Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.609
Cevap
94
Favori
424.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the_rion80

quote:

Orijinalden alıntı: parazitoss

quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

quote:

Orijinalden alıntı: mntnr

bunu bilmiyordum sanıyorum sadece mp yi ayarladım.

20 mp'lık fotoğrafın fine, süperfine ayarı ile ilgisi yok. Siz 20 mp ayarlasanız bile makine poza göre, kullanılan moda göre ayarı 5 mp'ye düşürebiliyor. Ve bu da özellikle yüksek zoom yaparak çektiğiniz fotoğraflarda oluyor. Biraz dikkat ederseniz siz de farkedeceksiniz.

Tam olarak açıklama yapmam ancak hafta sonu fotoğraf çekebilirsem olur.

MP düşmesinin zoom la alkası yoktur. Bu ancak ucuz kompak makineler veya cep telefonlarında bulunan dijital zoom dan kaynaklanır.

Evet zoom ile alakası yoktur ama arkadaş sanırım başka birşeyden bahsetmek istemiş. Makinedeki sihirli filtreler vs. gibi özel efektli çekim modlarının bazıları fotoları düşük mp ile çekiyor, yoksa A,S,M,P modlarında 20mp ayarlanmışsa daha aşağı çekmesi gibi bir durum olamaz Soruyu soran arkadaşın başka bir hata yapıyor olma olasılığı da var, bilgisayardan bakarken fotoyu %100'ün üzerinde bir değere ayarlayarak bakıyorsa piksellenme kaçınılmazdır, en fazla %100 büyüklükte bakılması gerekiyor...

Tabi tam olarak zoomla ilgisi olduğunu söylemedim. Yakında açıklarım.

• Samsung NX20 ile ilgili bir değerlendirme yazısı hazırladım, okumak isterseniz linki:

http://www.miskinlertekkesi.net/?p=4776
  • Biliyorum yeri değil ama almak isteyen olursa Eskişehirden Nx1000 + 20-50 + 50-200 Çift lensli makinamı satıyorum. 1000-1100 TL gibi bi fiyat düşünüyorum. Makinanın 1.5 Yıl teknosa garantisi vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esad26

Biliyorum yeri değil ama almak isteyen olursa Eskişehirden Nx1000 + 20-50 + 50-200 Çift lensli makinamı satıyorum. 1000-1100 TL gibi bi fiyat düşünüyorum. Makinanın 1.5 Yıl teknosa garantisi vardır.

Cok ucuz veriyosun.sahibinden.com a 1300 desen 1 haftada satilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • soghan kullanıcısına yanıt
    Sahibinden.com a 1100 den koydum artık gittiği yer sevinsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esad26

Sahibinden.com a 1100 den koydum artık gittiği yer sevinsin.

dostum ilanına baktım hiç beğenmedim:))
    uygun fiyattan satılır ama bence şu bilgileri yazmalısın.
    1-cihaz 6 aylık bimeks,teknosa, vatan bilgisayardan aldım.Yani yurt içi garantili ve garantisi sürmekte
    2-Cihaz ..... çekimde
    3- Lenslerde çizik yok yada cihazda çizik yok 0 ayarında yada şurasında yüzeysel çizikler var.
    4-50-200 mm lens samsung tr de, vatan,bimeks vs. şu fiyata satılıyor.
    5-Cihazın kutusu ve kutu içeriği tam. yada kutusunu attım.yada çantada taşıyorum hediyesi olsun oda
    6-fatura tarihi şu; faturayı gönderirim/gönderemem
    7-eklediğim fotoğraftaki makineyi göndericem.esimler temsili değil satıştaki makinedir.

Satma nedenim; nakit ihtiyacımdan cihazda kusur yokyada satma nedenim şu nedenle;

8-Takasa kapalıdır/şu makine ile takasa açıktır.

9-önce havale sonra kargo şeklinde bu fiyata, ancak%5 farkla sanal pazarda %10 farkla gittigidiyor vs de satışa çıkarabilirim.
    10-kargo masrafı alıcıya aittir/ üzretsiz kargolarım.

11-mesajlarınız saat 18 den sonra cevaplanır, telefondan şu ...../.....saatler arasında ulaşabilirsiniz.
    12- Alan iyi günlerde kullansın

Bişey değil( satış sektöründe biraz tecrübem vardır, cihaz çok uygun fiyatlı olduğu için kusur hata vardır diye düşünen olacaktır, cihazın sorunsuz çalıştığını net bir şekilde yazmalısın.Hediye olucaksa (hafıza kartı çanta, kargo vs mutlaka belirt) hayırlısı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soghan -- 8 Ekim 2013; 15:31:21 >

• soghan kullanıcısına yanıt
    Hayatımda ilk defa tripod ile fotoğraf çektim ve hepinizin daha önce balşına geldiği gibi neredeyse tripodu bozuyordum. Ayağını fazla gevşetmişim, yere düşürdüm. İçinden iki tane beyaz parça çıktı. Kırıldı, bir daha takamam diye çok korktum ama sonra hallettim.

Çektiklerimden bir tane örnek aşağıda. Bence iğrenç olmuş ama hava berbattı.

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

• :)) hocam fotograf makinesinin keskinligini gostermek icin guzel bir fotograf olmus ancak dedigin gibi fotografi bende begenmedim.sis manzara cekimini engellerken soyle bir kompozisyon sunmus. 50 -200 mm lensle sis icinde gorunen gemiler ilginc olabilirdi mesela.fotograflari paylasman cok guzel, medeni cesaretini cok sevdim benim sallamama bakma her fotografta emek var.saygi gostermek lazim. Bence biraz daha denesen olacaktir. Gokyuzundeki kirmizi guneside kullanabilirdin.

• quote:

Orijinalden alıntı: soghan

:)) hocam fotograf makinesinin keskinligini gostermek icin guzel bir fotograf olmus ancak dedigin gibi fotografi bende begenmedim.sis manzara cekimini engellerken soyle bir kompozisyon sunmus. 50 -200 mm lensle sis icinde gorunen gemiler ilginc olabilirdi mesela.fotograflari paylasman cok guzel, medeni cesaretini cok sevdim benim sallamama bakma her fotografta emek var.saygi gostermek lazim. Bence biraz daha denesen olacaktir. Gokyuzundeki kirmizi guneside kullanabilirdin.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Ben aslında bu fotoğrafı çekerken fotoğraf nasıl çıkacak değil, tripodu nasıl kullanırım derdindeydim.

Mesajımda da belirttiğim gibi tripodu ilk defa kullandım ve ilk denememde neredeyse kırıyordum aleti.
    : - )))

Yarın daha konsantre olacağım denemelerimde.

• quote:

quote:

:)) hocam fotograf makinesinin keskinligini gostermek icin guzel bir fotograf olmus ancak dedigin gibi fotografi bende begenmedim.sis manzara cekimini engellerken soyle bir kompozisyon sunmus. 50 -200 mm lensle sis icinde gorunen gemiler ilginc olabilirdi mesela.fotograflari paylasman cok guzel, medeni cesaretini cok sevdim benim sallamama bakma her fotografta emek var.saygi gostermek lazim. Bence biraz daha denesen olacaktir. Gokyuzundeki kirmizi guneside kullanabilirdin.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Ben aslında bu fotoğrafı çekerken fotoğraf nasıl çıkacak değil, tripodu nasıl kullanırım derdindeydim.

Mesajımda da belirttiğim gibi tripodu ilk defa kullandım ve ilk denememde neredeyse kırıyordum aleti.
    : - )))

Yarın daha konsantre olacağım denemelerimde.

Az once fotograf makinesi ve 50-200 mm lens olsa belkide bir uzayli fotografi cekebilirdim.isik havada gitti gitti durdu tekrar gitti vs:)) esime cepten cekmek icin telefon icerdeydi seslendim.isik kayboldu.yanimda bir arkadasla gorduk uzayli sohbeti yaptik:))

• ATATÜRK'lü model araç çekimi.
     SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

• Bu fotoğrafla ödül alır mıyım?

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
  • :)) odul almak okadar kolay olsa...

• Bayraminiz kutlu olsun arkadaslar

• sıfır türkiye garantili nx 300 almak isteyen arkaşlar bana ulaşsınlar. piyasının daha altında verecem. ilana yazdığım için hepinizden özür dilerim.
  • Arkadaslar nx300 ve nx 20arasinda kararsiz kaldim fiyatlari yaklasik olarak ayni siz hangisni tavsiye edersinz?
    Iyi bayramlar herkese

• quote:

:)) odul almak okadar kolay olsa...

Sağolun, moralimi bozdunuz.
  • quote:

quote:

Moral bozma ama insanlara omrunu veriyor . Senin benim gibi bu isi hobi olarak yapanlarin odul almasi tamamen sans. Zaten bu kadar kolay olsa odul almak fotografcilik bir meslek olmaz.

• quote:

quote:

quote:

Moral bozma ama insanlara omrunu veriyor . Senin benim gibi bu isi hobi olarak yapanlarin odul almasi tamamen sans. Zaten bu kadar kolay olsa odul almak fotografcilik bir meslek olmaz.

Ekipmanımı satıyorum, alır mısın?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ekipmanımı satıyorum, alır mısın?

Bende fazlasiyla ekipman var
    Tesekkur ederim.senin ekipmanda neler vardi?

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.