Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.610
Cevap
94
Favori
424.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://tfsf.org.tr/ulusal_yarismalar_devameden_liste.asp

Linkte devam eden fotoğraf yarışmaları var. İstersen göz at.
  • finansmen1 kullanıcısına yanıt
    ben düzenleme olmadan çekilen fotoğrafları daha çok seviyorum.Renkte oynama olunca sevmiyorum.Kes kırp onlarla oynamayı seviyorum:)) İlk fotoğrafı daha çok beğendim:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: soghan

ben düzenleme olmadan çekilen fotoğrafları daha çok seviyorum.Renkte oynama olunca sevmiyorum.Kes kırp onlarla oynamayı seviyorum:)) İlk fotoğrafı daha çok beğendim:))

Edirne'de hava çok kapalıydı. Yağmur da başlamıştı. Acele ile çektim ilk fotoğrafı. Hiç dikkat etmedim kadraja nelerin girdiğine. Evde resimlere bakarken ancak farkettim. Sonra Lightroom'la düzeltmeye çalıştım. Önce resmi kestim. Ardından WB'yi "auto" olarak ayarlar ayarlamaz gökyüzü vs hemen mavi oluverdi ki bence tam olması gerektiği hale geldi fotoğraf. Beğenip beğenmeme meselesinden çok bu tür fotoğraflarda bence aslına en uygun halini aramak gerekiyor. Ki orayı daha önce hiç görmemiş biri fotoğrafı görünce nasıl bir yer olduğunu daha iyi anlasın. Bu benim fikrim tabi.

Bu arada Lightroom ile aram pek hoş değil. Düzenlemek için resim seçmekte ve düzenleme yaptığım yere kadar olan kısmı kaydetmekte zorlanıyorum. Bir türlü bulamadım nasıl yapacağımı. Mesela fotoğrafta dikkat ederseniz cami önünde oturmuş 3 kişi var. Yanlarında duran yeşilliği kesip onların üzerine yapıştırmak istedim gizlemek için. Fakat bir türlü kes+yapıştır yapamadım.

Fotoğraf yarışmalarına bakacağım şimdi.

• Her ikisi de Light Room ile gözden geçirildi.

Bu arada Light Room ile raw dosyalarını açamıyorum. Samsung RAW converter ile de açamadım.

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

• soghan kullanıcısına yanıt
    Fotoğrafa en son bi de instagram efekti uyguladım. Bu hale geldi. Ben çok beğendim.

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
  • Guzel fotograf

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Togay

Guzel fotograf

Teşekkürler.
  • S.Togay kullanıcısına yanıt
    Üzerinde biraz çalışayım dedim ama hiç ele gelir yanı yok. ISO düşük tuttum aslında. Buna rağmen çok kumlanma olmuş.

Bİr de hiç konsantre olamadım. Hemen eve dönme telaşına bir de arabayı şimdi çekecekler korkusu eklenince hiç enstantane vs deneyemedim.

Ayrıca tripodla çektim, düşünebiliyor musunuz beceriksizliği?

• Samsung nx300 ile çektiğim bir resim
    Diyafram:f/2 Enstantane:5saniye lens:30mm ISO:100
    Gereksiz yerleri Biraz kırptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 29 Ekim 2013; 17:44:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

Üzerinde biraz çalışayım dedim ama hiç ele gelir yanı yok. ISO düşük tuttum aslında. Buna rağmen çok kumlanma olmuş.

Bİr de hiç konsantre olamadım. Hemen eve dönme telaşına bir de arabayı şimdi çekecekler korkusu eklenince hiç enstantane vs deneyemedim.

Ayrıca tripodla çektim, düşünebiliyor musunuz beceriksizliği?

Eline saglık Resim güzelde çok mavilenme olmuş sanki. Denizde gökyüzü gibi çok koyu çıkmış.
    Biraz ayar yapabilseymişin İyi olurmuş.
    Düşük ISO da niye kullanma olmuş anliyamadım ama.

• lllsiyahlll kullanıcısına yanıt
    Yorum yapma zahmetinde bulunduğunuz için teşekkür edeyim önce.

Aslında o kadar mavi değildi fakat ben lightroom ile kurcalayınca fotoğrafın şaftı iyice kaydı. ISO düşüktü ama bilmiyorum, gerçekten çok kumlanma var.

Şmdi fotoğraf çekmek için güzel bir yer keşfettim. Sanırım daha iyilerini çekebileceğim. Acele de etmeden tüm ayarları deneyeceğim.
  • İnsanin elinde makina olunca fotoğraf çekeceği uygun bi yer ariyor saki :) .Daha önce ki mesajlardada denildigi gibi her yerden bi kadraj cikarmaya calisiyoz her halde .
    Makineyi alali daha Ay dolmadi ama bendede bu duygu oluşmaya başladı hatta bazen makine yaninda olmadigi zaman keşke yanima alsaymışımda su kareyi çek seimişimdedigim zamanlar olmaya başladı.
    Bu arada buradaki yorumlar sayesinde vatanbilgisayardan 488 TL te 30 mm lens aldım işaallah iyidir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 30 Ekim 2013; 14:51:30 >
  • Herkese merhaba

Sizlerden bir yardım talebinde bulunmak istiyorum,

Ağız içi fotoğraf çekimi için samsung nx 1100 ya da nx 2000 düşünüyorum haftaya abim amerikaya gidecek o gitmeden siparişimi verme çabasındayım

işin açığını söylemek gerekirse ağız içi çekerken yaşadığım sıkıntılar şunlar

*küçük ayrıntıları görebilmek için makro modunu iyi kullanmam lazım
    *flaş kullandığımda parlama yapmasından ötürü flaşsız çekiyorum (şu anki uyduruk makinamda) o zamanda karanlık çıkıyor,otomatik modda o karanlık oluşmasın diye enstantane uzuyor o zamanda ufak hareketlerde bile net görüntü oluşturamıyorum.
    *bu makinede makro moduna güvenebilir miyim?
    daha sonrasında da üzerindeki objektife ring flaş takmak istiyorum acaba takılabiilir mi?
  • Henüz hiç düzenleme yapmadım resim üzerinde. Yaklaşık 40 kare var!!!

• Favorilerimden biri.

Hatta ikisi.

• Tam zamanında yakalamışsın bizede nasip olur inşallah boyle resimler ne diyim.

Resimler cok guzel tek kusur ana objeye(koprudur herhalde)Biraz uzak kalmışsın sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lllsiyahlll

Tam zamanında yakalamışsın bizede nasip olur inşallah boyle resimler ne diyim.

Resimler cok guzel tek kusur ana objeye(koprudur herhalde)Biraz uzak kalmışsın sanki.

Teşekkürler.

Bir çok kusur vardır mutlaka, üstadlar hemen farkedecektir. Ama ana obje aslında köprü değildi. Tam önümüzde cereyan etti bütün havai fişek gösterisi. Tam yerindeydik bizde.

İlk köprü resmi diyorsanız onu da 50*200 objektifle ancak o kadar sığdırabildim.
  • nrslmz N kullanıcısına yanıt
    söylediğin makine bende yok.Nx 1000 için akşam 20-50 lens ve 60mm macro lens kullanarak aynı fotoğrafı çekeyim.Makronun yetip yetmiyeceğine sen karar ver.Eğer macro yetmiyor dersen uzatma tüpüde almanı öneririm.Çünkü burada bulmak zor ve yurtdışından alırsan daha ucuz olur.Nx 300 ü bir araştır.Söylediğin makinelerden sanırım daha iyi bir cihaz.Araştırma yapmadım fakat samsungun en son çıkardığı makine nx 300. İyi günler.
  • soghan kullanıcısına yanıt
    Çok sağol hocam ilgilendiğin için

Açık söylemek gerekirse şu anda çok fazla bir bütçem yok büyük ihtimalle üzerindeki lensi kullanabileceğim ayrıca fotoğrafçılığım da bas-çek makineden öteye geçmemekte forumu bi baştan sona okudum baya bi kendimi eğitmem gerekecek sanırım.

http://www.bhphotovideo.com/c/search?atclk=Brand_Samsung&ci=16158&N=4288586281+4291237751

yukarıdaki linkten bakıyorum zaten makine fiyatlarına.

bir de son olarak size şunu sormak istiyorum kullanananız varsa ring flaş her objektife uyar mı? yoksa onu da boyutlarına göre mi seçmem lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: nrslmz

Çok sağol hocam ilgilendiğin için

Açık söylemek gerekirse şu anda çok fazla bir bütçem yok büyük ihtimalle üzerindeki lensi kullanabileceğim ayrıca fotoğrafçılığım da bas-çek makineden öteye geçmemekte forumu bi baştan sona okudum baya bi kendimi eğitmem gerekecek sanırım.

http://www.bhphotovideo.com/c/search?atclk=Brand_Samsung&ci=16158&N=4288586281+4291237751

yukarıdaki linkten bakıyorum zaten makine fiyatlarına.

bir de son olarak size şunu sormak istiyorum kullanananız varsa ring flaş her objektife uyar mı? yoksa onu da boyutlarına göre mi seçmem lazım?

Ben senin yerinde olsam ve samsung almaya karar verdiysem 2 lensli olarak linkte 2. sıradakini alırım.sonuçta 50-200 mm de çok işine yarayabilir.Oldukça iyi bir lens. Video performansı nx300 ün daha iyi gözüküyor.60fps. nx2000 30 fps olarak gördüm.
    Ekstra macro lens almayacaksan resim eklememe gerek yok. 20-50 ile eskiden çektiğim bir çiçek fotoğrafı vardı.mail adresini pm at akşam maildan atayım orjinal fotoğrafı.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.