Şimdi Ara

SanDisk ULTRA PLUS 256GB SSD [inceleme] | SanDisk SSD [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
870
Cevap
8
Favori
43.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun.

Umarım memnun kalmışsınızdır SSD' den.

HDD kutusu olarak hangisini tercih ettiniz ? USB 3.0' lı modele yöneldiniz mi ?
  • Teşekkür ederim oldukça memnun kaldım üründen. Evet usb 3.0 destekli kutuya koydum hdd'yi, canavar gibi oldu. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalMania7x

Teşekkür ederim oldukça memnun kaldım üründen. Evet usb 3.0 destekli kutuya koydum hdd'yi, canavar gibi oldu. :)

Rica ederim, beğenmenize sevindim.

İnşallah uzun bir zaman sorunsuz kullanmaya devam edersiniz.
  • Hocam merhaba bu ssd'yi aldığımda ahci mod ile format atmıştım ama geçen gün bios da sata modun ide olduğunu gördüm. ahci moda aldığımda çeşitli ayarlar çıkıyor bunları nasıl ayarlamam lazım. Yardımcı olabilir misin?

SanDisk ULTRA PLUS 256GB SSD [inceleme] | SanDisk SSD [ANA KONU]SanDisk ULTRA PLUS 256GB SSD [inceleme] | SanDisk SSD [ANA KONU]

Anakart asrock 970 extreme 3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatgm -- 1 Ağustos 2014; 18:28:01 >

• Merhaba. Hepsiburada'dan 256GB lık olanını 340 liraya aldım.(budur). Başta @R£DSTON£ olmak üzere bu başlık altında yorumunu paylaşan herkese teşekkür ederim, yardımcı oldunuz. Henüz üzerine bir işletim sistemi kurmadan testlerini yaptım. Karşılaştırmak açısından benzerlik arzetmesi için testleri Windows 7 üzerinde sizin ekran görüntülerini paylaştığınız programlar ile yaptım.

SSD'ye Ubuntu kurup kullanacağım. Eski HDD'yi optik sürücüyü çıkartarak bir SATA to SATA adaptör ile(şudur) tekrar bağladım. Böylece HDD'yi Windows ve depolama maksadıyla SSD'yi ise Ubuntu ile gündelik-teknik kullanım için tercih etmiş olacağım. Optik sürücü ihtiyacı olunca ne yapacağız bakalım... Her neyse.

Bilgisayarımın modeli ve özellikleri:
    SanDisk ULTRA PLUS 256GB SSD [inceleme] | SanDisk SSD [ANA KONU]

Test sonuçları:

Sizden gelen test sonuçlarınızı inceleyerek edindiğim şahsi sonuç, SATA2(3Gbps) için okuma yazma vesaire değerleri olması gerektiği gibi. Sizin gördüğünüz düşük değer varsa paylaşın lütfen. İlk SSD deneyimim, acemiliğimi atıyorum.

• @fatgm

Merhaba,

Ayarlarınız olması gerektiği gibi görünüyor.Şu an hız konusunda ve testlerdeki değerlerde bir probleminiz yoksa ekstra bir ayar yapmanıza gerek yok.Eğer belli başlı bir probleminiz varsa (hız, stabil olmama vb.) konu içerisinde AMD sistemde bu SSD' yi kullanan arkadaşlarımızı bulup onlardan daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.Ben INTEL sistem kullandığım için; AMD sistemlerde ekstra bir ayar yapılıp yapılmadığını bilmiyorum (windows üzerinde veya bios üzerinde).Kastettiğim; şu an SS' larda görülen ayarlardan farklı ayarlar.

@salihozdemir

Rica ederim.

SSD' niz hayırlı olsun, beğenmenize sevindim.
  • Performansta sıkıntı yoktu aslında neden ide modda göründüğünü anlamamıştım ki geçen aklıma geldi ufak bi o.c denemesinden sonra anakartı default şeklinde kaydedip çıkmıştım. Yani sorun yok şimdi gene ahci moda aldım. Cevap için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatgm

Performansta sıkıntı yoktu aslında neden ide modda göründüğünü anlamamıştım ki geçen aklıma geldi ufak bi o.c denemesinden sonra anakartı default şeklinde kaydedip çıkmıştım. Yani sorun yok şimdi gene ahci moda aldım. Cevap için teşekkürler.

Rica ederim.

Bende tam anakart default haline gelmiştir diyecektim ki siz zaten yazmışsınız.Anakartlar default hallerine geldikleri zaman böyle IDE ayarına alıyorlar görüldüğü gibi.Performansta sıkıntı yoksa sorun yok.
  • Hocam bende Lenovo İdeapad Z580 laptop var, sanırım HDD artık gitti, geçen pc ye bi yumruk geçirmiştim artık 2-3 dakika sürüyor açılması. Garibim beni bırak diyor artık :) Ben de bu SSD yi almaya karar verdim fakat, montajında ek herhangi bir parçaya gerek duyar mıyım ? Bir de benim Laptopa taktığımda tam performans sergiler mi ? Sata girişi uyumlu mudur acaba benimki ile ?
    Ürün bu hocam

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/lenovo-z580-i5-3210m-8gb-1-tb-15-6-quot-2gb-gt630-w-82233392

• quote:

Orijinalden alıntı: Jacey01

Hocam bende Lenovo İdeapad Z580 laptop var, sanırım HDD artık gitti, geçen pc ye bi yumruk geçirmiştim artık 2-3 dakika sürüyor açılması. Garibim beni bırak diyor artık :) Ben de bu SSD yi almaya karar verdim fakat, montajında ek herhangi bir parçaya gerek duyar mıyım ? Bir de benim Laptopa taktığımda tam performans sergiler mi ? Sata girişi uyumlu mudur acaba benimki ile ?
    Ürün bu hocam

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/lenovo-z580-i5-3210m-8gb-1-tb-15-6-quot-2gb-gt630-w-82233392

Merhaba,

Eğer 256GB haricinde bir depolama alanına ihtiyaç duymayacaksanız, tabii ki SSD' ye geçmeniz en mantıklı seçim olacaktır.İnternetten araştırdığıma göre laptop modeliniz SATA 3' ü de destekliyor.Bu sayede SSD' den tam performans alabileceksiniz.Kullanmış olduğunuz HDD' den sonra çok farklı bir deneyim olacaktır.Zaten incelemeye ve konu içerisindeki yorumlara göz attıysanız aklınızda çoğu durum netleşmiştir.SSD ile 2 - 3 dakikalık açılma süreleri, windows üzerinde herhangi bir kopyalama yaparken oluşan takılmalar, programların geç açılması vb. bütün durumlardan kurtulacaksınız.

Ekstra bir apart hususuna gelirsek; HDD' niz hiçbir şeye ihtiyaç olmadan anakartınıza bağlanıyorsa alacağınız SSD' de bu şekilde bağlanacaktır.Yani bir aparata gereksinim olacağını sanmıyorum.

Şimdiden hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

quote:

Orijinalden alıntı: Jacey01

Hocam bende Lenovo İdeapad Z580 laptop var, sanırım HDD artık gitti, geçen pc ye bi yumruk geçirmiştim artık 2-3 dakika sürüyor açılması. Garibim beni bırak diyor artık :) Ben de bu SSD yi almaya karar verdim fakat, montajında ek herhangi bir parçaya gerek duyar mıyım ? Bir de benim Laptopa taktığımda tam performans sergiler mi ? Sata girişi uyumlu mudur acaba benimki ile ?
    Ürün bu hocam

Merhaba,

Eğer 256GB haricinde bir depolama alanına ihtiyaç duymayacaksanız, tabii ki SSD' ye geçmeniz en mantıklı seçim olacaktır.İnternetten araştırdığıma göre laptop modeliniz SATA 3' ü de destekliyor.Bu sayede SSD' den tam performans alabileceksiniz.Kullanmış olduğunuz HDD' den sonra çok farklı bir deneyim olacaktır.Zaten incelemeye ve konu içerisindeki yorumlara göz attıysanız aklınızda çoğu durum netleşmiştir.SSD ile 2 - 3 dakikalık açılma süreleri, windows üzerinde herhangi bir kopyalama yaparken oluşan takılmalar, programların geç açılması vb. bütün durumlardan kurtulacaksınız.

Ekstra bir apart hususuna gelirsek; HDD' niz hiçbir şeye ihtiyaç olmadan anakartınıza bağlanıyorsa alacağınız SSD' de bu şekilde bağlanacaktır.Yani bir aparata gereksinim olacağını sanmıyorum.

Şimdiden hayırlı olsun.

Çok teşekkür ederim hocam, bir iki güne kadar alıcam. Testleri yapıp buraya atarım, sizde görüp yorum yaparsınız

• Selam Arkadaşlar
    SSD y, testelere tabi tuttuğumda sonuçlar forumdakilerle aynı,fakat oyun yükleme, dosya aktarımı vs işlemlerde taskmanagerdan baktığımda hızını hiç göremedim?
    Siz baktığınızda görebiliyor musunuz?
    Bu arada SSD ye OS kurucaklar GPT modda (x64) kursunlar UEFI bios destekleri varsa inanın çok farkediyor.Nese sizlerden cevap bekliyorum.
  • @Jacey01

Rica ederim, tabii ki ne demek.

@yalcines

Windows 8.1 kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla (görev yöneticisini sorduğunuz için).Windows 7 kullandığım için bunun hakkında yorum yapamam ama dediğiniz durumlarda eskiye göre hızlanma gerçekleştiyse; görev yöneticisi vs. pek takılmayın derim.Windows 8.1 kullanan arkadaşlar daha sağlıklı yorum yapacaktır tabii.

Sorunsuz kullanımlar dilerim.
  • Merhabalar. Bu model ve team dark modeli arasında kaldım. Sata 2 olacak hm76 chipset olan dizüstü bilgisayar için alacağım. Hangisini önerirsiniz ?

http://www.hepsiburada.com/liste/team-dark-l3-25-240gb-sataiii-7mm-ultrabook-uyumlu-ssd-550-500mb-sn-ssd-tmssdl3dark240g/productDetails.aspx?productId=bd500528&categoryId=114814

Sandiskte kutu içeriğinde klonlama program cdsi ve usb aparatı çıkıyormuş. Ssdyi usb ile bağlayıp program ile hdd deki windowsu klonlayıp ssd ye yüklüyoruz, ssdyi takınca da sistem win 8 hdddeki gibi hazır oluyor. Ben öyle anladım. Doğru mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: metekarahan

Merhabalar. Bu model ve team dark modeli arasında kaldım. Sata 2 olacak hm76 chipset olan dizüstü bilgisayar için alacağım. Hangisini önerirsiniz ?

http://www.hepsiburada.com/liste/team-dark-l3-25-240gb-sataiii-7mm-ultrabook-uyumlu-ssd-550-500mb-sn-ssd-tmssdl3dark240g/productDetails.aspx?productId=bd500528&categoryId=114814

Sandiskte kutu içeriğinde klonlama program cdsi ve usb aparatı çıkıyormuş. Ssdyi usb ile bağlayıp program ile hdd deki windowsu klonlayıp ssd ye yüklüyoruz, ssdyi takınca da sistem win 8 hdddeki gibi hazır oluyor. Ben öyle anladım. Doğru mu ?

Merhaba,

Team Dark modelini kullanmadığım ve pek takip etmediğim için kendisi hakkında net bir şey söyleyemem.Ama Sandisk' in gördüğünüz üzere testleri, her şeyi bu inceleme içerisinde gözler önünde.Ayrıca dediğiniz gibi kutu içeriğini yükseltmişler ve neredeyse gerekli her şey kutu içerisinde kullanımınıza sunulmuş.Akabinde fiyatı da Team Dark' tan uygun.Ayriyeten Sandisk firmasının SSD' lerinde birçok bileşeni kendi ürettiğini de düşünürsek seçim yapmanız kolay diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 12 Ağustos 2014; 12:19:54 >

• Nedendir bilinmez ben biosdan faster boot seçeneğini kapattım sanki açılış dahada hızlanmış gibi 175 gb boş gerçi bununda etkisi vardır elbet
  • Hocam SSD'yi aldım Lenovo Z580'e taktım şu an gayet iyi pc açılış süresi çok kısa, SSD'yi nasıl test edicez ? Gerçekten okuma yazma hızı o kadar mı diye ?
  • @tayfn1907

Dostum sen nerelerdesin ya ? Kulübün üye sayısı gün geçtikçe artıyor, tek başıma yetişemiyorum artık valla.

175 GB boş alanın etkisidir diye düşünüyorum.

@Jacey01

Hayırlı olsun.

İlk sayfadaki testleri indirip uygulayabilirsiniz (AIDA64 testlerine gerek yok).
  • Hocam test yaptım sizce nasıl SSD ? İsterseniz Laptop özelliklerini de ayrı olarak yazabilirim
  • Öyle oldu ya Ayrı düştük biraz :) yardımcı olmaya çalışırım bundan sonra ;)
    onunda etkisi olabilir tabi deneme yanılma yapmadan anlaşılmaz sanırım
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.