I

Yüzbaşı
31 Ekim 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 77 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba,
30 Aralık tarihinde eski aracımı sattım, 31 Aralıkta 2015 model bir araç aldım. 1 ocak günü kendi sigortacıma ulaşamadığım için acilen yola çıkmam nedeniyle İnternet üzerinden teklif alıp sigorta mnet firmasına 1250tl ye zorunlu trafik sigortasını yaptırdım. Fakat daha sonra kendi sigortacım önceki hasarsızlık indiriminizi almamışsınız, keşke önce sattığınız aracın sigortasını iptal edip hasarsızlık indirimini devam ettirseydiniz, böylelikle daha az çıkardı tahminen 700tl civarı olurdu dedi. Sigorta mnet firmasının temsilcisinin bize araç alıp sattığımız durumu sorması gerekirdi (önceki sigortam otomatik iptal ediliyor diye biliyordum, hayatımda ilk araç satışım ancak sigortası temsilcisi sürekli bu işi yapıyor).
Neyse sigorta iptali yaparsam zararım olur mu, yeniden düşük teklif alabilir miyim? Arada 400,500tl fark var. Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Selam arkadaşlar,
Amazon.com dan Samyang veya Rokinon marka 12mm F2.0 Fujifilm X serisi uyumlu lens alma aşamasındayım. Tr'deki fiyatları 2600TL civarı oradan gelirse eğer max 1800tl ye geliyor. Burada ikinci elleri ise 1600TL civarında. Amazon vergi ödemesini geri yapıyor diye biliyordum fakat sanırım artık yapmıyormuş(bir arkadaşım öyle söyledi bilgisi olanlar yazsın lütfen). Lensi beğendim ve incelemelerini de okudum. Güzel bir lense benziyor. Geniş açı fakat tek eksisi manuel lens olması.
Almadan önceki aşamada size sorayım istedim. Bu lens ile pişman olur muyum? Amazon ile uğraşmadan temiz ikinci el olarak buradan mı alsam?

Lütfen fikirlerinizi yazın.

Lensin linki aşağıda:
https://www.amazon.com/gp/product/B00JD4TA9G/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

Not: Rokinon ile Samyang aynı firmaymış, ikisinin birbirinden farkı yok.

Teşekkürler
Merhaba.

Malum siteden veya diğer platformalarda zaman zaman ikinci el ve sıfır ürünler alıyoruz. Bu alımlarda ve satımlarda yanıldığımız zamanlar olabiliyor. Bu gibi tatsız durumların önüne geçebilmek için böyle bir başlık açma ihtiyacı hissettim. Daha önce açılmışsa eğer başlık taşınabilir.

"Şüpheli" olarak adlandırıp yanıldığımız ilanlar da olabilir. Sizler de şüpheli gördüğünüz, paylaşmak istediğiniz ilanları buraya ekleyebilirsiniz.

Şahsım adına farkettiğim, araştırmalarım sonrasında orijinal HOYA olmadığına %90 kanaat getirdiğim şüpheli ilan için bir örnek:
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-hoya-77mm-cpl-circular-polarize-slim-filtre-723231797/detay/

Dilerseniz şuradaki Video yu da inceleyebilirsiniz:https://www.youtube.com/watch?v=WUPjdZXy508
Merhaba,
Piyanoya başlangıç org'u arıyorum 8 yaşındaki oğlum için, 49 tuşlu bir org alsam sizce yeterli midir?
Bu hafta piyano dersleri almaya başladı ve en geç 8-10 ay içinde devam etmesi ve müziği sevmesi durumunda dijital bir piyano alacağım. O nedenle bu org bir geçiş süreci olacak ve ikinci el çok para vermeden almak istiyorum. 49 tuşlu klavye 8-10 ay için yeterli olur mu?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Selamlar,
AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık adı altında bir bölüm var. Amatör olarak 3-4 yıldır fotoğrafçılık ile ilgileniyorum.
Bu bölümü bitiren var mı acaba? Eminim insana katkısı vardır ama tavsiye eder misiniz? Özellikle bu bölümde okuyanların ve okumuşların tecrübelerini almak isterim.

Not:Askerlik, iş vs gibi derdim yok. amaç kendimi geliştirmek öncelikle.
Haa ileride bakarsın profesyonel olarak yaparım bu işi o ayrı konu:)
Selamlar,

Aracı eşim kullanıyordu, taksi ile çarpışmışlar. Benim aracımda bir sıkıntı yok fakat karşı ticari takside ön tampon hafif sarkmış ve bir kısmı kırılmış. Muhtemelen değişmesi gerekir. Taksici arkadaş çok ılımlı davranmış fakat sanırım araç sahibi değil kendisi. Aracımda kasko yok, trafik sigortası karşıdakinin masrafını ödeyecek.

Bir arakadaşım taksici iş göremez ücreti isteyebilir dedi. Bu konuda fikri olan var mı? İsterse ne yapabilirim? Ne kadar isteyebilir isterse?

Bilgisi tecrübesi olan bilgilendirsin lütfen.

Not: %100 bizde kusur.

Syg.

Edit:
- Arkadaşlar İstanbul Anadolu Yakası 19.İcra Dairesi'nden icra kağıdı gönderdiler.7 gün içinde itiraz ettik,(icra talebi kanunen 1 kez yapılır ve itiraz edilirse düşer bir daha icra talebi gönderemez, suçtur.Haklı olduklarını düşünüyorlarsa dava açarlar.)

- 1 Ay sonra ikinci kez icra talebi gönderdiler İstanbul Avrupa Yakası 19.İcra Dairesi'nden (suç işlediklerini bilerek ve kurnazlık yaparak, eğer Avrupa yakası 19. icra değil de Anadolu yakasına itiraz etseydik 7 gün geçeceği için bu parayı ödemek zorundaydık) 7 gün içinde itiraz ettik.

- Neredeyse 10,12 boyunca bir gelişme olmadı ancak sonra PTT ye iade taahhütlü mektup göndermişler, mektubu okuduğumuzda yasal faiziyle 3,4 bin tl gibi bir para ödemem gerektiği mahkeme masraflarıyla birlikte yanlış anımsamıyorsam 4,5 bini bulabileceği yazılmış. 900TL gibi bir meblağı hesaplarına yatırırsam mahkeme açmaktan vaz geçeceklerini yazmışlar (kibarca tehdit etmişler).

- Hiç bir durumda firmayı aramadım, benim gibi yüzlerce kişiye her gün gönderiyorlar buna benzer icra taleplerini.İşyerinden arkadaşımın da aynı hukuk bürosuyla benzer bir süreci oldu.

- Anladığım kadarıyla yüzde yüz kusurlu dosyaları seçiyorlar ve sigorta firmasından dosya satın alıyorlar. Bu dosyalardaki kaza tipindeki araçlar taksi, öğrenci veya iş yeri servisi gibi ticari araçların
bulunduğu kazalar oluyor genellikle.

- Yıl 2021 oldu ve herhangi bir para koparamadı benden. Siz de kanuni çerçevelerde zamanında itirazlarınızı yapın, göreceksiniz herhangi bir para talep edemeyecektir. Kesinlikle de arayarak veya herhangi bir şekilde irtibata geçmeyin.

Hepinize geçmiş olsun.
Merhaba,
2006 Ford Focus HB Atiker Simit Lpg takılı aracımda yaklaşık 2 aydır ara sıra (20/1 oranında falan) çalıştırırken marş basıyor ama çalışmıyordu. Geçen hafta araç hiç çalışmaz oldu.
Tamirci çağırdım, baktı benzin yakıt pompasından olabileceğiniz söyledi. Neyse dediği gibi lpg de çalıştırıp aracı tamirhaneye götürdük. Benzin deposunu söktü komple, dışarı aldı ardından yakıt deposunun içindeki şamandıranın olduğu kısmı söktü. Pompa resimde de göreceğiniz gibi şamandıranın ortasına yerleştiriliyor.

Aara sıra çalıştırmamasının nedeninin pompaya filtre parçaları girip(filtre erimiş resmen) ve sıkıştırdığı için olduğunu söyledi. Daha sonra yedek parçacıyı aradı, parçacı şamandıralı takımın komple değişmesi halinde daha randımanlı çalışacağını bildirmiş. Ben parçaları gördüm ve sadece pompa kısmını değiştirmesini istedim.

1 haftadır sıkıntısız çalışan araba 2 gündür yeniden teklemeye başladı. Tecrübesi olan abilerimiz belki fikir verir diye buraya yazmak istedim.

Merhabalar,
Pazar akşamı Bursa Mustafa Kemal Paşa'dan İstanbul-Avrupa yakasına gideceğim. Aracımda lpg takılı. feribot ile geçebilir miyim? Sanırım ido da lpg yasakmış. Çanakkale den dolaşmak istemiyorum. Ne önerirsiniz?

Edit: Arkadaşlar ido mudanya feribotuna lpgli araç ile binmek yasak değilmiş. O şekilde binip yenikapı da indim. Bilginize
Merhaba,

Eşime dikiş makinesi almak istiyorum anneler günü hediyesi olarak. singer 6160 modeli indirimde tavsiye eder misiniz. yoksa onun yerine farklı bir marka veya model mi almalıyım?
ürün linki:https://www.singer.com.tr/tr/urun/ev-tipi-dikis-makinalari/elektronik-piko/singer-brilliance-6160
Php tabanlı Drupal cms kullanıyorum. Başta dikkat etmedim ama sonra anladım. Hosting paketleri Windows ISS 8.5 sanırım. Ve bu hostingi kullanmam gerektiğini söylediler.

Drupal kurulumu yaptım ve henüz bir problem yok. Site sıkıntısız çalışıyor. Fakat klasör izinlerini (chmod) ayarlamam gerekiyor. Ne şekilde yapabilirim?

yani bir klasöre 755 izin verirken diğerine mesela 644 vereceğim.

Bu mümkün mü?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 12 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 545
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 11.607 (Bu ay: 883)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 134 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.