Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.610
Cevap
94
Favori
424.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar nx20 almayi dusunuyorum kullanan var mi yorumlarinizi alabilr miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • finansmen1 kullanıcısına yanıt
    F degerini yukseltmen gerekirdi.bende az once ay fotograflari cektim.bilgisayara atinca paylasirim.

• soghan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

Doğrusu çektiğim yer çok soğuktu. Biraz acele ettim.

Panaromik fotograf cekmek cihazla cok zevkli ancak cozunurluk azaliyor.detay dusuyor.bunun onune gecmek icin bilgisayarda birlestirme yapiyorum.harika bir programi hacklemisler ucretsiz indirdim.cihazdan farkli olarak ayni fotografta hem alt hem ust neresi ise fotograf otomatik algiluyor ve birlestiriyor.detay kaybi olmadigi gibi birlestirmeyide harika yapiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: soghan

Panaromik fotograf cekmek cihazla cok zevkli ancak cozunurluk azaliyor.detay dusuyor.bunun onune gecmek icin bilgisayarda birlestirme yapiyorum.harika bir programi hacklemisler ucretsiz indirdim.cihazdan farkli olarak ayni fotografta hem alt hem ust neresi ise fotograf otomatik algiluyor ve birlestiriyor.detay kaybi olmadigi gibi birlestirmeyide harika yapiyor.

Programın adı nedir? Ben de bir bakayım.

Bu arada F değerini arttırmayı denedim aslında. Fakat F değeri arttıkça parlaklığı ayarlamak gerekti. Bi kaç deneme yaptım. ISO arttırdım, pozlama süresini arttırdım. Olmadı. Tabi üşümüştüm de. Tripoda bile dokunmak istemedim. Öyle olunca da hızlı hızlı çektim, toparlanıp, hemen arabaya attım kendimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasü50

Arkadaslar nx20 almayi dusunuyorum kullanan var mi yorumlarinizi alabilr miyim?

Makineler arasındaki farkı doğrusu pek bilmiyorum. Fakat aynasız sistem olarak oldukça başarılı.

Sanırım serinin en çok özelliklere sahip makinesi NX300. NX20 düşünüyorsanız bence özellikle NX300 ile karşılaştırma yapmalısınız.

Bu arada haberiniz olsun. Yakında Galaxy NX geliyor. Makine alırken bunu da dikkate alın derim.

• quote:

auto giga diye bir program. autogiga 2 kırık versiyonu. 3. ü aratmadım çünkü yetiyor.İndirince güncelleme yapma.Googledan kırık versiyonu aratarak bulabilirsin.güneş olan fotoğrafları çekmek zor.f değerini yükseltmen gerekir iso 200 ve perde hızını düşürerek çekiyorum ben.Deneyerek aynı senin gibi çekiyorum.

Auto giga'ya ben de bakayım.

Güneş çekmenin de bir püf noktası vardır mutlaka. Konunun çok az takipçisi var. Ne yazık ki cevap gelmiyor sorulara fazla.

Bnde ozellikle nx300 ve nx 20 arasinda kaldim ancak cok fark var mi aralarinda bilmiyorum
    Galaxy nx su an yurtdisinda 1500 euro civarinda turkiye fiyati bundan da yuksek olacaktir

tıklayınca büyüsün istiyorum ama olmuyo.Yapamadım bi türlü...
    [simage]
     SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

Uploaded with [image=http://imageshack.us]ImageShack.us[/simage][/link]
  • ozturert diyosa doğru der.Ben daha şu lensi aldım beğenmedim diyeni görmedim:) ozturert haklıdır:)) Ancak ben 20-50 den çok memnunum:) .Kullanımı ve taşıması ebatlarından dolayı çok iyi. Çekim kalitesinide çok beğeniyorum.85 mm lens bende de yok.Çok pahalı.Ancak 60mm macroda portre modu var ve gerçekten çok iyi.Ancak bu lensin yavaş sanki. 16mm yi bilmiyorum. Forumda 12-24 kullananlarda memnun. Herkez memnun. ozturert den nx serisi incelemesi bekliyorum halen. saygılar.adsız olan ben.
  • Konu biraz canlansın diye arada bir resim de ekleyerek yazıyorum. Ama ne yazık ki siz (soghan) ve ben sadece iki kişiyiz konuyu düzenli takip eden.

Oysa NX sistemi olan çok arkadaş var. Ayrıca sistem bence oldukça başarılı. Şimdi yeni yeni anlamaya başlıyorum ki belki bu fiyatlara alabileceğiniz kocaman DSRL'ların IOS performansları 6400'leri falan geçmiyor. Diğer bir çok özellikleri de cabası. O yüzden konuya daha çok ilgi olmasını bekliyorum açıkçası.

Fakat ozturert yazılarında belirttiği gibi, insanlar okumaktan hoşlanmazken onlardan bir de yazmalarını bekleyemeyiz di mi? Hadi aşağıdaki sistem okuma problemini çözdü, peki yazma işi ne olacak?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fss1403

Olympus epm1 den nx 1000 e geçtim. Olympus pen güzeldi fakat bazı sebeblerle değiştirdim. Fotoğraflar 4/3 formatındaydı nx 3/2 formatında çekiyor bu benim için daha iyi. Olympusun gövdeleri ve lensleri çok pahalı aynı şekilde panasonicde öyle. Nx de ise lensler gayet uygun bir kaçı dışında. Ayrıca çözünürlüğü ve sensörü daha büyük. İkisininin fotoğraf kalitelerini bir ara yazarım belki. Şuan çözmekle meşgulüm.

iki makine çekimi ile ilgili bir tahmin yürütmüştüm.Senin kıyaslaman nedir?Sonuç?

Biraz geç oldu ama makine kıyaslamak kolay değil aslında. Nx genel olarak tabiki daha iyi bir çok yönden sensör boyutu etkili büyük ihtimal. Olympusun jpeg motoru çok iyi düşük isoda çok güzel çekiyordu gerçi raw işlediğim için sıkıntı yok. Geçtiğim için çok memnunum. Epm1 de aradığım bazı şeyler var mesela makine kullanım olarak daha hızlıydı ayrıca gövdede görüntü sabitleyici vardı en çok bunu arıyorum, 20-50 de olmaması dezavantaj onun dışında iyi bir lens kit lens olduğu düşünülürse uzun süre kullanmal isterim. Samsungun lensleri güzel ve uygun geldi fiyat olarak olympus ve panasonic uçmuş durumda keza gövdeleride öyle. Bir kaç lens daha almak istiyorum sisteme yatırım yapılabilir bence. Bütçe bulsam başka lenslerde alacam İnşallah.

Resimi rawdan dönüştürdüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 23 Ekim 2013; 15:26:44 >

Akıllı telefonlara bakıyodum sony z1 i gördüm.Değiştirilebilen bir lensi var.Telefon 2000 TL civarı.Lens kaçpara diye baktım amazonda 500 dolar:)) eşke samsung şu profesyonel lensleri takıp çıkarabileceğimiz bir telefon yapsa. O kadar yatırım yaptık.Al sana smart ötesi bir telefon:))
  • Sezgintr kullanıcısına yanıt
    senin beyaz kediye rakip siyah kedimin fotoğrafını ekledim.Çakma safranbolu van kedisine rakip halis muhlis İzmir kedisi.Fotoşop yok.Smart mod.
  • quote:

senin beyaz kediye rakip siyah kedimin fotoğrafını ekledim.Çakma safranbolu van kedisine rakip halis muhlis İzmir kedisi.Fotoşop yok.Smart mod.

Benim resimle biraz oynandı ışık arttırma filan :) son hali

• quote:

Orijinalden alıntı: Sezgintr

quote:

Benim resimle biraz oynandı ışık arttırma filan :) son hali

Süper olmuş.

Demek ki fotoğrafı teknik olarak kötü bile çeksen hikaye iyiyse mutlaka kurtarabiliyorsun!!

Tabi yanlış anlaşılmasın sizin çektiğinize kötü demiyorum.
  • Ben de soldaki resmi Fotor programı ile sağdaki hale getirdim. Fotoğrafın orijinalini renk seçici ile "sarı" seçerek çektim. Sonra da üzerinde biraz oynadım. Kontrastı arttırdım, parlaklığı arttırdım.

500px'den az da olsa arada bir olumlu geri bildirimler alıyorum.

Tabi Ertan Bey'in yazılarında belirttiği gibi fotoğraf teknik olarak çok kötü bile olsa güzel bir tasarım ile ilgi çekici hale getirilebiliyor. Yeniden oluşturduğum ikinci fotoda çözünürlük çok düşük mesela. Ama hoş oldu bence.

Sizce?

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi finansmen1 -- 23 Ekim 2013; 20:39:45 >

ben beğendim
    Süper

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.