Şimdi Ara

Sandboxie programı ücretsiz oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
20
Favori
8.097
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sophos şirketi Sandboxie programını satışını durdurarak açık kaynak kodlu olarak devam edeceğini duyurdu. Şuan sitesinden indirip ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Sandboxi nedir ?

Sandboxie, şüphe duyduğunuz programları bilgisayarınızda oluşturduğu izole edilmiş boşluklarda çalıştırarak, ilgili programların bilgisayarınızda ve işletim sisteminizde kalıcı değişiklikler yapmasına izin vermez. Türkçe dil desteği de bulunan program ücretsizdir.

Sandboxie ile,

"Güvenlik İnternet Taraması: Sandboxie altından çalıştırdığınız web tarayıcınızın indirdiği tüm şüpheli dosyalar sandbox içinde kapalı kalır ve kolayca temizlenebilir.
    İleri Seviyede Gizlilik: Sandboxie altında web'de gezinti yaparken, tarama geçmişiniz, kurabiyeler (cookies) ve önbelleğe alınmış geçici dosyalar sandbox dışına, Windows'unuza sızamaz.
    Güvenli E-Posta: E-Postalarınıza saklanmış virüsler ve zararlı uygulamalar sandbox dışına çıkamaz ve gerçek sisteminizi etkileyemez.
    Temiz Windows: İzole edilmiş alanda yapılan kurulumlar sayasinde Windows sisteminiz hep temiz ve sağlıklı kalır."
    Ekşisozlük :https://eksisozluk.com/sandboxie--1660518

Site adresi :https://www.sandboxie.com/

sağlıcakla

• Her bilgisayarda mutlaka olması gereken bir program.
    Lazım olan bir program indirdiniz ancak programdanda şüpheleniyorsanız,
    Herhangibir programı kısa süreliğine kullanıp silecekseniz,
    İndirdiğiniz programın işinize yarayıp yaramayacağını görmek istiyorsanız vs vs.
    Bu program sayesinde sisteminiz kurulumdan etkilenmez, dolayısıyla programı sildiğinizde sistemde kalan program artıklarını temizlemekle uğraşmak zorunda kalmazsınız. rahatlıkla kurulum yapın, işinizi gördükten sonra silin.
    Kurulum için programın exe sine sağ tıklayıp sandbox'lı çalıştır diyerek kurabilirsiniz
    Silme işlemi içinde windowsun sağ alttaki görev çubuğunda sarı sandboxie control ikonuna sağ tıklayıp defaultbox üstüne gelip çıkan sekmeden içerikleri sil demeniz yeterlidir. Programın kullanılış amacı özetle bu şekildedir.
  • Bu programlara bayılıyorum. Bizim ski firmada kullanıyordum ama bu muydu hatırlamıyorum. Özellikle şirketlerde çalışanlar için harika.

Ev kullanıcısı şüpheli olanı direk siler ama şirketlerde bazen açmak gerekiyor. Bir de fidye programına denk gelirsen iflahını kesiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcake± -- 11 Eylül 2019; 16:17:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeepFreeze kullanan arkadaşlar varsa ona benzer bir program diyebiliriz; sadece bilgisayar yeniden başlatıldığında bilgiler sıfırlanmıyor, çalıştırmak istediğiniz browser-program ya da başka şeyleri bir “kum havuzunda” çalıştırıyorsunuz ve sisteminiz açıkken Sandboxie’yi kapatmanız halinde çalıştığınız ortamı sıfırlayabiliyorsunuz.

10 yılı geçkin XP SP1 yüklü laptop’uma kaldırmadığı için virüs programı yükleyemiyordum, bu program çok işimi görmüştü.

Haber verdiğiniz için çok teşekkürler @ring

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10 Pro'da dahili olarak mevcut. Eğer yoksa 1903 sürümüne güncelleyin.

• Ayrıca bazı online oyunlarda aynı PC'den 2-3 tane oyun açmak için de kullanıyordum, sevindirdi.
  • 30 günlük deneme sürümü bir programı bununla kurup deneme süresi bitince kaldırıp tekrar kurunca 30 gün sıfırlanır mı?

• indirebilen var mı? indirtmek için saçma sapan bir form doldurtuyor ardından yine indiremiyoruz.
  • 360 Total Security programında da aynı özellik vardı. hem anti-virus hem de sandbox. ben bunu kullanıyordum.
  • SelimBoyali kullanıcısına yanıt
    Dahili olarak mevcut haberlerini gördüm ama bunun için ekstra birşey yapmak lazım mı ? Kullanımı nasıl

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

indirebilen var mı? indirtmek için saçma sapan bir form doldurtuyor ardından yine indiremiyoruz.
    Formu doldur hemen iniyor. Ben kurdum kullanıyorum. Paylaşan arkadaşa teşkür ettim.
  • cevahiroglu C kullanıcısına yanıt
    Yükledim? Nasıl kullanılıyor? Nasıl bir faydası var?

• quote:

Orijinalden alıntı: qqqqqq0

Yükledim? Nasıl kullanılıyor? Nasıl bir faydası var?
    Hocam konuyu açan arkadasin paylaştığı eksisozluk linkindeki yorumlari okumanizi tavsiye ederim.

• Her bilgisayarda mutlaka olması gereken bir program.
    Lazım olan bir program indirdiniz ancak programdanda şüpheleniyorsanız,
    Herhangibir programı kısa süreliğine kullanıp silecekseniz,
    İndirdiğiniz programın işinize yarayıp yaramayacağını görmek istiyorsanız vs vs.
    Bu program sayesinde sisteminiz kurulumdan etkilenmez, dolayısıyla programı sildiğinizde sistemde kalan program artıklarını temizlemekle uğraşmak zorunda kalmazsınız. rahatlıkla kurulum yapın, işinizi gördükten sonra silin.
    Kurulum için programın exe sine sağ tıklayıp sandbox'lı çalıştır diyerek kurabilirsiniz
    Silme işlemi içinde windowsun sağ alttaki görev çubuğunda sarı sandboxie control ikonuna sağ tıklayıp defaultbox üstüne gelip çıkan sekmeden içerikleri sil demeniz yeterlidir. Programın kullanılış amacı özetle bu şekildedir.
  • Sandbox değil mi bu ? Zamanın da bir oyunda iyi hile açmıştık

• Haber veren arkadasa teşekkürler. Guzel haber.

• Güzel program. Yükledim hemen.

• Teşekkürler...
  • Takip deneyeceğim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.