Şimdi Ara

Yayınlandı: SatisFactory 1.0 Türkçe Yaması %85 // Çeviri Dosyası Paylaşıldı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
3
Favori
1.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dosyayı indirin.

Herhangi bir kurulum yapmanıza gerek yok. Oyunun direk olarak Satisfactory\FactoryGame\Content\Paks içine dosyayı atıp değişime evet deyin.

Değiştirmeden önce pak dosyasının yedeğini almayı unutmayın.

Sıfırdan temiz çeviri yaptım. Translate değildir. En-US dosyası üzerinden çeviri yapılmıştır. Herhangi bir ayar veya kurulum yapmanıza gerek yoktur.

Oyunda Bütün İçerikler Türkçedir. Multiplayer kısmı bazı kısımları İngilizcedir. Güncelleme geldikçe aylık olarak güncellemesini yaparım.

Steam üzerinden çeviri yapılmıştır. Epic uymluluğunu bilmiyorum. Dosyalar muhtemelen aynıdır.

Keyifli Oyunlar..

En Son Dosya Güncelleme 22.09.2024: 20:56

https://drive.google.com/file/d/1x5iKqb4iMINh6fgVy2k9bQoUNIgrkGzb/view?usp=sharing

15.09.2024 700 satır çevrildi.

16.09.2024 705 satır çevirildi.

17.09.2024 2100 satır çevrildi.

18.09.2024 2436 satır çevrildi.

19.09.2024 1135 satır çevrildi.

22.09.2024 5 yeni eklenen satır çevrildi. Oyunun hata vermesine sebep olan allstringtables içindeki <if><if> komutu düzeltildi.

Oyun İçi Görüntüsü..

Efe CDyoutube
    SatisFactory 1.0 Türkçe Yaması (Translate değil)
    https://www.youtube.com/watch?v=nfTcyOo3eAk&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 24 Eylül 2024; 9:36:8 >

• eline sağlık altyazılar lazımdı zaten öncelikli şuan işe gidiyorum yarın deneyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: PessimistV

eline sağlık altyazılar lazımdı zaten öncelikli şuan işe gidiyorum yarın deneyeceğim.

Sadece alt yazılar türkçe. Onun dışında menü vs. İngilizce. Yarın devam edeceğim çeviriye bakalım.

• Oyuna 1 ay içerisinde hattta daha kısa bir sürede Türkçe eklenecek, çeviri durumu en son %77 civarlarındaydı. Bence vaktinizi ayrı yama yaparak harcamayın, çeviriye katılmak için satisfactory discordundan ticket açabilirsiniz.

• Indra128 I kullanıcısına yanıt

Bana verilen cevap şu:

Thank you for your interest in contributing to Satisfactory by volunteering as translator.

However, we do not grant translation access to brand new users for safety reasons. Please make yourself at home first, and feel free to open a ticket again in a couple of weeks. Thank you for your understanding!

1 haftada tek kişinin bitirebileceği bir çeviriyi 1 ayda bitirmeleri biraz saçma geliyor bana. Birkaç kişi 2-3 günde bitirebilir. Toplamda 10000 satırı bile yok. 1400 satırı tek günde çevirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesutzgvn -- 16 Eylül 2024; 22:56:15 >
  • Mesutzgvn M kullanıcısına yanıt

Ben metin sayısını bilmediğim ortalama olarak 1 ay dedim muhtemelen daha kısada yayınlarlar, çevirinin büyük kısmı bitmiş zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Indra128 -- 17 Eylül 2024; 5:35:59 >
  • bu oyun zaten turkce degil miydi, ben gecen sene 140 saat civari oynamistim, bende konusmalari ceviriyorsunuz sandim.

• wyh kullanıcısına yanıt

Konuşmalar öncekinde de türkçe değildi. Konuşmaların tamamını çevirdim. Ek olarak oyun 1.0 sürümüne geçince Türkçe desteği kaldırıldı. birkaç kişi çeviren bir ekip var dese de çevirisini yapan herhangi birine rastlayamadım.

• Mesutzgvn M kullanıcısına yanıt

o zaman sabirsizlikla bekliyoruz. 1.0 cikmisken yine bastan oynanir.

• eline sağlık.

• Çeviri tamamlanmıştır. Dosya güncellendi. Gelecek ay güncellerim kalanını. Hata bulan veya hata alan olursa bildirsin özel mesaj yoluyla bakarım. Kritik bir hataysa düzeltirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesutzgvn -- 19 Eylül 2024; 12:4:50 >
  • her sürümünü her gün kullanmış olarak büyük teşekkürler.

• PessimistV kullanıcısına yanıt

Elinize emeğinize sağlık. Çok teşekkürler. 

• Epic Games sürümü ile deneyen var mı?

• erbab1 kullanıcısına yanıt

Ben denedim çalışıyor ama evreler kısmında roket fırlatınca oyun çöküyor. Save alıp orjinal pak dosyası ile roketi fırlatırsan çökme olmuyor. Ben roket fırlatacağım zamanlarda orjinal pak dosyası ile oyunu açıp roketi fırlattıktan sonra türkçe yamayı tekrar atıyorum. Bir de türkçe yama ile ayrı bir save dosyası, orjinal dil dosyası ile oyunu açtığında ayrı bir save dosyası oluşturuyor. Save dosyasının yerini bulup en son kayıt aldığın dosyaları diğer save dosyasının içine kopyalaman ve dosyaları değiştir demen gerekiyor. Epic game bulut yedeklemen açıksa save dosyaları uyuşmama sorunu yaşayabilirsin o durumda da yerel dosyayı serçip geçebilirsin. Tabi yamayı yapan arkadaş en son pak dosyası üzerinden yama hazırlarsa bu sorunu yaşamayabiliriz. Yama güncellenene kadar bu şekilde idare ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FarukAKKAYA -- 22 Eylül 2024; 15:52:38 >
  • FarukAKKAYA F kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler
  • Steam sürümünde çalıştıramadım. Kopyala yapıştır yapıcaz sadece nasıl olmuyor anlamadım

• erbab1 kullanıcısına yanıt

Hocam oyunun içinde halihazırda kendiliğinde Türkçe dil desteği varmış ama muhtemelen tam testleri bitmediği için açmamışlar şimdilik. Youtube üzerinde yama gerekmeden nasıl Türkçeye çevrilebileceğini bir arkadaş anlatmış. İşe yarıyor ama yarı yarıya Türkçe oluyor. Altyazılar falan İngilizce. Hiçbir çözüm bulamadım dersen bir bak istersen. Linki alta koyuyorum.

Mortiyoutube
    Arkadaşlar size kısaca oyunun kendi dosyalarıyla satisfactory'yi herhangi bir 3. part bir uygulama kullanmadann basit bir şekilde nasıl türkçe yapacağınızı gösterdim. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Discord kanalımdaki satisfactory türkçe dosyasını indirip içerisindeki dosyayı göstermiş olduğum dillerin bulunduğu bölüme videodaki gibi teker teker uygularsanız sorunsuz bir şekilde oyunu türkçeye çevirmiş olacaksınız. #satisfactory #satisfactorygame #türkçe Twitch ➤ https://www.twitch.tv/imortines Discord ➤ https://discord.gg/XbD9ezjuq3
    https://www.youtube.com/watch?v=Mr4MHVFLFgo
  • 1.0.2 sürümüne güncellendi. Bu hafta güncelleme bekleniyormuş. Türkçe resmi olarak çıkabilir.

• credits neden emeği geçenler yerine kadro olarak çevrilmiş

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.