Şimdi Ara

Samsung KU7000 Kullanıcılar Klubu (211. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: XYARGICX Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.776
Cevap
116
Favori
314.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 2 yıldır 50ku7000 kullanıcısıyım. Standart bir izleyici olarak memnunum.

Fakat internet üzerinden video izleme konusu biraz can sıkıyor. Çoğu videoyu açamıyorum izleyemiyorum. Sebebi zannediyorum ki formatlardan kaynaklı.

Bu sorunu çözebilmek için birşey yapabilir miyiz? Bir yolu var mıdır? Böyle birşey mümkünse yardımlarınızı rica ederim.
  • Beyler selam,

Şuan mevcut bir indirimimle 2100 TL'ye 40KU7000 alabiliyorum. PS4 ve TV izlemek için alacağım önceliğim PS olacak. Bu TV' yi tavsiye eder misiniz? Hemen alacağım vaktim kısıtlı değerli yorumlarınızı bekliyorum.

• Arkadaşlar özellikle arka fon beyaz olduğunda bu sekilde benekler oluyor bu sorununun kaynağı nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MadTR -- 15 Aralık 2017; 3:1:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar (UE43KU7000U) modeli tv var da buna bluetooth lu klaklık bağlanamıyor mu? Bi büyüğüm için soruyorum yardımlarınızı bekliyorum.
  • 9Tales kullanıcısına yanıt
    Bluetooth yok maalesef tvde

• MadTR kullanıcısına yanıt
    VA panelin hastalığı bu. H serisi ekranda 2 sene içinde ortaya çıkan beneklenme problemine karşın KU serisinde kurulumda aynı problemi görünce şok oldum. Ekrana bakınca yumurta kartonu gibi benekleri görüyordum ama Samsung bunu problem olarak görmüyordu. Ben hakem heyeti kararıyla paramı aldım, darısı başına. MU serisi de aynı şekilde problemli.

• therebel kullanıcısına yanıt
    Çok ilginç ya harici klavye veya oyun padi bağlanabilir diye kullanım klavuzunda yazıyor halbuki. buna başka bir şekilde kulaklık bağlanamaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FuaTT

VA panelin hastalığı bu. H serisi ekranda 2 sene içinde ortaya çıkan beneklenme problemine karşın KU serisinde kurulumda aynı problemi görünce şok oldum. Ekrana bakınca yumurta kartonu gibi benekleri görüyordum ama Samsung bunu problem olarak görmüyordu. Ben hakem heyeti kararıyla paramı aldım, darısı başına. MU serisi de aynı şekilde problemli.

son zamanlarda çok kafama takmaya başladım ya her görüntüde dikkatimi çekiyor bir şekilde, şimdi ben bu konu hakkında garantiye gitsem bana yardımcı olmazlar mı hocam, nasıl kusur olarak görmezler bu konuyu
  • Bir sony android tv kullanıcısı olarak

SAMSUNG 60ku7000
    dün akraba ziyaretinde gördüm.
    8 ay önce 5 BİN küsura almışlar
    hem suhbet hem tv izledim inceledim
    Menusu kanal geçişleri, akıllı kumandası sesi ve görüntüsünü beğendim.
  • MadTR kullanıcısına yanıt
    Servis yolunu dene bence. Panel çok fena durumda. Belki değişim kararı verebilirler.

• Bu tvnin uydu alıcısının 4k olmaması sorun veya eksi yön değil mi sizce arkadaşlar? Almayı düşünüyorum ama bu kafama takıldı. Bunun yerine 4k uydu alıcılı hatta bluetootlu bir model önerebilir misiniz?

• Selam arkadaşlar.Panasonic plazmalar çok övülüyordu forumda ve diğer bir iki yerde.Deneme amaçlı bi Panasonic 42ST30E neoplazma bulup aldım.Görüntüsü hoşuma gitmekle beraber eksiklerini-dezavantajlarını da tespit ettim.Elimdeki samsung ku7000 4k led ile de kıyasmala videosu çektim.Plasma küçük ve arka planda kaldığı için çok sağlıklı bir karşılaştırma olmayabilir fakat yine de bir fikir veriyor.Son çıkan vt50-60 serilerini de denemek istiyorum.Büyük boyutlu ve uygun fiyatlı bir tane bulsam 4k tvnin yerine onu koyabilirim.

Plasmanın dezavantajı beyazları oldukça zayıf.Beyaz ağırlıklı görüntülerde parlaklık ve kontrast zayıf.Genel orta ve koyu tonlarda parlaklığı ve kontrastı yeterli düzeyde.Fakat tasarruf modunu kapatıp kontrasta yüklenince parlak alanlarda detay kaybı oluyor.Mesela bir oturma odası sahnesinde beyaz perdelerin detayları kontrast full iken kayboluyor.Çiğ bir görüntü oluşuyor.Kontrastı kısınca görüntü toparlıyor fakat bu sefer de parlaklık-canlılık düşüyor.Renkler gayet doğru ve yeterli.Ekran yansıması az.Dahili uydu alıcısı olmadığı için tv yayını deneyemedim.Hd videolarda vs gayet tatlı görüntü sunuyor.Konsol oyunlarında başarılı.Input lag ozellıkle oyun modunda monitor sevıyelerınde.Ekrana üst açıdan bakınca görüntü kaybı yaşadım .Yandan ve alttan görüntü kaybı yok.Karşıdan bakıldığı gibi.Siyahları cidden çok iyi.Parlaklık ayarını düşürünce siyah düzeyi belirleniyor.Parlaklığı azalttıkça siyahlar daha da siyah oluyor.Bunun ayarını iyi yapmak lazım.Çok kısınca siyahlardaki-koyu tonlardaki detaylar yok oluyor.Led tvnin siyahları ile kıyasladığımda led tv va panel olduğu için gayet iyi siyahlara sahip.Fakat ekranın biraz sağına ya da soluna kayınca siyahlar grileşmeye-lacivertleşmeye başlıyor.Genel olarak da çok hafif bir lacivert tonu hissedilebiliyor siyahlarda plazmaya göre.Fakat ikisini yanyana koymasam bunu farkedemezdim.Plazmaya çok yakın siyahları.Led tvnin kontrast ve parlaklığını zorladığımda plasmayı orta ve koyu tonlarda geçiyor.Parlak-beyaz sahnelerin yoğun olduğu yerlerde bariz fark atıyor.Plasma bir de doğalgaz peteğini birinci kademede çalıştırıyormuşsunuz gibi ısı yayıyor.Kışın işe yarar Gözlemlerim bunlar.

https://www.youtube.com/watch?v=bA14w8JvjgE

• hayalladam H kullanıcısına yanıt
    KU serisinin uydu alıcısı 4K.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9Tales

Çok ilginç ya harici klavye veya oyun padi bağlanabilir diye kullanım klavuzunda yazıyor halbuki. buna başka bir şekilde kulaklık bağlanamaz mı?

internet sitesinde dahi "K Serisi Televizyonlarımıza Bluetooth ile Klavye ya da Oyun Kolu Bağlanabilir mi?" diyor ve kendisi cevap veriyor ?
    ama yok işte ,gerçi bunlar bize 6000 serisini ,7000 serisi diye satıyorlar

Home – Ayarlar – Sistem – Giriş Cihazı Yöneticisi – Bluetooh Klavye ve Oyuntablası Ekleyin

NOT: Klavyeniz algılanmadıysa klavyeyi TV’ye yakın bir yere getirin ve sonra "Yenile" öğesini seçin. TV kullanılabilir cihazları yeniden tarar.

Farklı marka klavyeler uyumsuzluk gösterebilir.

Model Bilgisi
    UE40K5000SS, UE40K5200SS, UE40K6000AU, UE40K6500AU, UE40KU7000U, UE43KU7000U, UE49K6000AU, UE49K6500AU, UE49KS8500U, UE49KU7350U, UE49KU7500U, UE55K6000AU, UE55K6500AU, UE55KS8500U, UE55KS9500T, UE55KU7000U, UE55KU7350U, UE55KU7500U, UE60KS8000U, UE60KU7000U, UE65KS9500T, UE65KU7000U, UE65KU7350U, UE65KU7500U, UE70KU7000U, UE78KS9500T, UE88KS9800T

• Arkadaşlar tvnin mevcut kumandası bu aralar tutukluk yapıyor özellikle chrome tarayıcısında.Nasıl düzeltebilirim?Öteki kumandayı tavsiye eder misiniz?
  • arkadaşlar ku7000 gibi f/p ürünü olan güncel tutulan model hangisi şuan.
  • Arkadaşlar KU7000 Kullanıcısıyım MEnüm Bİrden Siyah Oldu Bunu NAsıl Düzeltebilrimi?
  • arkadaşlar genelde görüyorum ,özellikle maçlarda sahanın yeşili çok fazla göründüğünden şikayet ediliyor ve gerçekten çok tuhaf bir durum oluşuyor
    lakin bu tv.yi illa Dinamik Görüntü Modunda izleme mecburiyeti yok ,Standart yada Doğal modlar denenebilir ,hatta kendi zevkinize göre renk,parlaklık,ışık gibi ayarlayabilirsiniz

ben Dinamik modu dahi kendi zevkime göre düzenliyorum ,diğer türlü değerler çok yüksek tutulmuş ve çok fazla göz yoruyor
  • Kumanda konusunda yardımcı olur musunuz? Normal kumanda almam gerekte. Forumda taradım ama bulamadım.
  • Samsung 60KU7000 tvmi satıyorum.Daha önce de belirtmiştim.Ya plazmaya ya da projeksiyona geçeceğim.Kutusu duruyor.Üstünde çizik bile yok.Sıkıntısız.İstanbul içi gelip görüp deneyip alabilirsiniz.Fiyat için dükkanıma bakabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.