Şimdi Ara

Samsung SC20F70HC vs. Electrolux Ultra Captic ZUCANIMAL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İki süpürgeden birini almayı düşüyorum. Electrolux hakkında forumda bilgi mevcut ancak Samsung hakkında çok bilgi yok. Yorumlarınızı yazarsanız sevinirim

İkisi de multi siklon kullanıyor, Toz boşaltma sistemleri benziyor. Çıkardıkları sesler birbirine yakın.

Samsung'un koldan kumanda, toz sensörü gibi özellikleri var. Aparatları kola entegre etmişler, çıkar tak yapmadan aparat değişebiliyor. Motor koruma filtresi olarak basit sünger kullanmışlar. Yıkanıp defalarca kullanılabiliyormuş. Electrolux'de motor koruma filtresinin 6 ayda bir değişmesi gerektiği yazıyor. Bununla birlikte turbo başlık ve parke başlığı gibi aksesuar artıları var. Electrolux 100 TL civarı daha pahalı.

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/vacuum-cleaner/vacuum-cleaner/VC20F70HUCC/TR

http://www.electrolux.com.tr/UltraCaptic/

• Bir ürün alırken unutmamanız gereken firma anlayışının ürünlere bire bir yansıdığıdır. Sırf bu nedenle bile ikisi arasında tercih yapacak olsam kesinlikle Elektrolux derdim.

Yine de bu iki ürün arasında firma anlayışının dışında neden Elektrolux'ü tercih etmemiz gerektiğine değinecek olursak;

• Bu güne kadar incelediğim tüm Samsung modellerinde şaşırtıcı derecede toz/duman kaçakları vardı.

• Samsung çin üretimi, Elektrolux macaristan.

• Samsung'un tozunu boşaltırken haznesini balkonda beton zemine düşürseniz o alt kapak menteşeleri vs hemen dağılacak gibi görünüyor. Dyson'dan klonlama yaparken bu çarpma/dayanıklılık meselesini de aynen klonladıklarını hiç sanmıyorum.

• Elektrolux'un toz boşaltma işlemi tüm diğer toz torbasız süpürgelerden daha kontrollü. Toz haznesinin üst kısmi büyük bir şırınga misali, bir piston gibi aşağı itilerek tozlar presleniyor ve en az tozutma sağlanıyor. Mühendislik konuşmuş.

Öte yandan toz sensörü vs zımbırtılar bir ürün alırken mesleyi enine boyuna incelemeyen alışveriş yapmaya hazır olan hedef kitlenin tercihini çekmek üzere konulmuş şeyler.

Bir düşünün; kimse zifiri karanlıkta evini süpürmez, yahut odanın/halının yarısını süpürüp diğer yarısını öylece bırakmaz. Toz sensörü gerçekte ne kadar işe yarayan, ne kadar kullanılan birşey olabilir ki. Bence Sensör olacaksa süpürgede değil halının kendisinde olmalı, ki tozlandığında, kirlendiğinde beni süpürün diye ikaz versin. Yoksa kimsenin define avcıları gibi elinde süpürgenin kolu ile evin içinde dolaşacağını sanmıyorum.

Edit:İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izazen -- 9 Ocak 2015; 16:37:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: izazen

Bir ürün alırken unutmamanız gereken firma anlayışının ürünlere bire bir yansıdığıdır. Sırf bu nedenle bile ikisi arasında tercih yapacak olsam kesinlikle Elektrolux derdim.

Yine de bu iki ürün arasında firma anlayışının dışında neden Elektrolux'ü tercih etmemiz gerektiğine değinecek olursak;

• Bu güne kadar incelediğim tüm Samsung modellerinde şaşırtıcı derecede toz/duman kaçakları vardı.

• Samsung'un tozunu boşaltırken haznesini balkonda beton zemine düşürseniz o alt kapak menteşeleri vs hemen dağılacak gibi görünüyor. Dyson'dan klonlama yaparken bu çarpma/dayanıklılık meselesini de aynen klonladıklarını hiç sanmıyorum.

• Elektrolux'un toz boşaltma işlemi tüm diğer toz torbasız süpürgelerden daha kontrollü. Toz haznesinin üst kısmi büyük bir şırınga misali, bir piston gibi aşağı itilerek tozlar presleniyor ve en az tozutma sağlanıyor. Mühendislik konuşmuş.

Öte yandan toz sensörü vs zımbırtılar bir ürün alırken mesleyi enine boyuna incelemeyen alışveriş yapmaya hazır olan hedef kitlenin tercihini çekmek üzere konulmuş şeyler.

Bir düşünün; kimse zifiri karanlıkta evini süpürmez, yahut odanın/halının yarısını süpürüp diğer yarısını öylece bırakmaz. Toz sensörü gerçekte ne kadar işe yarayan, ne kadar kullanılan birşey olabilir ki. Bence Sensör olacaksa süpürgede değil halının kendisinde olmalı, ki tozlandığında, kirlendiğinde beni süpürün diye ikaz versin. Yoksa kimsenin define avcıları gibi elinde süpürgenin kolu ile evin içinde dolaşacağını sanmıyorum.

Hocam teşekkürler yorumların için. Bir tek toz çıkışı konusunda 20F70 diğer Samsung modellerinden ayrılıyor gibi. Sıfır toz çıkışıyla alakalı bir sertifika almışlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Bir ürün alırken unutmamanız gereken firma anlayışının ürünlere bire bir yansıdığıdır. Sırf bu nedenle bile ikisi arasında tercih yapacak olsam kesinlikle Elektrolux derdim.

Bende ikisi arasında kalmıştım çok iyi oldu bu mesajı görmek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: DragonLee53

izazen kardeşim sana zahmet şu üçünü kıyaslarmısın rica etsem bende bu üçü arasında kaldım.

http://www.hepsiburada.com/liste/rowenta-ro8324-silence-force-multicyclonic-750w-toz-torbasiz-elektrikli-supurge/productDetails.aspx?productId=evrowro8324&categoryId=155123

http://www.hepsiburada.com/liste/electrolux-ultra-captic-zucanimal-multicyclone-sistemli-toz-torbasiz-hepa-filtreli-elektrikli-supurge/productDetails.aspx?productId=eveleultracaptic&categoryId=155123

http://www.hepsiburada.com/liste/electrolux-ultra-captic-zucanimal-multicyclone-sistemli-toz-torbasiz-hepa-filtreli-elektrikli-supurge/productDetails.aspx?productId=eveleultracaptic&categoryId=155123

Mesajınızı az önce gördüm.

Rowenta bu modelinde gerçekten başarılı bir model. Fransa üretimi, kaliteli bir süpürge. Üstelik toz haznesini temizlemek çok pratik. Elektrolux'te çok başarılı bir model. Bence kararı bütçenize göre yapmalısınız.

Avrupa Birliği (AB) tarafından enerji tasarrufu ve gürültüyü azaltmak amacıyla elektrikli süpürgelere getirilen güç sınırlaması 1 Eylül tarihinde başlıyor. Ampullere getirilen sınırlamanın ardından alınan bu önemli kararla birlikte, elektrikli süpürgelerin gücü bu tarihten itibaren en fazla 1600 Watt olabilecek.

Ben sizin yerinizde olsam yeni AB düzenlemesine göre üretilen bu yeni Rowenta'dan değil bir önceki modellerinden (2100w) tercih ederdim. Takip edilirse 600TL gibi rakamlara yani oldukça hesaplı fiyata alınabiliyor.

750w=2100w deseler de bu düz zeminde 100 gr tozu toplama değeridir. İş döşemelere, halılara gelince bu yeni modeller çekiş güçleri az olduğundan sınıfta kalabilirler.

• peki rowentanın bir önceki modeli dediğiniz hangi modeli isim yazarmısınız? bu arada çok teşekkür ederim.
  • Hocam 500 tl civarında ne önerebilirsiniz. Toz torbalı veya toz torbasız farketmez ancak bugune kadar toz torbalı kullandık.Denildiği gibi toz torbasızları boşaltma esnasında cok zorluk çekilir mi.Ayrıca bu bütçe ile ne amaçlamak gerek aksesuar, donanım ve özellik olarak arastırmaya o şekilde yön vereyim.
  • Rowenta RO8154 Silence Force Extreme öneririm. 500TL gibi rakamlara alınabiliyor. Gerek toz toplama becerisi, gerek toz haznesini boşaltma kolaylığı, gerek sessizliği ve Fransa'da üretilmiş olması artıları. Kesinlikle pişman olmazsınız.

Yine de piyasa araştırması yapın ama şu an aşağıda bağlantısını verdiğim yerde 493TL'ye satılıyor. Henüz iki sene evvel 850TL den satıldığını düşünürseniz çok hesaplı, kaçırmayın derim.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/rowenta-ro8154-silence-force-extreme-supurge-159997859?mpch=ads&ggap_s=akakce&ggap_m=ocs&ggap_n=akakce&scxid=14489-145823-2357-0

• quote:

Rowenta RO8154 Silence Force Extreme öneririm. 500TL gibi rakamlara alınabiliyor. Gerek toz toplama becerisi, gerek toz haznesini boşaltma kolaylığı, gerek sessizliği ve Fransa'da üretilmiş olması artıları. Kesinlikle pişman olmazsınız.

Yine de piyasa araştırması yapın ama şu an aşağıda bağlantısını verdiğim yerde 493TL'ye satılıyor. Henüz iki sene evvel 850TL den satıldığını düşünürseniz çok hesaplı, kaçırmayın derim.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/rowenta-ro8154-silence-force-extreme-supurge-159997859?mpch=ads&ggap_s=akakce&ggap_m=ocs&ggap_n=akakce&scxid=14489-145823-2357-0

teşekkürler izazen kardeşim. bu makineyi bende beğenedim. yalnız birşey diycem. bu makinenin üretimi devam ediyormu. çünkü bir çok sitede satışı yok. acaba alırsam arıza durumunda serviste bir sıkıntı yaşarmıyım.t

• quote:

quote:

Rowenta RO8154 Silence Force Extreme öneririm. 500TL gibi rakamlara alınabiliyor. Gerek toz toplama becerisi, gerek toz haznesini boşaltma kolaylığı, gerek sessizliği ve Fransa'da üretilmiş olması artıları. Kesinlikle pişman olmazsınız.

teşekkürler izazen kardeşim. bu makineyi bende beğenedim. yalnız birşey diycem. bu makinenin üretimi devam ediyormu. çünkü bir çok sitede satışı yok. acaba alırsam arıza durumunda serviste bir sıkıntı yaşarmıyım.t

Üretimi devam etmiyor, yani artık kasası biraz değişmiş ve motor gücü 750w olanlarla üretime devam ediyorlar. Bu yüzden fiyatı çok makul. Daha önce bahsettiğim gibi ürün made in france ve iki yıl garantili. Kaliteli bir süpürge, alıp kullanmaya başlayınca hak vereceksiniz ve endişenizden eser kalmayacak. Uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz bir süpürge. Beklemeden alın derim.

• quote:

quote:

quote:

Üretimi devam etmiyor, yani artık kasası biraz değişmiş ve motor gücü 750w olanlarla üretime devam ediyorlar. Bu yüzden fiyatı çok makul. Daha önce bahsettiğim gibi ürün made in france ve iki yıl garantili. Kaliteli bir süpürge, alıp kullanmaya başlayınca hak vereceksiniz ve endişenizden eser kalmayacak. Uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz bir süpürge. Beklemeden alın derim.

peki gitti gidiyor sitesi güvenilir midir. bu tarz sitelerin bakkal tarzı dükkanların satış yaptığı yer olarak duymuştum. bana güvenilir bir site söyleyebilir misiniz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

peki gitti gidiyor sitesi güvenilir midir. bu tarz sitelerin bakkal tarzı dükkanların satış yaptığı yer olarak duymuştum. bana güvenilir bir site söyleyebilir misiniz?

Site güvenilir olmasa zaten bağlantısını vermezdim. Adı sanı, sahipleri, firma geçmişi belli olmayan netten satış yapan firmalara ben de güvenmiyorum.

Gitti gidiyor sitesinde bazı satıcılar pek güvenilir olmayabilir ama gitti gidiyor müşteriyi mağdur etmemek üzere kurgulanmış bir sistemle çalışıyor, sistem olarak güvenilir, ödemeyi ürünü teslim aldıktan ve denedikten sonra onaylıyorsunuz, bu konuda da araştırma yapabilirsiniz.

• kafamı kurcalayan son bir soru daha izazen kardeşim. kusura bakma senide yordum bayağı.
    mesela 900w ve 2100w diyelim. bu watt lar elektriği haracama değilmi. yani emiş gücünü etkilemiyor değilmi. 900w olan 2100w olana göre %50 daha az elektrik harcamıyor mu? 900w olan daha ekonomik olmuyor mu?
  • Gerçekten yoruldum

Size yazdığım ilk mesajı iyi okumamışsınız. Açıklama anlaşılır ve yeterli diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izazen -- 29 Nisan 2015; 16:53:53 >
  • bir katkıda bulunim daha önce yazdığım bir mesajı kopyala yapıştır yapıyorum buraya....

güncel fiyatını bilmem ama birkaç ay önce bir samsung mağazasından 850tlye aldık. kampanya fiyatı 900-950gibiydi. pazarlık ettik biraz. piyasada 1200tl gibiydi.

samsung bütün markaların özelliklerini incelemiş hepsinin iyi özelliklerini almış bir makineye koymuş satıyor kısacası. ampülü tekrar icat etmemiş yani. ve doğrusunu yapmış.

mesela philpisin tek siklon zayıf filtreleme var ama başlığı çok güzel ama çekişini ben beğenmedim, rowenta çok pratik ve kullanımı kolay her parçası yıkanabilir ama filtrelemesi zayıf 4 siklon var, elektrolüks 11 siklon filtreleme süper ancak tozun geçtiği parçaların yarısı yerinden sökülmüyor yani bazı parçaları yıkayamazsınız içinde toz mikrop kalacak mecbur. dyson her türlü süper 50 küsür siklon anti alerjik, son modellerinde bakteriyi bile filtreliyor ve yapısal olarak mobilyalara çarpınca zarar vermeyen hareket kabiliyeti yüksek gövde havayı öyle bir süzüyorki çıkan hava soluduğunuz havadan iyi diyor filtreyi temizlemenize gerek yok diyor filtresi yerinden çıkmıyor adamlar o kadar ki uçmuş. yani çok gelişmiş.

e şimdi samsung da hem almanya hemde ingiltereden antialerjik sertifika almış her nekadar süpürürken çok temiz hava çıkmasada bu işe önem vermiş. samsung da 14siklon var 2000w, emiş gücü 300watt larda. tipi zaten dysonın aynısı. yani dysonın 2000-2500 liralık modellerinin aynısı. ama 3000-3500 liralık dysonlar samsungdan daha iyi. rowenta gibi tak çıkar yıka çok basit. filips gibi başlığı kullanışlı turbo büyük başlık var. elektrolüks gibi fltreleri fazla, (14 siklon), yedek parçası şu anda piyasada var. ben şimdiden 3-5 filtre alıp yedekledim. fırçası ince uçlu başlığı gibi boru başlıkları kendi kolunda tak çıkara gerek yok. ileri itiyorsunuz fırçası borunun ucuna geliyor. çok pratik ve kaybolmaz. tutma sapındaki dokunmatik tuş ile uzaktan kumandalı çalışıyor, eğilip veya makineye uzanıp tuş basmanıza gerek yok. başparmağınızla aç kapa çok pratik. haznesini boşaltmak yıkamak vs çok basit filtresi kolay yıkanıyor. 20tl. birini yıka koy kenara kurusun, diğerini temiz temiz kullanmaya devam et. sadece hepa filtresi maliyetli 80-90 tl gibi yanlış hatırlamıyorsam.

bunun iki modeli var 1500watt ve 2000watt. bizdeki 2000wattlık. çekişi 350gibi falan dysonlarda 300-320gibi üst modellerde. rowenta filips falan bunlar 180-200 lerde çekiş gücü. yani az çekip filtresi iyi çalışıyor demek anlamsız çünkü 10 tane toz çekiyor 9unu filtreliyor demektir. samsung 30 toz çekip 25ini filtreliyor. tamam 5 toz dışarı atıyordur ama amaç yerdeki alabildiğin kadar tozu almak değil mi. çekiş gücü çok önemli benim için. bizde bebek var mecbur her yere halı koyuyoruz. halı yoksa çekiş gücü pek önemli değil. bu arada tam güçte zaten halıyı kaldırıyor yarım güçte halıda kullanıyoruz normal başlık ile. turbo başlıkta tam güçte halıyı yiyor resmen. durum bu.

esas ucuza kaçıp 400 liralık rowentayı alacaktım o sıralar rowenta iyi kötü işimizi görürdü. ancak bu fransa o sıralar kıllık yapıyordu o zamandan beri tefal grubunun yanına yaklaşmıyorum. diğerleride aynı aşağı yukarı. korenin bize bir pisliği yok bende baktım inceledim adamlar 2500liralık dysonın aynısını yapmış gittim samsung aldım. çift kanatlı buzdolabı var, bosh siemens falan baktım daewoo ya ürettiriyorlarmış, daha önceden lg üretiyormuş, gittim buzdolabınıda samsung aldım tv de samsung telefonda. iphone ekranını samsung üretiyor zaten, sony tv lerin panelini samsung üretiyor. fiyatlarıda iyi, yani samsung uçmuş, ülke olarak pislik bir ülkede değil bize bir pisliğide yok. ihracat ile uğraştığımızdan biliyorum bu avrupa ve amerikalıların bizlere karşı bir alerjisi var. bizim ürünleri alırken tüketicileri 10 kere düşünüyor bunu ihracatçılar birliğindeki toplantılarda bile dile getiriyorlar da işte tv ye halka karşı bunu açık dile getiremezsin. neyse uzun uzun yazdım faydası olmuştur umarım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.