemedim ancak mazotu Tahin gibiydi, aracıma çok hasar verdi.. İnanılmaz derecede fazla su vardı mazotunda.. verdiği hasarın bana maliyeti 300 YTL yi buldu.
7) Mardin Kızıltepe Opet Yakıtın içinden Saç Kılları Çıktı.. Rezalet.. Opetin adamlarına Sanırım rüşvet vermişler.. 30 Km sora Yakıttan aldığım Numunede herşey vardı içi full doluydu.. ancak opet müşteri hizmetleri arayıp hiç bir problem olmadığını söylediler..
8) Bakkalköy ataşehir yolundaki BP yakıtı Az gidiyor en az %15 -20 Dikkat edin.. Elemanları ve şirket müdürleri Görgüsüz müşteri memnuniyeti die bişiden haberdar değil..

aklıma gelenler bunlar.. tecrübe ettikçe siz değerli arkadaşlarımla paylaşıcam...

Carreforun arkasında P.o Var ben pek Podan almam.. Aydın Doğana gıcığım var.. ancak Oranın yakıtı süper..
Libadiye Caddesinde Opet var Kur'an kursu ile ortak 2 tane dana işletiyor.. Yakıtları süper ancak kendileri berbat..
Otobanda Kurtköy gişelerini geçer geçmez Mehmetçik vakfının Opet 'i var.. oranın yakıtıda süper.. bide Maslaktaki oda güzel..
Merhaba ARaçlarında Far Sensörü Olmayan Arkadaşlara bir müjdem var..

Tamamen KEndi üretimim olan ve 12 V olan Far Sensörleri Sayesinde Artık Aracınız Geceleri Kendi Farını Kendisi Yakacak, Farları Açık unutma Gibi Bir durum Söz konusu olmayacak.. Montajı Sonderece Basit ve külfetsiz olan bu cihaza 25 YTL + KDV karşılığında sahip olabilirsiniz.. 1 YIL Kendi Garantim Var:) Daha Sanayi Bakanlığından Onay almadım.. Çok yeni olan bu ürün sayesinde tÜnel, Otopark ve bunun gibi diğer karanlık ortamlarda, geceleri araçlarınız farlarını kendisi yakıp söndürecek..
Merhaba 91 Model Mazda 626 Sedan bir aracım var elektronikten anlıyorum ve şuanda da 12 V ile çalışan bir far sensörü devresi buldum ve yaptım, ancak biliyorsunuz bu devrelerin sensörleri Işık değişimlerinden çok etkilenir, Renault veya diğer araçlarda bu far sensörünün algılayıcısı nerede bulunur?? bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Mesela Renaultlarda derece algılayıcı, sağ ön dikiz aynanısının altında. burdan daha iyi objektif bir ölçüm yapacak yer olmazdı zaten.. bende Mazda ya taktığım Derece nin algılayıcısının sensörünü aynanın altından çıkarttım.. Ancak far sensöründe ve yağmur sensöründe halen kararsızım.. yardımcı olursanız sevinirim
eğer başarırsam bu forumda bende arkadaşlarla parmak şıklatınca yanan iç tavan lambasının, kumadaya basınca kendiliğinden yanan ve belli bir süre yanık kalan kontağı açıncada sönen iiç aydınlatma,
iç ve dış sıcaklığı gösteren gösterge, far sensörü, yağmur sensörü gibi aracınızın konforunu arttıracak uygulamaları çok ucuza nasıl yapacağınızı anlatacağım.. ama öncelikle şimdiki fabrikadan çıkış yağmur ve far sensörü olan araçların far ve yapmur sensörlerinin nerde olduğunu öğrenmem lazım şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim..
saygılarımla..
Hakkında
Forum İmzası:
Scenic II
Başak Sarı Cam Tavan + Zavolli LPG
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 13 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 402
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 31.322 (Bu ay: 401)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.