Şimdi Ara

Yardım: 2001 Scenic 1.6 RXT lpg'li 200Bin'de

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 haftadır bir aile arabası bakıyorum ancak karar verip alamadım. Şu an scenic üzerinde yoğunlaştım ve bir araç sahibiyle de telde görüştük ve anlaştık. ancak aracı görmeden, ekspertize de sokmadan sizlere danışmak istedim. İlk aile aracım olacağından (uzun yıllar kullanma niyetim var) ve bütcem de kısıtlı olduğundan ince eleyip sık dokuyorum açıkçası.

1.6 RXT 2001 model Scenic. Araç sahibinin verdiği bilgilere göre:
    Tüm bakımları yapılmış, çift hava yastıklı, çift sanruflu, klimalı, km'si 200bin'de
    Motor şanzuman yürüyen çok iyi durumda.
    Kaporta boya sorunu yok.
    Komple boyalı.
    Çalışmayan aksamı yok.
    Tekerler sıfır ayarında.

22.500₺'ye anlaştık gibi (23.400₺'den).
    Olumlu/olumsuz görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hemşerim ( 54 ü görünce dayanamadım..;) ) genel olarak iyi arabalar.. Bende 2006 Scenic II Privilege otomatik var..benzin+ lpg. Kanaatime göre 22.500 TL ya bu yazdığın aracı alabilirsin ama, biraz bekle acelen yoksa üzerine biraz daha para ayarla, II kasa Privilege al.. 2001 eski kasayla uğraşacağına az biraz sık dişini II. kasa almaya bak. Bu anlaştığın araç 16 yaşında, 4 ay sonra 17 yaşında olacak.. Uzun zaman binmen sıkıntı olabilir. Km. si yüksek... Tamam akıl verme hemşerim para ver! diyebilirsin ama, (durumunu bilmiyorum...:D ) 22.5 u bulan 28-29-30 ları niye bulmasın? ...
    **** Komple boyalı araç, tahminen son sahibi olursun.... İstediğin kadar servisli olsun... 200.000 km de çünkü...
    Ayrıca çok az düşmüş 900 TL. indirim az geldi..Sen bilirsin biraz daha araştır/düşün derim... Ama o fiyata da alabileceğin en iyi araçlardan biridir onu da söyleyeyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: merakli76

Hemşerim ( 54 ü görünce dayanamadım..;) ) genel olarak iyi arabalar.. Bende 2006 Scenic II Privilege otomatik var..benzin+ lpg. Kanaatime göre 22.500 TL ya bu yazdığın aracı alabilirsin ama, biraz bekle acelen yoksa üzerine biraz daha para ayarla, II kasa Privilege al.. 2001 eski kasayla uğraşacağına az biraz sık dişini II. kasa almaya bak. Bu anlaştığın araç 16 yaşında, 4 ay sonra 17 yaşında olacak.. Uzun zaman binmen sıkıntı olabilir. Km. si yüksek... Tamam akıl verme hemşerim para ver! diyebilirsin ama, (durumunu bilmiyorum...:D ) 22.5 u bulan 28-29-30 ları niye bulmasın? ...
    **** Komple boyalı araç, tahminen son sahibi olursun.... İstediğin kadar servisli olsun... 200.000 km de çünkü...
    Ayrıca çok az düşmüş 900 TL. indirim az geldi..Sen bilirsin biraz daha araştır/düşün derim... Ama o fiyata da alabileceğin en iyi araçlardan biridir onu da söyleyeyim...

Bu forumda cevaplar çok geç verildiği ya da hiç cevap verilmedi ya da bana öyle denk geldiği için senin cevabını da çok geç gördüm. Cevap gelmez diye düşündüğümden (acil cevap beklediğimden bir-iki gün arka arkaya baktığımda ne gelen vardı ne giden) sayfaya bir daha girmemiştim. Çok saolasın toprağım:) Senin de dediğin gibi hem fikir olmuşuz, almadım az indiriminden ötürü (bir de mutlaka ekspertiz sonrası masrafı çıkacak, yanaşmayacağını düşündüğümden). geçen gün ekspertize soktum motoru %75 çıktı. Hallolacak küçük küçük biraz masrafı var ama baya bir indirimle, bütçemi aşmayacak 2000 model çift sanrooflu scenic aldım. I kasa scenici bir kullanalım, nasipse önümüzdeki yıllar üstüne birşeyler daha koyup II kasaya geçeriz:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkand54 -- 19 Eylül 2017; 15:39:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: furkand54

quote:

Orijinalden alıntı: merakli76

Hemşerim ( 54 ü görünce dayanamadım..;) ) genel olarak iyi arabalar.. Bende 2006 Scenic II Privilege otomatik var..benzin+ lpg. Kanaatime göre 22.500 TL ya bu yazdığın aracı alabilirsin ama, biraz bekle acelen yoksa üzerine biraz daha para ayarla, II kasa Privilege al.. 2001 eski kasayla uğraşacağına az biraz sık dişini II. kasa almaya bak. Bu anlaştığın araç 16 yaşında, 4 ay sonra 17 yaşında olacak.. Uzun zaman binmen sıkıntı olabilir. Km. si yüksek... Tamam akıl verme hemşerim para ver! diyebilirsin ama, (durumunu bilmiyorum...:D ) 22.5 u bulan 28-29-30 ları niye bulmasın? ...

Bu forumda cevaplar çok geç verildiği ya da hiç cevap verilmedi ya da bana öyle denk geldiği için senin cevabını da çok geç gördüm. Cevap gelmez diye düşündüğümden (acil cevap beklediğimden bir-iki gün arka arkaya baktığımda ne gelen vardı ne giden) sayfaya bir daha girmemiştim. Çok saolasın toprağım:) Senin de dediğin gibi hem fikir olmuşuz, almadım az indiriminden ötürü (bir de mutlaka ekspertiz sonrası masrafı çıkacak, yanaşmayacağını düşündüğümden). geçen gün ekspertize soktum motoru %75 çıktı. Hallolacak küçük küçük biraz masrafı var ama baya bir indirimle, bütçemi aşmayacak 2000 model çift sanrooflu scenic aldım. I kasa scenici bir kullanalım, nasipse önümüzdeki yıllar üstüne birşeyler daha koyup II kasaya geçeriz:)

Doğru söylüyorsun, facebooktaki Renault scenic forum çıkınca burası atıl oldu... Aracın hayırlı uğurlu olsun..Allah c.c. kaza bela göstermesin inşallah... İstersen facebookta bulunan Renault Scenic forum Türkiyeye üye olabilirsin... tavsiye ederim orası daha canlı... Hem orada alış-satış grubu bile var..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.