Şimdi Ara

sapphire rx580 Wattman Belası=?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
4.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Radeon adrenalin 19.1.1 ve önceki 2 sürüm dahil olmak üzere pc oyun oynarken veya webde gezinirken reset yiyor.Tekrar açılırken bazen yeşil,mor veya mavi kareli çizikler beliriyor ve gene reset.Açılıştan sonra wattman settings have been restored due to an unexpected system failure hatası geliyor.Problem şurda driverları güvenli modda defalarca silip tekrar kurdum,3.parti yazılımları kaldırdım.Bir kaç benchmark testindede aynısı yaşandı.Biosum güncel ve defult modda kullanmak zorunda kalıyorum.
    Sorun anakarttamı,işlemcidemi,gpudamı,psu damı anlayamadım ve wattmanla ilgili yabancı forumlar ve yerli forumlardaki bütün uygulamaları yaptım.
    ekran kartım 2.el 6ay mining için bios modlu kullanılmış ve orjinal biosu kurulu halde satın aldım.
    Bu hata sanırımişlemci o.ç'li durumdayken meydana geliyor.Ama emin değilim.4.1ghz lerde kullanıyorum ve bu hızın üstüne çıkamadım pc açılmıyor.Şuan defult ayarında.
    Genel olarak bu sorunu yaşayan ve çözümünü bulan varsa yardımını bekliyorum.Yavaş yavaş kanser olmaya başladım ve ekran kartında sorun varsa geri iade edicem
    Msi pc-mate b-350
    Amd athlon x4 950 stock cooler
    kingston 4x2 3000mhz ddr4 ram(cpu max 2400mhz destekli)
    Cooler master masterwatt 650+bronze(12v max 650watt güç veriyor)
    Wd cavier blue 1tb 7200rpm hdd
    Sapphire rx-580 nitro 4gb
    Viewsonic vx2457 monitör
    İşlemci zayıf evet ve darboğaz yaptığını bilerek aldım r5 2600x alma niyetim var veya 6ay bekleyip zen2 ile değiştiricem

• hocam o anakarta o işlemci takılmıyor :D bence sorun x4 taktığınız anakartınızda(modeli belirtmemişsiniz). işlemci overclockunu açınca gpuya geterli güç kalmıyor olabilir. çünkü gpu hem anakarttan hem de psudan ayrı olarak güç alıyor. eğer anakarttaki yetersiz kalırsa sizin sorununuz oluşuyor olabilir. şimdilik cpu overclock yapmadan yeni zen2 işlemcileri bekleyin. fakat bios update yapmanız gerekicek. o da işlemci olmadan olmuyor. başka birisinden 1. nesil ryzen işlemci bulmanız gerekebilir veya aldığınız yere gönderip bios update yaptırmanız gerekebilir.
  • oguz298 kullanıcısına yanıt
    anakartım Msi Pc-mate b-350 am4 anakart.Biosu güncel ve alırken özellikle destek kısmına baktım ve bu işlemciyi destekliyor.Bios güncellemesinde Athlon lar için yeni performans uptade geldi.Anakart zaten 7fazlı ve overclock için uygun,güç beslemesi sorunu olsa dediğin gibi a serisi chip setli anakartlarda olurdu.
    Aida64extreme testinde voltaj kısmında 3.3v,5v değerleri güzel ama 12v 11.900 civarına düşüyor.Acaba power'da sorunmu var diye düşünüyorum.
    Şuan 4ghz'de sorunsuz çalışıyor biosdan amd cool n quiet'i kapattım.
    2gündür hata almıyorum radeon ayarları defult şekildeyken
  • quote:

Orijinalden alıntı: doblosman

anakartım Msi Pc-mate b-350 am4 anakart.Biosu güncel ve alırken özellikle destek kısmına baktım ve bu işlemciyi destekliyor.Bios güncellemesinde Athlon lar için yeni performans uptade geldi.Anakart zaten 7fazlı ve overclock için uygun,güç beslemesi sorunu olsa dediğin gibi a serisi chip setli anakartlarda olurdu.
    Aida64extreme testinde voltaj kısmında 3.3v,5v değerleri güzel ama 12v 11.900 civarına düşüyor.Acaba power'da sorunmu var diye düşünüyorum.
    Şuan 4ghz'de sorunsuz çalışıyor biosdan amd cool n quiet'i kapattım.
    2gündür hata almıyorum radeon ayarları defult şekildeyken
    :D pardon ya athlon, x4 falan derken am3 soketlilere gitti kafa. 4ghzde stabilse o değerde kalmanızı tavsiye ederim
  • oguz298 kullanıcısına yanıt
    bu mesajı okuduktan sonra 10dk salona gittim geldim.Uyku modu kapalı, ekran 10dk sonunda kapanıyor.Mouse oynattım ve gene masaüstü gelmedi siyah ekran.Bu şekildede arada sırada res atmak zorunda kalıyorum ve gene wattman defult moda geliyor...
  • quote:

bu mesajı okuduktan sonra 10dk salona gittim geldim.Uyku modu kapalı, ekran 10dk sonunda kapanıyor.Mouse oynattım ve gene masaüstü gelmedi siyah ekran.Bu şekildede arada sırada res atmak zorunda kalıyorum ve gene wattman defult moda geliyor...
    bendede sapphire rx 580 nitro+ oc var ve 1411 mhz de kullanıldığı zaman ekran siyah olup wattman hatası veriyor. ocde kullanılmıyor bu kart malesef.. Ekran kartının Üzerindeki bios switch i ters yöne çekin. 1340 mhz ye düşecektir wattman hatası vermiyor bu işlemi yapınca
  • SİZDEKİ 4GB MODELİYMİŞ AMA YİNEDE BİOS SWİTCH VARSA DEDİĞİMİ UYGULAYIN, BU SORUN KRONİK RX SERİSİNDE GENELİNDE ÇIKIYOR
  • sapphire rx580 Wattman Belası=?

iNTERNETTE ÖZELLİKLERDE GPU CLOCK 1411 AMA MALESEFKİ BABASININ DÜŞMANINI KÜREKLE KOVALADIKLARIMIN MÜHENDİSLERİ YÜZÜNDEN SADECE 1340 MHZ DE SORUNSUZ ŞEKİLDE KULLANABİLİYORUM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkanmurat58

iNTERNETTE ÖZELLİKLERDE GPU CLOCK 1411 AMA MALESEFKİ BABASININ DÜŞMANINI KÜREKLE KOVALADIKLARIMIN MÜHENDİSLERİ YÜZÜNDEN SADECE 1340 MHZ DE SORUNSUZ ŞEKİLDE KULLANABİLİYORUM.
    ryzen r5 2600 aldım ve pcyi formatladım.Şuan hiç bir problem yok.Allah bu athlonu kahretsin...2 ay cebelleştikten sonra cpu değişimi ile problem ortadan kalktı.

• doblosman D kullanıcısına yanıt
    SORUNU ÇÖZDÜM. GEÇ OLDU AMA AKLINIZDA BULUNSUN SİZİNDE HOCAM 5 AYDIR BU SORUNLA KARSILASIYORDUM KARTI 1340 MHZ DE KULLANIYORDUM. EEE SORUNA GELECEK OLURSAN İŞİN AÇIĞI ŞU. ELİNİZDEKİ KARTLAR EĞERKİ 1340 MHZ DEN YÜKSEK İSE ÖRNEK BENDEKİ SAPPHİRE NİTRO+ OC MODELİ 1411 MHZ BU KARTLAR "AMD RX 580X" OLARAK GEÇİYOR SİTEDEN. BEN AYLARDIR RX 580 OLARAK İNDİRİYORDUM :) BUNUDA BÖYLECE HALLETMİŞ OLDUM sapphire rx580 Wattman Belası=?sapphire rx580 Wattman Belası=?

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkanmurat58

SORUNU ÇÖZDÜM. GEÇ OLDU AMA AKLINIZDA BULUNSUN SİZİNDE HOCAM 5 AYDIR BU SORUNLA KARSILASIYORDUM KARTI 1340 MHZ DE KULLANIYORDUM. EEE SORUNA GELECEK OLURSAN İŞİN AÇIĞI ŞU. ELİNİZDEKİ KARTLAR EĞERKİ 1340 MHZ DEN YÜKSEK İSE ÖRNEK BENDEKİ SAPPHİRE NİTRO+ OC MODELİ 1411 MHZ BU KARTLAR "AMD RX 580X" OLARAK GEÇİYOR SİTEDEN. BEN AYLARDIR RX 580 OLARAK İNDİRİYORDUM :) BUNUDA BÖYLECE HALLETMİŞ OLDUM
    evet sanırım yanlış driver kurmuş gözüküyorum.1411 MHz benm kartımda.birde diğer x versyonlu olanı deniyeceğim.İşlemci değişiminden sonra pek sık olmuyor ama genede olmaması daha iyi.Yardımın için teşekkür ederim

• BENDE SORUNU SATARAK ÇÖZDÜM. GTX 1060 İLE DEVAM :)
  • Farkli driverdami ise yaramadi😀Karttan memnunum satmam herhalde:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Farkli driverdami ise yaramadi😀Karttan memnunum satmam herhalde:)
    Düzeldi fakat karttan soğudum

Bu işe yarıyor mu. Tek bunu denemedim. Yük altında wattman alıyorum.

Delirmek üzereyim.

Benimki XFX RX 570 8GB

Düz olanı kurdum. X bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 30 Mayıs 2019; 10:12:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aschil

Bu işe yarıyor mu. Tek bunu denemedim. Yük altında wattman alıyorum.

Delirmek üzereyim.

Benimki XFX RX 570 8GB

Düz olanı kurdum. X bilmiyorum.
    Sadece Windows açılıp kullanıcı şifresi girerken yapıyor bnde.Driver deiştirdim ama aynı herzaman yapmasa bile arada kareli ekran oluyor.Yük altında crash yiyorsan problemin başka olabilir.Eski işlemci varken 3saat sonunda sistem reset yiyordu benmde.
    Cpu yükselttim ve ne hikmettir bilmem nvidia driverı kuruluymuş pcde.Onu temizledikten sonra baya bir iyileşme oldu.Kurulu progrmları tek tek kontrol et radeon software ile çakışma durumu olabilir

Sistem sıfır. R5 2600 işlemci
    Oyundayken oluyor. Grafikli oyunlardaa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aschil

Sistem sıfır. R5 2600 işlemci
    Oyundayken oluyor. Grafikli oyunlardaa
    Cpu aynı bizim.Anakart b serisimi peki ve O.c varsa sistemde defult olarak dene birde.Gpuz den yük altında güç yüketimi,sıcaklık gibi değerleri kontrol et eğer referans değerlere görw fark varsa problem Gpudadır.

İşteyim. Akşam deneyeceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • RX580 8GB Pulse var. 1310/1950 MHz olarak kullanıyorum. Yani 50 MHz alta çektim. Diğer yandan Windows güç seçeneklerinde hızlı başlatma seçeneğini pasife aldım düzgün bir şekilde çalışır hale geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.