Şimdi Ara

SAMSUNG QLED VE 4K UHD TV KARŞILAŞTIRMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
2
Favori
4.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Televizyonumuz kırıldı ve yeni televizyon almak istiyoruz. Samsung'un 65" QLED televizyonlarıyla 4K UHD televizyonları arasında kaldım. QLED için 65Q60R modelindeki indirimleri kovalıyoruz ancak fiyat olarak en düşük 9.599,04 lirayı gördük. 4K UHD televizyonlarda belirlediğimiz herhangi bir model yok. Sorularım şunlar:

• Samsung QLED ve 4K UHD televizyonlar arasında ciddi fark var mıdır? QLED muazzam fiyat farkına değer mi?

• 4K UHD Samsung televizyonlar arasında önerebileceğiniz bir model var mı?

• OLED (QLED değil) televizyona o kadar para vermeye değer mi?

• Yakında televizyonlar indirime girer mi?

• Samsung 55Q60R televizyonu neden ucuz?

• Sizce 55" QLED mi yoksa 65" 4k UHD televizyon mu?

• Öneribileceğiniz başka marka model televizyon var mı?

quote:

Not: Bizim için Subwoofer önemli değil ama tabiki iyi ses vermeli. Daha sonradan ev sinema ses sistemi almayı düşünüyoruz.

• Var mı bir teknik abi :)
  • 60 serisi QLED'ler ile 8000 serisi TV'ler neredeyse tamamen aynı.

İşin aslı, QLED serisini farklı kılan özellikler 70 serisi ile başlıyor. 70 pahalı geliyorsa, 60 veya 8000 serisi alabilirsiniz, hangisini ucuza bulursanız.

11.11 gibi indirim günleri veya Black Friday takip edebilirsiniz, ama bu aylar zaten TV'lerin en düşük fiyatlara sahip olduğu zamanlar (önümüzdeki sene başında yeni seriler gelecek).

Bütçenizi bilmiyorum ama;
    Samsung QE-65Q60R 9.290 TL, oldukça iyi fiyat. 55" olanı da 5.799 TL.

Çok iyi bir alternatif Sony KD-55XF9005 serisi. Aslında 70 serisi ile aynı performans veriyor ama fiyatı 60'ların çok az üzerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cat_power

60 serisi QLED'ler ile 8000 serisi TV'ler neredeyse tamamen aynı.

İşin aslı, QLED serisini farklı kılan özellikler 70 serisi ile başlıyor. 70 pahalı geliyorsa, 60 veya 8000 serisi alabilirsiniz, hangisini ucuza bulursanız.

11.11 gibi indirim günleri veya Black Friday takip edebilirsiniz, ama bu aylar zaten TV'lerin en düşük fiyatlara sahip olduğu zamanlar (önümüzdeki sene başında yeni seriler gelecek).

Bütçenizi bilmiyorum ama;
    Samsung QE-65Q60R 9.290 TL, oldukça iyi fiyat. 55" olanı da 5.799 TL.

Çok iyi bir alternatif Sony KD-55XF9005 serisi. Aslında 70 serisi ile aynı performans veriyor ama fiyatı 60'ların çok az üzerinde.
    Hocam merhaba

Bir arkadaş için 82q60r bakıyoruz 17.500 e kadar bulduk . Ama sizin dediğinizden yola çıkarak 82Q70R baktık 23.500 gibi bir fiyatı var . Arkadaşın bütçesi 20bin civarında . Ne dersiniz arkadaki farka değer mi ?

• :S kullanıcısına yanıt
    Samsung'a bulaşmayın, üretim kalitesi çok düşüktür, bir kaç yıla kalmaz sağından solunda ışık sızmaları fışkırmaya başlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.