Şimdi Ara

Electrolux Ultra Silencer USORIGINDB 65dB Elektrikli Süpürge İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
376
Cevap
12
Favori
53.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Karşınızda gecikmeli de olsa elektrikli süpürge incelemem Aslında süpürgemi 28 Mart'ta kendime doğum günü hediyesi olarak (şaka tabi, tamamen tesadüf o zamana geldi) almıştım. O zamandan bu zamana paylaşım yapmaya vaktim olmadı.

Süpürgemden 3 aylık periyotta çok memnun kaldım ve eyozgurluk nickli arkadaşımızın da talebi üzerine incelemesini yapmaya karar verdim.

Bu fotoğrafı yeni aldığımda çekmiştim

Bu da cihazın birkaç fotoğrafı.

Süpürgede en çok beğendiğim yönlerden biri oldukça ergonomik olması. Cihaz ihtiyaca göre yatay ve dikey olarak çok rahat taşınabiliyor. Çoğu süpürgeyi üzerinde boru takılı iken yatay konumda taşımak mümkün değil örneğin. 9 metre kablo ve 12 metre etkinlik yarıçapı olduğundan evin merkezindeki bir prize fişi takıp hiç priz değiştirmeden tüm evi süpürebiliyorsunuz. Bu da küçük gibi görünen ama bence konfor açısından önemli bir detay.

Ana süpürme başlığı körük sistemi sayesinde olukça ergonomik. Sağlam bir duruşu var. Klipsli olduğundan sıkışmadan rahat takılıp sökülebiliyor. Tek dezavantajı PVC tabanlı halılara fazla yapışması, onu da süpürgeyi kısarak çözebiliyorsunuz. Üzerinden geçen havayı sessizleştiren SilentAirTechnology özellikli tasarımı var.

3in1 başlığı çok kullanışlı. Bu süpürgeyi seçmemdeki ana sebeplerden biri diyebilirim. Boru üzerine takılabilmesi ile her zaman elinizin altında duruyor. Mobilya süpürme, döşeme süpürme ve dar aralık başlıklarının yaptığı 3 işi bir başlık tek başına yapıyor. Süpürme esnasında vakitten kazanmanızı sağlıyor.

Makinede tek hamlede ağzı kapatılarak atılabilen S-bag torba var. S-bag Menalux firmasının ürettiği; Philips ve Electrolux elektrikli süpürgelerin modellerinin %90'ında ortak kullanılan bir torba. Bu sayede modele göre torba arama derdi yok. S-Bag olarak aramak kafi. S-Bag torbanın da Classic, Anti Odour (Evcil hayvan kokusunu engelleyen), Anti Allergy gibi çeşitleri var. Süpürgenin kutusundan 2 adet torba çıkıyor. Şu an 2. torba takılı, bulabilirsem Anti Allergy torba alacağım. Çünkü araştırdığım kadarıyla bu tip torba Hepa 10 özelliği taşıyor, Hepa filtrenin kirlenmesini geciktirecektir.

Hava akışını sessizleştiren kaset tipi motor öncesi koruma filtresi.

Süpürgede yıkanabilen Hepa 12 filtre var. Ancak Hepa 13 filtre de takılabiliyor. İlk başta Hepa 13 alayım dedim ama Hepa 12 filtre bile benim için yeterliymiş. Ancak bu filtre kullanılamayacak kadar deforme olduğu zaman Hepa 13 alırım herhalde.
    Bu arada süpürgenin sapının kavranan kısmında çiçekli kabartmalı desenler var. Kavranması kolay olsun diye yapılmış galiba.

Burada da cihazın yalıtım süngerleri görünüyor. Bu sünger de tahminimce sessizliğe katkıda bulunuyor.

2 torba süpürme sonrası hepa filtre halen kabul edilecek düzeyde temiz.

Ve inceleme videom Burada cihazın kullanımı ve ses seviyesi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu halılar havayı geçiren tipte tabansız modeller olduğundan süpürme başlığı yapışmıyor. Emiş gücünün anlaşılması adına videonun sonlarına doğru başlığı seramiğe de tuttum.

Emiş gücü hakkında fikir sahibi olmak isteyenler bu videoyu inceleyebilirler.

Bu da pek detayı olmayan tanıtım videosu.

Temel özellikleri:
    -1800w motor gücü, boru ucundan 340w emiş gücü. (Motor ağzından tahminimce 500-550 arası vardır, firma belirtmediğinden bilmiyorum)
    -29kPa vakum gücü
    -40 l/sn hava debisi
    -65dB ses seviyesi
    -Hepa 12 filtre (Sonradan Hepa 13 takılabilir)

Süpürgeden memnun olduğum noktalar:
    -En başta sessizlik konusu mükemmel. Gece yarısı bile süpürme yapabiliyorsunuz. Başlığı yerde sürerken de dikkatli olursanız komşularınızı rahatsız etmeyecek derecede süpürme işlemi yapılabiliyor. Özellikle bebeği veya hastası olan evler veya benim gibi gürültüye tahammülü olmayanlar için ideal.
    -Emiş gücü bence haddinden fazla, bu kadarına gerek yok dedirten cinsten. Yoğun vakum gerektiren shaggy veya mutfak halıları dışında süpürgeyi yarı yarıya kısarak kullanıyorum.
    -Kablonun uzun olması harika bir şey. Priz değiştirmeden süpürme işlemi tamamnalabiliyor. Fişi çek oraya tak, priz ara derdi yok.
    -3'ü 1 arada başlık işinizi kolaylaştırıyor. Süpürge zaten sessiz olduğu için hiç tor bezi ve camsil kullanmadan süpürmenin yanı sıra toz alma işlemi de kolayca tamamlanıyor
    -Tasarımı mükemmel. Oldukça ergonomik ve kalitesini hissettiren aparatları var. Gerçekten kullanıcı dostu bir tasarımcının elinden geçtiği belli. Kimin tasarladığını bilsem tebrik etmek isterdim :) 3in1 aparatı özellikle çok zekice tasarlanmış.
    -Filtrelemesini oldukça beğendim. Evin geç tozlandığını farkedebiliyorsunuz.
    -Toz toplama oranı iyi, torbanın hızlıca dolmasından iyi toz topladığı anlaşılabiliyor. Süpürmeden sonra yerleri buharlı mop ile sildiğinizde bez doğru düzgün kirlenmiyor bile.
    -Sarf malzemesi ucuz ve çok kolay bulunabiliyor. Hepa 13 filtresi Real Market'te 18 lira, orijinal 5 adet torbası piyasada 15 lira.

Süpürgeden memnun olmadığım noktalar:
    -Süpürme başlığı vakum gücünü etkin kılmak ve havayı sessizleştirmek amaçlı biraz yere fazla yapışan cinsten. Süpürme kısmında ek tekerlekler olsa daha iyi olurdu. Tam güçlü ayardayken PVC tabanlı ince halılarda başlığı itip çekmek imkansız. Gücü kısmak gerekiyor.

Başka bir eksiği yok bana göre.

Kısacası önceliği sessizlik, yüksek performans, iyi filtreleme, düşük sarf malzeme masrafı ve aparat kalitesi olanlara kesinlikle bu süpürgeyi öneririm. İlk piyasaya çıktığında (geçen yaz) çok beğenmiştim. Elektronik kartı bozulan Miele süpürgem de buna bahane oldu. Umarım uzun yıllar bu şekilde kullanırız.

Başka sorunuz varsa bu konudan sorabilirsiniz, elimden geldiğince cevaplarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 4 Temmuz 2014; 20:21:13 >

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    candoğan,
    süpürgeni iyi günlerde güle güle kullan, zaten sevdiğin anlaşılıyor memnun kalmışsın...

lakin benim aradığım "süpürürken yağ gibi aksın" özelliği bunda da yok sanki...
    sırf bu yüzden "turbo başlıklı" aramaya karar verip konu bile açtım ancak bir sonuca varamadım...
    sen gençsin, kol gücüyle başedersin ama 50'ye merdiven dayamışlar için zor bu işler...

@candogan62

• Çok güzel inceleme. Teşekkürler. Benimde aklımda bu makine var ama fiyatı biraz yüksek gibi. Bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihemre1453

Can bey,
    Ben de sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda bu süpürgeden aldım. Süpürgenin üzerinde yeşil renkli bir kartuş var. Kullanma klavuzunda bu kartuşun toz torbası dolduğunda kırmızı renge döneceği belirtiliyor. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Herhangi bir değişiklik yok .Bu konuda yardımcı olur musunuz? Kartuş rengi kullandıkça mı yeşilden kırmızaya ilerliyor. Yoksa tamamen torba dolunca kırmızı olacak.
    3in1 başlığında paylaştığınız resimdehttp://imgur.com/SWbVoab 3in1 baslığın ucundaki süpürgenin ana başlığının üst kısmının alınmış hali midir?
    Birde ben uygun fiyata sbag torba bir süpürge tamiratı yapan yerde buldum. Sizin bahsettiğiniz anti alerji gibi bir ifadede yazıyordu. Resimlerini paylaşsam aradığınız torba olup olmadığını söyleyebilir misiniz?

Son olarak Can bey,
    Yine sizin önerileriniz doğrultusunda sunny buharlı temizleyici aldım. Yedek temizleme bezi internette araştırdığım kadarıyla sunny için uyumlu bulamadım. Bu konuda yardımcı olurmusunuz?

Sizin de süpürgeniz hayırlı olsun

Toz uyarıcı göstergeler genelde süpürgenin tıkanması üzerine kurulu çalışıyor. Yani makinede hava akışı düştüğünde göstergede kırmızı görünüyor. İnanın ben yıllardır o göstergelere hiç bakmam. Ortalama bir evde torba 1,5-2 ay arasında doluyor zaten. Emiş gücü de pek azalmadığından göstergenin kırmızı olması vakit alabilir, hatta torba patlayabilir bile. O yüzden torbayı tam şişkin gördüğünüzde, parmakla hafif bastığınızda içe çökmüyorsa değiştirin gitsin.

İkinci sorunuzu anlayamadım, biraz daha açarsanız iyi olur. 3in1 başlığı fırçalı kısmından takıp 2 ucunu açtım sadece. Videodan nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Farklı bir şey sorduysanız kusuruma bakmayın.

S-bag torbanın fotoğraflarını paylaşırsanız ben de memnun olurum. Hatta sizinle de alabilirim uygunsa Torba bundan mıydı?

Yedek paspas bezlerini Sunny servisinden alabilirsiniz. Ya da pratik olarak herhangi bir paspas bezini aynı ölçüde kesip terziye üzerine çıtçıt diktirterek de kullanabilirsiniz. Ayrıca Sunny'nin de incelemesini yapmayı planlıyorum, sizin de her iki cihaz hakkındaki yorumlarınızı beklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 4 Temmuz 2014; 20:20:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: baberti

candoğan,
    süpürgeni iyi günlerde güle güle kullan, zaten sevdiğin anlaşılıyor memnun kalmışsın...

lakin benim aradığım "süpürürken yağ gibi aksın" özelliği bunda da yok sanki...
    sırf bu yüzden "turbo başlıklı" aramaya karar verip konu bile açtım ancak bir sonuca varamadım...
    sen gençsin, kol gücüyle başedersin ama 50'ye merdiven dayamışlar için zor bu işler...

@candogan62

Electrolux Ultra Captic Animal modelinin turbo başlığı dediğiniz tarzda, zeminde oldukça rahat kayıyor. Zaten aksam aynı olduğundan bu modeli seçip ekstra turbo başlık da alabilirsiniz.

Aslında uygun emiş gücü seçildiğinde pek yorucu değil. Ancak arayışınız bu yöndeyse haklısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: proteinX

Çok güzel inceleme. Teşekkürler. Benimde aklımda bu makine var ama fiyatı biraz yüksek gibi. Bakalım.

Cihaz aynı fiyat çıtasındaki diğer modellere göre daha donanımlı, fiyata değer diyor insan. Ancak kampanyaları gözlerseniz daha uyguna bulunabilir diye tahmin ediyorum. Umarım sizin de uygun fiyata alma şansınız olur.
  • Az önce bende sipariş verdim.

Bana özel indirimi 558,91 TL idi. 100 TL de hediye çekim vardı 458,91 e aldım. Umarım memnun kalırız.

http://www.hepsiburada.com/liste/electrolux-ultra-silencer-usorigindb-1800-w-hepa-filtreli-elektrikli-supurge/productDetails.aspx?productId=eveleusorigindb&categoryId=155123

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matis01 -- 6 Temmuz 2014; 1:27:05 >
  • Hayırlı olsun, iyi fiyata denk gelmiş. Siz de dilerim benim gibi memnun kalırsınız
    Teşekkürler.
    Ürün gelince garantisi için servisi aramak gerekiyor mu? Yoksa direk kutuyu açıp kullanıyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: matis01

Teşekkürler.
    Ürün gelince garantisi için servisi aramak gerekiyor mu? Yoksa direk kutuyu açıp kullanıyor muyuz?

Yok, garanti belgesi ve faturayı saklamanız kafi. Ürünü direkt açıp kullanabilirsiniz.
    Hayırlı olsun, güzel cihaz. Sesi de oldukça düşükmüş gece bile çalıştırlabilir. Bizdeki Arnica bütün apartmana çalıştığını belli ediyor :))
  • egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    Bizim beko 1300 w 90 db

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1300 watta göre yüksek bir değer, bizimkinin kılavuzunda 70 db yazıyor telefonla ölçtüm 85 dbden fazla çıktı, evdeki en sevmediğim alet
  • egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    Aynen. Şu boschlar çok sessiz . Annem roxx home professional ister

• quote:

Orijinalden alıntı: utku2304

Bizim beko 1300 w 90 db

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalkendisin0606 -- 19 Ocak 2020; 2:35:18 >
  • bilalkendisin0606 kullanıcısına yanıt
    Düzeltiyim öncelikle tam beko değil patenti siemens altında yazıyor .
    2. Düzeltmem gereken ise : beko , sesli o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB0888593 -- 6 Temmuz 2014; 22:18:36 >
    Can hocam ellerine sağlık inceleme için. Ben de ilk aldığım zamanlar acaba nilfisk alsam daha mı iyi olurdu diye düşünmedim değil ama zamanla anladım ki tam isabetli bir tercih yapmışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

Hayırlı olsun, güzel cihaz. Sesi de oldukça düşükmüş gece bile çalıştırlabilir. Bizdeki Arnica bütün apartmana çalıştığını belli ediyor :))

Teşekkür ederim. Video'yu geç saatte sessiz ortamda çektim, gürültülü gibi çıkmış. Normalde daha da sessiz. Dediğiniz gibi gece 12-1 gibi süpürge açtım bir kez, hiçbir şikayet almadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

Can hocam ellerine sağlık inceleme için. Ben de ilk aldığım zamanlar acaba nilfisk alsam daha mı iyi olurdu diye düşünmedim değil ama zamanla anladım ki tam isabetli bir tercih yapmışım.

Cihaz ergonomisi, kablo uzunluğu, küçük aparatın kullanışlılığı, tasarımı ve sarf malzeme maliyeti düşünüldüğünde bence de bu cihaz Nilfisk'in önüne geçiyor. Sizin de memnun olmanıza sevindim
  • Hocam boruların ekleme yerlerinden sık takıp çıkarma aşınmaya neden olur mu, mesela 3 in 1'i takıp çıkarırken boru ucundaki beyaz lastiklerde aşınma olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 7 Temmuz 2014; 2:21:28 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.