Şimdi Ara

SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
519
Cevap
22
Favori
28.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: exerion

quote:

Orijinalden alıntı: Batistuta

quote:

Orijinalden alıntı: der ve gider

Vlog kamerası için almayı düşünüyorum, fotoğraf çekmeyip sadece video çekimi için uygun mudur bu kamera yoksa boşa mı para vermiş olurum? Kendimizi görmemizi sağlayan ekran benim için önemli olan ve ülkede böyle bir kamera yok.

Video Çekimi iyi 1080 30fps video cekiyor 60 olsa daha iyi olabilirdi ama is görüyor. Ekran tam donup o şekildede video cekebiliyorsunuz.

Bu video cekimi icin benimde daha cok bilgi almam lazım.Ne yazıkki internette tam anlamıyla video cekim testi bulamadım.Ayrıca cihazı da piyasada bulmak hayli zorlasmıs sanırım.

Merhaba, dediğim gibi 1080i yani 1920/1080 30fps video çekiyor. Siz ne amaçla video çekeceksiniz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Vlog kamerası için almayı düşünüyorum, fotoğraf çekmeyip sadece video çekimi için uygun mudur bu kamera yoksa boşa mı para vermiş olurum? Kendimizi görmemizi sağlayan ekran benim için önemli olan ve ülkede böyle bir kamera yok.

Video Çekimi iyi 1080 30fps video cekiyor 60 olsa daha iyi olabilirdi ama is görüyor. Ekran tam donup o şekildede video cekebiliyorsunuz.

Bu video cekimi icin benimde daha cok bilgi almam lazım.Ne yazıkki internette tam anlamıyla video cekim testi bulamadım.Ayrıca cihazı da piyasada bulmak hayli zorlasmıs sanırım.

Merhaba, dediğim gibi 1080i yani 1920/1080 30fps video çekiyor. Siz ne amaçla video çekeceksiniz?

Ozellikle yakın plan odaklama ve netleme performansı ile ilgili detaylı bilgi lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ozellikle yakın plan odaklama ve netleme performansı ile ilgili detaylı bilgi lazım.

Yakın plan odaklaması ve normal odaklaması gayet başarılıdır. NX mini güzel bir makinedir. Fakat aşağıdaki linkten de farkedebileceğiniz gibi otomatik mode da focus yapmış olmasına rağmen yeniden focus ayarlamaya çalışıyor, bu durumda da görüntüde ileri-geri hareketlenmeler oluşuyor. Bu beni sinir ediyordu, muhtemelen sizi de edebilir.

Nx mini lenslerinin(9mm, 9-27mm, 17mm) üzerinde otomatik ve manuel odaklama seçim düğmeleri olmadığı için (AF/MF) bu durum kaçınılmazdır. Bunu önlemek için Menüden manuel focus seçmelisiniz. Fakat bu durumda hareketli bir objeye otomatik focus yapamayacağı için sizin videonuzdaki bazı alanlar muhtemelen bulanık çıkacaktır. video kayıt esnasında menuye de giremeyeceğiniz için (izin vermiyor) kaydı durdurup menuye girip yeniden otomatik focus seçeneğini seçmeniz gerekecek.

Bununla birlikte nx-m adaptör alırsanız diğer samsung lenslerini kullanabilirsiniz. o lenslerin üzerinde AF/MF seçeneği var olduğu için video çekerken bunu değiştirebilmeniz mümkün.

https://www.youtube.com/watch?v=lXybHpF9Cpc

• quote:

quote:

quote:

video kalitesi mukemmel ...ama odaklamada yavaş kalıyor nesne hareket edince flu kalıyor.. lensim 17mm tavsiyelere açığım

9-27 lens satmak isteyen olursa alırım

• Kamp yapmayı seven bir insanım, hali hazırda yaz ayı geliyor kendime ucuz 2.el cihaz bakıyorum şuan iPhone 6s kullanıyorum, nx mini tavsiye edermisiniz? Doğada bana ne tür güzellikler sunar Likya yoluna çıkmayı düşünüyorum Yada Rize ve Artvin’in yaylalarına. Nx mini mi yoksa olympusun e-p3/ pen e-p5 tarzı makineler mi önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Heîsenberg

Kamp yapmayı seven bir insanım, hali hazırda yaz ayı geliyor kendime ucuz 2.el cihaz bakıyorum şuan iPhone 6s kullanıyorum, nx mini tavsiye edermisiniz? Doğada bana ne tür güzellikler sunar Likya yoluna çıkmayı düşünüyorum Yada Rize ve Artvin’in yaylalarına. Nx mini mi yoksa olympusun e-p3/ pen e-p5 tarzı makineler mi önerirsiniz?

nx mini batarya süresi olarak oldukça iyi bir tercih, temiz makul fiyata bir ürün bulursan(300-400tl) memnun kalırsın oldukça başarılı fotoğraf çeker. sizi kesinlikle tatmin eder. 17mm f1.8 lens ile harika fotoğraflar çekebilirsiniz fakat açı dar gelebilir (17mm x 2.7 = 45,9mm) fakat 9-27mm ile herşeyi çekebilirsiniz.

Olympus hakkında yorum yapamayacağım fakat olympus un sensörü daha büyük ve body de titreşim engelleme özelliği mevcut. Bu nedenle samsung un piyasadan çekildiğini de göz önüne alırsanız olympus baskın gelebilir. samsung da lens bulma sıkıntısı da yaşayabilirsiniz. Olympus yine bu konuda avantajlı(panasonic ve olympus lensleri birbiri ile uyumlu).

Ben olsam çok uygun fiyata samsung bulursam alırım ama ileriye dönük bir sistemim olsun dersen kesinlikle olympus alırdım.

dip not: 9-27mm de lensi aç kapa yapınca zamanla lens açılmaz oluyor normal bir kullanımda 1,5 senede servis yolu görünür. 17mm de sıkıntı olmaz, 9mm pancake lensi oldukça küçük ama bana göre para vermeye değmez, onu alacağına aynı işi gören 9-27mm yi al.

• iwd35 İ kullanıcısına yanıt
    800-900 tl bandında bir bütçem var ama dediğim gibi kamping yapacağım için ne kadar ucuz o kadar iyi benim için, yaz aylarında yıldız pozlaması yapmayıda düşünüyorum nx mini yeterli olurmu sizce?
    olympos yada Fujifilme de aklım gitmiyor değil
  • Heîsenberg kullanıcısına yanıt
    Yıldız pozlayacaksanız tavsiye etmem, sensör küçük olduğu için kumlanma artıyor haliyle. olympus veya fuji bakın derim. Fakat onlar için de yedek batarya almanız lazım. malum fotoğraf işi maliyetli bir iş :(
    Kampta batarya dolduracak düzeneğiniz varsa 1.5 ya da 2 çarpanlı sensöre sahip makinelere bakmanızı tavsiye ederim.
  • Merhaba arkadaşlar, makinenin nfc özelliğini kullanan var mi? Tam olarak ne ise yarıyor, ornegin makinedeki fotoğrafları cep telefonuna direk aktarabiliyor muyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: akbltis

Merhaba arkadaşlar, makinenin nfc özelliğini kullanan var mi? Tam olarak ne ise yarıyor, ornegin makinedeki fotoğrafları cep telefonuna direk aktarabiliyor muyuz?
    Ben samsung smart camera app uygulaması ile atıyorum telefona bayada hızlı atıyor

• Nx mini + nx mount + 50-200 lens
     SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme

• elinizde nx mini adaptör var mı
  • Batistuta kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Nx mini daptör mevcut mu
  • harunw H kullanıcısına yanıt
    Merhaba, evet çok az kullandığım, kutusunda ve temiz şekilde mevcut. Özel mesajla ayrıntıları konuşabiliriz.

Ekleme: ürün satılmıştır; elimde herhangi bir nx parçası kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızımercimek -- 21 Aralık 2018; 13:58:31 >
  • Nx mini + 50-200 + nx mount adaptör

SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seker1adam -- 13 Nisan 2018; 15:12:28 >

• Siyah body, 9-27mm ve 17mm lensleri, şarj cihazı ve harici flaşı. Lens ön-arka kapaklari ve satış kutularına kadar eksiksiz set mevcuttur. Arzu eden varsa iletişime geçebilir.

• Elinde 30mm lens olup da satmayi dusunen var mi?

• 17mm

SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme
    Cat 73 by ARroWCoLT, on Flickr

• Merhaba

İkinci el Nx Mini aldım. Yeşil renkte. 9-27 mm lens ve harici flash mevcut. Body ve lens kapağı yok. Birde çanta yok. Çanta bir şekilde bulunuyor ama lens kapağı ile body kapağı nerden bulabilirim. Konu uzun tek tek okumam lazım.

Öncesinde Nx2000 kullandım. Menü aynı hiç bir farkı yok. Kullanmada zorluk çekmem sanırım.

Teşekkürler

• mgzgn kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

https://urun.n11.com/fotograf-makinesi/lowepro-dashpoint-20-pepper-red-P86701462 şu çantanın içerisine giriyor. Nx mini güzel alettir fakat 9-27mm lensi çok fazla açıp kapatmayın arıza yapabiliyor.
    lens kapağı şurada var:
    https://www.amazon.com/JJC-L-R17-SAMSUNG-NX-MINI-Camera/dp/B00LITLE4I/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1544533907&sr=1-2&keywords=nx+mini

hayırlı olsun

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.