- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
OTO DERİ DÖŞEME
8327 Cevap1222234 Görüntüleme94 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 16:21:36 

Oto deri döşemeyle ilgili sorularınızı .. yorumlarınızı ..bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ART CAR -- 5 Eylül 2008; 21:56:50 >

ART CAR

342 Mesaj
23 Nisan 2006; 16:43:55 

Ben de PoLo'ma deri döşetmek istiyorum,ama merak ettiğim konu şu: bu deri döşenirken arabanın orjinal koltuk kılıfını söküyorlar mı,yoksa üstünden mi dikiyorlar? Orjinal koltuk kılıfının ziyan olmasını da istemiyorummm

Hayat dersinin okul dersinden farkı,önce testine girip sonra dersi öğrenmendir

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 16:51:49 

Deri döşeme dediğimiz olay kılıf gibi alt döşemenin üzerine uygulanan bir şey değildir.Alttaki kumaş çıkarılarak orjinal çektirme yerlerine uygulanır.Ama bu kumaşının ziyan olacağı anlamına gelmez çünkü kumaş çıkarıldıgında . olduğu gibi çıkarılır ve size iade edilebilir.Ama bu kumaş kalıp için söküleceğinden geri dönüşü için nerdeyse aynı işçiliği ödersiniz ve bu da çok avantajlı bir şey olmaz . Zaten bu güne kadar otomobiline deri döşeme yaptıran ve daha sonra bunu kumaşa geri çevirirmisin diyen bize henüz olmadı.. .Sadece sıfır otomobil yaptığımızda servisler kumaşta yanıklar olup onu standart döşemecilere tamir ettirttiğinden bizden orj kumaşını talep ediyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ART CAR -- 19 Şubat 2009; 13:03:56 >

ART CAR

5405 Mesaj
23 Nisan 2006; 16:55:36 

Opelde bir kampanyada vardı bu ay için geçerli. Normalde 1000 euro olan deri döşemeyi 1000 ytl olarak nisan ayı için kampanaya yapmışlar.

Ne dersin arabaö 2006 astra , 1000ytl orjinal deri için değer mi?

Bir de şimşek gri rengi bilir misin? hangi renk deri gider bu arabaya sence???

finding nemo
Canon eos 40D
Canon 70-200mm L
f/4 IS USM

342 Mesaj
23 Nisan 2006; 17:06:55 

Peki kaç tip deri çeşidi var,suni,hakiki,dana derisi... ben bunları biliyorum,en dandiği suni deri sanırım

342 Mesaj
23 Nisan 2006; 17:09:38 

quote:

Orjinalden alıntı: gorele2000

Opelde bir kampanyada vardı bu ay için geçerli. Normalde 1000 euro olan deri döşemeyi 1000 ytl olarak nisan ayı için kampanaya yapmışlar.

Bence değer,madem adamlar gerçekte 1000 Euro fiyat biçmiş,demek ki deri kalitesi en üst düzey,opel firmasının kötü bir işçilik yapacağını da zannetmem

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 17:18:04 

1000 ytl suni deri mi çünkü bildiğin gibi opel deri döşeme yapan firmaya yaptırırve daha sonra üzerine kar koyar ve satar.BU sölediğin fiyat hayli düşük .Ve sadece opelin derisi dahi full deri kullanırsa 400 euro ya yakın tutar malzemeleriyle beraber .Opele çalışan firma opele bu deri için ancak 650 -700 ytl çekmesi lazım ki opelde sana 1000 ytl çeksin yani sonuç olarak yerli bir deri veya suni deri olduğunu düşünüyorum.Birde dikkat edilecek bir hususta genelde servis ve bayiler en ucuz işi yaptıran yerler burda çok iyi bir işçilik ve kalite pek arama özellikle bu fiyata..Öncelikle yapılmışını bir gör derim.. bizim yaptığımız işleride görmek istersen www.artcar.com.tr resim galerisine gir 3000 foto var sadecce kendi yaptığımız otolardır alıntı değil.Bu otomobillerin hakiki montana deriyle bayi satış fiyatının en düşük olarak 1350 olması normal veya kar marjını biraz daha kısarsa ki onların bunu yapması çok zor 1250 ye kadar verebilir .Gerçi benim çalıştığım çok dürüsyt bir iki bayi var ama onların müşteriye fiyatı kdv dahil 1500 ytl yani o da 1250 ye geliyor.Arabana ne renk olacağına gelince bizim tavsiyemiz genelde araç içi plastiklerinin olduğu renktir.Tmamıyla orjinal ve çok kaliteli bir görünüm veriyor.iç rengi siyah antrazitse renk uygulamasıda yapılabilir bunuda bize uğrarsan büyük derileri içine koyarak beraberce karar verebiliriz..

ART CAR

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 17:24:49 

Malesef son zamanlarda öyle değil çünkü mesela bizde bulunan suni deriler direk mercedes-benz ve bmw nin fabrikasına giden ve en son modellerindede uygulanan suni deri..bunlar hakiki deriden çok daha dayanıklı terletmiyen ,sürtünmelere hakiki deiden daha mukavemetli , zamanla hakiki deri gibi kuruma ve çatlama yapmıyan tam otomobil testli deriler. Kaç çeşit deri var dersek

1) alman suni deri(son bmwlerde ve mercedes-benz lerde hakikiden daha fazla tercih edilen bir tip e270 cdi ve bbmw 3 5 kasalarda tercih konusu)
2)hakiki montana ,nappa , dekota deri(bmw en son dekota ve montana tercih ediyor,nappa bazı audi ve volkswagen modellerinde tercih ediliyor)
3)buffalo derisi(çok pahallı ve tek rengi mevcut siyah son araçlarda pek kullanılmıyor)

ART CAR

342 Mesaj
23 Nisan 2006; 17:25:06 

ART CAR, benim arabaya (poloya) en pahalı deriyi ve en iyi işçilikle döşetmem bana kaça mal olur?

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 17:27:34 

bence bu arabaya ya antrazit yada antrazit-kırmızı kombinasyonu çok iyi gider.Tabi bunun yanında full bordo veya yeni m3 lerin tarçın individual döşemesi de iyi olabilir..

ART CAR

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 17:32:03 

en pahallı deri bufallo sadece siyahı var.eğer bunu istersen iki alternativ var.

1)koltuk arkaları ve dış yanak bölümleri sürtünmeye karşı orjinal araçlarda olduğu gibi suni alman deri olursa 1600 ytl olur
2) full her taraf hakiki buffalo deri olursa 1750 YTL olur.

Ama bence suni alman çok güzel o olsa ortalarda mercedes orjinal delikli sunisiyle 700 YTL olur.

ART CAR

5405 Mesaj
23 Nisan 2006; 17:33:03 

Art car deri orijinal opelde sıfır arabayla satılan gerçek deri.

Opel ataköy de geçerli bir kampanya ve çok hoş.

finding nemo
Canon eos 40D
Canon 70-200mm L
f/4 IS USM

342 Mesaj
23 Nisan 2006; 17:40:01 

quote:

Orjinalden alıntı: ART CAR

en pahallı deri bufallo sadece siyahı var.eğer bunu istersen iki alternativ var.

1)koltuk arkaları ve dış yanak bölümleri sürtünmeye karşı orjinal araçlarda olduğu gibi suni alman deri olursa 1600 ytl olur
2) full her taraf hakiki buffalo deri olursa 1750 YTL olur.

Ama bence suni alman çok güzel o olsa ortalarda mercedes orjinal delikli sunisiyle 700 YTL olur.

Alman suni derisi deliklisi ve düzü beraber kullanıldığında yine aynı fiyat mı,yine 700 ytl mi,bi de bu 700 ytl ye koltuk kafaları veya kapılar gibi diğer yerlerin kaplanması da dahil di mi? Ayrıca tek reng siyah kullanılırsa daha ucuz mu oluyor,daha cıvıl cıvıl bi reng siyah renge göre daha mı pahalı?

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 17:40:04 

Orjinal deri mi yoksa burda mı yaptırıyorlar ? orjinal deriyse ve faturasında derili yazacaksa hiç durma fiyat çok iyi..

ART CAR

342 Mesaj
23 Nisan 2006; 17:44:03 

quote:

Bu kampanyadan faydalanmak için illa opel sahibi mi olmak gerekiyor,yoksa dışardan da bu kampanyaya katılabilir miyim?

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 17:45:00 

Şu anda delikli ve düz arasında fark almıyorum bana girişinde delikli 50 ytl daha pahallıya geliyor ama aynı fiyata yani 700 ytl ye yapıyorum.renk alternativleri var ama mercedes bmw fabrkalarına giden deriler olduğundan individual seçenekleri pek yok benim bulup aldığım porsche derileride var ama kısıtlı miktarda .Mesela onlarda kahve tonları kırmızı lacivert ve bordo da mevcut .Çok canlı renkler yerli sunilerde var onlara da tam garanti veremiyeceğimden pek kullanmıyorum.Bu fiyata full koltuklar kapılar dahil..koltuklar derken başlıklar tabiki dahil..

ART CAR

4900 Mesaj
23 Nisan 2006; 17:54:50 

Doseme yapiyorsunuz peki Koltuk isitma Yapiyorumusunuz? Nedir buna maaliyet?

407 Disi siyah ici icin bej disinda ne renk tasiye edersiniz bunun fiyati ne olur.

Little Less Conversation, Little More Action Please...

342 Mesaj
23 Nisan 2006; 17:58:13 

quote:

Şu anda delikli ve düz arasında fark almıyorum bana girişinde delikli 50 ytl daha pahallıya geliyor ama aynı fiyata yani 700 ytl ye yapıyorum.renk alternativleri var ama mercedes bmw fabrkalarına giden deriler olduğundan individual seçenekleri pek yok benim bulup aldığım porsche derileride var ama kısıtlı miktarda .Mesela onlarda kahve tonları kırmızı lacivert ve bordo da mevcut .Çok canlı renkler yerli sunilerde var onlara da tam garanti veremiyeceğimden pek kullanmıyorum.Bu fiyata full koltuklar kapılar dahil..koltuklar derken başlıklar tabiki dahil..

Bence fiyatlarınız yüksek,sonucta gerçek deri değil ve 700 ytl,insan üstüne 300 daha koyar gider gerçek deri yaptırır,bence fiyatları biraz düşürmelisiniz.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Nisan 2006; 18:00:46 

1997 Toyota Carina E2.0 A/T nin Tüm koltukları/Kapı döşemeleri/Vites Konsolu/Direksiyon simidi ve Dashboard alt kısmı dahil ne gibi bir işlem yapılabilir ve maliyet ne olur . Teşekkür ederim. ( Araç Beyaz )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasok -- 23 Nisan 2006; 18:03:19 >

5405 Mesaj
23 Nisan 2006; 18:04:48 

opelin kampanyasında koltuk ısıtma fiayta dahil.

finding nemo
Canon eos 40D
Canon 70-200mm L
f/4 IS USM

3428 Mesaj
23 Nisan 2006; 18:06:00 

Merhaba,

benim megane-1 70bin km de ve deri direksiyon simidi soyulmaya başladı ne öneriyosunuz? fiyat vs?

birde esas sormak istediğim yani sonradan yapıldığı anlaşılıyomu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 23 Nisan 2006; 18:09:42 >

342 Mesaj
23 Nisan 2006; 18:06:54 

quote:

opelin kampanyasında koltuk ısıtma fiayta dahil.

Dostum ben de volkswagen polo var,ben de opel de yaptırabiliyor muyum,ille de opel sahibi mi olmak gerekiyor bu imkandan faydalanmak için?

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 18:12:27 

Bu kararını kullanılan malzemeyi ve işçiliği gördükten sonra yapsan bence daha iyi olur...

ART CAR

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 18:14:45 

derili bir direksiyonsa sonradan yapıldığında fark etmiyor hatta el işçiliği iyiyse daha güzel bile olabiliyor.direksiyon deri kaplaması tamamıyla eğri iğneyle yapılan bir el işçiliği olup fiyatı 130 ytl dir.

ART CAR

5405 Mesaj
23 Nisan 2006; 18:16:06 

Tavsiye istemiştim 20 gün önce. Başka modellerde olup olmadığını bilmiyorum ama opel ataköyü arayabilirsin.
http://forum.donanimhaber.com/m_6528562/tm.htm

finding nemo
Canon eos 40D
Canon 70-200mm L
f/4 IS USM

342 Mesaj
23 Nisan 2006; 18:16:46 

Arkadaşlar bi de ADR diye biryer var,istanbul'da deri döşeme denince akla ilk gelen isimlerden,yaptıran arkadaşlarım işçiliğinden memnun,adamlar çok profesyonel,fiyatları biraz tuzlu ama istanbulda çoğu kişi ADR'nin en iyi deri döşeme firması olduğunu söylüyorlar.Demin bir sitede gördüm,kampanyaya girmişler şu an,orjinal ithal deri kullanıyorlar,2 yıl garanti de veriyorlar,yarın bir telefon açıp fiyat isticem

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 18:17:14 

1000 ytl ısıtma dahil mi? Eğer öyle bir kampanya varsa hiç durmayın derim ...tabi bu ısıtma 150 ytl lik yerli bir ısıtma olsa bile..

ART CAR

342 Mesaj
23 Nisan 2006; 18:20:21 

quote:

Tavsiye istemiştim 20 gün önce. Başka modellerde olup olmadığını bilmiyorum ama opel ataköyü arayabilirsin.
http://forum.donanimhaber.com/m_6528562/tm.htm

sağolasın

4900 Mesaj
23 Nisan 2006; 18:20:23 

quote:

Orjinalden alıntı: aLLyC

Doseme yapiyorsunuz peki Koltuk isitma Yapiyorumusunuz? Nedir buna maaliyet?

407 Disi siyah ici icin bej disinda ne renk tasiye edersiniz bunun fiyati ne olur.

342 Mesaj
23 Nisan 2006; 18:23:19 

quote:

Bu kararını kullanılan malzemeyi ve işçiliği gördükten sonra yapsan bence daha iyi olur...

işçiliğinizden şüphem yok,ama malzeme itibariyle bana biraz tuzlu geldi

3428 Mesaj
23 Nisan 2006; 18:24:12 

Evet orjinali deri direksiyon.

peki size getirsek ne kadar sürer bu iş?

birde yeriniz nerde? ne zaman getirelim?

quote:

derili bir direksiyonsa sonradan yapıldığında fark etmiyor hatta el işçiliği iyiyse daha güzel bile olabiliyor.direksiyon deri kaplaması tamamıyla eğri iğneyle yapılan bir el işçiliği olup fiyatı 130 ytl dir.

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 18:29:51 

Türkiyede üç ısıtma modeli var

1) alman carbotex marka carbon elyafı örgü sistemli kırılma yapmayan ve kesildiğinde dahi ısıyı idiğer kollardan iletebilen en son model mercedes bmwlerdede hali hazırda kullanılan sistem. bunun fiyatı iki koltuk için 650 YTL

2) alman waeco marka telli sistem bu sistem tellerde kopma oldumu iptal oluyor ama iki sene garantisi var.bu ikinci bir alternativ bmwlerde 1996 ya kadar kullanılan bir sistem..............................550 YTL

3) yerli telli sistem bu sişstem 2.sistemin türkiyede uygulanmış modeli bunda termostat değil adaptörbir elektronik devre görev yapıyor ve üretici firma yetkilisi termostattan daha iyi olduğunu iddia ediyor.Biz bu sistemi kendi döşemelerimizde kullanmıyoruz.Bu sistem piyasada kullanılan bir sistem..

Biz genelde carbotex i kullanıyoruz bu ürün almanyadan dirak ithal ediliyor ve üstüne bir ürün şu an piyasada yok.

ART CAR

4900 Mesaj
23 Nisan 2006; 18:34:35 

407 icin Ne renk Tavsiye edersiniz bej disinda arac siyah. aliminyum grisi ve siyah konsol war.

Sunii deri bu mersolarda kullanilan versiyondan ne kadara maaliyeti olur. bu arada direksiyonu yaparken bazi yerlere sunger destekle sisirmeniz mumkun mu daha iyi ele oturmasi icin.? sadece direskiyonun fiyati nedir?

yardiminiz icin tesekkurler.

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 18:44:20 

sİZİN ARACINIZIN DERİSİNİ DAHA GEÇEN HAFTA YAPTIK. ARAC SİYAHTI İÇİ DE SİZİNKİNİN AYNISI O ARACA SİYAH SUNİ DERİ UYGULANDI ORTA DİLİMLERDE DELİKLİ DERİ KULLANILDI VE DIŞ ÇİZGİLEREDE GRİ MERCEDES FİTİLİ UYGULADIK.İZMİRDENDE BU UYGULAMAYI GÖRMEK İSTİYEN OLDU O ARACIN FOTOLARINI ALAMAMIŞTIM.ONU BU HAFTA ÇAĞRIP ALACAĞIM VE SİZEDE MAİL OLARAK BU HAFTA İÇİNDE MAİLİNİZİ İSTER ATARIM ÇOK GÜZEL OLDU.DİREKSİYONA GELİNCE FULL KALINLAŞTIRMA MÜMKÜN AMA FABRİKASYONDA OLDUĞU GİBİ YER YER MÜMKÜN DEĞİL ALTTA KULLANILAN MALZEME MERCEDESLERDE DE KULLANILAN ÖZEL BİR KAUÇUK.BUNU YER YER UYGULAMAK MÜMKÜN DEĞİL ÇÜNKÜ DERİ ÇOK KALIN BİR MALZEME OLMADIĞINDAN İZ YAPAR VE BU MALZEMEDE YER YER KOYULURSA ALTA ADAPTE OLMADIĞINDAN KAYMA YAPAR VE BOZULUR.ALMAN KALINLAŞTIRMA MALZEMESİYLE DİREKSİYONUN YAPILMASI 150 YTL DİR TABİ BU ARADA DİREKSİYON DERİ OLUP AŞINMIŞSA SADECE DEĞİŞTİRİYORUZ KAUÇUK BİR DİREKSİYONSA FİNİSHLERİ ÇOK SAĞLIKLI VE GÜZEL OLMADIĞINDAN BUNU YAPMIYORUZ.DERİ DÖŞEMESİNİMN MAAL OLUŞ FİYATI İSE 750 YTL DİR .

ART CAR

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 18:55:02 

Esasında çok ta yüksek bir fiyat değil.Çünkü alman suni derinin alışıda normal bir suni gibi değil.Bence bu kampanya fiyatı biraz enteresan sırf bunu görmek için bu hafta gidip bakacağım bu hafta içinde bir konuşalım tam bilgiyi ozaman verebilirim.bak önce bir düşün opel bundan kazanıyor.hem deri hem ısıtma sence mantıklı mı hemde hakiki deri..bana işin açığı bu pek mantıklı gelmedi.adama hakiki deriyi 600 ytl den mi veriyorlar benim kullandığım deri metresi 30 euro desek 11 metre gittiğini düşünsek 330 euro bunun alt malzemesi yokmu bunuda koy150 ytl gibi 700 ytl eeee ne kaldı bu adam kar etmiyomu deriyi yapan nerde bunun ısıtması nerde karı bedava mı çalışıyorlar müşteri için .bu hafta araştırmasını yapacağım ve dediğim gibi sonucu bildireceğim.Bu gazetede çıkan bmw kampanyalarına benziyor yeni kasa3 serisi bmw 36000 euro gidiyosun öyle bir araç yok....

ART CAR

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 19:03:11 

Aracınızda yapılabilecek aksamlar koltuklar kapı içleri ve istenirse vites körüğü ve el freni körüğü dür.diğer dash altı ve orta konsol yeni araçlardanda bilindiği üzere boya veya renkli kauçuk malzemedir bunların kaplanması parlak yüzey ve mikron aralıklarının deriye uyumsuzluklarından dolayı mümkün değildir.Yapılabilir ama önce bu bölümlerin mesela torpido kapağı işleyebilmesi için kesilip hazırlanması gerekir ki bu da aracın orjinalliğini bozma açısından bizim tercih etmediğimiz bir durumdur.
Yazdığım bölümlerin yapılması ise
Alman suni deriyle 700 ytl hakiki montana deriyle ise 1250 ytl ye çıkmaktadır.renk olarak araç içi rengini kullanmanızı tavsiye ederim.bu renkte antrazit tir.

ART CAR

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Nisan 2006; 19:05:12 

bu orjinal olmayan deri döşemeler yan airbag lerin açılmasına engel teşkil etmiyor mu?

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 19:05:18 

quote:

Orjinalden alıntı: hasok

1997 Toyota Carina E2.0 A/T nin Tüm koltukları/Kapı döşemeleri/Vites Konsolu/Direksiyon simidi ve Dashboard alt kısmı dahil ne gibi bir işlem yapılabilir ve maliyet ne olur . Teşekkür ederim. ( Araç Beyaz )

bundan evvelki mesajımı sizin için yazdım alıntı yapmayı unutmuşum kusuruma bakmayın

ART CAR

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 19:08:26 

Bu döşemelerde airbag çıkış noktalarında orjinalle birebir aynı ipler kullanıldığından bir problem yaşanmıyor .hatta bu güne kadar bir tane olmakla beraber patlamışıda geldi tamir edip yani iki yan yanak bölümünü değiştirip tekrar kullanıma devam ettirttik.
quote:

Orjinalden alıntı: likeNOother

bu orjinal olmayan deri döşemeler yan airbag lerin açılmasına engel teşkil etmiyor mu?

ART CAR

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 19:11:16 

hatta ve hatta bunu mesela opel alfa gibi bir araçta düşünürsek onda koltuk dışında bir kutucuk vardır ve kapağının çıkış noktası inceltilmiştir yani bu airbagle deri yapan kişinin hiç alakası olmamaktadır.Bizde bu araçlara airbag lere yapılan tek uygulama fişlerinin sökülüp takılmasıdır

quote:

Orjinalden alıntı: likeNOother

ART CAR

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 19:25:24 

Bu araçta yapılan .koltuklar ve kapılardır .Dash uygulamaları türkiyeye gelen araçların kauçuk dashlarına yapılmamaktadır çünkü deriye uyarlanmış ve deri mikron aralıklarına uygun dashlar değildir biz dash uygulamasını sadece bazı amerikan klasik araçlarında,porschelerde ve ferrarilerde uyguluyoruz.ısıtma söylediğim fiyata dahil olmayıp alman carbon elyaflı son sistem ısıtma iki koltuk için 650 ytl telli waeco koltuk ısıtma yine iki koltuk için 550 ytl dir.
quote:

Orjinalden alıntı: aLLyC

407 icin Ne renk Tavsiye edersiniz bej disinda arac siyah. aliminyum grisi ve siyah konsol war.

Sunii deri bu mersolarda kullanilan versiyondan ne kadara maaliyeti olur. bu arada direksiyonu yaparken bazi yerlere sunger destekle sisirmeniz mumkun mu daha iyi ele oturmasi icin.? sadece direskiyonun fiyati nedir?

yardiminiz icin tesekkurler.

ART CAR

342 Mesaj
23 Nisan 2006; 19:25:56 

ART CAR, suni alman derisini temizlemek mi daha kolay yoksa hakiki deriyi mi,ayrıca hangisi daha kolay deformasyona uğruyor,ayrıca hangisi daha çabuk kirleniyor,çatlıyor?

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 19:42:23 

Çok güzel bir soru,alman suni deri bunların hepsinde hakiki deriden çok daha mukavemetli.Örneklerle anlatayım .Çok temizlenen bir hakiki deri cildi kuruma yapar ,daha sonra sıkça gördüğümüz çatlamalar oluşur bu çatlamalarda daha sonra yarıklar a ve yırtıklara dönüşür.Bu olay ön koltuklardada sürtünmeyle oluşur. Tabi bu kullanım koltuğun sporluğu çıkıntılarıylada alakalıdır.İkinci olarak deformasyonu alırsak gerçek deri liflerden oluştuğu için bu lifler zamanla aralanır ve deforme olur bu gördğümüz o bollanmadır.Bunun esas kaynağı ise otomobil firmalarının yaptığı sağlıksız aralıklardır bu aralıklar oturma kısmında geniş olarak seçilirse daha fazla deforme olur biz bunları daraltıyoruz ve bunu her iki tip deride de yaşamıyoruz.Ama daha fazla deforme olan hakiki deridir .Hakiki deri döşemelrde bile dikkat ederseniz daha dayanıklı olduğundan darbe ve çiziklerin oluşabileceği koltuk arka kısımları faça bölümleri suni yapılmaktadır.Kirlenme kullanıma göre olacağından her iki seçenektede aynıdır ama temizlenmesi suni de çok daha kolay ve komplike süt tarzı temizleyiciler gerektirmez.Yani anlıyacağınız son zamanlarda otomotiv devleri için üretilen bu suniler çoğu şeyde gerçekten daha dayanıklı gözüküyor.Geçenlerde 3 sene evvel yaptığım bir suni döşeme geldi hala aynı duruyor araba honda accord ve istenirse çağrıp göstermemde mümkün..Suni derinin tek eksi noktası yanma olayı gerçek deriden daha kolay yanar .Ama bu bile çok aza indirgenmiştir üzerinde ateş çok kalmazsa çok hızlı bir yanması yok kumaş gibi...
quote:

Orjinalden alıntı: LaRocquee

ART CAR, suni alman derisini temizlemek mi daha kolay yoksa hakiki deriyi mi,ayrıca hangisi daha kolay deformasyona uğruyor,ayrıca hangisi daha çabuk kirleniyor,çatlıyor?

ART CAR

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 19:49:06 

şimdilik ben çıkıyorum akşam yine burda olacağım .iyi günler arkadaşlar...

ART CAR

342 Mesaj
23 Nisan 2006; 19:55:09 

ART CAR, toyota carina içinde 700 ytl dedin,vw polo için de 700 ytl dedin,arabaların iç mekan genişliklerine göree fiyatın değişmesi gerek miyor mu? mesele polo'nun maliyeti carina'ya göre daha az di mi? Toyota carina'nın iç mekanı baya geniş çünkü ve kullanılacak deri miktarı daha fazla

7830 Mesaj
23 Nisan 2006; 20:02:11 

deri koltuk

Yukarda linkteki koltuktan alıyorum aracıma, acaba bu koltuklarda bozulma, deformasyon veya dayanıksızlık olur mu?

Everything that has a beginning has an end

839 Mesaj
23 Nisan 2006; 20:33:45 

Bizim sediciyi de yapalım, nette işin ne kadar kaliteli olduğu dahada açıkcana görünüyor.Sana yaptırmak yakışır

PROJELERİMİ AŞAGIDAKİ LİNKTEN GÖREBİLİRSİNİZ
www.istanbulgaraj.net
Tuning artık emin ellerde...

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 22:03:32 

Malesef söylediğin gibi değil.Araç iç hacimleri ve koltuk hacimleri her zaman aynı olmuyor ve zaten benim 700 ytl fiyatım ortalama araçlar için verilen bir fiyatki .bunun daha aşağıya düşmesi için 2 koltuk iki kapılı bira araç olması gerekiyor.Otomobillerde iç koltuk hacmini geliştirirken 4 kişi oturmasına göre ayar yapılır ki bu orta katagori otomobiller arasında ancak cm lerle oynar ki, bu kullanılan deriyi birde suni deriyse yani firesiz kesim 1.40 a bir rulo olarak hiç etkilemez.Suni deride etkileyen faktörler ya araç s kasa mercedes veya a8 gibi bir araç olacak yada işçiliği çok zor olan özel spor koltuklu bir araç bunun dışında fiyat 700 ytl dir.Mesela cevaplarıma bakarsan bir 407 ye fiyat verdim onda 750 dedim bunun nedeni hem koltukların büyüklüğü hemde işçiliğinin zorluğu carina ise öyle bir araç değil

ART CAR

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 22:05:39 

quote:

Orjinalden alıntı: sedicivalvole

Bizim sediciyi de yapalım, nette işin ne kadar kaliteli olduğu dahada açıkcana görünüyor.Sana yaptırmak yakışır

ART CAR

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 22:11:26 

MONZANIN SPOR KOLTUKLARI GÜZEL AMA BU RESİMDEKİ KILIF BANA OKADAR CAZİP GELMEDİ ÇÜNKÜ ŞİMDİDEN BURUŞ BURUŞ VE DEFORME DURUYOR MALZEMESİDE MUŞAMBA GİBİ BİR ŞEY TABİ ASLINI GÖRMEDEN YORUM YAPMAK ZOR.AMA KILIF OLAYI BİZDEN ÇOK FARKLI .KOLTUĞUN ÜZERİNE LASTİKLERLE MONTE EDİLECEK BİR KÖŞEDE TOPLANIP DURACAK .İKİ GÜN SONRA BURUŞ BURUŞ BİR ŞEY OLACAK NE BİLİİM BEN OLSAM ALIRMIYDIM DERSEN ALMAZDIM .ZATEN KILIF OLAYINDA O KULLANILAN LASTİKLER SÜNGERİ ÇEKİP DAHA SONRA KOLTUK SÜNGERİNİN DAHİ DEFORMESİNE NEDEN OLUR.
quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

deri koltuk

Yukarda linkteki koltuktan alıyorum aracıma, acaba bu koltuklarda bozulma, deformasyon veya dayanıksızlık olur mu?

ART CAR

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 22:14:13 

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ..
quote:

Orjinalden alıntı: sedicivalvole

ART CAR

1669 Mesaj
23 Nisan 2006; 22:30:51 

Sn. Artcar,

307 nin koltuklarında hava yastıkları var, bunları nasıl hallediyorsunuz? Yani zarar vermeden deri kaplama işini nasıl yapıyorsunuz?

Peugeot 307 1.6 HDI Comfort şeytan Kırmızı renk , ön göğüs siyah, araç içinde gri renk (ön konsolda, kapı açma kollarında) metal ince kaplamalar var (orjinal)

307 örneğiniz varmı? Aracın içinde şu an siyah renk hakim. Ne tavsye edersiniz? ben İst. de ikamet etmiyorum. Dışarıdan gelmem gerekirse aynı gün içinde biter mi?

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtoTurk -- 23 Nisan 2006; 22:38:50 >

Otofesor was here.

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 22:39:15 

307 NİN KOLTUK AİRBAGLERİ ÇOK KOLAY.. AİRBAGLER ZATEN KOLTUK DIŞINDA KUTU ŞEKLİNDE YANİ BİZLE HİÇ ALAKASI OLMAYAN AİRBAG GRUBUNA GİRİYOR BU KUTUNUN KAPAĞINDA İNCELTİLMİŞ BİR KISIM VAR VE AİRBAG BURDAN DIŞARIYA ÇIKIYOR DİKİLEN VE ÜZERİNE YAPILAN DÖŞEMENİN DIŞINDA BU KUTUCUK.. BİZ SADECE AİRBAG FİŞLERİNİ ARAÇTAN KOLTUĞU SÖKERKEN SÖKÜYORUZ KOLTUĞU TAKARKENDE AYNEN FİŞİ TAKIYORUZ .BU FİŞLERİ YANLIŞ TAKMA RİSKİNİZ BİLE YOK ÇÜNKÜ KENAR ÇIKINTISI OLDUĞUNDAN SADECE TEK YÖNLÜ TAKILABİLİYOR HİÇ BİR RİSK YOKTUR RAHAT OLUNUZ
quote:

Orjinalden alıntı: OtoTurk

Sn. Artcar,

307 nin koltuklarında hava yastıkları var, bunları nasıl hallediyorsunuz? Yani zarar vermeden deri kaplama işini nasıl yapıyorsunuz?

ART CAR

1669 Mesaj
23 Nisan 2006; 22:42:06 

quote:

bizim yaptığımız işleride görmek istersen www.artcar.com.tr resim galerisine gir 3000 foto var sadecce kendi yaptığımız otolardır alıntı değil.

Sitenizde resim galersine ait link yok malesef. yada ben göremedim ama yok.

Otofesor was here.

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 22:45:49 

AYNI GÜN İÇİNDE BİTER .ARACIN İÇİNDE SİYAHLA GRİ HAKİMSE İKİSİNDEN BİRİNİN ÜZERİNDE DURUN DERİM AMA ARACIN İÇİ SİYAH SADECE KUMAŞLAR GRİ İSE SİYAH DAHA GÜZEL GİDECEKTİR ÇÜNKÜ KUMAŞLAR ARAÇ İÇİNDE KALMIYOR SADECE BAKALİT AKSAMA BAKARAK KARAR VERMELİSİNİZ.ZATEN ŞEYTAN KIRMIZISINA OLACAK RENKLER BEJ TONLARI VE SİYAHTIR ARAÇ İÇİNDE GRİ VARSA BEJİ TAVSİYE ETMEM FAKAT TAM SİYAH BİR BAKALİT AKSAM VARSA İKİSİDE OLABİLİR.ÖRNEKLER VAR TABİİİ www.artcar.com.tr a girin deri döşemeden resim galerisi yapın 3000 foto var hepsi kendi yaptığımız arabalar alıntı değil ARACINIZA BURDAN MARKASINI ORDAN MODELİNİ YAZIP BAKABİLİRSİNİZ
quote:

Sn. Artcar,

Peugeot 307 1.6 HDI Comfort şeytan Kırmızı renk , ön göğüs siyah, araç içinde gri renk (ön konsolda, kapı açma kollarında) metal ince kaplamalar var (orjinal)

307 örneğiniz varmı? Aracın içinde şu an siyah renk hakim. Ne tavsye edersiniz? ben İst. de ikamet etmiyorum. Dışarıdan gelmem gerekirse aynı gün içinde biter mi?

Saygılar

ART CAR

5543 Mesaj
23 Nisan 2006; 22:48:22 

DERİ DÖŞEME BÖLÜMÜNÜ AÇIN ORDA RESİM GALERİSİ VAR..
quote:

Sitenizde resim galersine ait link yok malesef. yada ben göremedim ama yok.

ART CAR