Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (506. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
20.339
Cevap
379
Favori
636.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 504505506507508
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, ben de uzun araştırmalar sonucu Ps5 için de uyumlu olacağını düşündüğüm için q70t aldım ve ps cafede kullanmaya başladım. Görüntü kalitesi çok iyi olsa da Pes ve Fifa oyunlarında aut, korner, frikik ve başlama vuruşlarında hafif bir kasma yaşıyorum. Bu sorunun çözümünü bilen birisi var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: torlofan

Merhabalar, ben de uzun araştırmalar sonucu Ps5 için de uyumlu olacağını düşündüğüm için q70t aldım ve ps cafede kullanmaya başladım. Görüntü kalitesi çok iyi olsa da Pes ve Fifa oyunlarında aut, korner, frikik ve başlama vuruşlarında hafif bir kasma yaşıyorum. Bu sorunun çözümünü bilen birisi var mı acaba?
    Hocam görüntü kalitesi nasıl çok iyi hangi ayarlarda kullanıyorsunuz. Ben de yeni aldım hiç memnun değilim renklerden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saredsa kullanıcısına yanıt
    Klima, oyun konsolu gibi kumandalardan sinyal elıyor olabilir mi?

• Ben kendi ayarlarımı yazayım arkadaşlar belki faydalanan olur veya biri der ki şu ayarı şöyle yapmanız daha iyi olur ben de faydalanırım. Cihaz Q80t

Görüntü modu doğal

Parlaklık:50
    Kontrast:50
    Netlik:9
    Renk:32
    Ton(Y/K):0
    Görüntü Netliği: Otomatik
    Yerel Karartma:Standart
    Kontrast İyileştirici: Yüksek
    Renk Tonu: Kırmızı 1
    Gölge Ayrıntısı:0

Kendi ayarlarınız olsun bu ayarlardan değiştirmemi önerecekleriniz olsun, siz değerli üstadlardan yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alcatraz_tr A kullanıcısına yanıt
    Hiç bir ayar yapmadım ps4 takılınca oyun modunu aktif ediyor. Ben Tv, film için kullanmıyorum sadece oyun konsolu için kullanılıyor ve kullanılacak. Gayet canlı renklere sahip bir tv. Sanırım ayar yapmam lazım ki düzelteyim bu lag sorununu.

rtings.com üzerinde incelemeler yaparak karar aldım ve bu tvyi aldım, film vs için inceleme yapmadım açıkçası. Oled panellerde uzun süreli kullanımlarda "logo yanığı" denen sorun olduğunu okuduğum için qledde karar kıldım.

Sizin memnun olmama sebebiniz nedir?
  • torlofan T kullanıcısına yanıt
    PES'i bilmiyorum ama Fifa da aut, korner gibi kameranın yaklaştığı yerlerde fps 60 dan 30'a düştüğü için kasma yaşamanız gayet normal. EA bunu yıllardır yaptı ve hala 30fps şaka gibi gerçekten. Yani bu tamamen oyundan kaynaklı.
  • LordMurat55 kullanıcısına yanıt
    Vestel'in HDR destekli en düşük 4k tv leri de var bende ve onlarda kasma yapmıyor iki oyun da. 2 katından fazla para verdiğim Tv yapınca insan garipsiyor durumu.

İlerlemeli oyunlarda hiç bir sıkıntı yok, maç içerisinde de gayet akıcı bir görüntü var. Büyük ihtimalle dediğin tarz oyundan kaynaklı bir ani fps düşüşü söz konusu sanırım. 30 fps gerçekten de şaka gibi, bakalım ps5'te ne yapacaklar, alabilirsek tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: torlofan

Hiç bir ayar yapmadım ps4 takılınca oyun modunu aktif ediyor. Ben Tv, film için kullanmıyorum sadece oyun konsolu için kullanılıyor ve kullanılacak. Gayet canlı renklere sahip bir tv. Sanırım ayar yapmam lazım ki düzelteyim bu lag sorununu.

rtings.com üzerinde incelemeler yaparak karar aldım ve bu tvyi aldım, film vs için inceleme yapmadım açıkçası. Oled panellerde uzun süreli kullanımlarda "logo yanığı" denen sorun olduğunu okuduğum için qledde karar kıldım.

Sizin memnun olmama sebebiniz nedir?
    Game motion plus diye bir ayar olması lazım onu kapatıp dener misiniz?

• BVBLİFE kullanıcısına yanıt
    Şu anda dükkanda değilim, elemana da tarif etmek mesele akşama doğru deneyeyim bakayım, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BVBLİFE

Televizyonunuz hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın. Ekran koruyucusu görüntü kalitesini etkiliyor mu? Ekran koruyucu ücreti ne kadar?

Alıntıları Göster
    Hoca en büyük etki yansıma olayında yaşanıyor. 55q80r televizyonum var. Etiasglass ın koruyucusunu kullanıyorum. Yansıma engelleme yalan oldu. Onun harici görüntü kalitesi etkilenmedi.

• 11.999 tl yapmışlar :) şaka gibi ya.. hafta sonu kampanyasıdır gece kampanyasıdır bir şeyler çıkarıp tekrar aynı fiyatlara satacaklar binbir takla ile uğraşıyorlar..yemişim çekini mekini yapın düz 9.999tl herkes kazansın..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 55Q80R için beyaz normal mi? Youtubeda beyaz açtım kenarlara doğru gri olması normal mi?
    @DARKBLUE82

• alcatraz_tr A kullanıcısına yanıt
    Hocam beklentiniz nedir bilmiyorum ama bende kısa zaman önce 70t aldım harika diyebilirim. Kontrast özellikle tv kurulum yapan arkadaşlar bir kaç ayar yaptı eve geçince sizle paylaşabilirim

• Bazı Arkadaşlar Samsung Servisine Çağırıp Değişim Almışlardı Vertical Banding Ve Gri Tekdüzelik Sorunları İçin
    Bizim Başımızdada Bu Bela Var Servis Buna "Normal" "Olur" Diyormuş ,Panelini Dse,Ve Vertical Banding İçin Değiştirenler Nasıl İkna Ettiler Acaba ? Bizde Servis Çağıracaz "Abi Bu Normal 20 Milyarlık Tvde Diyecek" Tecrübeli Arkadaşlar Değişim Yapan Arkadaşlardan Bilgi İstiyorum Panel Böyle Evdeki 500 Liralık Mutfak Tvsinde Böyle Rezillik Yok İnanın.
    Kamera 1 Dönüyor Her Yer Bu Parmaklılarla Doluyor Q95T Modelinde Haftaya Servis Gelecek Yardımlarınız İçin Tşkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa Zoro -- 25 Eylül 2020; 21:10:36 >

• Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt
    Hocam buna normaldir diyecek servisin alnını karışlarım ben.

Servis gelecek, bunun videolarını ve resimlerini çekecek

Zaten siz çekmişsiniz, Raporunu tutacak ve merkeze bildirecek.

Değişime Samsung merkez karar verecek, servis değil.

Servis sadece raporuna bu bandinglerden dolayı müşteri değişim istiyor yazacak, hepsi bu.

• Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt
    Durum çok feci gerçekten. Hiçbir şekilde normal denemez bu kadarına

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cr7r38

55Q80R için beyaz normal mi? Youtubeda beyaz açtım kenarlara doğru gri olması normal mi?
    @DARKBLUE82
    Hocam siz diyince kontrol ettim, aynı durum bende de var. Belki kullandığım ölü piksel videosuyla alakalıdır diye düşündüm sonra başka videoda test ettim. İyice ekranın dibine girerek kontrol ettim. Pikseller bence aynı tonda yanıyor. Ancak ortadaki piksellerde, yan piksellerin ışığıyla beraber daha aydınlık bir durum oluşuyor. Daha doğrusu kenar çizgi hizasında kalan pikseller, son pikseller olduğu için komşu piksellerden daha az ışık alıyor. Dolayısı ile bir göz yanılsaması oluşuyor. En azından benim kanaatim bu yönde. Çünkü bence piksel parlaklıkları aynı. Şimdiye kadar hiç bir videoda ya da kanalda rahatdız edici bir durum yaşamadım. Dert edilecek birşey olduğunu düşünmüyorum.

• owolfo O kullanıcısına yanıt
    Peki Hocam olur da değişim kararı gelirse önce yeni tv mi geliyor evdekini mi götürüyorlar? Önce yenisi geliyorsa o sırada kontrol ettirip reddetme şansımız olmuyor dimi yeni gelen daha kötüyse 😄

Ben de kendi fotoğraflarımı yükleyeyim bandinglerden malesef ben de rahatsızım ister istemez gözüm takılıyor cihaz 65Q80t.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Zeljko Obradovic Z kullanıcısına yanıt
    Hocam malesef yeni tv yi teslim ederken eskisini anında teslim alıyorlar.Servis daha sonra gelip kuruyor.

İkinci tv daha iyi çıkar daha kötü çıkar orası şans artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: MMCNR

Hocam beklentiniz nedir bilmiyorum ama bende kısa zaman önce 70t aldım harika diyebilirim. Kontrast özellikle tv kurulum yapan arkadaşlar bir kaç ayar yaptı eve geçince sizle paylaşabilirim
    Hocam ayarları detaylıca atarsanız sevinirim bi bakayım ben de. Beklentim ise 9 yıllık toshiba tv’min üstüne çıkmasıydı ama öyle çıktığını söyleyemeyeceğim pek şu an. Bi yan yana takıp test etmeden inanamam şu an daha iyi olduğuna (tabi daha iyiyse eğer)

• 
Sayfa: önceki 504505506507508
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.