Şimdi Ara

Şanzıman Yağı Değiştiren Oldumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
3.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Viteslerim feci sert ve takılarak geçiyor şanzıman yağını kendim değiştirebilir miyim yada usta değiştirse fiyatı ne olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynen hocam şanzıman yağı değişmez, şanzımanın bitince kendisi değişir öyle yağ filan, fakir işi bunlar Sonuçta ömürlük bu yağ,şanzıman biter yağ da biter, yağ biter şanzıman da biter. Hatta biz eskiden motor yağını da değiştirmiyorduk ömürlüktü ama niyeyse insanlar son yıllarda motor yağı da değiştirir oldular şaşırıyorum açıkçası. Bu ne çevre düşmanlığıdır anlamış değilim  

• manuel vites mi? araç nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

manuel vites mi? araç nedir?

Manuel polo

• quote:

manuel vites mi? araç nedir?

2004 trendline 5 ileri

• Ccestr kullanıcısına yanıt
    manuel şanzıman yağ çok fazla ısınmadığı için kolay kolay bozulmaz genelde baskı-balata değişimi ile değişir.

Takılarak veya zor geçme sebebi baskı-balata bitmiş olabilir. illa yağ değiştircem derseniz 2 lt 75-80 veya 85w90 yağ alıp bi ustaya 10dkda değiştirtebilirsiniz. işçiliği zor değil

• quote:

manuel şanzıman yağ çok fazla ısınmadığı için kolay kolay bozulmaz genelde baskı-balata değişimi ile değişir.

Takılarak veya zor geçme sebebi baskı-balata bitmiş olabilir. illa yağ değiştircem derseniz 2 lt 75-80 veya 85w90 yağ alıp bi ustaya 10dkda değiştirtebilirsiniz. işçiliği zor değil

Arabayı yeni aldım 10.000 km önce baskı değişmiş şanzıman yağıda değişmiş ama dandik yağ varmış gibi geliyor bana usta ne kadar para alır bunu değiştirmeye

• quote:

Orijinalden alıntı: Ccestr

Arabayı yeni aldım 10.000 km önce baskı değişmiş şanzıman yağıda değişmiş ama dandik yağ varmış gibi geliyor bana usta ne kadar para alır bunu değiştirmeye

Alıntıları Göster

değiştiğini kim söylüyor ? faturası var mı ?

yağı değiştirmek çok basit fakat işi bilen bulmak gerek.

• Manuel’den değişim yapmıyorlar sadece ilave yapıyorlar.

• quote:

Alıntıları Göster

işlem çok basit, şanzımanın altında tapa sökülür içindeki yağ boşalır, şanzımanın yanında doldurma tapası vardır açılır ordan yağ taşana kadar dolduruluyor. Yani 10 dk lık işlem için ustanız ne kadar ister bilemem. 30-50 lira işçilik ücreti ister gibime geliyor.

• quote:

işlem çok basit, şanzımanın altında tapa sökülür içindeki yağ boşalır, şanzımanın yanında doldurma tapası vardır açılır ordan yağ taşana kadar dolduruluyor. Yani 10 dk lık işlem için ustanız ne kadar ister bilemem. 30-50 lira işçilik ücreti ister gibime geliyor.

Alıntıları Göster

Bence fazla doldurmasın abi

otomatik arabamızda değişmişti sonrada arada kontrol ediyorduk çubuğu var zaten oradan baksın bence min max yazıyordur fazla yağ da mesela motorda zararlı orada da olabilir

• hazarcep H kullanıcısına yanıt

manuel şanzımanda işlem farklı hocam, üstteki tapadan yağ doldurulur ve tapadan yağ gelinceye kadar yağ eklenir, zaten istensede fazla yağ koyulamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

değiştiğini kim söylüyor ? faturası var mı ?

yağı değiştirmek çok basit fakat işi bilen bulmak gerek.

Alıntıları Göster

Faturası var sachs marka ile değişmiş

• quote:

Alıntıları Göster

Teşekkür ederim sağolun

• Değiştirirsiniz hata yapmak çok zor. Bir tane boşaltma tapası olur bir tane de doldurma. Yağı boşalttıktan sonra doldurma tapasından yağ alıncaya kadar dolduracaksınız bu kadar. Eğer ilk seferde istediğiniz yumuşaklık olmaz ise bir değişim daha yapın bu sefer yağın kokusu ve içinde ne var bakın. Eğer yoğun çapak veya yanmış yağ kokusu varsa şanzımanın sökülerek temizlenmesi tavsiye edilir.

Yağı kesinlikle bilindik yerlerden alın çok fazla sahte yağ satılıyor, büyük ihtimalle önceki konan yağ sahte idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Değiştirirsiniz hata yapmak çok zor. Bir tane boşaltma tapası olur bir tane de doldurma. Yağı boşalttıktan sonra doldurma tapasından yağ alıncaya kadar dolduracaksınız bu kadar. Eğer ilk seferde istediğiniz yumuşaklık olmaz ise bir değişim daha yapın bu sefer yağın kokusu ve içinde ne var bakın. Eğer yoğun çapak veya yanmış yağ kokusu varsa şanzımanın sökülerek temizlenmesi tavsiye edilir.

Yağı kesinlikle bilindik yerlerden alın çok fazla sahte yağ satılıyor, büyük ihtimalle önceki konan yağ sahte idi.

İnternetten 75w95 motul yağ sipariş ettim 3 litre aldım zaten 2.5 litre falan alıyormuş

• Sanziman yagi degismez

• quote:

İnternetten 75w95 motul yağ sipariş ettim 3 litre aldım zaten 2.5 litre falan alıyormuş

Alıntıları Göster

75w90 çok kalın olur aracınız için

75w80 yağ kullanılıyor o tip şanzımanlarda

Castrol syntrans v fe 75w-80 yağa yada muadillerine bakabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 11 Ekim 2020; 13:45:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flowles

Sanziman yagi degismez

Sizin gibiler yüzünden 150.000 kmde şanzıman patlıyor senin mantığına göre motor yağıda değişmez uzun süre değişmeyen şanzıman yağı çamur gibi olur özelliğini kaybeder

• quote:

Orijinalden alıntı: K.Kahriman

75w90 çok kalın olur aracınız için

75w80 yağ kullanılıyor o tip şanzımanlarda

Castrol syntrans v fe 75w-80 yağa yada muadillerine bakabilirsiniz

Alıntıları Göster

Orjinali 75w90mış yetkili servise sordum

• Literaryy L kullanıcısına yanıt
    Benim gibiler değil kardeşim servise git onlarda aynı şeyi söyleyeceklerdir. Ancak sanzimanda bir arıza meydana geldiği zaman değişir sanziman yagi .

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.