Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (505. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.338
Cevap
379
Favori
636.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: owolfo

Görüntü ayarlarında resim modunu Tüm kaynaklar yaparsanız, ayrı ayrı ayar yapmak zorunda kalmazsınız
    Aynen hocam o ayar açık farklı hdmi'lar için uğraştırmıyor ondan. Test ettim normal görüntüde uygulama ve tv'de aynı ayarlar kalıyor. Sadece Hdr görüntü açınca ayarlar hdr modunda seçilen ayarlarla değişiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stagemasterone

Ayarlar için sevinirim ama vallahi soğudum tv den beklentimin çok altında özellikle ödediğim 8300₺ varsayarsak. Hanım bile dedi yeter artık sürekli ayarlarla oynama diye ya bir tv üzerinde görüntü iyi olacak diyede bu kadar ayar ile oynanmaz.
    Ben de aynı durumdayım hocam 2 gündür iflahım kurudu. Şu an fena değil ama ödenilen paraya değiyor mu sorusu muamma. Yarın gün içinde paylaşırım ayarları umarım daha iyi olur size de

• saredsa kullanıcısına yanıt
    Benim sattığım q70r da aynı sorun vardı. Q60r ve q70r da bu sorun var. Tüm dünyada kullanıcılar isyan etti hala bir çözüm bulamadılar. Samsungun dişe dokunur güncelleme yapmama huyu var. Hiçbir güncellemede vurucu bir değişim ya da hata düzeltme görmüyoruz model farketmeksizin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alcatraz_tr A kullanıcısına yanıt
    Ben burada aslinda philips 8505 almaktan vazgeçerek bunu aldım ama inanın ya en iyisini q95t - sony alacaksiniz yada daha düşük model çünkü o zaman diyecektik ki bu fiyata anca bu kadar diye :)

• quote:

O kadar bekledikten sonra dün servis geldi önce tv yi tanımladı sağ ustte çıkan bildirim için sonrada hem benim goruntulerime baktı hem de kendisi test yaptı fotosunu çekti yorumlamadi ama ben size mutlaka dönüş yapacağım dedi. Belli ya oda anladı var bir sorun bu tv de ya da üretimde bilmiyorum benim tv bizde birleştirilmiş.
    Hocam mesajlarınızı okudum, ayarları ilk geldiği gün gibiyse çok tatmin edici gibi durmuyor. Genelde parlaklık vs her şey sonda oluyor. Netlik ayarı sıkıntılı gibi geliyor. Ben netlik ayarını 9'da tutuyorum.

Birde bu ayar konusuna girdiğiniz anda dipsiz kuyu gibi hocam :) Sürekli ayarlar durursunuz.

Burada dikkat edilecek diğer bir olay, samsung'un görüntüyü netleştirmek, güzelleştirmek için geliştirdiği ayarlar var. Bu ayarların bazıları otomatik olduğu için, görüntüyü bozanları biraz buğulu gösterenleri oluyor. Ben bazılarını kapatıyorum.

Örnek vereyim, görüntü bulanıklığı gideren bir ayarı var. Eğer aktifse maçlarda topun hızını yakalayamıyor ve topun etrafında çizgiler oluşması sağlıyor :) Kapantınca daha iyi oluyor...Bu tarz durumlar var, bazılarını ayarlamak gerekiyor.

Mesela şuan yurt dışı forumlarında gündem olan bir konu var, yerel karartma hatası olarak geçiyor. Tv yerel karartma konusunda sorunları var, bununla ilgili 60 sayfalık samsung forumunda konu var. Mesela ben onu hdr olmayan yayınlarda düşük olarak ayarlayarak daha iyi sonuç aldım.

Hdr görüntülerde örneğin konsolda, yerel karartma belli zaman geçince bir tık daha karanlıklaştırıyor görüntüyü bu da yüksek parlaklığa alıştığınız zaman kötü gibi geliyor. Bununla ilgili güncelleme geleceği konuşuluyor.

Yerel karartma sorunu olabilir sizin de, o ayarı düşük olarak belirleyin ekstra karartmak isterse bile gözünüz fark edemez.

• oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    Bazı ayarlar benim seçimimw göre aktif olmuyor ama aynı dediğiniz gibi dipsiz kuyu dün direk oynamayacagim standartta tutacağım dedim oda çamur gibi oldu 3 4bin liralık tv olsa vallahi ugrasmam ama insan urunun parasını hak etmesini istiyor :)

kesinlikle otomatik optimizasyonlarda sorun var mesela dünkü örnek masterchef programında insanlarin yüzünü gosterince yani yakın planda her şey cok güzel ama grup cekimi olunca atiyorum kamera açısı genisleyince yüzler camur gibi, netlesemiyor diyorum ki tv, yahu sen tv sin odaklanma problemi sende olmaz kamerada olur e onda da olmayacağına göre bir rahat dur olanı goster yeter bana diyorum :)

Bulutlanma içinde servisi aradım dediler sizi merkezden arayacak bilgi verecekler dedi. Şu alım işini keşke internetten yapsa idim haftasında iade etmiştim :)

• Bir ay önce 11 bin tl'ye 55q80t aldım, bugün 55q95t 11 bin tl olmuş :) Bu fiyatlara anlam veremiyorum, tv takip ederim, alacağım tv düşeceğine yükselir stokta kalmaz vs alırım, euro yükselmesine rağmen düşer :)
  • quote:

Bazı ayarlar benim seçimimw göre aktif olmuyor ama aynı dediğiniz gibi dipsiz kuyu dün direk oynamayacagim standartta tutacağım dedim oda çamur gibi oldu 3 4bin liralık tv olsa vallahi ugrasmam ama insan urunun parasını hak etmesini istiyor :)

kesinlikle otomatik optimizasyonlarda sorun var mesela dünkü örnek masterchef programında insanlarin yüzünü gosterince yani yakın planda her şey cok güzel ama grup cekimi olunca atiyorum kamera açısı genisleyince yüzler camur gibi, netlesemiyor diyorum ki tv, yahu sen tv sin odaklanma problemi sende olmaz kamerada olur e onda da olmayacağına göre bir rahat dur olanı goster yeter bana diyorum :)

Bulutlanma içinde servisi aradım dediler sizi merkezden arayacak bilgi verecekler dedi. Şu alım işini keşke internetten yapsa idim haftasında iade etmiştim :)
    Hocam yayını digitürk üzerinden mi alıyorsunuz ? Digitürk yayınları leş ya, benim diğer tv'de turkcell tv+ daha net gösteriyor.

Yalnız uydu yayında bende beklentilerimi karşılayan bir durum göremiyorum. 55Q80T Bu arada benim tv

Sürekli güncelleme aldı bir dönem, duruldu bu aralar yine güncelleme gelecek deniliyor. Ben ayarları hdtvtest adında bir youtube kanalından yaptım, onun ayarlarını da pek tutmadım birazda ben ayarladım, kendimce oldu gibin :)

Mesela netflix, amazon, youtube tarafında filan çok memnunum ben hocam ama uyduda bende pek beklentimi karşılamadığını gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Bir ay önce 11 bin tl'ye 55q80t aldım, bugün 55q95t 11 bin tl olmuş :) Bu fiyatlara anlam veremiyorum, tv takip ederim, alacağım tv düşeceğine yükselir stokta kalmaz vs alırım, euro yükselmesine rağmen düşer :)
    Merhaba hocam hatırlıyorsanız sizinle konuşmuştuk . Bende Q95T aldım. Uydu yayınından bende memnun değilim. TRT 4K'yı açıyorum görüntü çok net. 1080p kanal açınca görüntü kalitesi düşüyor sanki. Ama youtube, netflix gibi uygulamalarda sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: BVBLİFE

Merhaba hocam hatırlıyorsanız sizinle konuşmuştuk . Bende Q95T aldım. Uydu yayınından bende memnun değilim. TRT 4K'yı açıyorum görüntü çok net. 1080p kanal açınca görüntü kalitesi düşüyor sanki. Ama youtube, netflix gibi uygulamalarda sorun yok.

Alıntıları Göster
    Aynı bakıyoruz mevzuya hocam, büyük ihtimalle bir güncelleme daha alınca toparlanır gibi geliyor. Tv'niz hayırlı olsun, güzel günlerde kullanırsınız İnşallah...

Muhtemelen uydudan gelen yayınların kalitesi tam olarak hd bile değil, görüntüde sıkıntı olsa hepsinde olur. Özellikle digitürk yayınları leş gibi ya...

Samsung forumlarını takip ediyorum, yakında ciddi bir güncelleme geleceği konuşuluyor.

• Q95T Arka Izgaranın (Vertical Banding) Oluşturması Yüzünden Açık Renkli Sahnelerde Kamera Sağ Sol Yaparken Gerçekten Çirkin 1 Parmaklık Görüntüsü Oluşuyor Oyun Oynarken Bariz Belli Yurt Dışında Bile Özellikle 65 İnç Ebatında Kendini Gösteriyor Olmayan Panel Çok Nadir 65 İnç Modelinde Araştırmalarım Bu Yönde Benim İncelediğim Modeldeki Arkadaşta Servis Çağırıp Değişim İsteyecek (Servis Değişim Vermesse Elinde Patladı 19 Milyar)Ekranın Tam Ortasında 3,4 Tane Şeffaf Şerit Var Leş Gibide Dse Var Sanırsın 1000 Liralık Panel Resmen Kalitesizlik Akıyor Bu Vertical Banding Ve Dse Q95t 65 inç Modelinden.
    Fotolarını Atacam Buraya Dev Gibi Ekran Belki 10 Belki 15 Tane Izgara Var Komple Ekranda Servis Değişim Vermesse 2 Elde Bile Satamassın Belki Bunu Alacaklar Şansına Güvenmesin Abd,Ab Çoğu 65İnç Kullanıcıları Şikayetçi Şimdi Değiştirsek Daha İyimi Olur Kötümü Olur Belli Değil Başka 1 Q95t 65İnç Kullancısı Bunun Aynısı Görüyorsunuz

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

Rtingse Bile Şeritler Ortada Bunu Nasıl Piyasaya Sokarlar Akıl Almıyor Kullanıcıyı Dolandırmak Gibi 1 Olay Renk Bütünlüğü Yerlerde
    Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

Digiturk benim 9506 alıcı ile kullanıyorum. Netflix amazon prime dsmart go beinconnecte görüntüler gayet başarılı (tabi daha da iyi olabilir)

• Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt
    Hocam

Ben sizin Q95T almak istediğinizi ve uzun zamandır bu cihazı araştırdığınızı çok iyi biliyorum.

Bu olumsuz yönlerini paylaşıyorsunuz ya, çok kısa sürede “aman canım ne varmış bunda” cevapları ile karşılaşabilirsiniz.

Ben sizin ne kadar objektif olduğunuzu çok iyi biliyorum.

Saygılar.

Hocam ayarlarınızı yazar mısınız acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    TV üzerinden hız testi yapıyor musunuz?
    Bilgisayar üzerinden 85 mb alırken TV üzerinden 12-13 mbit hız alıyorum. speedtest ve fast yaklaşık olarak aynı sonuçları veriyor. Sizde durum nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oRHaN_7

Herkese merhaba. Amazon prime videoyu Samsung q6fn televizyonumda aldığım zamandan beri kullanamıyorum. Kullanmadığım için önceden çok takılmamıştım ama şuan kullanmak istiyorum. Fakat internet connectivity problem yazıyor. İnternet bağlantım wifi üzerinden ve Netflix vs hiçbir uygulamada sorun yaşamadım. Resmi ekliyorum.
    Genel de uygulamada sorun var sanırım çok şikayet var şu an..Sizin tv'ye özel olacağını sanmıyorum..

• 55q95t bugun kuruldu sonunda. Gayet memnunum fakat uygulama kuramiyorum. Kur'a basiyorum kurdugunu belirten iptal yaziyor fakat sonrasinda yine kur yaziyor ac yazmasi gerekirken, kurulmuyor. Anlayamadim bu durumu.
  • Kedim var ve hem ondan kaynakli hem bizden dolayi mavi leke olmamasi icin ekran koruyucu taktim. Takarken ekran koruyucu, ekrana neredeyse yapisti ve ekranda baloncuklar olustu bilirsiniz. Ancak her hangi bir mavi leke olusmamis, goremiyorum su anda. Gunduz de detayli baktim. Tv gercekten guzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanfb

Kedim var ve hem ondan kaynakli hem bizden dolayi mavi leke olmamasi icin ekran koruyucu taktim. Takarken ekran koruyucu, ekrana neredeyse yapisti ve ekranda baloncuklar olustu bilirsiniz. Ancak her hangi bir mavi leke olusmamis, goremiyorum su anda. Gunduz de detayli baktim. Tv gercekten guzel
    Televizyonunuz hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın. Ekran koruyucusu görüntü kalitesini etkiliyor mu? Ekran koruyucu ücreti ne kadar?

• BVBLİFE kullanıcısına yanıt
    Bana gore etkilemiyor hocam koruyucu ozelligi de guzel memnun kaldim. Su urunu aldim
    https://www.trendyol.com/etiasglass/samsung-55q95t-tv-ekran-koruma-cami-p-44453978?boutiqueId=495591&merchantId=110796
  • 
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.