Şimdi Ara

Sanal Kablosuz Ağ Kurmak (Virtual Wireless Network-Wifi Hotspot) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
44
Favori
133.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lodos denizcisi

quote:

Orijinalden alıntı: sarkan

bende daha önce connectify ile evimde kablosuz ağ yapıp android telefonumdan girebiliyordum ancak şimdi tekrar yapmaya çalıştım ağa bağlanıyor ancak internete giremiyor sizin dediğiniz yolu da denedim sonuç yine aynı oluyor labtop olmadığından başka bir aletle bağlantıyı kontrol edemiyorum ama android telefon ile ağa bağlanabiliyorum internete giremiyorum

hocam bu sorun telefonun otomatik ip alamamasından kaynaklanıyor. elle ip vermeniz gerekecek. yayın yaptığınız ağın ayrıntılarına gelin (paylaştığınız ana ağ değil digeri) ordaki ipv4 adresi sizin varsayılan ağ altgeçidi olacak.şimdi siz şu şekilde ip vereceksiniz telefona varsayılan ağ alt geçidimiz 192.168.137.1 olsun (örnek verdim sizin ki farklı olabilir )

tel ip : 192.168.137.2
    ağ alt maskesi : 255.255.255.0
    varsayılan ağ alt geçidi : 192.168.137.1

bunları girince telefonunuz internete bağlanacaktır. yapamazsanız pm atın .

Alıntıları Göster
    neyi nereye yacacağım?

Sanal Kablosuz Ağ Kurmak (Virtual Wireless Network-Wifi Hotspot)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi user-2217 -- 11 Ağustos 2013; 17:35:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: user-2217

neyi nereye yacacağım?

hocam anladığım kadarıyla 3g modemi paylaştırmak istiyorsunuz ama ss e göre sanal ağ kuramamışsınız. telefonla direk modeme bağlanamazsınız şuan. sanal ağ kurduktan sonra sanal ağın ip bilgilerini ss olarak paylaşırsanız yardımcı olayım. sanal ağ kurduktan sonra bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin kısmında sanal ağ simgesi gözükür. onun ip özellikleri gerekiyor. şu şekilde :

• quote:

hocam anladığım kadarıyla 3g modemi paylaştırmak istiyorsunuz ama ss e göre sanal ağ kuramamışsınız. telefonla direk modeme bağlanamazsınız şuan. sanal ağ kurduktan sonra sanal ağın ip bilgilerini ss olarak paylaşırsanız yardımcı olayım. sanal ağ kurduktan sonra bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin kısmında sanal ağ simgesi gözükür. onun ip özellikleri gerekiyor. şu şekilde :

ha evet şimdi anladım konuyu tekrar okuyup kurdum.evet Turkcell 3g modemi Xperia miro android telefona paylaşttırmaya çalışıyorum.peki şimdi neyi nereye yazacağım : ) ? telefon ağı görüyor kimlik doğrulama sorunu yazıyor telefonda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi user-2217 -- 11 Ağustos 2013; 20:08:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: user-2217

quote:

ha evet şimdi anladım konuyu tekrar okuyup kurdum.evet Turkcell 3g modemi Xperia miro android telefona paylaşttırmaya çalışıyorum.peki şimdi neyi nereye yazacağım : ) ? telefon ağı görüyor kimlik doğrulama sorunu yazıyor telefonda.

hocam ağı kurmuşsun fakat şuan bağlansanda internet erişimi sağlayamazsın çünkü paylaşımı doğru yapmamışsın . turkcell modemin bağdaştırıcısına sağ tıkla özellikler de ordan paylaşıma gel ve diğer ağ kullanıcıları diye başlayan yere tik at sonra kablosuz ağ bağlantısı 2 yi seç. ayarlara bas hepsini işaretle uygula de tamam de. bunları yaptıktan sonra sanal ağa internet gelir o zaman sanal ağ doğru ip almış olur. ip 192 ile başlaması lazım genelde öyle. onun ss ini koy buraya o zaman söyleyeyim şuanki ip bir işe yaramaz. konuda hepsini anlattım ama kaçırmışsın galiba :)

• lodos denizcisi kullanıcısına yanıt
    tamam şimdi onu da yaptım işte ss.

• şimdi olmuş telefona bu şekilde yaz.

İp adresi : 192.168.137.100

Geçit : 192.168.137.1

Dns 1 : 8.8.8.8

Dns 2 : 8.8.4.4

Ağ örnek uzunluğu ne bilmiyorum :(

Kolay gelsin...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

şimdi olmuş telefona bu şekilde yaz.

İp adresi : 192.168.137.100

Geçit : 192.168.137.1

Dns 1 : 8.8.8.8

Dns 2 : 8.8.4.4

Ağ örnek uzunluğu ne bilmiyorum :(

Kolay gelsin...

ya aynen yaptım yine"kimlik doğrulama sorunu" dedi telefon.işte bütün ssler

• user-2217 kullanıcısına yanıt
    usta telde sıkıntı var o zaman bir de connectify programıyla dene istersen. programı mesaj olarak gönderiyorum.
  • Güzel bir konu olmuş , teşekkürler ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghimco

Güzel bir konu olmuş , teşekkürler ...

Rica ederim ,beğendiğinize sevindim
  • ilk kod oluyor i kinci kod olmuyor napmam lazım
  • sanal ağın resimdeki gibi oluşup oluşmadığını ağ paylaşım merkezinden bakıp kontrol edin. Oluşmamışsa ikinci kod işlemez.

• takip
  • ben win8 de yaptım oldu çok çok çok teşekkürler
  • rica ederim güle güle kullanın

• kardeş bende 3g mobil modemdeki interneti paylaşmak için dediklerini harfiyen yaptım. özelliklerden paylaşımı açtım tamam dediğimde bağlantınızı tekrar başlattığınızda paylaşım açılacaktır gibi bi yazı çıktı bağlantıyı tekrar açtığımda bu defa bilgisayardaki internetide kullanamaz oldum. modeme bağlanıyor ama internet gelmiyor. özelliklerdeki paylaşımı kapatırsam internet geliyor. telefonumda da ağa bağlanıyor ama yine internet gelmiyor
  • Hocam verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı. Çok teşekkür ederim. Bu arada bilgilendirme yapayım. Windows 8'de uyguladım bu işlemi, adımları uygularken 2. adımdaki komutları yazdıktan sonra 3. adımdaki yere baktığımda ağı göremedim. Ancak 4. adımı uygulayıp ağı aktifleştirdiğimde 3. adımdaki gibi ağ görünmeye başladı. Windows 8'de durum böyle umarım birilerine faydası dokunur
  • quote:

Orijinalden alıntı: YoYoxP

Hocam verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı. Çok teşekkür ederim. Bu arada bilgilendirme yapayım. Windows 8'de uyguladım bu işlemi, adımları uygularken 2. adımdaki komutları yazdıktan sonra 3. adımdaki yere baktığımda ağı göremedim. Ancak 4. adımı uygulayıp ağı aktifleştirdiğimde 3. adımdaki gibi ağ görünmeye başladı. Windows 8'de durum böyle umarım birilerine faydası dokunur

rica ederim hocam işine yaramasına sevindim. ayrıca yaptığın bilgilendirmeden dolayı teşekkür ederim. bu forumun sadece bilgiyi alan değil , aldığı bilgiyi yorumlayıp geliştiren veya hatalarını gören kullanıcılara ihtiyacı var . tıp kı senin gibi teşekkürler
  • usta dediğiniz şey normal masaüstü bilgisayarda olmaz değilmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UPDOWNBXX -- 20 Ekim 2013; 17:25:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UPDOWNBXX

usta dediğiniz şey normal masaüstü bilgisayarda olmaz değilmi

dediğim şeyin olması için masaüstü veya laptop farketmez , wireless kartına sahip olması gerekir. Genelde masaüstülerde wireless olmaz fakat siz usb wireless adabtör alıp masaüstü pc ye takarsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 23 Ekim 2013; 12:24:38 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.