Şimdi Ara

Samsung Smart TV Video İzleyememe Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
1
Favori
12.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung UE 55JS8500 model Smart Televizyonum var.Ayrıca farklı bir kaç samsung tv modelinde de test ettim.Tizen işletim sistemli olan bu TV lerde,tarayıcısı üzerinden dizi ve film sitelerine giriş yapılarak video izlenemiyor.İlk zamanlarda böyle bir sıkıntı yoktu,ancak 1-1.5 yıldır böyle bir sorun baş gösterdi.Samsung müşteri hizmetleri bu sorunu çözmede kayıtsız kalıyor ve işletim sistemi Tizen olduğu için,Android TV lerde yapılabildiği gibi alternatif tarayıcıda yüklenemiyor.Android TV'lerde Puffin TV,Chrome gibi alternatif tarayıcılar var.Bu video izleyememe sorunun başlamasıyla birlikte bir sorun daha yaşanmaya başladı;Herkesin bildiği birçok dizi/film sitesi,TV nin kendi tarayıcısına yazılıp açılmaya çalışıldığında da sunucu bulanamadı diyerek,sayfalarıda açmıyor.Ancak bu sitelerde bir yasaklanma v.s. yok.Tablet,telefon ve farklı smart tv lerden sorunsuz açılabiliyor.Bu iki sorun beraber aynı anda başladı ve bir çözüm sağlayamadım,aynı sorunu yaşayan,ya da konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan destek bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler..

NOT:Youtube,Netflix gibi uygulamalar üzerinden yada tarayıcıdan yazılarak açılabiliyor.Ancak bu iki site dışında tüm film/dizi sitelerinde anlattığım video izleyememe sorunu yaşanıyor.

• Durum bendeki iki samsung tv,dede aynı.
    55ku7000 ve 40j6370.
    tüm online film sitelerinde 2019 yılı içersinde bu sıkıntı başladı.yotube,phu tv gibi siteler açılıyor.evdeki tüm bilgisayar , tablet telefonlarda ve lg smart tvde hepsi açılıyor.ama samsung tv,lerde açılmıyor.servis ile tlf ile görüştüm''izlediğiniz siteler telif haklarını kaldırmış olablir diyor,bilgisayarda nasıl açılıyor ozaman dedim.bilgisayarın işletim sistemi windows, tv nin işletim sistemi tizen diyor''
    Pek mantıklı gelmedi..
    Son yazılımı silip eskisini yükleyin dedim.
    Yarın eve gelip bakacaklar sözde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün servis geldi.son yazılımlarda telif haklarından dolayı online filmler kapatılmış.geri dönüşüde yokmuş.otomatik yazılım yüklemeyi kapatın.mecbur değilseniz yazılm yüklemeyin tv lerinize.takında tüm marka tv lerde durum aynı olacakmış.tv dns ayarını 8.8.4.4. yapın.belki filmleri açabilirsiniz.geçmiş olsun hepimize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.