Şimdi Ara

Unmountable Boot Volume Hatası Mavi ekran ve Çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
37.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar googleden arayıp ta burayı bulan arkadaşlar varsa çözümü şudur. format atsanızda bu sorun tekrar olucak o yüzden formatla işiniz yok
    yapacağınız şu

XP cd niz ile bilgisayarı kuruyormuş gibi yapıcaksınız mavi ekranda altta yazılar dolacak geçicek sonra hdd bölüm oluşturma bölümüne gelirken size Windows onarmak için R tuşuna basın yazısı mevcut
    Orada

R tuşuna basıyoruz bekliyoruz
    msdos konsoluna geçiyor siyah ekranda

C: olarak ekranda kalıyorsunuz sizde buraya chkdsk /r yapıyorsunuz tarama yapmaya başlıyor bozuk olan yerleri onarıyor pc yi resetliyorsunuz düzeliyor bu kadar

fixboot bir tane daha vardı bu komutlar bi işe yaramaz bilginiz olsun diğer komut şuan aklımda değil bazu yerlerde yazmışlar onları uygularsanız sistem çökebilir

o yüzden chkdsk /r Komutu ile sorunu çözeceksiniz

HDD sata kablosu ile alakası yoktur Ram ile alakası yoktur Ekran kartı ile alakası yoktur
    Format ile alakası yoktur biostan sata RAİD İDE değişmenin bir alakası yoktur.

Allah kalbinizden sevgiyi eksik etmesin

• çok teşekkürler
  • Allah razı olsun aydd. Denedim ve de oldu.Tekrardan ALLAH razı olsun.Ellerin dert görmesin.Çok teşekkürler...:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydd

Arkadaşlar googleden arayıp ta burayı bulan arkadaşlar varsa çözümü şudur. format atsanızda bu sorun tekrar olucak o yüzden formatla işiniz yok
    yapacağınız şu

XP cd niz ile bilgisayarı kuruyormuş gibi yapıcaksınız mavi ekranda altta yazılar dolacak geçicek sonra hdd bölüm oluşturma bölümüne gelirken size Windows onarmak için R tuşuna basın yazısı mevcut
    Orada

R tuşuna basıyoruz bekliyoruz
    msdos konsoluna geçiyor siyah ekranda

C: olarak ekranda kalıyorsunuz sizde buraya chkdsk /r yapıyorsunuz tarama yapmaya başlıyor bozuk olan yerleri onarıyor pc yi resetliyorsunuz düzeliyor bu kadar

fixboot bir tane daha vardı bu komutlar bi işe yaramaz bilginiz olsun diğer komut şuan aklımda değil bazu yerlerde yazmışlar onları uygularsanız sistem çökebilir

o yüzden chkdsk /r Komutu ile sorunu çözeceksiniz

HDD sata kablosu ile alakası yoktur Ram ile alakası yoktur Ekran kartı ile alakası yoktur
    Format ile alakası yoktur biostan sata RAİD İDE değişmenin bir alakası yoktur.

Allah kalbinizden sevgiyi eksik etmesin

teşekkürler, çözüm önerin çok işime yaradı. Allah razı olsun.

• Google aramadan buraya geldim dediğini yaptım sorun halloldu,teşekkürler
  • Arkadaslar benim Xp cdim yok ne yapacam 5 senelik bilgisayar? :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ödünç al arkadaşım :) o kadarınıda sen bul istersen kargo yapıyım adresine :)
  • Eve gidince deneyeceğim kardeşim umarım işe yarar.
  • bende bu hatayı alıyorum xp cd yok vista ürün kurtarma cd si var vistaya bile razıyım onla yapsam olurmu denedim ama /r ye basıyorum bişe olmuyor bütün parçaları söktüm taktım aynı xp kurtarma cdsindeki dosyaları başka bi cdye atsak olurmu yada netten indirsem ? ödünç te alamıyorum herkez windows 7 takılıyor xp den vazgeçemedim bir türlü güven li modda başlattım yine aynı tüm modları denedim başlarken delete tuşuna bastım mavi bi ekran geldi ayarlar falan var orayla bişeyler yapabilirmiyim ?
  • Allah sizden razı olsun 3 gundur ugrasıyorum, cep telefonumdan aradım ınternetten malum bılgısayardan gıremıyorum mobılden ara ara bulamadım ama sonra buraya geldım baktım dedıgınız gıbı yaptım 2 lıraya cd aldım service pack 2 xp :) sonra onardım oldum su an pc den yazıyorum tekrar tekrar soyluyorum allah bın kere razı olsun :) Sirf mu mesajı atmak ıcın uye oldum ıyı gunler allah razı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaanilaslan4

Allah sizden razı olsun 3 gundur ugrasıyorum, cep telefonumdan aradım ınternetten malum bılgısayardan gıremıyorum mobılden ara ara bulamadım ama sonra buraya geldım baktım dedıgınız gıbı yaptım 2 lıraya cd aldım service pack 2 xp :) sonra onardım oldum su an pc den yazıyorum tekrar tekrar soyluyorum allah bın kere razı olsun :) Sirf mu mesajı atmak ıcın uye oldum ıyı gunler allah razı olsun

rica ederim kardeşim faydalı olduysak ne mutlu bize. Üstteki arkadaş bak arkadaşımız cd yi 2 liraya temin etmiş sizde aynı şekilde temin ederseniz sorunu çözersiniz. arkadaşlardan bulamıyorum edemiyorum diyorsunuz . istersen kargoyla ben sana yollıyım cd yi 6-7 tl kargo parası çıkar razı isen yollarım adresini yolla özelden gönderiyim:)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kaanilaslan4

Allah sizden razı olsun 3 gundur ugrasıyorum, cep telefonumdan aradım ınternetten malum bılgısayardan gıremıyorum mobılden ara ara bulamadım ama sonra buraya geldım baktım dedıgınız gıbı yaptım 2 lıraya cd aldım service pack 2 xp :) sonra onardım oldum su an pc den yazıyorum tekrar tekrar soyluyorum allah bın kere razı olsun :) Sirf mu mesajı atmak ıcın uye oldum ıyı gunler allah razı olsun

rica ederim kardeşim faydalı olduysak ne mutlu bize. Üstteki arkadaş bak arkadaşımız cd yi 2 liraya temin etmiş sizde aynı şekilde temin ederseniz sorunu çözersiniz. arkadaşlardan bulamıyorum edemiyorum diyorsunuz . istersen kargoyla ben sana yollıyım cd yi 6-7 tl kargo parası çıkar razı isen yollarım adresini yolla özelden gönderiyim:)

Hocam mdos ekranında chkdsk/r yazıyorum enter dediğimde hata alıyorum olmuyor neden ?

• denileni doğru yaptım ama birimde bir yada birden çok düzeltilemez sorun var görünüyor diyor.
    alttada 12912 kilobayt toplamdisk alanı
    0 kb kullanılabilri diyor ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Liez07

denileni doğru yaptım ama birimde bir yada birden çok düzeltilemez sorun var görünüyor diyor.

hiren boot cd si varsa hdd tarama yap harddiskinde problem olabilir . hiren boot cd sinde onarma programı var onunla dene
  • quote:

quote:

denileni doğru yaptım ama birimde bir yada birden çok düzeltilemez sorun var görünüyor diyor.

hiren boot cd si varsa hdd tarama yap harddiskinde problem olabilir . hiren boot cd sinde onarma programı var onunla dene

olabilir hocam. açılmıyor pc zaten ayrıca format kısmına gelince C'yi tamamen boş gösteriyor .

Birde hiren boot'ta bilg. açılmadan önce tarama yaptırabiliyor muyuz?
  • benim işlemci alamam lazım anakartım am2 940 ben buna 938 işlemci takabilirmiyim anakatım x2 yi destekliyor
    mağazayım ltfn yardımcı olun
  • yapıyorsun ama c yi tamamen boş gösteriyorsa büyük ihtimalle c tamamen gitmiş. chkdsk işini görmicektir. C de bad sector olabilir. .
  • quote:

yapıyorsun ama c yi tamamen boş gösteriyorsa büyük ihtimalle c tamamen gitmiş. chkdsk işini görmicektir. C de bad sector olabilir. .

Bilinmeyen disk olarak gösteriyor. Dosyalar benim için önemli ; sunumlarım vs. tüm dosyalarım C'deydi. Acaba dosyaları geri getirme şansımız yokmu?
  • quote:

quote:

yapıyorsun ama c yi tamamen boş gösteriyorsa büyük ihtimalle c tamamen gitmiş. chkdsk işini görmicektir. C de bad sector olabilir. .

Bilinmeyen disk olarak gösteriyor. Dosyalar benim için önemli ; sunumlarım vs. tüm dosyalarım C'deydi. Acaba dosyaları geri getirme şansımız yokmu?

hocam bak şöle bişey yapabilirsin. hiren oot cd de mini xp var onunla cd den xp başlat oradan dosyaları almaya çalış. eğer minixp ile başlatamazsan en son olarak format atmadan dos üzerinde çalışan dosya kurtarma programı var onunla dosyalaır kurtaracaksın ama iki tane hdd takılı olmalı o sırada kurtarılan dosyaları oraya aataacaksın yada c ve d diye bölünmüş ise kurtardıklarını d ye atacfaksın sonrada c ye format atarsın . bilgin bilen biri ile yaparsan başarırsın.yada olmadı eğer çok önemli ise bana ulaşırsan sana daha detaylı anlatabilirim . özel pm at istersen

• quote:

quote:

quote:

hocam bak şöle bişey yapabilirsin. hiren oot cd de mini xp var onunla cd den xp başlat oradan dosyaları almaya çalış. eğer minixp ile başlatamazsan en son olarak format atmadan dos üzerinde çalışan dosya kurtarma programı var onunla dosyalaır kurtaracaksın ama iki tane hdd takılı olmalı o sırada kurtarılan dosyaları oraya aataacaksın yada c ve d diye bölünmüş ise kurtardıklarını d ye atacfaksın sonrada c ye format atarsın . bilgin bilen biri ile yaparsan başarırsın.yada olmadı eğer çok önemli ise bana ulaşırsan sana daha detaylı anlatabilirim . özel pm at istersen

Hocam çok teşekkürler . Sağdan soldan duyma dediğiniz gibi biliyordum. Olmayacagını düşünüyordum ama dogru yapmişim . Dediğiniz gibi arkadaşımdan HDD 'i alip dosyaları D 'de topladım ve format sonrasi düzgün çalişiyor. İlginize tesekkür ederim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.