Şimdi Ara

Samsung KU7000 Kullanıcılar Klubu (213. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.776
Cevap
117
Favori
314.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Oziko

PS4 Pro için Samsung'un KU7500 4K HDR destekli 49" kavisli TV'sini satın aldım. Bir oyuncu gözüyle kullanıcı deneyimlerimi ve konsol performansını sizlerle paylaşmak istiyorum.

- Öncelikle bilerek 2016 serisinden aldım, çünkü 2017 (misal bu seneki MU7000 modelinde) Active Crystal Color özelliğini bulunmuyor. Yani aynı fiyata alacağınız Samsung MU serisi, KU serisinden çok daha düşük donanımlı bir model, KU serisi Active Crystal Color sayesinde size görüntüde daha geniş bir renk paleti sağlayacaktır.

- Neden kavisli aldım? Vallahi indirimde bu denk geldi, yoksa bir dezavantaj bile diyebilirim, aydınlık bir ortamda ışık yansımasını tam merkeze topluyor ve her açıdan izlediğiniz görüntüye salça oluyor. Onun dışında estetik açıdan düz (flat) panellere göre daha iyi görünüyor, ben odamın tam köşesinde kullandığım için duvarlara tam oturdu.

- Input Lag ne durumda? 4K + HDR oyunlarda dahi 35 ms'i geçmiyor, 1080p çözünürlüklü oyunlarda sabit 20-25 ms arası seyrediyor, bu açıdan tamamen sorunsuz. Multiplayer oyuncusuysanız asla lag derdiniz olmaz.

- Siyahlar nasıl? Panel çerçevesiyle bütünleşecek yakınlıkta gayet iyi bir siyah performansı var. Korku oyunlarında ve karanlık sahnelerde detayları gayet iyi seçebiliyorsunuz. VA panellerin birçoğu zaten "siyah tonu" bakımından başarılı, ben genelde akşam saatleri oyun oynadığım için VA panellerin ışıklar kapalıyken çok daha iyi performans sağladığını duymuştum, bu bakımdan karanlık bir odada son derece güzel bir görüntü verdiğini söyleyebilirim.

- Renk yoğunluğu ve parlaklık nasıl? Oyunlarınızı genelde sabah, aydınlık bir odada oynayacaksanız bu TV gibi VA panele sahip bir model tercih etmenizi pek önermem, çünkü karanlık bir oda ile bol ışıklı bir odada sağladığı performans farkı bence bir hayli büyük. IPS panele sahip LG modelleri hem renk paleti hem de parlaklık konusunda Samsung'un 7000 MU, KU serisini sollayacaktır. (IPS panellerin dezavantajına gelirsek de, bu TV'lerin karanlık sahnelerde verdiği yapay siyah tonlarından dolayı genelde çoğu video oyununda arka detayları büyük ölçüde kaçırmanız olasıdır. Yine de "ben oyunlarımı gün ışığında ya da aydınlık bir odada oynuyorum." derseniz hala güçlü bir tercih sebebidir.)

Motion performansı ne durumda? Bu konuda da tam sınırda bir TV olduğunu söyleyebilirim. Yüksek çözünürlüklü aksiyon oyunlarında (örneğin Uncharted 4) motion performansının görüntüye yetişemediğini fark edebiliyorsunuz. İlk başta bu durum canımı sıktı, ancak şuan alışmış durumdayım, oyundaki kaplamalar milisaniyeler sonrasında düzgün bir şekilde yerine oturuyor, bazı detaylar hareket halindeyken net seçilemiyor.

Genel anlamda, bu TV'ye indirimden 2700 TL verdiğimi düşününce, gayet memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim. 8000 serisinin hem motion hem de renk yoğunluğu bakımından daha iyi olduğunu biliyorum, ancak bütçem 4000 TL olmadığı için şuanki alışverişim bana paramın karşılığını fazlasıyla verdi. Bu TV'yi 2500 - 3000 TL bütçesi olan PS4 Pro sahiplerine şiddetle öneririm, deneyimlerim bu şekilde, umarım birilerinin işine yarar. :)

Test ettiğim uygulamalar;

- Battlefield 1 (1800p + HDR)

- Gran Turismo Sport (4K + HDR)

- Uncharted 4 (1440p + HDR)

- Netflix (4K + HDR)

...

Keşke mu serisi alsaydınız hocam.Renk değerleri aynı .İkisi de wide color gamut destekliyor.Mu serisi artı olarak input lag konusunda ku serisinden daha başarılı.Neredeyse monitorlerle kapışacak düzeyde.ku serisi de tatmin ediyor input lag konusunda ama daha iyisi varken neden daha düşüğünü tercih edelim.Tabi indirim var demişsiniz.Bütçeniz dahilinde en iyisini seçmişsinizdir mutlaka.

• quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

quote:

Orijinalden alıntı: Oziko

PS4 Pro için Samsung'un KU7500 4K HDR destekli 49" kavisli TV'sini satın aldım. Bir oyuncu gözüyle kullanıcı deneyimlerimi ve konsol performansını sizlerle paylaşmak istiyorum.

- Öncelikle bilerek 2016 serisinden aldım, çünkü 2017 (misal bu seneki MU7000 modelinde) Active Crystal Color özelliğini bulunmuyor. Yani aynı fiyata alacağınız Samsung MU serisi, KU serisinden çok daha düşük donanımlı bir model, KU serisi Active Crystal Color sayesinde size görüntüde daha geniş bir renk paleti sağlayacaktır.

- Neden kavisli aldım? Vallahi indirimde bu denk geldi, yoksa bir dezavantaj bile diyebilirim, aydınlık bir ortamda ışık yansımasını tam merkeze topluyor ve her açıdan izlediğiniz görüntüye salça oluyor. Onun dışında estetik açıdan düz (flat) panellere göre daha iyi görünüyor, ben odamın tam köşesinde kullandığım için duvarlara tam oturdu.

- Input Lag ne durumda? 4K + HDR oyunlarda dahi 35 ms'i geçmiyor, 1080p çözünürlüklü oyunlarda sabit 20-25 ms arası seyrediyor, bu açıdan tamamen sorunsuz. Multiplayer oyuncusuysanız asla lag derdiniz olmaz.

- Siyahlar nasıl? Panel çerçevesiyle bütünleşecek yakınlıkta gayet iyi bir siyah performansı var. Korku oyunlarında ve karanlık sahnelerde detayları gayet iyi seçebiliyorsunuz. VA panellerin birçoğu zaten "siyah tonu" bakımından başarılı, ben genelde akşam saatleri oyun oynadığım için VA panellerin ışıklar kapalıyken çok daha iyi performans sağladığını duymuştum, bu bakımdan karanlık bir odada son derece güzel bir görüntü verdiğini söyleyebilirim.

- Renk yoğunluğu ve parlaklık nasıl? Oyunlarınızı genelde sabah, aydınlık bir odada oynayacaksanız bu TV gibi VA panele sahip bir model tercih etmenizi pek önermem, çünkü karanlık bir oda ile bol ışıklı bir odada sağladığı performans farkı bence bir hayli büyük. IPS panele sahip LG modelleri hem renk paleti hem de parlaklık konusunda Samsung'un 7000 MU, KU serisini sollayacaktır. (IPS panellerin dezavantajına gelirsek de, bu TV'lerin karanlık sahnelerde verdiği yapay siyah tonlarından dolayı genelde çoğu video oyununda arka detayları büyük ölçüde kaçırmanız olasıdır. Yine de "ben oyunlarımı gün ışığında ya da aydınlık bir odada oynuyorum." derseniz hala güçlü bir tercih sebebidir.)

Motion performansı ne durumda? Bu konuda da tam sınırda bir TV olduğunu söyleyebilirim. Yüksek çözünürlüklü aksiyon oyunlarında (örneğin Uncharted 4) motion performansının görüntüye yetişemediğini fark edebiliyorsunuz. İlk başta bu durum canımı sıktı, ancak şuan alışmış durumdayım, oyundaki kaplamalar milisaniyeler sonrasında düzgün bir şekilde yerine oturuyor, bazı detaylar hareket halindeyken net seçilemiyor.

Genel anlamda, bu TV'ye indirimden 2700 TL verdiğimi düşününce, gayet memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim. 8000 serisinin hem motion hem de renk yoğunluğu bakımından daha iyi olduğunu biliyorum, ancak bütçem 4000 TL olmadığı için şuanki alışverişim bana paramın karşılığını fazlasıyla verdi. Bu TV'yi 2500 - 3000 TL bütçesi olan PS4 Pro sahiplerine şiddetle öneririm, deneyimlerim bu şekilde, umarım birilerinin işine yarar. :)

Test ettiğim uygulamalar;

- Battlefield 1 (1800p + HDR)

- Gran Turismo Sport (4K + HDR)

- Uncharted 4 (1440p + HDR)

- Netflix (4K + HDR)

...

Keşke mu serisi alsaydınız hocam.Renk değerleri aynı .İkisi de wide color gamut destekliyor.Mu serisi artı olarak input lag konusunda ku serisinden daha başarılı.Neredeyse monitorlerle kapışacak düzeyde.ku serisi de tatmin ediyor input lag konusunda ama daha iyisi varken neden daha düşüğünü tercih edelim.Tabi indirim var demişsiniz.Bütçeniz dahilinde en iyisini seçmişsinizdir mutlaka.

MU7000'de Active Crystal Color bulunmuyor, KU7500'le karşılaştırdığımda aynı fiyattaydılar, ben de KU serisini tercih ettim. MU7500 de gereksiz pahalı fiyatlara satılıyordu. Input lag farkını bilmiyordum ama, sanıyorum ki pek majör bir fark yoktur. Bilgilendirdiğiniz iyi oldu. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• MU7000 kesinlikle KU7000'den daha iyi bir tv değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman5 -- 23 Ocak 2018; 13:53:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ataman5

MU7000 kesinlikle KU7000'den daha iyi bir tv değil..

Sebep?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kebuter21

Arkadaşlar cihaza yeni bir güncelleme gelmiş sanırım faydası zararı değişikliği neler bilginiz var mı ? Özellikle cihazları planlı eskitme yavaşlatma yapıldığı için korkar olduk güncellemeden

bu güncellemelerden ben de korkuyorum açıkçası. ayarlardan otomatik güncelleme kapalı olmasına, bildirimlerde reddetmeme rağmen geçen akşam bir açtım cihazı, televizyon kapalıyken benim iradem dışında kendi kendine güncelleme yapmış.

bunu tamamen kapatmanın bir yolu yok mu? tek yol televizyonu hiçbir zaman internete bağlamamak mı yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerComputer

quote:

Orijinalden alıntı: Kebuter21

Arkadaşlar cihaza yeni bir güncelleme gelmiş sanırım faydası zararı değişikliği neler bilginiz var mı ? Özellikle cihazları planlı eskitme yavaşlatma yapıldığı için korkar olduk güncellemeden

bu güncellemelerden ben de korkuyorum açıkçası. ayarlardan otomatik güncelleme kapalı olmasına, bildirimlerde reddetmeme rağmen geçen akşam bir açtım cihazı, televizyon kapalıyken benim iradem dışında kendi kendine güncelleme yapmış.

bunu tamamen kapatmanın bir yolu yok mu? tek yol televizyonu hiçbir zaman internete bağlamamak mı yani?

Benim cihazda güncellenmiş

• Bir türlü Samsung HW-J450 soundbarımı hdmi-arc ile bağlayamadım. TV arkasındaki HDMI Arc girişine taktım ama hala yapamadım. Anynet ayarlarda açık. Bir bilgisi olan var mı acaba ?
  • Şu maç izlerken fps düşmesi gibi yayının anlık takılması mevzusu gerçekten çok sıkıcı bir problem. Motion plus olayı değil dediği karıştırılmasın.

Hem teledünya, hem kendi içindeki uydu hem de digiturk de her seferinde denediğimde hepsinde bu sorunu yaptı. O kadar ayar yapmama rağmen geçmiyor.

Aynı tvden iş arkadaşıma da aldık adam bu işlerden anlamaz o bile bunu farketmiş direk takılmayı söyledi. Ku7000 Samsung un bu sorunu yüzünden ayıplı maldır benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaciTTOR -- 15 Şubat 2018; 5:57:46 >
  • 13 ay önce Vatan Bilgisayardan aldığım 60 ku7000 tv imde sol kısımda özellikle karanlık sahnelerde belli olan dikey çizgiler ve siyah renkte yanık gibi gözüken problemi Samsunga bir hafta önce ilettim az önce yeni panel daha doğrusu tv yi takıp gittiler, bunda maşallah sorun yok gibi. Demem o ki garantiniz varsa ve benimkine benzer sorununuz varsa mutlak Samsung ile görüşün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ku7000 televizyonda 1201 yazılımı yüklü iken CANLITV sekmesi kendi kendine kayboldu. bunu nasıl geri getirebileceğimizi bilen var mı? Şu anda kanal listesi güncelleyemiyorum ve internette konu ile ilgili bir bilgi bulamadım.

1208 yazılımına yükselttim ama CANLI TV sekmesi hala yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisg

Ku7000 televizyonda 1201 yazılımı yüklü iken CANLITV sekmesi kendi kendine kayboldu. bunu nasıl geri getirebileceğimizi bilen var mı? Şu anda kanal listesi güncelleyemiyorum ve internette konu ile ilgili bir bilgi bulamadım.

1208 yazılımına yükselttim ama CANLI TV sekmesi hala yok.

Kanal listesinin yedeğini alarak fabrika ayarlarına geri döndüm ve CANLI TV sekmesi geri geldi.
  • Samsung ku7000 veya mu7000de seriside olur heralde televizyon modelinin kanal listesini usbye aktarıp bana mail ile iletebilecek var mıdır? Özellikle servisin kurduğu kanal listesi olursa sevinirim

Not servisi aradım veremeyiz dediler.

• Herkese merhaba

Tv yi alalı 18 ay oldu genel olarak memnunum.

Fakat daha öncede kirli ekran testi yapmıştım . Testlerde ekranda lekeler vardı . Normal yayınlarda hiç anlaşılmıyor. Sadece maç yayınlarında belli oluyor. Şimdi tekrar baktım lekeler yuvarlak olmuş. Acaba ileride artarmı . Servisi çağırmalımıyım. Bu sorunla karşılaşanlar ne yaptıvarsa.

• Merhaba Arkadaslar,

Samsung 55ku7000 televizyonumda son 3-4 gundur Youtube ve kendi Samsung APPS uygulamasinda internet baglanti sorunu veriyor ve kullanamiyorum. Hata koru WAS0003

Ancak Netflix vb birkac uygulamayi sorunsuzca kullanabiliyorum. Bunun sebebi ne olabilir ?

Yazilim versiyonu: 1208

• Akadaşlar Birşey Sourcam televizynun Anasayfa İkonlarının Bulunduğu Yer Siyaha Döndü Maviyken Google un Arka Planıda Siyah Oldu Neden Olabilir Lütven Cevap Verin
    ???
  • Merhaba arkadaşlar,televizyonum 43 K7000 serisi.Servis ilk kurduğunda hazır kanal listesi eklemişti.Bir süre sonra trt çekmemeye başladı (kanal arama/kaynak şeklinde bir pencere çıkıyordu).Trt leri ve trt4K yı bulayım derken hazır kanal listesi gitti ve kanal sayısı azaldı.Trt leri buldum fakat TRT1 4K değil sinyal 0 gösteriyor.Sormak istediklerim;
    hangi uydular seçili olmalı ? (oturduğumuz sitede merkezi uydu anteni var) Elinizde hazır düzenli kanal listesi veya bir link var mıdır? Uydu olarak neleri seçmem lazım ?
    TRT1 4K yı nasıl ayarlarım ? Değerli yardımlarınızı esirgemezseniz çok memnun olurum,şimdiden tşkler..
  • S.a bendede ku 7000 var 4k hdr 10 desteklediği tek giriş hdmi 1. Hdmi 2- ve 3 desteklemiyo ne yaptımsa yapamadım sadece hdmi 1 var o destek bilginize yada ben yapamadım bilmiyenler için bilgi amaçlı bilen zaten biliyodur yalnıış anlaşılma olmassım 😊

• YouTube uygulamasına video izlerken izleme kalitesini seçme özelliği geldi :)

• Kesinlikle çöp ötesi bunu veren 4,500’u verip oled alır kurtulur full hd ama 4k led i ezer NOKTA

• quote:

Orijinalden alıntı: FuaTT

1 veya farklı noktalarda 1-2 taneyse ölü piksel hiç mesele değil. bulutlanma, ışık sızması gibi daha büyük problem olmasın yeter. düz beyaz zeminde test yap.

ben 32" tv'de 1 tane ölü pikselle 2 senedir kullanıyorum. neredeydi bu ölü pixel diye bazen bulmakta zorlanıyorum.

şimdi 40ku7000 aldım. ölü piksel yok ama 3-4 tane yuvarlak halka var ekranda ve izlerken çok dikkat çektiği için servisi çağırdım. değişim kararı çıktı.

Hocam aynı sorun bende de oluştu. Servisi çağırdım daha gelmediler. Yeni tv de aynı sorun var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.