Şimdi Ara

Sanal Kablosuz Ağ Kurmak (Virtual Wireless Network-Wifi Hotspot) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
44
Favori
133.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zivro

elle ip verme işlemi tam olarak nasıl yapılıyor kurulumu programsız yaptım telefon bir görüyor bağlanıyor bi bağlanmıyor ne yapmam gerekir iphone4 kullnıyorum

hocam iphone larda kablosuz ağ ayarlarının nasıl yapıldığını bilmiyorum. O yüzden kabaca ne yapmanız gerektiğini anlatayım. Şimdi ağı kumuşsunuz. Ağ ve paylaşım merkezi > Bağdaştırıcı Ayarlarınızı Değiştirin yolunu izleyin ve kurduğunuz sanal ağın bağdaştırıcısana çift tıklayıp ayrıntılar... a basıyoruz. Orada IPv4 adresi yazan kısmın karşısındaki ip adresi bir yere yazın. örneğin 192.168.137.1 olsun.

şimdi iphone daki ayarları yapmaya geldi.

öncelikle iphone u oluturduğunuz ağa bağlayın. bağladıktan sonra iphone da sizin ağınızın bir profili oluşmuştur. oluşmamışsa siz elle oluşturun. Sonra oluşan bu profilin ayar kısımlarına bakın (bende iphone yok detay veremeyeceğim) .

ip : 192.168.137.2
    ağ alt maskesi : 255.255.255.0
    varsayılan ağ alt geçidi : 192.168.137.1

(Unutmayın ! buradaki ip ve varsayılan ağ geçidi örnektir siz kendi ip nizi yazcaksınız. ağ alt maskesini aynen yazın. ayrıca telefona vereceğiniz ip adresinin son hanesi 2 ile 254 arasında olmak zorunda)

ayarları bu şekilde yapın internete çıkacaktır.

eğer yapamazsanız connectify programını kurun

Kolay gelsin ...

• Maryfi adlı programı buldum şimdilik aynı işi yapan ücretsiz hemde...

http://www.maryfi.com/download.php
  • Arkadaşlar ne cmd ile nede connitify programı ile bu işi yapamadım,vista kullanıyorum ama olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekaramete

Arkadaşlar ne cmd ile nede connitify programı ile bu işi yapamadım,vista kullanıyorum ama olmadı

hocam dikkat edersen konunun başında şöyle başlamışım anlatmaya

'Windows 7 de güzel bir uygulama olan sanal kablosuz ağın nasıl kurulacağını anlatmaya çalışacağım....' yani vista da bu uygulama olmuyor. Ayrıca wireless kartınız da desteklemeye biliyor. bende alfa awus036 nha var o desteklemiyor mesela. kesin olcak diye bişey söylemedim ben de zeten. konuyu dikkatli okursanız görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 7 Aralık 2012; 23:31:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lodos denizcisi

quote:

Orijinalden alıntı: ekaramete

Arkadaşlar ne cmd ile nede connitify programı ile bu işi yapamadım,vista kullanıyorum ama olmadı

hocam dikkat edersen konunun başında şöyle başlamışım anlatmaya

'Windows 7 de güzel bir uygulama olan sanal kablosuz ağın nasıl kurulacağını anlatmaya çalışacağım....' yani vista da bu uygulama olmuyor. Ayrıca wireless kartınız da desteklemeye biliyor. bende alfa awus036 nha var o desteklemiyor mesela. kesin olcak diye bişey söylemedim ben de zeten. konuyu dikkatli okursanız görürsünüz.

Tamam hocam,
  • bu işlemi ben driver ile yapıyor xp kullanıyorum ve süper yapıyor zaten windows 7 de son güncel versiyonu yükledimi mod seçiminden yapabilirsiniz
  • konuyu hoplatmış olucam ama herşeyi yaptım wifide aratınca kurdugum ağda gözüküyor ama iphone 4s ve ipadle bağlanmak istediğimde ... ağına katılamadı yazıyor sebep nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

konuyu hoplatmış olucam ama herşeyi yaptım wifide aratınca kurdugum ağda gözüküyor ama iphone 4s ve ipadle bağlanmak istediğimde ... ağına katılamadı yazıyor sebep nedir?

hocam valla görmeden bişey söylemek zor. ben iphone ile denedim sorunsuz bağlanmıştı , nokia 5800 ile denedim bağlandı ama ip alamamıştı.
    alternatif olarak connectify programını dene istersen. programın kullanımı gayet basit. yapamazsan pm at yardımcı olurum.

kolay gelsin...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

konuyu hoplatmış olucam ama herşeyi yaptım wifide aratınca kurdugum ağda gözüküyor ama iphone 4s ve ipadle bağlanmak istediğimde ... ağına katılamadı yazıyor sebep nedir?

hocam valla görmeden bişey söylemek zor. ben iphone ile denedim sorunsuz bağlanmıştı , nokia 5800 ile denedim bağlandı ama ip alamamıştı.
    alternatif olarak connectify programını dene istersen. programın kullanımı gayet basit. yapamazsan pm at yardımcı olurum.

kolay gelsin...

akşam yazdıktan sonra hallettim wpa2 şifrelemesinden kaynaklandı sanırım şifreyi uzun ve harf-rakam karışık yapınca düzeldi ama pc açıp kapattıgımda tekrarlamak işlemleri biraz kastı:)
    ipad nedense bağlanamadı o hala muallakta iş yerinde deniycem bakalım orda ne sonuş alıcam ordada bu çok işimize yarıycak..
    connectify programı evet gerçekten kullanışlı ama 3g bağlantıyı wifi yapabilmek için ücretsiz sürümünü bulamadım o yüzden o işe hiç girmeden sildim gitti..

bende bugün e.w e gitmiştim şansa tplink router indirime girmiş hiç uğraşmadan aldım ztn evede lazımdı iyi oldu belki bakan arayan arkadaşlar varsa faydası olabilir linki veriyim
    http://www.electroworld.com.tr/p/tp-link-tl-mr3020-3g-150mbps-router/

ilgin içinde teşekkür ederim..
    paylaşım ztn süper

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garcia1905 -- 9 Ocak 2013; 21:20:15 >

• quote:

garcia1905

pc açıp kapattıgımda tekrarlamak işlemleri biraz kastı:)
    ipad nedense bağlanamadı o hala muallakta iş yerinde deniycem bakalım orda ne sonuş alıcam ordada bu çok işimize yarıycak..

rica ederim.
    hocam bu yöntem biraz manuel tarzda. daha basit olarak dediğim gibi connectify programı var daha basit iş yerinizde onu kullanın derim o zaman ipad de bağlanır belki.
  • merhaba arkadaşlar ben de resimde anlatıldığı gibi yapmaya çalıştım ama olmadı. ağ adını ve şifreyi yazma bölümünde hepsini yazdım yandaki komut bulunamadı hatası verdi.ne yapmam lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enciniir

merhaba arkadaşlar ben de resimde anlatıldığı gibi yapmaya çalıştım ama olmadı. ağ adını ve şifreyi yazma bölümünde hepsini yazdım yandaki komut bulunamadı hatası verdi.ne yapmam lazım?

hocam o zaman Connectify programını indir kur ayarlarını yap. en basiti bu... yapamazsan pm at teamviewer ile bakalım
  • Çok açıklayıcı. Çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: plutonus

Çok açıklayıcı. Çok teşekkürler.

laf mı soktun gerçekten mi diyosun çelişkide kaldım ama yine de rica ederim
  • quote:

quote:

Çok açıklayıcı. Çok teşekkürler.

laf mı soktun gerçekten mi diyosun çelişkide kaldım ama yine de rica ederim

Hayır neden laf sokayım gayet yardımcı oldun ve teşekkür ediyorum

• quote:

Hayır neden laf sokayım gayet yardımcı oldun ve teşekkür ediyorum

tamam o zaman :D
  • hakketen çok iyi yazmışsın teşekkür ederim

çelişkide kalıp vakit kaybetme iltifat
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ucan Ayi

hakketen çok iyi yazmışsın teşekkür ederim

çelişkide kalıp vakit kaybetme iltifat

Eyvallah hocam
    iltifat :D
  • Yalnız bilgilendirme yapayım. Connectify programını kullanıyordum CPU mu çok yorduğunu farkettim (%60 civarında). Yanlışlıkla bir ayar yaptım da mı böyle oldu bilemiyorum ama bunu paylaşayım dedim.
  • teşekkürler aradığım bir konuydu favori yaptım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.