Şimdi Ara

Sata ile windows..?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yaw bu sata hdd ile nasıl windows kuracağız....?? bi türlü beceremedim...

• mavi erkanda scsi disk eklemek icin f6 ya basın dedigi yerde adamı dinleyip basacaksın daha sonra senden disket isteyecek o zaman anakartın sata suruculerinin oldugu disketi takacaksın kalan islemlerin patadan farkı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlindGuardian -- 18 Ağustos 2005, 0:54:49 >
  • ;Allah allah ben normal yukledim bişe sormadı pata gibiydi
  • quote:

;Allah allah ben normal yukledim bişe sormadı pata gibiydi

bu durum sistem ilk kurulduğunda oluyor anakarta sata sürücüleri yüklendikten sonra bir daha istemez.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: rush85

;Allah allah ben normal yukledim bişe sormadı pata gibiydi

eger windows icinde senin scsi denetleyicinin suruculeri varsa ki bircok surucu var o zman problem yok ama melesa sil3112 3110 gibi denetleyicin varsa o zaman diskete mahkumsun
  • Sata sürücüleri yüklendiyse sorun yok demektir...
  • F6 ya basıp xp driverini yüklüyorum sonraki adımda karşıma meşhur o lanet mavi ekran çıkıyor ve kilitlenip kalıyor...sorun nerde sizce donanımlarda mı bir sorun var örneğin ram olabilir mi....?
  • sorun driver yazılımında. Olması gereken driver yüklediğin değil ki windows kilitleniyor benimde başıma geldi bir ara sata controller çipi bozuk mu diye şüpelendim bile ama doğru driver ile problem çözüldü bu olaylar genelde sil 3114r5 destekli çiplerde olur eğer bana ankart marka ve modelini tam olarak verirsen belki yardımcı olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OVERMOD -- 19 Ağustos 2005, 0:49:30 >
  • anakartın modeli bu...ASROCK 775Dual880Pro VIAPT880 DDR21 AGP8XPCX
  • anakartın beraberinde gelen cd ile sistemi boot et (açılısta f11 tuşuna basılı tut boot menüye geçersim)
    cd den boot ettikten sonra ekrandaki
    DO YOU WANT TO GENERATE SATA DRİVER DİSKETTE y / n
    sorusuna " y " diyerek floppy ye bir disket tak
    ve stsrt et. kayıt bittikten sonra disketi çıkar sonra windows kurulum cd sinden boot et
    windows kurulum başlarken disketi hemen floppy ye tak windows otomatik olarak disketten yüklemeyi yapar (bu arada disketin korumasını açmayı unutma)
    eğer sata bios dan ayar gerekmezse herşey yolunda gidecektir.
    sonucu bana bildir lütfen bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OVERMOD -- 19 Ağustos 2005, 12:51:01 >
  • OVERMOD arkadaş, zaten senin dediğin işlemlerden sonra mavi ekran çıkıyor ....disketten sürücüyü yükledikten sonraki adıma geçerken mavi ekran çıkıyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zyadas -- 20 Ağustos 2005, 1:00:06 >
  • http://www.biostar-usa.com/mbdownloads.asp?model=k8vha+pro

adresindeki IO kısmındaki 294 kb lık sürücüyü indir ve dene bu sefer olur herhalde ama gerekirse windows başlarken F6 ya bas ve seçerek yükle belki sonuç farklı olabilir.
  • Dostum aynı sorun bendede vardı xp pro'nun içine sata sürücümü entegre ettim şimdi xp kurarken cd atıp arkama yaslanıyorum
  • bunun nasıl yapıldığını bizlerede anlatırsan hepimiz istifade ederiz saygılar.
  • Arkadaşlar pc yi aldığım yere gönderdim sorun ramdan kaynaklanıyormuş...Herkese Teşekkürler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.