Şimdi Ara

Sanal Kablosuz Ağ Kurmak (Virtual Wireless Network-Wifi Hotspot) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
44
Favori
133.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birisi bana 2 kilometre çeken wifi adaptorle dış mekan anteni önerebilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: camokan

teşekkürler aradığım bir konuydu favori yaptım

teşekkürler...

quote:

Orijinalden alıntı: JHetfield

Xp için olanı var mı?

xp için araştırmıştım ama microsoftun yarım kalan bir projesinden başka birşey bulamadım Connectify programı ile bir dene istersen.

quote:

Orijinalden alıntı: yorkashton

birisi bana 2 kilometre çeken wifi adaptorle dış mekan anteni önerebilirmi

bu sorunuzun yeri bu konu değil burda yanıt verileceğini sanmıyorum. Lütfen kendiniz yeni bir konu açın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 7 Şubat 2013; 3:08:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lodos denizcisi

hocam yazdıklarınızı harfiyen yapıyorum ancak bu hatayı alıyorum

not: bulundğum yer itibarıyle sabit bir ipden bağlanmak zorundayım
    [simage]
    Sanal Kablosuz Ağ Kurmak (Virtual Wireless Network-Wifi Hotspot)
    [/simage]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lernatius

quote:

hocam yazdıklarınızı harfiyen yapıyorum ancak bu hatayı alıyorum

not: bulundğum yer itibarıyle sabit bir ipden bağlanmak zorundayım
    [simage]
    [/simage]

merhaba hocam,
    öncelikle benim anlatmış olduğum konu ; kablosuz ağ kartını kullanarak , kablosuz ağ kartına gelen interneti tekrar aynı kart ile yayın yapmayı anlatıyor.
    sizin ss inize baktığımda Local Area Connection Özellikleri pencerisi açık ve siz bunu paylaşmaya çalışmışsınız. Yani ethernet kartıyla yapmayı denemişsiniz. bu yöntem ile ethernet kartından yayın yapamazsınız. ama ethernet kartından gelen interneti , kablosuz ağ kartına paylaştırıp daha sonra kablosuz ağ kartına da bu konu da anlatılanları uygularsanız olabilir.

Eğer amacınız ethernetten gelen interneti kablosuz olarak dağıtmak ise Connectify programını kurup bunu çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Eğer farklı birşeyler yapmak istiyorsanız , isterseniz Akşam saat 19-20 arası teamviewer ile yardım etmeye çalışırım.

Kolay gelsin..
  • Windows ile ağ kurup diğer PC'ler ile paylaşabiliyorum ancak iPhone ile bir türlü bağlanamadım. Extra program da kurmak istemiyorum illa bir yolu vardır diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skaty.

Windows ile ağ kurup diğer PC'ler ile paylaşabiliyorum ancak iPhone ile bir türlü bağlanamadım. Extra program da kurmak istemiyorum illa bir yolu vardır diye.

windows ile kurduğunuz ağ adhoc modunda olduğu için iphone bağlanamayabilir. connectify programı ile wpa2 şifreleme türünde ağ yayını yaparsanız sorun kalmaz diye düşünüyorum. ( ip alamama sorunu da olabilir. iphone için elle ip vermeniz gerekebilir.)

kolay gelsin...
  • Merhaba abi ben söylediklerini harfiyen uyguladım telfondan görüntüleyebiliyorum kurdugum ağı fakat bağlan diyorum şifreyi de giriyorum sonra adres alınıyor diyor ama bir türlü giriş sağlayamıyor neden ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qrLmmm..

Merhaba abi ben söylediklerini harfiyen uyguladım telfondan görüntüleyebiliyorum kurdugum ağı fakat bağlan diyorum şifreyi de giriyorum sonra adres alınıyor diyor ama bir türlü giriş sağlayamıyor neden ?

bunun nedeni telefonunun ip almamasından kaynaklanıyor. telefonuna elle ip vermen gerekebilir. konunun içinde telefona nasıl ip verileceğini açıklamıştım.

bununla uğraşmadan Connectify programını kullanabilirsin. daha kolay ve pratiktir.

kolay gelsin...
  • quote:

quote:

Merhaba abi ben söylediklerini harfiyen uyguladım telfondan görüntüleyebiliyorum kurdugum ağı fakat bağlan diyorum şifreyi de giriyorum sonra adres alınıyor diyor ama bir türlü giriş sağlayamıyor neden ?

bunun nedeni telefonunun ip almamasından kaynaklanıyor. telefonuna elle ip vermen gerekebilir. konunun içinde telefona nasıl ip verileceğini açıklamıştım.

bununla uğraşmadan Connectify programını kullanabilirsin. daha kolay ve pratiktir.

kolay gelsin...

Abi connectify yapamadım da htc kullanıyorum standart bi android htc chacha elle ip verme olayını anlayamadım yukarda kısa olarak rica etsem bi kez daha anlatabilir misin zahmet olmassa ?
  • quote:

quote:

quote:

kolay gelsin...

Abi connectify yapamadım da htc kullanıyorum standart bi android htc chacha elle ip verme olayını anlayamadım yukarda kısa olarak rica etsem bi kez daha anlatabilir misin zahmet olmassa ?

usta bu durum telefondan telefona değişiyor sanırım konu daki cevap ve soruları incelersen sarkan adlı kullanıcı da da sorun olmuştu onunda adroid işletim sistemine sahip telefonu vardı. kendi bir şekilde halletmişti bence connectify ile sorun çözülür gibi duruyor. Wpa2 access point modunda paylaşım yapcan adabtörünü seçeceksin o kadar.

alıntı sarkan

yardımların için gerçekten teşekkür ederim hocam ama benm sorun çözüldü gibi telefonum huawei x5 sayfasında bu konuyla ilgili bir yazıya rastladım sistem loglarından birini değiştirerek yapmayı başardım şu an sorunsuz bağlanabiliyorum
    yardımsever tavrınız beni fazlasıyla sevindirdi
    nasıl yaptığımı merak edenler için
    Wireless'e Bağlanıpta İnternete Girememe Sorunun Çözümü

• Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için Root olmanız gerekiyor.Root olmak üstte detaylı şekilde anlatılmıştır.

# Root Explorer'den /system/etc/firmware/wlan/qcom_cfg.ini'de gEnableBmps=1'i gEnableBmps=0 olarak değiştirirse bu sorun ortadan kalkıyor..

@axt teşekkürler
    http://forum.donanimhaber.com/m_55596662/tm.htm
  • Abi ben root atmak istemiyorum yardım etmek için gösterdiğin çabadan ötürü öncelikle sana çok teşekkür etmeliyim. Connectify ile ilgili'de konuşacak olursak onu ben bu konuyu görmeden önce indirmiştim ama yapamadım bir türlü yani oluyordu felan ama internete telefondan bir türlü giremiyordum, Onunla ilgili de bir şeyler söylersen deneyebilirim ama :) ya da özel olarak pm teamwiewer facebook twitter üzerinden de yardımcı olabilirsin ;)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

kolay gelsin...

usta bu durum telefondan telefona değişiyor sanırım konu daki cevap ve soruları incelersen sarkan adlı kullanıcı da da sorun olmuştu onunda adroid işletim sistemine sahip telefonu vardı. kendi bir şekilde halletmişti bence connectify ile sorun çözülür gibi duruyor. Wpa2 access point modunda paylaşım yapcan adabtörünü seçeceksin o kadar.

alıntı sarkan

yardımların için gerçekten teşekkür ederim hocam ama benm sorun çözüldü gibi telefonum huawei x5 sayfasında bu konuyla ilgili bir yazıya rastladım sistem loglarından birini değiştirerek yapmayı başardım şu an sorunsuz bağlanabiliyorum
    yardımsever tavrınız beni fazlasıyla sevindirdi
    nasıl yaptığımı merak edenler için
    Wireless'e Bağlanıpta İnternete Girememe Sorunun Çözümü

• Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için Root olmanız gerekiyor.Root olmak üstte detaylı şekilde anlatılmıştır.

# Root Explorer'den /system/etc/firmware/wlan/qcom_cfg.ini'de gEnableBmps=1'i gEnableBmps=0 olarak değiştirirse bu sorun ortadan kalkıyor..

@axt teşekkürler
    http://forum.donanimhaber.com/m_55596662/tm.htm

Abi ben root atmak istemiyorum yardım etmek için gösterdiğin çabadan ötürü öncelikle sana çok teşekkür etmeliyim. Connectify ile ilgili'de konuşacak olursak onu ben bu konuyu görmeden önce indirmiştim ama yapamadım bir türlü yani oluyordu felan ama internete telefondan bir türlü giremiyordum, Onunla ilgili de bir şeyler söylersen deneyebilirim ama :) ya da özel olarak pm teamwiewer facebook twitter üzerinden de yardımcı olabilirsin ;)
  • The Wireless AutoConfig Service (wlanswc) is not running. Sorunu Cikior Bi yardim etseniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali4351

The Wireless AutoConfig Service (wlanswc) is not running. Sorunu Cikior Bi yardim etseniz ?

ssid ve key kısımını bu resimdeki gibi yaz. Tırnak işareti olmadan ''
  • Yaptim bu seferde bu hata ckti :D
  • Masaüstünün internetini BT üzerinden cebe aktarmanın bir yolu yok mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustafaK

Masaüstünün internetini BT üzerinden cebe aktarmanın bir yolu yok mudur?

Vardır, yıllarca kullandım bluetooth adaptörünüz pan network desteği veriyorsa ağ bağlantılarından bunu aktif ederek bağlanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali4351

Yaptim bu seferde bu hata ckti :D

arkadaşım verdiği hata şifre bölümüyle ilgili . verdiğin şifre en az 8 karakterli olmak zorunda , ali4321 , 7 karakterli olduğu için hata vermiş. key kısmına deneme amaçlı 12345678 verebilirsin mesela.

kolay gelsin.
  • eline sağlık...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.